16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

Trocha černého optimismu

Ano, pravdu má geniální kreslíř Kemel, když si povzdechl „kde jsou ty časy blbé nálady“. Jobovy zvěsti se na nás valí takovým tempem, že to naše Těžkoslovensko, pardon, Těžko, by se mělo přejmenovat na Staré Strašecí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 6.9.2022 1:09

K. Nový 5.9.2022 23:44

Pokud mluvíte pouze za sebe, klidně.

Já to vidím podobně jako L. Kolman. Síkela je kompletní neumětel. Jediné co umí, je půjčit si peníze a pak je vyhodit z okna. Viz přes 70 miliard pro ČEZ. A teď chtějí půjčku i další výrobci elektřiny.

L. Novák 6.9.2022 0:14

Člověče, co to tady plácáte za nesmysly? To jsou peníze, které naši výrobci el. energie NUTNĚ potřebují k tomu, aby mohli obchodovat své přebytky na burze, která požaduje zálohy na obchodované množství... Jedná se o půjčku, z níž budou platit úroky... Částka je dána vysokým nárůstem cen na burze a samy firmy by měly bez těchto vysokých úvěrů zablokovaný přístup k obchodům na burze.

J. Novak 6.9.2022 1:08

Cinsky virus? Putinova valka? Jiste. Ale oboje ma sve pomocniky i na nasi strane barikady. Nepriznat si to je zbabelost.

Cinsky virus byl zkouman v cinske laborce, ale i za penize grantu NIH schvaleneho dr. Fauci a prepranem pres ekologickou neziskovku EcoHealth Alliance, vedenou dr. Daszakem. To jim umoznilo delat riskantni gain-of-function research, ktery je na zapade zakazan. Zda to Cina jen posrala nebo vypustila umyslne se nedovime. Ale ti lide na nasi strane maji na rukou krev milionu lidi a jsou zcela beztrestni. Dodnes. A to neni chyba Ciny.

A nebyl to Putin, ani svobodny trh, kdo zavrel uhelne doly, kdo odstavil elektrarny, kdo zakazal jadro, kdo zakazal spalovaci motory, kdo vymyslel emisni povolenky aby umele zdrazil paliva, kdo zaridil zavislost nemecka na ruskem plynu a zelenych fantaziich. Ani za to nebyl nikdo potrestan, naopak, ti lide vyhrozovali zbytku evropy, aby spachala sebevrazdu s nima, a vyhrozuji dodnes.

L. Novák 6.9.2022 0:56

Už zase vylepujete ;-O blbosti jako včera? Vždyť vy nemáte ponětí o energetice a souvislostech v ní, a šíříte bludy a dezinformace. Viz totální kraviny o "dotacích" státu pro ČEZ a další energetické výrobce... Rv 8-o

R. Nepovím 6.9.2022 0:34

jenomže vláda si ani neškytne ( chtěla jsem napsat něco jiného) , pokud jí to z Brusele předem neschválí. A hádejte, kdopak velí v Bruseli? Není to už naše vláda, ale bruselská a ještě se podivuje demonstracím

V. Kolman 6.9.2022 0:22

Nikdo nic, nikdy nemá, míti za definitivní........

K. Nový 6.9.2022 0:10

PS: Pro obdivovatele volného trhu - toto není volný trh. Toto je trh ovlivňovaný rozhodnutími německé vlády (př. o zavíraní jaderných elektráren, o výrobě elektřiny z plyn, pro něž nemají plyn, ...). A proto musí dělat něco i česká vláda. Vlády v jiných zemích EU také něco dělají.

K. Nový 6.9.2022 0:06

Ale vláda nedělá nic - je zcela neschopná.

Místo toho Fiala žvaní něco o proruských silách.

K. Nový 6.9.2022 0:06

"Tady hrozí zhroucení ekonomiky." - ano, a o to jde. A to Němci si ještě vypnout jednu z posledních třech jaderných elektráren.

Vláda může začít danit export elektřiny v ČR a z daně dotovat prodej elektřiny pro spotřebitele v ČR. Tím by došlo k poklesu ceny spotřebitele v ČR.

Vláda může začít danit výrobu elektřiny v ČR a z daně dotovat prodej elektřiny pro spotřebitele v ČR. Tím by také došlo k poklesu ceny spotřebitele v ČR - ČEZ nemůže prodávat za ceny vyšší než na burze v Lipsku. Pokud by se pokusil zdražit, distributoři by mohli nakoupit na burze v Lipsku za burzovní ceny a ČEZu zůstala neprodaná elektřina.

Vláda může regulovat ceny elekřiny vyrobené a prodané v ČR, bez prodeje na burze v Lipsku. Tím by došlo k poklesu ceny spotřebitele v ČR.

Vláda může zakázat vývoz části vyrobené elektřiny, př. stejné procento jako ve stejný měsíc roku 2021. Tím by došlo k poklesu ceny spotřebitele v ČR.

Vláda může zrušit odchod o uhlí, a grantovat těžbu uhlí na dalších X desítek let.

Vláda může začít podporovat těžbu plynu frakováním.

Vláda může zrušit povolenky na emise CO2. Ano, toho plynu, který potřebují rostliny. To dovolí rozjezd dalších uhelných elektráren.

Vláda může zakázat prodej elektřiny dopředu (tzn. žádny prodej na rok 2023).