1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Tři hlavy nestačí

Trochu jsem pozvedl obočí (to je citát), když jsem viděl fotku z nějaké slovenské demonstrace, na které nesli šibenici s oběšeným Ficem navlečeným do vězeňského mundúru. Tak co? Oběsit, nebo zavřít? Měli by si v tom udělat jasno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 18.3.2018 15:37

Re: Ohledně otravy agenta

To je sranda, co všechno jsou lidi schopni vymyslet, aby to nebylo na Putinovi a jeho squadře.

S. Netzer 18.3.2018 15:48

Re: Ohledně otravy agenta

Cui bono, "konzervativní mysliteli".

J. Václavíková 18.3.2018 15:53

Re: Ohledně otravy agenta

:-)

R. John 18.3.2018 16:03

Zdravím...

... ale že jim ty škrabošky demokratů moc dlouho na ksichtech nevydrželi, co ?...:-)

S. Netzer 18.3.2018 16:08

Re: Zdravím...

I já Vás zdravím, pane Johne. Jsem ráda, že Vás zase po dlouhé době vidím- Byl jste zase na cestách?

R. John 18.3.2018 16:20

Moc ne...

... jen občas na pár dní... ale dal jsem si od Psa voraz, stará rudá garda a jejich služebníčci se tu producírují a slintají a mě to již až tak nebaví...

M. Jandáková 18.3.2018 15:25

.

Takže paní Václavíková, Vy nevidíte žádný rozdíl mezi demokracií a liberální demokracií, krom "ATRIBUTŮ", které někde vyjmenováváte.

Takže k vládě občanů je něco přidáváno. Rozumím tomu správně?

J. Schořík 18.3.2018 15:27

Re: .

Ano, rozumíte. K "vládě většiny občanů" se přidala "ochrana menšin"..

M. Prokop 18.3.2018 15:29

Re: .

Ochrana menšin tehdy, když se ta menšina někomu hodí, třeba když prosazuje to, čeho se většina pro nepopulárnost bojí.

Jestli to stojí za doplnění názvu, těžko říci.

M. Jandáková 18.3.2018 15:30

Re: .

Spravedlnost a rovnost před zákonem, která je v základu demokracie již od dob antiky, je nechránila?

J. Schořík 18.3.2018 15:35

Re: .

Nevím o jaké rovnosti před zákonem hovoříte v době antiky paní Jandáková, ani římské právo nic takového neznalo a to byl vrchol. V tomto bodě se zásadně mýlíte.

A "demokracie" sama nic takového nezaručuje, pokud nejde o moderní (nebo taky liberální) demokracii tak jde jen o formu volby vlády.. Bez dalšího je "demokracie" - jak konečně říkal už Platón - diktatura lůzy..

Klidně si dokážu představit demokracii bez právního státu, nebo fungující v kastovním systému..

M. Jandáková 18.3.2018 15:41

Re: .

Demokracie je vláda ZÁKONA. Zákon tvoří démos. (Přímo anebo prostřednictvím přímo volených zástupců.)

.

Nicméně jsme se tu snad spolu shodli na tom, že liberální demokracie je demokracie, v níž je jistá část zákonů tvořena shora. (Souhlas?)

M. Jandáková 18.3.2018 15:43

Re: .

...zákon je tvořen "lidem", promiňte. Vrátím se za hoďku. Pěkné odpoledne.

L. Němec 18.3.2018 15:50

Re: .

Radši za dvě.

J. Václavíková 18.3.2018 15:45

Re: .

Část zákonů tvořena shora? Kde jste na tu pitomost přišla?

J. Schořík 18.3.2018 15:45

Re: .

Demokracie není vláda zákona (právní stát se u ",moderní" demokracie udává jako jeden z jejích znaků). Demokracie je vláda občanů - většiny.

Ani s tím, že je tam část zákonů tvořena shora nesouhlasím. Prostě to nesouvisí. Anglosaský právní systém (ten původní, dneska už to taky tak není) býval tvořený jen zdola. Nebyla snad Anglie demokratická?

Liberální demokracie je prostě pojem který označuje moderní demokracii v rámci její současné definice..

M. Prokop 18.3.2018 15:47

Re: .

Je jen otázka, zda je tedy liberální demokracie demokratická více či méně. Občas mám dost určitý dojem, že méně.

J. Schořík 18.3.2018 15:52

Re: .

Z hlediska uplatňování vůle většiny logicky méně.. To je jasné. Většina se zákonitě ve svém rozhodování omezuje a bere v úvahu i zájmy menšin (prostě neválcuje)..

J. Václavíková 18.3.2018 15:56

Re: .

A teď ještě posuďte ten regres- progres. Mně už ubývá sil :-))))

M. Prokop 18.3.2018 16:04

Re: .

Jako teorie je to pěkné, ale pořád je tam ten výběr menšin pod ochranou. Ty "hodné" jo, ty "ošklivé" méně až vůbec.

J. Schořík 18.3.2018 16:09

Re: .

Ale ta definice není o těch "menšinách" na které se to pořád snažíte lámat. "Menšinou" je ve smyslu liberální demokracie každý kdo prostě nehlasuje v nějaké s většinou. Aktuálně u nás i třeba Vy nebo já, pokud by naše demokracie nebyla liberální, mohla by nám většina odsouhlasit nějaké pěkné snakce za disent..

Já vážně nemluvím o menšinách typu LGBT.. Samozřejmě je otázkou jestli se ta ochrana menšin nevychýlila příliš v jejich prospěch. Může být, holt se to teď zase v rámci vývoje vrátí..

M. Jandáková 18.3.2018 16:58

Re: .

První odstavec - v principu shoda.

Druhý odstavec, první věta - může začít diskuze o tvorbě zákonů v EU.

Druhý odstavec, druhá věta - No? Nebyla snad? )

Třetí odstavec - prázdná definice.

R. John 18.3.2018 15:32

Prosím tě...

... nedělej jí v palici zmatek...na uličním výboru jí říkali něco jiného... teď chuděra nebude spát...to si chceš vzít na svědomí ?... :-)

M. Jandáková 18.3.2018 15:34

Re: Prosím tě...

To mluvíte o mě?

M. Prokop 18.3.2018 15:34

Re: Prosím tě...

No pravda, ten zmatek v hlavě vám ani pí Václavíkové nehrozí. Uliční výbor vás naprogramoval dokonale.

R. John 18.3.2018 15:37

Proboha...

...když udíte na balkóně, nestrkejte za chodu udírny hlavu do dvířek udírny... následky jsou strašné...

J. Václavíková 18.3.2018 15:40

Re: Proboha...

:-))))))

M. Prokop 18.3.2018 15:45

Re: Proboha...

O tom si se Šimkoněm dobře pokecáte.

Flekovat to pádem s kola na hlavičku by se dalo, ale nestojíte za to.

R. John 18.3.2018 15:51

Tomuhle říkáte "flek"...?

... chudáčku... nejen přiotrávenej, navíc ještě asi pod práškama... vražedná kombinace.. :-))

M. Prokop 18.3.2018 16:07

Re: Tomuhle říkáte "flek"...?

Počkejte si na toho Šimka, s ním si pokecáte. Nebo agent Rudolf s přištěkávačkami.