17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Ty naše hospůdko česká

Zatím se před vývařovnami Armády spásy nekupí davy nezaměstnaných. Avíza nouze jsou ale zřejmá. Například prodejci nabízejí škodovky a cpou je oběma rukama. Loni byl zájemce na dlouhé čekačce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Zadák 3.7.2020 19:11

"Naši milí spoluobčané" moc vynalézaví nebyli. Už v listopadu 1938 z radosti nad vyhnáním "tšeske zoldateski" vypálili místní synagogu a při pogromu utloukli několik Židů.

Pssst, o tom se přece nemluví.

J. Laurin 3.7.2020 19:21

Synanoga v Jablonci n.N. byla vypálena ještě dříve než mnoho jiných v říši... v listopadu 1938...

P. Boleloucký 3.7.2020 19:37

Vy budete stará jak zarezlá puška, že si to pamatujete. Jak se choval ten dobytek skopčácký jsou i přímo zúčastnění těch zvěrstev. Chtěli do reichu, tak táhli.:-/

J. Laurin 3.7.2020 18:45

Za to co provedli, mohli být ve formě popela nebo v rakvích posláni po Elbe do jejich Heimat....

S. Lazárek 3.7.2020 18:48

Jste hňup pane Laurine ing.

J. Laurin 3.7.2020 18:53

Pokud ve své pokřivené hodnotové výbavě máte.. obět=hnup.... pak prosím....

S. Lazárek 3.7.2020 19:01

Jako malej kluk si pamatuju, že nejagilnější šedý morové byli staří střelení dědci, kteří byli ostřejší a agresivnější, než normální poliši a když čtu, s jako lehkostí tu rozprašujete popel zabitých mrtvých a jak lehce odněkud vysídlujete lidi, kteří tu nechali své rodiny a majetky, hodně mi je připomínáte.

V. Zadák 3.7.2020 19:14

Češi utíkající ze Sudet na poslední chvíli tam také nechali svoje majetky. Někteří i nově postavené RD. Moc času neměli a evakuačních vlaků bylo málo.

S. Lazárek 3.7.2020 19:16

Vy jste zajímavej člověk, nad jedním svinstvem se otřásáte hnusem a nad jiným šibalsky pomrkáváte očkem. Mílo, Mílo......

V. Zadák 3.7.2020 19:47

Osobo, co to zase melete? Vždyť charakterizujete právě sebe.

S. Lazárek 3.7.2020 19:50

Vás v mých očích dostatečně charakterizuje Míla, Mílo. Vy mi tu zrcadlo nenastavujte, vy fakt ne.

V. Zadák 3.7.2020 19:58

Svoje zrcadlo si nastavujete sám. V argumentační nouzi, což je u Vás velice časté přecházíte k "ad hominem"

Popřete aspoň jediné z toho co jsem napsal.

S. Lazárek 3.7.2020 20:06

Ad hominem? A čím jsem vás urazil Mílo? Že jste dostal od Stb přezdívku jste tu sám potvrdil, pokud si dobře pamatuju. Nebo ne? Opravte mě, jestli se mýlím. A argumentační nouze? Na co si tu hrajete?:-)

V. Zadák 3.7.2020 22:10

Nejsem sám kdo mluví o vaší argumentační nouzi a já k tomu přidávám odklánění.

Popření faktů, která jsem uvedl se dočkám kdy?

J. Laurin 3.7.2020 19:15

Máte v rodině mrtvé z II.sv. války?

S. Lazárek 3.7.2020 19:17

Nevím o nich.

J. Laurin 3.7.2020 19:18

Tak držte aspoň hubu........ nemáte právo soudit....

S. Lazárek 3.7.2020 19:22

Aha, už je to takdy.....držte hubu......Nikoho nesoudím Laurine ing, jen s dovolením páchám názor na tu dobu a to, že o žádných mrtvých v rodině nevím ještě neznamená, že žádní nebyli, vy revoluční samosoudče. Vy jste v tý době taky jezdil tak maximálně na tříkolce kolem chalupy, tak se uklidněte.

J. Laurin 3.7.2020 19:34

Já jsem klidný do té doby, než mi nějací "lazárkové" začnou vtloukat šrouby do hlavy. Moje babi měla 2 m přede dveřmi 7 let strážní budku a v ní 2 Genossen z Wermachtu... V 70ých letech když jsem jezdil doDDR, tak nechápala, že jezdím k náckům... Abychom to shrnuli... Němcům je lépe ve Stutgartu a nám je tu bez nich také lépe....

S. Lazárek 3.7.2020 19:39

Vidíte a já jsem úplně klidnej i když mě tu nějakej Laurin ing mistruje kdy můžu a kdy nemůžu mluvit a nos mi věší tak velký bulíky, až přes ně nevidím na monitor. Abychom to shrnuli, já si zase myslím, že Ivanům je líp za Uralem a mě je tu bez nich taky líp. Každej to holt máme jinak, Laurine ing.....:-)

M. Panter 3.7.2020 18:46

Kdyby se podíleli na upálení vašich příbuzných ? Co by jste dělal ? Utiral jim záda ? Odplata vždy byla, je a bude . Podívejte na současné Izraelce . Atentátníkův dům kde k zemi, i když příbuzní o ničem netušili.

S. Lazárek 3.7.2020 18:51

Kdyby byly v prdeli ryby, však víte......nikam se dívat nemusím, my máme v rodině pifku na Ivany (jsme rusofobové, moderní newspeakem), protože ty půlce mé rodinné větve na Ukrajině všechno sebrali, vyhnali je odsud a jen shodou náhod můj děda, který se tu usadil, po válce díky NKVD a Smerži nepřišel o život. Svoje kdyby si strčte do růžovýho Pantera a o mé nemějte péči.

M. Panter 3.7.2020 18:58

Vykašlete se na Ivany . Kdyby neblbli různí Helmutové, neřešime žádné vraždy, žáden odsun, žáden komunismus u nás atd...za vše zlo ve 20. století v Evropě můžou Němci a jejich zbabělí přisluhovači.... tečka.

S. Lazárek 3.7.2020 19:03

Tak to se mýlíte, protože konkrétně po mém dědovi nešli Helmuti, ale Ivani. Když ho odsud vypráskali a všechnu mu sebrali po Hitlerovi ještě neštěkl ani pes.

J. Drobný 3.7.2020 19:17

No tak byl asi děda s Helmuty zadobře! Byli tací jedinci z Ukrajiny.

S. Lazárek 3.7.2020 19:18

Tohle byste mi do očí neřekl.

J. Laurin 3.7.2020 19:24

Volyňští Češi by vám to připomněli........

S. Lazárek 3.7.2020 19:29

Tomu nerozumím, ale jak vás tu tak čtu, není to pro mě nijak důleřité, tohle co tu píšete je pro mě jiná planeta.

V. Zadák 3.7.2020 19:51

A víte určitě, že to byli Ivani? V oné době šlo od sebe těžko rozlišit "Velkorusy, Malorusy, Bělorusy".

J. Drobný 3.7.2020 19:06

A to jen proto, že máte na Ivany pifku, tu budete každého soudit, ačkoliv o tom nic nevíte. Tady platí ono známé, "Co nemáš rád sám, nečiň druhým"! Když Čechy před válkou hnali Henleinovci v pohraničí z jejich domovů, tak to asi bylo O.K. Bohužel našli se tací Češi, kteří jim to po válce vrátili i s úroky. Otázkou je jestli těm Němcům, kteří si to zasloužili. Nejspíš to nebylo správné, ale vyčítat to nikomu, kdo zažil těch 6 hrůzných let v protektorátu a nevěděl přitom dne ani hodiny jestli nevyletí komínem, nebo neskončí s kulkou v hlavě, určitě nebudu! Nezažil jste tu hroznou dobu, proto si myslím, že to nemůžete objektivně posuzovat.:-/