5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

Tvrdá, ale…

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Matuška 4.5.2020 23:10

Po čase jsem si pustil kousek pořadu Názory Václava Moravce a shledal jsem jedno pozitivum: v dnešní uspěchané době člověk alespoň neztrácí čas a nenamáhá se přemýšlením, protože je mu od začátku nastíněno, kdo je dobrý a kdo zlý.

Názory Václava Moravce oficiálně pojmenované Otázky Václava Moravce se už léta vinou samotného moderátora, svého času možná docela slušného (ty doby však já nepamatuji - bez ironie), a jeho (či dramaturgického) výběru hostů sunou do desíti k pěti. Nevyvážený (o objektivitě - ani rámcové - se netřeba vůbec rozepisovat) přístup k hostům a tendenčnost (na kterou je mistryní zejména Nora Fridrichová) jsou (echt u veřejnoprávního média a jeho moderátora!) ukázkovým příkladem pro všechny studenty žurnalistiky - jak to zkrátka nedělat.

Co další schůzka s paní Bradáčovou a panem Šlachtou?

Ale abych zase nebyl k Názorům Václava Moravce jenom kritický. Zase je pravda, že v dnešní uspěchané době člověk alespoň neztrácí čas námahou ani přemýšlením, protože během několika prvních okamžiků dostane od moderátora jasně naservírováno, kdo je ten zlý a kdo ten dobrý s tím, že ty dobré si divák časem dobře zapamatuje, protože ti se v pravidelných intervalech vracejí.

A propos, nevíte někdo, kdy má pan Moravec další schůzku s paní Bradáčovou a panem Šlachtou? Nebo se teď schází spíš s ex-diplomatem a stvořitelem mýtu Drahoš Petrem Kolářem a jeho "nejnovějším" objevem, převlékačem uniforem Petrem Pavlem? http://www.rukojmi.cz/clanky/10387-pozitivum-nazoru-vaclava-moravce-netreba-premyslet-zli-a-dobri-jsou-jasni-od-zacatku

J. Matuška 4.5.2020 23:15

Pozitivum Názorů Václava Moravce? Netřeba přemýšlet, zlí a dobří jsou jasní od začátku

P. Staronový 4.5.2020 23:15

Váš názor, nebo názor někoho jiného?

M. Ilsner 4.5.2020 23:23

Pane Matuško, příští host bude Pekarová. Pospíšil udělal dobře, že jí nechal předsedování TOPky.