21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

Trest pro Ratha, trest pro…

Další rok by si měl David Rath odsedět kvůli korupci, rozhodl Vrchní soud v Praze. Napařil mu navíc pokutu 13 milionů korun, už dříve se psalo, jak deklaruje, že žádné peníze nemá. S ním se sezli manželé Kottovi, také známé figury z procesu, kterým vyvrcholila aféra zahájená miliony objevenými v krabici od vína.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 22.6.2022 9:28

A co je na tom "závadného", madame?

M. Moravcová 22.6.2022 9:33

:-) slepci a hluchému nevysvětlím - závislost

M. Moravcová 22.6.2022 9:13

Jiří Strach: Nenávidět hřích, ale milovat hříšníka, říkal už svatý Augustin. A papež František nás vyzývá, ať se modlíme za vězně... Tak já tam pošlu Otčenáš za Davida Ratha, aby se brzy vrátil k lékařské praxi. Jeho oči už mají své poznání za sebou...

A. Renjascu 22.6.2022 9:19

K lékařské praxi se již vrátil ve vězení, kde mu bylo povoleno pracovat jako lékař, takže ze cviku asi nevyšel. Jestli za to ovšem dostává krabice s vínem je věc jiná

P. Diviš 22.6.2022 9:22

Oči možná, kapsa skoro určitě, ačkoliv tvrdí, že už je nemajetný.

M. Moravcová 22.6.2022 9:11

"nahrazení parlamentního systému diktaturou referend"

Co to je? referendum je snad nedemokratické? Astone brzděte. Takhle nálepkovali a převracením významu slov operovali bolševici.

Fiala je slabý jak meduňkový čajíček. STAN je mafie pár starostů a nesvéprávných. Podvodem zvítězili (bohužel i mým přičiněním), podvodem a úskoky pokračují.

M. Moravcová 22.6.2022 9:16

to mé přičinění byla volba ODS, aby bylo jasno

A. Renjascu 22.6.2022 9:26

Moje poslední volba ODS byla spojena s Nečasovo vládou. A i když svrženi této vlády považuji za první oficiální "plukovnický" puč v historii ČR a i když považuji Nečase za poměrně slušného, ale slabošského člověka, který "jen" neudržel na uzdě poklopec, tak jsem si tehdy řekl, že již nikdy volba typu menší zlo. Raději volím někoho, kdo třeba nemá moc šancí, ale aspoň ještě nezklamal, na rozdíl od těch co zklamali a podvedli své voliče opakovaně. Hlášku hoďte to nám, aby váš hlas nepropadl vymysleli v ODS a ČSSD, aby jim to lidé vždy hodili a nové strany tak neměly šanci, proto i to pětiprocentní blokovací kvórum

M. Moravcová 22.6.2022 9:30

Ať jsem volební lístek převracela jak chtěla, prostě jsem nemohla jinak. I přes tu šíleně blbou TOP 09 na provázku za sebou. Tam za něco stojí jen Kalousek. Jen Kalousek. Jinak je to seskupení egoistických blbů.

A. Renjascu 22.6.2022 9:38

No už jsem přežil opoziční smlouvu s levicovou ČSSD, kdy ODS přeci jen byla v skutečné - byť smluvní - opozici a na vládní moci neparticipovala, ale to, že zažijí, jak středová ODS půjde do voleb v koalici s progresivně levicovou TOP 09 (Kalousek byl v této straně jediný opravdový pravičák) a nakonec vstoupí přímo do vládní koalice s ultralevicovými Piráty mě opravdu nikdy nenapadlo.

M. Moravcová 22.6.2022 9:40

ano, tomu dobře rozumím

A. Renjascu 22.6.2022 9:47

Kalousek by se hodil jako předseda spíše do ODS

V. Mokrý 22.6.2022 9:24

Tak vypadá, že Aston včera něco slavil a nestačil se probrat z " opičky ".

J. Jurax 22.6.2022 9:38

Referenda jsou alibi politiků, jimž se nechce do ožehavých otázek, které by jakkoliv řešeny mohly vzbudit nelibost voličů, ztrátu preferencí a odchod od válu. Rozhodnutí, za něž by mohli nést zodpovědnost jinou než politickou a tudíž žádnou. Při referendu sice rozhodl lid, i když blbě, až to tříská o nebesa (viz případ Zwentendorf v Rakousích), ale my nic, my muzikanti. Vox populi ...

A ono si nevyberete - u volených zastupičů je rozhodování funkcí lobbingu, tlaku rodných stran a kmotrů, vlastních zájmů a vlastní nevědomosti (a podle ústavy prý i nejlepšího vědomí a svědomí), kdežto u referenda je rozhodnutí dáno vhodnou formulací otázky, milióny nacpanými do PR kampaně svěřené špičkovým odborníkům ku oblbení voličů správným směrem a samozřejmě nevědomostí voličů.

J. Franke 22.6.2022 9:09

Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Rathovy kauzy naštěstí po mnoha letech končí a to ho dopadli s osudným „vínem“ v ruce. Na řadě je nyní šéf politické divize Agrofertu a ještě pár let potrvá, než bude konec. Redlova banda je teprve na počátku vyšetřování, ale rozdíl je vidět, aniž má policie hmatatelné důkazy. Politická kultura velí byť jen kolemjdoucích veřejně činných lidí, že odstupují. Samosebou, že voliči Babiše ten markantní rozdíl nevidí a svému pochybnému idolu budou fandit dál do roztrhání těla.

J. Ganaur 22.6.2022 9:32

Mafiánská chobotnice, kam se hrabou siciliáni! https://1url.cz/PrQC5 :-(

R. Hladík 22.6.2022 9:04

Cituji "Astona" : "V parlamentě máme dvě opoziční strany, ANO a SPD. Okamurova SPD má v názvu nahrazení parlamentního systému diktaturou referend, je tudíž principiálně nedemokratická." Co je to za paskvil? Je snad Švýcarsko "principiálně nedemokratické"?

J. Franke 22.6.2022 9:13

Švýcarsko je o hezkých pár desítek let dál... Co chcete po voličích, kterým chybí jakákoliv soudnost a klidně volí do ústavních funkcí bývalé komunisty i konfidenty StB, o sebereflexi samotných kandidátů s tímto postižením nemluvě.

F. Šimek 22.6.2022 9:22

Jakou soudnost mají voliči, co volí SPOLU ve STANU?Navíc-jsou to děti bejvalejch komunistů!!Ahoj F

P. Diviš 22.6.2022 9:23

Kulakomunisti jsou taky "bejvalý"? :-P

V. Mokrý 22.6.2022 9:25

!!!!!!

J. Jurax 22.6.2022 9:43

Sebereflexe u politika ... hm ... :-)

J. Franke 22.6.2022 9:53

Právě... Protimluv.

D. Mach 22.6.2022 9:04

Průzkum Evropského parlamentu Eurobarometr, zveřejněný rok před evropskými volbami v květnu 2019, potvrzuje rostoucí podporu EU. V průměru 60 procent občanů považuje členství své země v ní za dobrou věc. Dokonce více než dvě třetiny respondentů jsou přesvědčeny, že jejich země má z členství v EU prospěch. To je zatím nejlepší výsledek od roku 1983, kdy byl průzkum poprvé zadán.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/z-clenstvi-v-eu-mame-prospech-mysli-si-podle-eurobarometru-vetsina-cechu-20180523.html

Tak díky, Vladimíre Vladimíroviči! To se ti povedlo. R^

J. Fialová 22.6.2022 9:14

Odkazovaný článek = průzkum z roku 2018. Tak to se Vám moc nepovedlo.

J. Franke 22.6.2022 9:24

https://www.denik.cz/cesko-a-eu/eurobarometr-cesko.html

Tady je ten z dneška...

J. Anděl 22.6.2022 9:15

Ano, i má euroskeptická podpora EU mírně! vzrostla.

Důležité jsou pro mě konstruktivní a zároveň skeptické či chcete-li k idealismu zdrženlivé politické aktivity.

P. Diviš 22.6.2022 8:52

Ad Metrostav, ze světa nezmizí. Jen bude muset pustit část zisku nějakému pokrývači, který si ho najme jako subdodavatele.

Ad SPD a demokratičnost, referenda nejsou nic nedemokratického. Spolek je to vysoce pochybný, to jo, ale ne z tohohle důvodu.

R. Toman 22.6.2022 9:00

To nebude tak horké, tedy s tím ziskem. Při dnešních cenách stavebních prací, které jsou prakticky nekontrolovatelné, prostě se navýší o příslušná procenta cena zakázky. Nic nového pod sluncem.

P. Diviš 22.6.2022 9:03

Jo, já komentuji hlavně to, že by Metrostav neměl co dělat.