18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Úleva z nesmyslu

Mezi deset top zemí chce dovést Česko předseda ODS Petr Fiala. První republika do top deset světa podle něho patřila. V té době byl v Jižní Koreji (byla jen jedna Korea, navíc převážně byla pod japonskou okupací) hlavní motorickou silou buvol.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 2.10.2018 21:16

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Dědeček? Stěckeves a Rusy miloval jako svoje......

V. Klepetko 2.10.2018 21:28

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Benešov ale snad součástí Kyjevské Rusi nìkdy nebyl, ne? :-)

Ve vlasti Chochlolazarů jsem nedávno byl, a moc se mi tam líbilo, dovezl jsem si Vnnický nakládaný špek, mňam! :-)()

S. Lazárek 2.10.2018 21:31

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Co dělal Klepetkoid ve vlasti Chochlolazarů?

V. Klepetko 2.10.2018 21:44

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Byl jsem v Kyjevě, měl jsem nějaké řízení na naší ambasádě. Překvapila mě celkově optimistická nálada - a nepopsatelně dobré pirohy ...

J. Václavíková 2.10.2018 20:52

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

V tom boji o pozice, který nepochybně proběhne v globalizovaném světě, mají šanci uspět jen ty nejsilnější subjekty. Je typické, že zrovna teď, když jsme dostali šanci jeden takový vytvořit, si dobrovolně podřežeme větev, zvolíme rozbiječství, a staneme se kořistí těch, co nezaváhají. My jsme prostě blbci, co si nic jiného než prohru nezaslouží. Teď jen, abychom s Visegrádem nestáhli do kopru i civilizovanou Evropu.

M. Prokop 2.10.2018 20:56

My jsme prostě blbci, co si nic jiného než prohru nezaslouží

Myslíte-li sebe, Hofmana, Netzer a hvězdu Hájkovou, tak zajisté nelze, než souhlasit.

Nicméně, co se řezání větví týče, to je hlavní činnost soudruhů hlavně z Brusele, Berlína i Paříže. Ti dotlačili jakž takž fungující spolek do rozporů z přehnané integrace, pro kterou prostě "nejsou lidi".

Francouzské či Holandské referendum o EUroústavě fakt nezpůsobil Visegrad.

J. Kanioková 2.10.2018 21:28

1*

V. Klepetko 2.10.2018 21:03

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Vždy jsem říkal, že nekulturní civilizivanost je nepřítelem kultury i civilizace :-)))

Současná obludná EU musí být zásadně reformována, jinak celý ten projekt naši západní zivilizaci prostě zničí.

Stačí si porovnat Europarlament s Kongresem USA:-((((((

M. Prokop 2.10.2018 21:06

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

A domníváš se, že EU je reformovatelná? Já se obávám, že špína už je příliš zažraná do podstaty látky. Což mne netěší, ale považuji to za výchozí bod úvah.

V. Klepetko 2.10.2018 21:16

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Věřím že je. Minimálně do příštích eurovoleb v roce 2019, to je možná poslední šance!

M. Prokop 2.10.2018 21:23

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Potěšilo by mne to, protože nějakou (ne tu současnou) formu integrace považuji za přínosnou. Ale obávám se, že už je pozdě. Ratchet effect. Ty instituce už jsou a dobrovolně se nezruší. A velkým státům dost vyhovují.

V. Klepetko 2.10.2018 21:35

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Myslím, že ve všech předchozích eurovolbách byly ty volby na okraji pozornosti, proto i ta nízká účast.

V roce 2019 to bude jiné. Jak říkával stařík, bude "MOBILISACE":-))))

M. Prokop 2.10.2018 21:47

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Nedělal bych si velké iluze. Že je situace průserová, vidí stále nějakých 20% občanstva a ti jsou roztříštěni do více stran, případně znechuceni k nevoličství.

Dokud nebude skutečný a velký průser, tak to nevidím moc revolučně (a až či když bude, tak už zase může být pozdě).

V. Klepetko 2.10.2018 22:05

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Uvidíme.

Eurofedefalismus je u nás dnes vnímány jako jedna z forem extremismu - a lidi extremisty moc v lásce nemají a u voleb se jim nikdy příliš nedařilo...

M. Prokop 2.10.2018 22:29

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Jenže nevolí extrémisty, ale místní politické strany. Až jim jejich EUroextrémismus dojde, bude nejspíš pozdě.

V. Klepetko 2.10.2018 22:58

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Jsem mírný optimista.

Vakcína z totáče je stále účinná a díky Výzvě vědců a další osvětové činnosti Pehepochechechejů již i ten nejposlednější retard musí vidět, že takhle to dál prostě euronejde...

Dobrou.

K. Janyška 2.10.2018 21:08

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Musí stát na negativní smlouvě, tedy na principu já pán - ty pán, nebo nebude... Dzp.

K. Janyška 2.10.2018 21:14

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Kolikrát vám mám říkat, že nic takového neprobíhá. Je to právě naopak. Národnch států je čím dále tím více a budou jich stovky nových. To je výsledek činnosti spontánnch sil neosobních a lidé na to nemají žádný vliv. To samo... Dzp.

V. Klepetko 2.10.2018 20:54

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Vojenské projekty EU podkopávají soudržnost NATO - což je hlavní pilíř naší bezpečnosti!

EU by se měla starat o zajištění perimetru Šengenu před zrychlenými přesuny 3i za asistence novodobých otrokářů, a do vojenských věcí by vůbec neměla kafrat!

M. Prokop 2.10.2018 20:59

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Prostě další krůček k vnucené integraci (a následky nikoho z pachatelů nezajímají).

J. Václavíková 2.10.2018 21:00

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

A jak to podkopávání dělají?

K. Janyška 2.10.2018 21:09

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Integrace Evropanů v jeden stát a národ, v posledku německý, je nemožná. Viz SSSR... Dzp.

M. Prokop 2.10.2018 21:11

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Paralelní struktury jsou v okamžiku zátěže zdroj problémů.

P. Hofman 2.10.2018 21:12

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Podkopávají plány Kremlu, kterému je nová evropská armáda pochopitelně trnem v oku.

J. Václavíková 2.10.2018 21:14

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Úžasná alternativní logika! Podle ní by nejvíc prospělo NATO, kdyby se analogicky USarmy rozpadla na prvočinitele :-)

P. Hofman 2.10.2018 21:18

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

NATO samozřejmě nebude vznikem evropské armády nikterak negativně dotčeno. Naopak, jeho evropské složky (které i nadále zůstanou součástí NATO) budou daleko akčnější a schopnější.

V. Klepetko 2.10.2018 21:52

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Jako nadporučík - absolvent v záloze konstatuji že se mýlíte! Politické plky obranu nezajistí.

EU jako "golfový klub" by neměla řešit třeba navíc i stíhání zlodějů, to je věc policie! Měl by se zabývat tím, co nějak přímo souvisí s golfem. Obrana to věru není.

M. Prokop 2.10.2018 21:25

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Vaše "logika".

K. Janyška 2.10.2018 21:15

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Kreml mám rád asi jako vás, Hofman. Motáte pátépřesdeváté... Dzp.

V. Klepetko 2.10.2018 21:14

Re: USA a UK se mohou zapojit do vojenských projektů EU

Bez USA a GB obrana zemí EU možná vůbec není - ani proti třeba takovému Erdoganovi.

Vojenské velení musí sledovat jednu jedinou strukturu - NATO. Vznik jakýchsi pseudostruktur na bázi NATO je strategický hazard, vymyšlený hloupými bruselošvejky z politických důvodů...

Každá evropská vojenská iniciativa bez účasti GB je z pohledu Evropana vladtizrádná. Možná z pohledu Unioana je to jiné, nevím...