3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

Úprk k rozvolnění

Vláda posunula rozvolňovací datum o čtyři dny. Na první pohled je to nesmysl, co udělají čtyři dny v epidemii? Důvod je ale rozumný, 26. červen připadá na sobotu a lidé plánují prázdniny a chtějí cestovat a obecně vzato přejí si normální život. No a pracovní týden končí v pátek. Krok je to tedy rozumný a pravděpodobně bude přijímán pozitivně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Kubů 22.6.2021 0:30

Myslím si, že není třeba v tuto chvíli očkovat celou populaci, ale je nutné očkovat osoby starší 60 let. Oni přispívají ke všem úmrtím na covid-19 v 95 % a po zavedeném očkování se téměř nic nemění – průměrný věk zemřelých je vysoko nad 60 let. Očkujeme vesele mladé lidi, protože jim za to dáme úřední papír, aby mohli cestovat a vůbec nás nezajímá, že mezi osobami staršími 60 let je stále okolo 700 000 jedinců, jež nejsou očkováni. Osoby, které covid-19 prodělaly, jsou určitě osoby, které měly kdy v minulosti příznaky plus PCR pozitivní test, nebo měly kdykoliv pozitivní titr protilátek. (MUDr. Jiří Beran, CSC., je profesor epidemiologie, ECHO24.cz, 8.6.21)

Kdybych to měl shrnout za sebe, tak za prvé není nutno očkovat proti covid-19 rekonvalescenty, naopak tito mohou mít a mají těžké postvakcinační průběhy. Za druhé jak jsou rekonvalescenti po covid-19 definování, to pregnantně vyjádřil pan prof. Beran výše – že naše „autority“ neuznávají přítomnost protilátek proti SARS-CoV-2 (jakýchkoliv a kdykoliv v minulosti) za důkaz o prodělání covid-19 pokládám za skandální. Za třetí není žádný důvod tvářit se, že imunita proti covid-19 trvá u „rekonvalescenntů“ nějak jinou dobu nežli u „očkovanců“. A nakonec a znovu: Protilátky proti SARS-CoV-2 jsou jenom ukazatel („marker“), že dotyčný má přítomnou imunitu proti covid-19, ale pro tu samotnou systémovou imunitu je podstatná imunita T-buněčná, nikoliv hladina zmíněných protilátek, jak s ní pořád všichni operují. A pokud někdo nemá protilátky proti SARS-CoV-2, ještě pořád proti covid-19 může mít dobrou imunitu. A že očkování chrání „pouze“ proti těžkým průběhům covid-19, jinak mohou dále virus přenášet, protože specifická slizniční imunita se u viru SARS-CoV-2 nevytváří. Samozřejmě prodloužení intervalu mezi první a druhou dávkou očkování dále zpochybňuje samotnou implicitní představu o vysterilizování očkovaných ve vztahu k viru SARS-CoV-2 (existuje pěkný ftizeologický terminus debacilizace).

J. Vintr 22.6.2021 0:20

Vláda "rozumně" povoluje to, co už lidé z valné většiny stejně nedodržují. Aby zachovala zdání, že to všechno řídí. A kvůli tomuto zdání ještě pořád platí řada dalších nesmyslných omezení