26.10.2020 | Svátek má Erik


Tvrdá, ale…

4.5.2020

K případu ruského agenta se vyjádřil v televizi vicepremiér Karel Havlíček. Odmítl ruské výhrůžky českým politikům a řekl, že o odvetných krocích lze uvažovat až poté, co podezření bude potvrzeno tajnými službami. Z toho vyplývá, že je zaděláno na pěknou šlamastiku.

Tajné služby nebo policie nebo kdokoli by mohl předložit jasný důkaz, kdyby byl ruský agent lapen, prohledán, jed určený českým politikům objeven a agent dotlačen k doznání. Což je absurdní, neuskutečněná a neuskutečnitelná vize. Onen údajný atentátník je podle zveřejněných informací ruský diplomat a momentálně je mimo jakýkoli dosah našich orgánů, ať tajných nebo veřejných.

Nicméně realita zůstává realitou a je tu někdo, kdo naprosto bezpečně a mimo jakoukoli pochybnost ví, jak to je: jsou to Rusové. Pokud skutečně vyslali do Česka agenta s tajným úkolem, musí teď se zájmem a potěšením sledovat vývoj české odezvy. Načasované je to perfektně – covidová epidemie je v Česku uspokojivě zvládnuta po stránce epidemiologické a pomaličku zabředáme do fáze ekonomických problémů. Vláda, která si získala přinejmenším od části veřejnosti uznání za rázné a včasné řešení pandemie, se teď ocitne ve dvojí palbě. Ono to bylo vidět i v televizním pořadu, ve kterém vicepremiér Havlíček naplano hovořil o tvrdých opatření, která nastanou, když… Z jedné strany to byl opoziční politik Ivan Bartoš, ten kritizoval vágní a zdrženlivý vládní postoj. Šéf komunistů Vojtěch Filip se neuchýlil od linie a jednoznačně se postavil na ruskou stranu. Stanoviska jsou nesmiřitelná.

Nastává další kolo zápasu o gubernizaci České republiky. Zatím jsme všechny předchozí kola prohráli – nejostudnější se týkalo amerického radaru v Brdech. Tehdy ruská agentura zvítězila K.O. a Česko ztratilo hodně na své důvěryhodnosti jako spolehlivý spojenec.

Dá se čekat, že se do věci vloží Hrad, tato bašta ruské agentury u nás. Je nepředstavitelné, že by si Miloš Zeman dal ujít útok na tajné služby a na akt servility vůči Kremlu. Má čerstvý zářez na pažbě, jeho štvanice stála život Jaroslava Kuberu. Teď má šanci ukázat znovu, co dovede a že v oboru podrývání a štvaní nemá u nás rovného.

Co má dělat vláda? Samozřejmě že vyhoštění dotyčného Rusa je to absolutně nejmenší a to nejnutnější, co může udělat. Čekání na dobrozdání tajných služeb je pouhý alibismus. To nepřijde a přijít ani nemůže. Vláda má pravomoci ke konání suverénních kroků. Pokud nechce pokračovat v tragické tradici mnichovského podvolení, Benešovy smlouvy se Stalinem a moskevských protokolů z roku 1968.

Aston Ondřej Neff


Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.