1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Ty naše hospůdko česká

Zatím se před vývařovnami Armády spásy nekupí davy nezaměstnaných. Avíza nouze jsou ale zřejmá. Například prodejci nabízejí škodovky a cpou je oběma rukama. Loni byl zájemce na dlouhé čekačce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Mokrý 3.7.2020 13:16

:-) ;-D R^

J. Franke 3.7.2020 13:17

Starobrno je pitné? Inu, proč ne... Tady se čepuje litovelský Moravan. Vyrážím zítra, budou i grilovaná žebra a makrely, pak fotbal, zkrátka příjemné odpoledne.

I. Kellner 3.7.2020 12:54

Ve Francii padla vláda, na Slovači se to zřejmě stane, na Ukrajině padl guvernér centrální banky (že prý politické tlaky, sic!, takže MMF přestal financovat), což v dnešní době proběhne prakticky bez povšimnutí. Musíme nejdřív vyřešit ty rasisty a filmové stereotypy.

V. Mokrý 3.7.2020 12:39

Pro pana Hofmana-10*50/10*12h.

Ty 2byly v místech, kde je dnes to blátivé parkoviště ( letos pro koronu neplacené ). Vlastně to byl zájezdní hostinec i s tanečním sálem v patře a vedle hospůdky, která byla při selském hospodářství. K tomu byly ještě další 3hospůdky po U.J. a samozřejmě kiosek na nádrží. Před 2.sv. válkou prý bylo hospod 15.

J. Václavíková 3.7.2020 12:33

Žádost rozpočtového výboru o analýzu zaklekávacích příkazů zamítnuta. Překvapí to někoho?

M. Panter 3.7.2020 12:35

Jen vás...a podobné tydýty

J. Polesny 3.7.2020 12:37

Tak jistě. Bylo naivní si myslet, že Babiš je slušný...

J. Václavíková 3.7.2020 12:39

Taky myslím, že Bureš už si na fair play ani nehraje.

J. Polesny 3.7.2020 12:40

jo, jo už ani nenaznačuje....

M. Panter 3.7.2020 12:47

Aby se dalo cokoliv řešit přes výbor, musí být kvalitní oponentura.... ta současná oponentura by nezvládla vést ani zahrádkářskou kolonii.

J. Václavíková 3.7.2020 12:51

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

Tak jistě, prasárny Schillerové potřebují kvalitní oponenturu!

F. Doušek 3.7.2020 12:26

V Liberci jde kvůli koronaviru do karantény celé osazenstvo firmy Novoplast.

J. Drobný 3.7.2020 12:31

Jaké dopady na naši ekonomiku očekáváte, Doušek?

F. Doušek 3.7.2020 12:34

Fatální. Ono se to sčítá, víte?

J. Polesny 3.7.2020 12:37

On a Panter netuší...

M. Panter 3.7.2020 12:49

Fatální určitě ne.... opozice je v opozici. ;-D

F. Doušek 3.7.2020 12:59

Letošní propad tržeb v autoprůmyslu se očekává ve výši -215 mld Kč. Na to ovšem navazuje propad tržeb subdodavatelů, který si nikdo zatím ještě netroufl odhadnout. Firma Novaplast je jedním z mnoha.

I laikovi je jasné, že odvody státu budou značně krácené. Vy jste však nepochybně ekonomický makroodborník, a můj názor odborně a bez urážek vyvrátíte.

M. Panter 3.7.2020 13:11

Dopad to mít bude . Ovšem věřím v rychlý průběh tzv V....A že zaniknou určitě firmy je jen dobře. Bude tím dán prostor na vznik nových....

F. Doušek 3.7.2020 12:19

Dopoledne jsem zaregistrova, že na ČT-D běží jakýsi stupidní americký seriál, název nevím. Co mě však znechutilo, byly tři hlavní postavy. Bílá blbá blondýna a dvě tlusté černošky, ovšem intelektuálně vysoko nad ní.

Tak tohle se lije malým dětem do hlav už i u nás!!

J. Polesny 3.7.2020 12:21

Když nečí děti, v takto krásný den, čumí na televizi, tak už asi bude jedno co jim tam lijí... ;))))

F. Doušek 3.7.2020 12:22

Tady pršelo, 16 stupňů. Až nyní se udělalo příjemně.

J. Václavíková 3.7.2020 12:30

To chcete taky kvóty na to, kolik blbých blondýn smí v seriálu být? :-)

P. Staronový 3.7.2020 12:33

Vám se líbí podprahové působení černých admirálů?

J. Václavíková 3.7.2020 13:06

Vám se líbí kvótování vhodných stereotypů?

Pokud se nejedná o všeobecný trend, je mi to lhostejné. Život je dostatečně pestrý, aby unesl jednu blbou blondýnu verzus chytré černošky. A existuje vypínač.

F. Doušek 3.7.2020 12:33

Stačila by normální pohádka nebo něco naučného, a ne takový odpad.

J. Václavíková 3.7.2020 12:38

Podle mě jde o to, jestli se takový stereotyp dá zevšeobecnit. Jinak je to jen umělecká licence. A pokud tohle chcete normovat, požadujete vlastně v opačném gardu to samé, proti čemu se tu většina ohrazuje, totiž předepisování přípustných stereotypů ve filmovém průmyslu.

J. Jurax 3.7.2020 13:02

Máte pravdu.

Nicméně ty "stereotypy" už ve smyslu černá lepší už nenápadně fungují, smím-li soudit podle amerických TV děl novějšího data, leč pokleslého žánru, tedy detektivky a krimi, jež mi bylo dáno shlédnout.

A ano, tohle pozorování trpí chybou malých čísel a samozřejmě neznám americké reálie, takže nemohu posoudit, nakolik jim ona díla odpovídají.

Co bylo v půlstoletí starém filmu V žáru noci objevné, mi dnes přijde povinným stereotypem.

F. Doušek 3.7.2020 13:06

Stereotyp platí v amerických filmech již dlouhá desetiletí. Bělocha musí doplňovat ve dvojici vždy černoch. Budiž, pokud existuje nějaký děj. Proč však televize kupuje takový šunt bych rád věděl.

P.S. A taky bych rád věděl, kdo bude dabovat černého herce do češtiny, když chtějí zavést, že dabér musí být stejné barvy pleti.

J. Václavíková 3.7.2020 13:09

Jste si jist, že se to týká i zahraničních dabingů, nikoliv pouze originálu? Dost bych se divila. Myslím, že tohle si řeší u sebe doma.

Byly doby, kdy i ženské role hráli na divadle muži. A určitě to vyvolalo velkou nevoli, když chtěl někdo prosadit změnu.

F. Doušek 3.7.2020 13:12

Jsem si skoro jist, že se to stane součástí smlouvy při poskytnutí díla. Budeme pouze titulkovat?