Pátek 23. srpna 2024, svátek má Sandra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Turecko v pozadí

Je velmi těžké vyždímat z pražského summitu EU - USA něco konkrétního. Nabídka "výměna klimatu za vězně z Guantanama" je hodně komická. Amerika se může zavázat, že bude též vyhazovat miliardy do vzduchu v zájmu "změny klimatu", na klima to samozřejmě nebude mít žádný vliv.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Petr Kunetka, sileny zlocinec

7. 4. 2009 0:11
Re: Dobrou noc

V cem vidite smysl podnikani, tedy? Ja jsem jej vzdy videl v realizaci svych predstav o tom, jak se maji veci delat. Zisk byl az na druhem miste.

Nepodnikal bych v branzi, ve ktere bych byl prakticky ve vsem odkazan na rozhodnuti a dotace statu. Jaky je rozdil oproti tomu byt zamestnancem? Jestlize nekdo ano, nevadi mi to, at si to dela, kdyz jej to bavi a naplnuje. Ja bych do toho nesel.

0 0
možnosti

clay

7. 4. 2009 0:15
Re: Dobrou noc

vy vůbec nechápete, že jde od samého počátku o příměr, že se jedná o stejnou situaci, v níž se nalézá jak jednotlivec, tak celý stát i celé evropské společenství. Na té úrovni si nevyberete, zda "v takových podmínkách chcete nebo nechcete podnikat"8-o

0 0
možnosti

Petr Kunetka, sileny zlocinec

7. 4. 2009 0:16
Re: Dobrou noc

Viz dole, skutecne jsem ten primer nepochopil ;)

0 0
možnosti

clay

7. 4. 2009 0:16
Re: Dobrou noc

abych to řekl naprosto lapidárně: vystřelte Česko na Mars.

0 0
možnosti

Petr Kunetka, sileny zlocinec

7. 4. 2009 0:21
Re: Dobrou noc

Nebyl bych schopen delat praci v rozporu se svou "ideologii". Jestlize jsem priznivcem volneho trhu, nedokazal bych zavadet regulace s tim, ze "ono se to tak nejak musi, vsichni na okoli to maji".

Netvrdim, ze hodlam delat politiku, anebo ze jsem muz kompromisu.

0 0
možnosti

clay

7. 4. 2009 0:34
Re: Dobrou noc

všude kde je tzv. volný trh, se jedná čistě o pracovní název. Kvůli odlišení od státem řízeného hospodářství. Vše ostatní, všechny ty vaše fundamentální představy, to je chiméra, utopie. Tu méně tu více.

0 0
možnosti

Petr Kunetka, sileny zlocinec

7. 4. 2009 0:37
Re: Dobrou noc

Souhlasim, snad jen s vyhradou, ze ta "mira volnotrznosti" neustale klesa, a tempo poklesu roste. Asi proto se zapadni ekonomice v posledni dobe tak dari.

A ja se svym nazorem, ze bychom se meli snazit ten trend zastavit az otocit, jsem fanaticky extremista. TO dava smysl ;)

0 0
možnosti

Petr Kunetka, sileny zlocinec

7. 4. 2009 0:06
Re: Dobrou noc

Vy myslite, ze by vsichni nasledovali me rady? Uz se citim skoro tak vsemocny, jako velky... vite kdo ;)

Ja bych proste nepodnikal v branzi, kde jsem takto zesnerovany a povinne dotovany. Tot vse.

0 0
možnosti

clay

7. 4. 2009 0:11
Re: Dobrou noc

nejdo o to, co byste dělal vy, bavíme se tu o jednotlivci (státu), který je obecně v nějakých podnínkách okolní konkurence a dotačních pravidel. Ta sice může ignorovat, ale vždycky ke své škodě. A´t jednotlivec či stát. To je obsah mého sdělení, na které ovšem reagujete tak, tedy nijak, jak jsem zvyklý ponejvíce u žen.

0 0
možnosti

Petr Kunetka, sileny zlocinec

7. 4. 2009 0:15
Re: Dobrou noc

Dotedka jsme se bavili o Turnovskem, a znicehonic o state... Tak uz zacinam chapat, jak to myslite s tim, ze se uhybam Vasim argumentum. Vy je proste nereknete ;)))

Ignorovat, nebo plne implementovat jsou jedine dve moznosti, co Vas napadaji?

Ja jsem proste fanatik, jak rikate. Nikdy bych nezavadel veci, se kterymi bytostne nesouhlasim. Jestlize nesouhlasim sobsahem smlouvy, tak bych ji proste nepodepsal. jestlize jsem se zakaznikem nebyl schopen dojit k rozumne smlouve, nechal jsem jej jit, i kdyz jsem mozna prisel o zisk (vzhledme k te smlouve spise o ztratu, jak pozdeji zjistila konkurence).

A nemyslim, ze kdybych delal politiku, byl bych jiny. Netvrdim, ze bych ji delal dlouho ci dobre.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz