29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Turecko do Evropy

Premiér Nečas podpořil koncept, který počítá se vstupem Turecka do Evropské unie. Je to metoda, kterou známe z románů Karla Maye. Když vypukne stepní požár, zapálíme ještě jiný požár a ono to přejde. Zde se očividně doufá, že přejde Evropská unie, protože její evropská menšina se definitivně vzbouří proti převládajícímu islamistickému živlu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Drobková 5.2.2013 8:08

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

Dokud si Turecko nevypořádá své vztahy k Řecku ( ku prospěchu Řecka  ? ) tak se nikdy členem EÚ nestane.

P. Hlosta 5.2.2013 8:11

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

Řecko jde do kytek a Turecko hospodářsky roste! Máte snad dojem, že silnější ustoupí kdy slabšímu?

K. Drobková 5.2.2013 8:14

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

:-)) Znáte mechanismus rozšiřování EÚ, přijetí nových členů ?

P. Hlosta 5.2.2013 8:23

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

Prvotně musí být ochota Turecko přijmout za člena a ta ochota mluví německy a francouzsky. To ostatní jsou jen okrasné prvky. EU začalo mít problém s tím, že Turecko vlastně po přijetí do EU už tak netouží. Takže celá naše diskuze je o ho...! Turci jsou ti, kteří se rozhodnou!

K. Drobková 5.2.2013 8:29

Re: Jsem přesvědčená, že se nás EU ptát nebude

 Takže neznáte. Tušila jsem to. Tak znova a polopatě. Dokud si Turecko nevypořádá své vztahy s Řeckem ( ve prospěch Řecka ) tak bude Řecko vstup Turecka do EÚ vetovat. Má na to právo a je to nejvlastnějším zájmu Řecka.

M. Varadinková 5.2.2013 7:45

pokud by EU byla zónou volného obchodu

bez unifikace a centralizace, tak by rozšíření o Turecko bylo jedině ku prospěchu. Čím volnější obchod, tím větší užitek pro všechny zúčastněné.

Snahám o unifikaci a centralizaci  Čtvrté říše by Turecko překáželo a to by bylo jedině dobře.

Kdo to s EU myslí dobře a nechce, aby byla totalitním superstátem ovládaným z Bruselu, tomu Turecko nevadí.

Naše tradiční hodnoty neohrožuje islám, ale naše vlastní neúcta k nim.

O. Uživatel 5.2.2013 7:51

Uživatel požádal o vymazání
M. Varadinková 5.2.2013 8:02

Re: pokud by EU byla zónou volného obchodu

A papá Čepek co? Souhlasíte, nebo máte nějakou věcnou (tedy bez klausofobní berličky)námitku ?

J. Anděl 5.2.2013 8:14

Re: pokud by EU byla zónou volného obchodu

Já už psal, že mi chybí definice tradičních hodnot českého člověka. Jestli jde o rodinu a o "nebát se a nekrást", tak beru. Ale měl na mysli tyto?

J. Anděl 5.2.2013 8:19

Re: pokud by EU byla zónou volného obchodu

I když ta rodina... Pro mě to hodnota je, ale nevidím jí jako univerzální lidskou duchovní hodnotu. Ostatně psal o tom Pavel v Listech.

M. Varadinková 5.2.2013 9:37

Re: pokud by EU byla zónou volného obchodu

Narozdíl od zdejších  klausofobních"expertů", kteří jezdí na exkurze do Klausovy hlavy (nebo si to aspoň o sobě myslí, protože mají vždy jasno, že on má za všech okolností jen ty nejhorší úmysly), sem já dávám jen obsah své vlasní hlavy.

A já považuji za tradiční hodnoty hodnoty křesťanské. Ty jsou stručně shrnuté v Desateru. Tam se samozřejmě vejde i ta rodina a "nebát se a nekrást", ale zdůraznila bych i to nelhat, jak tady často připomínám Vandasovi (nepodáš křivého svědectví...).

Nebo tam patří  "nebudeš míti jiných bohů přede mnou", čemuž se očividně zpronevěřuje například zelené náboženství.

Nebo třeba to "miluj bližního svého" - s tím je očividně v rozporu zdejší filipika proti Turecku.

Zkrátka a dobře: žít s každým v míru, udržovat dobré vztahy, obchodovat - ale nenechat si od nikoho nic vnucovat ani nikomu nic násilím nevnucovat

P. Hlosta 5.2.2013 7:55

Re: pokud by EU byla zónou volného obchodu

Souhlasím s vámi. Právě volný obchod je problém, s kterým se EU stále potýká. Protekcionismus(v Česku navíc klientelismus gigantických rozměrů) je systémově zapracovaný do skladby EU. Z toho vznikající problémy v hospodářství celé EU jsou na překážku i oné toužené integrace. Jakoby čehý a hot dohromady byl zásadní program EU.

M. Jaklovský 5.2.2013 9:34

Re: pokud by EU byla zónou volného obchodu

přesně

A. Fritscher 5.2.2013 7:37

Co furt máte proti Turkům! ........ vždyť to jsou super pracovitý a čestný národ ..... :o))

......... a existujou na to důkazy!

Ppusťte si "kobru 11", a hned uvidíte, že nejlepší "Německej policajt" je malej turek............ já myslím, že to jako důkaz stačí  -------- Nečasovi :o))

S. Netzer 5.2.2013 7:36

Další,

který propásl šanci mlčet.

P. Gabriel st. 5.2.2013 7:32

Jedna z Nečasových šíleností!

Jednak by mě zajímalo, koho se Nečas ptal na  názor na vstup Turecka do EU. Pokud vím, tak ani vlády, ani sněmovny, ani veřejnosti.  Je to jenom jeho osobní názor. A hodně hloupý! Nevím, co by islamistická země, s omezenou demokracií a se silným útlakem křesťanských církví v EU dělala?! Je to šílenství!

S. Ševeček 5.2.2013 7:33

Re: Jedna z Nečasových šíleností!

Ano, co na to KAREL?

O. Uživatel 5.2.2013 7:35

Uživatel požádal o vymazání
S. Ševeček 5.2.2013 8:36

Re: Jedna z Nečasových šíleností!

KAREL je přece ministr zahraničí - a pokud je mi známo, vždycky se vehementně dere o svoje právo řídit ji. Vzhledem k tomu, jak promptně uznal Kosovskou islámskou džamahirii, asi to praemierovi Prďánky doporučil.

M. Stuchlik 5.2.2013 7:43

Re: Jedna z Nečasových šíleností!

Karel s tou šíleností nepřišel. Je to výmysl "pravičáků" z ODS, kteří zásadně podporují levičáky.

P. Hlosta 5.2.2013 7:49

Re: Jedna z Nečasových šíleností!

Kde jste vzal v tom Turecku útlak křesťanských církví?!

D. Polanský 5.2.2013 7:30

Stačilo napsat úvodník asi takto:

Myslím si, že Turecko do EU nepatří a náš premiér měl sdělit tureckému tohle: ????. A také to chtělo napsat, co to znamená nemlčet, tedy pro nás méně chápající občany.  

My jsme vůbec zvláštní, bojujeme proti církkevním restitucím, které mají podpořit a posílit křesťanské církve a teď  zase bojujeme  proti islámu.  Neboli za každé situace hubou bojovat proti někomu (když už člověk není opravdový bojovník, ale kaviárový).

O. Uživatel 5.2.2013 7:37

Uživatel požádal o vymazání
P. Hlosta 5.2.2013 7:48

Re: Stačilo napsat úvodník asi takto:

A islám je Turecko? Co Česko, v kterém je ještě zakořeněný komunistický ideál? Co s ním?

O. Uživatel 5.2.2013 7:56

Uživatel požádal o vymazání
P. Hlosta 5.2.2013 7:11

Proč ten bulvární styl?

Nevěřím vlastním očím. Aston se snižuje k bulvarizování úvodníků. Ono ani tak nejde o fakt, jestli Turecko má jít do EU, či ne, jako o vyvolání emoce. Emoce lze vyvolávat velmi snadno. Lze je také směřovat v davu. Když se podaří emoce rozšířit na dav, pak je možno i ten dav směřovat. Spontánní reakce vyvolané bulvarizací jsou dosti ošidná zbraň. Může z nich být neřízená střela, která se vymkla kontrole. Takové neřízené střely vyráběl Adolf na běžícím pásu a následně se stavěl jako záchrance mas. Za deset let nikdo jeho působiště nepoznal, jak bylo rozmláceno na padrť.

Doporučoval bych v rámci problematiky islámu v Turecku a následně pak v EU, věcnou diskuzi hodnou rozumově vyspělých lidí, kteří mají na zřeteli nepatřičnost bezargumentační štvaní. Ono totiž štvaní se může obrátit i zpětně. Původní záměr oslabení odůvodněnosti EU se změní na atak jiných, též slabomyslných a máme problém kolosálních rpzměrů.

Proto pana Neffa žádám, aby přestal psát tak bulvarizované úvodníky. Bulvár se sice líbí emocí lačným, ale o skutečnostech vhodných k diskuzi se z toho nedovíme naprosto nic. Emoce jsou dobré tak pro sex, protože jak říkají zkušení - když hučí v kládě, jde rozum sr...!

O. Uživatel 5.2.2013 7:15

Uživatel požádal o vymazání
B. Novacek 5.2.2013 7:31

Nemuze!

- stejne jako vetsina lidi kteri to vedi...osobne se primlouvam za prijeti ostrova Fiji do EU, je to stejne blizko jak Ankara... aspon zpusobem zivota...:~D

P. Hofman 5.2.2013 7:34

Re: Proč ten bulvární styl?

Nejspíš to, že částečně v ní leží.

O. Uživatel 5.2.2013 7:39

Uživatel požádal o vymazání