19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Uvažování při 35 Celsia

Milion chvilek pro demokracii dostal v neděli pět tisíc lidí na Václavák. Klobouk dolů všem zúčastněním, vystavení účtu Babišově vládě vyžadovalo nebývalou dávku sebeobětování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Novotny 21.6.2021 18:43

Ale mam namitku k vasi poznamce i kdyz neuplne, protoze pani Brizova je zena nejen pohledna, ale i sympaticka. tady prece nejde ale o zbozneni jiz neziveho - to je laska ktera s jakousi nezivosti neodplyva.

J. Havelka 21.6.2021 18:07

Bú a Ochčijo, absolventi páté obecné, hodnotí pana prezidenta Havla..tsss..

F. Doušek 21.6.2021 18:11

Nováček hodnotí Klause:

https://www.lidovky.cz/nazory/novacek-vaclav-klaus-nerekl-posledni-slovo-zazracna-kariera-bankovniho-urednika.A210620_224910_ln_nazory_lihav

a připomíná citát "více takových Kožených".

P. Jirkovský 21.6.2021 18:23

Vcelku realistický. Jen by si měl pan Nováček poněkud uspořádat pojmy.

P. Milan 21.6.2021 18:37

Moc se mu to nepovedlo. U místních pitomců lze pochopit, že nechápou souvislosti, ale profikomentátor by je chápat měl.

Třeba s těmi penězi do malé privatizace, nebo nutnost rychlého průběhu té velké. Ekonomové před právníky měli velký náskok i při velké privatizaci, protože se, alespoň někteří, na ten neobvyklý úkol, privatizovat stoprocentně postátněnou ekonomiku, připravovali. Právníci nejspíš ne a kdybychom na ně čekali, stojíme ve frontě před Pramenem dodnes.

"Konkubinát rádoby opozice s vládní mocí ale podminoval sám princip fungování parlamentní demokracie a stal se příčinou její degenerace." -prdlajz.

Menšinová vláda je dost obvyklý průvodní jev poměrného volebního systému, viz Dánsko nebo Švédsko. Pokud nám parlamentní demokracie degeneruje, je to spíš voliči i zvolenými.

V. Zadák 21.6.2021 19:03

Co to blábolíte AeroKarle?

"stojíme ve frontě před Pramenem dodnes"

Ony by se do Kotlinky různé Kauflandy, Penny a Lidly nedostaly?

E. Novotny 21.6.2021 18:22

To je dalsi cesky snobismus, hodnotit lidi sle urovne vzdelani a to pritom kdyz sami dobre vi, jak to vlastne je.

J. Matuška 21.6.2021 18:00

Uznejme etické rozměry hospodářského života, vyzval papež světové byznysmeny

https://www.vaticannews.va/cs/papez/news/2019-11/uznejme-eticke-rozmery-hospodarskeho-zivota-vyzval-papez-svetov.html

P. Milan 21.6.2021 18:39

Byznysmani ať dělají bussines a fotr Franta pečuje o duše.

I. Štípek 21.6.2021 17:56

Tak ta Kručinská je taky v tom...

J. Drobný 21.6.2021 17:42

Tak jsem soudružce Hájkové nabídli 11 největších lží prezidenta Havla a zřejmě ji to složilo, neboť si nestihla ani zanadávat. Nebo to čte ještě teď a nevěří svým očím. Je zděšena jako Mirka stojednička!:-/

P. Milan 21.6.2021 17:44

To bylo spíš 11 drobných komunistických lží ...

J. Drobný 21.6.2021 17:53

Inu tak, pravda je někdy krutá! Jako bych toho Vašíka na Melantrichu a Letné ještě dnes viděl!;-)

M. Němec 21.6.2021 17:56

A kdes těch 11 lží o Havlovi opsal, Bambus ?

P. Jirkovský 21.6.2021 18:27

Zajímavý je, že jakmile se někde objeví nějaká nechutná prasečina, jako třeba tyhle lži, hned se ty krysy sešikujou a daj si ten dreck na ten jejich prochcanej prápor.

J. Drobný 21.6.2021 19:34

Už jsem to sem dával senilnímu Jirkovskému, který si už nepamatuje ani to co měl dnes k obědu. Nicměně protože tě mám rád Rumcajsi, poskytnu ti adresu:

https://www.duchdoby.cz/clanek/14132-11-nejvetsich-lzi-vaclava-havla/

Ještě dnes mi ta jeho slova znějí v uších! Já mám ovšem nejraději tu jeho pohádku o panelákových králíkárnách nedůstojných lidského bydlení, na které dnes lidem nestačí ani miliony a musí se zadlužit na 30 let, aby si ji mohli koupit!;-)

P. Milan 21.6.2021 18:40

Pravda a komouši, to nejde dohromady.

M. 6S6. 21.6.2021 17:47

Vašík je už mimo. Navíc dnes jsou na stole jiná témata, jako Zelený úděl či elektromobilita, sítě 5 G, On zamrzl u svých králíkáren.

J. Drobný 21.6.2021 17:54

Pravda, lidé dnes nevědí, co by za ty králíkárny chtěli!:-/

M. 6S6. 21.6.2021 17:42

Dnešní článek v Lékařských listech , popisuje, že dlouhodobé nošení klobouku, způsobuje u mužů po šedesátce urychlený nástup silné demenci. Naštěstí je to zde samý mladík bez klobouku.

E. Novotny 21.6.2021 17:40

A ovsem prijde drobnitko drobne mi pripomenout, ze zacatek vety zacina velkym pismenem. Takove genialni myslitele mate.

E. Novotny 21.6.2021 17:39

nemusime chodit daleko. Napriklad ted se pripojil k debate clovek, jenz mne jeste nedavno na kolenach prosil o prispevky na preziti, ze by jinak umrel hlady. To jsem poskytla a myslite ze by se nyni jako kamarad, ktereho jsem nenechala v nouzi, podporil.

M. Němec 21.6.2021 17:39

Universita v Českých Budějovicích potvrdila, že kříženec netopýra a šimpanzí samice nazývá se fajt obecný, lat. muertos nachcaniensis.

Živí se převážně odpadky, které v nočních hodinách pečlivě vybírá z odpadových kontejnerů.

M. Pivoda 21.6.2021 17:35

Dnešní zpráva od Papeže Františka:

"... V důrazném poselství papež prohlásil, že soukromé vlastnictví je druhotné, nikoli primární právo: „Když se někdy mluví o soukromém vlastnictví, zapomíná se, že jde o druhotné právo, které závisí na prvotním právu, a sice všeobecném určení statků.“ Princip všeobecného určení pozemských statků je koncept ze sociálního učení katolické církve, podle něhož jsou výsledky stvoření – celá Země i všechny pozemské statky – darovány k užívání všem lidem bez rozdílu. Soukromé vlastnictví je do jisté míry legitimní (a podnikání je jistě ušlechtilá aktivita s cílem produkovat bohatství a vytvářet lepší svět pro všechny), je však druhotné vůči původnímu právu všech lidí užívat pozemské statky. ..."

M. 6S6. 21.6.2021 17:39

František Marx, tvůrce Kapitálu pro 1. století.

P. Milan 21.6.2021 17:46

Majetek církve katolické do toho zřejmě Lenin v sutaně nepočítá.

J. Kombercová 21.6.2021 17:56

Jo, taky mě to napadlo.

M. 6S6. 21.6.2021 17:31

Vážení, kdo z vás se netěší na éru vládnutí pánů Kola a Čtverce v souručenství koaličním se Spolu. To bude nádhera. Vše se v dobré obrátí a zemský ráj tu bude napohled.

M. Ilsner 21.6.2021 17:29

"V rekurzivních systémech se objevují neizometrické poruchy stability, když je prokázáno, že stabilita molekulárních soustav, která je zaručena spontánním uvolňováním tepla v bezprostředním okolí je izotropní pro všechny energetické stavy tohoto systému," vysvětlila mi prostou pravdu Ludmila Škodová. Vědkyně AV ČR dodala, že k těmto poruchám může docházet jen v nerekurzivních systémech při přítomnosti externích sil, které ovlivňují tepelné uvolňování tak, že je gradientně nehomogenní v příslušné oblasti uvažované molekulární soustavy. Podle ní jsou výpočty těchto systémových stavů v jejím ústavu celkově nejoblíbenější.

!R^!

J. Drobný 21.6.2021 17:35

Ilsner zřejmě požaduje, aby mu někdo vysvětlil o čem je řeč!;-D