17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

Tragedie Drážďan

V Německu vzpomínali výročí vybombardování Drážďan. Mimochodem, událost popsal Kurt Vonnegut ve svých Jatkách číslo 5, úžasném románu, který stojí za to znovu a znovu číst. "Lidi tam udělali lidský řetěz šest kilometrů dlouhý. A neonacisti se pokusili – jako každý rok – o kraválistické demonstrace s hořícími pochodněmi a lidi se jim postavili a v podstatě ty demonstrace rozehnali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zeman 14.2.2012 9:03

Re: Agentura Moody´s

Možná proto, že s tím špatným vedením to asi nebude tak zlé, jak nám tvrdíte (mohlo být podstatně hůře). Proč by potom kvůli vám měl někdo svolávat tiskovku ;-)?

J. Slanina 14.2.2012 9:03

Re: Souhlasím s Astonem.

Autor Návrhu perspektivního programu KAN (1968), Jaroslav Langer ve svém rozboru nedostatků demokracií v roce 1990 napsal:

Na začátku r. 1968 měla KSČ asi půldruhého milionu členů, co odpovídalo asi 13 procentům oprávněných voličů. I kdybychom vycházeli z předpokladu, že celá tato "členská báze" měla skutečný vliv jak na výběr kandidátů do parlamentu tak také na volbu členů Ústředního výboru i politbyra strany (což je ovšem čistá fikce), ani pak by těchto třináct procent nelegitimovalo ani tehdejší moc komunistické partajní centrály nad občany ani nárok strany, být "vedoucí silou ve státě“, který ji přiřkla leninská doktrína "demokratického centralismu".

Základní myšlenkou Klubu angažovaných nestraníků, jako občanského politického hnutí Pražského jara, bylo postupné vyřazeni této ilegitimní hierarchické nadvlády partajní oligarchie vzrůstajícím počtem nezávislých poslanců v parlamentě a vlastním předparlamentním politickým životem občanské báze. Z jejich horizontálně komunikujících politických klubů měly v budoucnu vycházet nejen impulsy a konkrétní návrhy na řešení společensko-politických problémů, ale také kandidáti na poslanecké mandáty na základe svých prokázaných odborných, tvůrčích a mravních kvalit. Jejich politická práce, vykonaná v komunitě a pro ni, a jejich nezávislost na hierarchicky a centralisticky strukturovaných organizacích, a ne vzestup na žebříčku funkcionářské partajní kariéry, je měla tedy kvalifikovat jako demokratické politiky a ne jako profesionální bojovníky o moc.

--Jaroslav Langer: Co se stalo a jak dál ... K nové československé demokracii, 1990

Kde máš, ty bolševický šmejde něco o vybíjen vás, komoušů?

P. Jansky 14.2.2012 9:00

od neffa se clovek dovi radu hlouposti

a jen premysli jestli je neff vymysli a nebo prebira od stejne chytrych jako je sam

J. Franke 14.2.2012 9:00

Re: Kdo vi proc to tak je ,

Mýlíte se, ale nevadí mi to. Bez jídla by totiž nebyla rubrika žádná...

V. Linhart 14.2.2012 8:59

Re: Souhlasím s Astonem.

A já, co mi tady chybělo. Pravé, nefalšované, české buranství. Díky, pane Slanino, za Váš osvěžující příspěvěk do diskuse.

P. Hofman 14.2.2012 8:59

Re: Souhlasím s Astonem.

Havel ho nevyužil, protože ho využít nechtěl. Byl zastáncem toho, že si občané mají v demokratických volbách rozhodnout sami, jestli komunisty chtějí či ne. A občané rozhodli - chtěli je i dál.

P. Zeman 14.2.2012 8:59

Re: Čeští nacisté u nás nikdy nevládli ?

To že nečte vaše reakce, tomu se ani nedivím :-). Vy byste měl ale trochu dostudovat historii ;-).

V. Hajková 14.2.2012 8:57

Agentura Moody´s

snížila   rating-  9  zemim  "eurozony".  Španělsku  dokonce  o 2  stupně.  To  v  současné  době  není  pro  duo  MERKOZY  -   DOBRÁ  ZPRÁVA.  Česko-  které je  tak  špatně  vedenou  zemí -   je  stále  mimo   zájem   těchto  agentur!   Nechápu-  proč  koaliční  vláda   neudělá  tiskovku -  kde  by  lidem   vysvětlila  tuto  skutečnost! 

L. Brabencová 14.2.2012 8:54

Re: Většina neví o čem válka je

 Přežil to?

F. Doušek 14.2.2012 8:53

Re: Většina neví o čem válka je

Můj strýc také uprchl z nucených prací v Německu. Dostal se domů na Klatovsko, ale skrýval se v lesích. Pak ho chytil český četník, kterého znal od mala a předal ho plzeňskému gestapu.

L. Brabencová 14.2.2012 8:51

Re: Souhlasím s Astonem.

Havel měl velký vliv.V tomhle případě ho nevyužil.

J. Slanina 14.2.2012 8:50

Re: Souhlasím s Astonem.

Ty si,ty bolševický šmejde, neber jméno pana Battěka ani do své nevymáchané tlamy.

P. Hofman 14.2.2012 8:48

Re: Souhlasím s Astonem.

To je sice výmluva, ale na druhé straně proč byste je měl volit?! Jestli vám ale dnes vadí komunisti (nevím, to víte vy sám) a jejich moc, tak se zeptejte pouze a především sám sebe, co jste tehdy v té nejpříhodnější době pro jejich omezení udělal sám.

J. Boleslav 14.2.2012 8:47

Re: Většina neví o čem válka je

ten výraz taky neznám, ale proč -Frauen je snad jasné. Muži byli tehdy skoro všichni ve Wehrmachtu.

P. Lenc 14.2.2012 8:47

Re: Souhlasím s Astonem.

Možná víc,než si myslíte.A to i v minulosti.A ta otázka byla k vyprovokování diskuse.

V. Heidlerová 14.2.2012 8:44

Re: Souhlasím s Astonem.

Komouši, kteří mne velice štvou, měli mocný aparát a majetek, propracovanou organizační strukturu, takže i po určitém omezení jejich výhod jim jich zůstalo stále tolik, že mohli hned po r. 1989 pokračovat nerušeně ve své činnosti, navíc "stejná startovní čára" jim přes kontakty umožnila zmocnit se majetku, zabarikádovat se do budoucnosti. KAN ty možnosti neměla. Proč nevolíme PRAVÝ BLOK? Letos určitě budu.

P. Hofman 14.2.2012 8:44

Re: Souhlasím s Astonem.

Žádný tehdy nebyl "zlý", oba představovali obrovskou naději. Jak ji který z nich naplnil ať si každý dosadí sám.

J. Boleslav 14.2.2012 8:43

Re: Souhlasím s Astonem.

KAN jsem tehdy nevolil, protože bylo málo pravděpodobné, že se dostane do parlamentu.

V. Linhart 14.2.2012 8:41

Re: Souhlasím s Astonem.

Vskutku? To se ovšem jeví dnešní optikou. Tenkrát to tak vypadalo a oba dva byli ikonami. Jeden opravdu zlý a jeden jaksi hodný. Každý se svým resortem.

P. Hofman 14.2.2012 8:41

Re: Souhlasím s Astonem.

Hlavně se dnes často kritizuje něco, o čem se nechce moc vědět.

Politici se po roce 1989 rozhodli pro kontinuitu práva, s trochu trapným vysvětlením, že kdyby nebyla, neplatily by třeba ani sňatky. Samozřejmě, že by byly určité komplikace, ale takhle stíhání bývalých komunistů muselo probíhat na základě platného práva. A ti, kteří se něčeho v minulosti dopustili, by museli být usvědčeni důkazy, že to udělali. Což bylo v naprosté většině případů nereálné. Ta nejhorší zvěrstva probíhala vždy ústně, nebyly písemné důkazy, či jejich konání bylo v souladu s tehdy (a i nadále) platnými zákony.

V. Heidlerová 14.2.2012 8:40

Re: Většina neví o čem válka je

Děkuju, tušila jsem to, je mi 75, ale tento výraz mi nebyl známý.

A. Fritscher 14.2.2012 8:40

Re: Kdo vi proc to tak je ,

Vy děláte pane Hejl, jako kdyby jste nikdy nevzal "kuře do huby" .................... pták jako pták :o))

V. Heidlerová 14.2.2012 8:38

Re: Kdo vi proc to tak je ,

Máte opravdu vytříbený vkus a značnou dávku otrlosti, dokážete-li psát o žrádle v diskusi týkající se vážného námětu. Lezte do rubriky "pro ženy" nebo "prostřeno", tam ty Vaše výplody ocení. Tady jen dokazujete, že místo mozku máze sulc.

L. Brabencová 14.2.2012 8:35

Re: Souhlasím s Astonem.

Dobročinností se nechlubím,ale dělám.

P. Hofman 14.2.2012 8:35

Re: Souhlasím s Astonem.

Kdybyste tímto pohledem začal dnes rozebírat i všechny ostatní strany, tak se dopracujete k úplně stejnému výsledku. Ony ovšem neměly tak silný antikomunistický program, jako KAN.

Jinak pojem "tendr Klaus-Havel" je úplně mimo tehdejší realitu.

P. Hofman 14.2.2012 8:33

Re: Souhlasím s Astonem.

No vidíte to, jak jste byla revoluční. A vy to furt z vrozené skromnosti tajíte.

M. Trhlík 14.2.2012 8:32

Re: Souhlasím s Astonem.

Paní Brabencová a proč se s tím nedokážeme vypořádat? Myslím si,že svádět vše na Havla je alibismus,protože řada velmi aktivních bojovníků proti komunistům,nemá pořád čisté svědomí.A svádět všechny současné problémy na komunisty,mi připadá už trapné.Rozhodně si nemyslím,že řešení se mělo provádět věšením.Zase by docházelo k přehmatům,bývalí mocní,by přežili a opět by se řešily nezákonné procesy.Z komunistů,kteří provedli převrat v roce 1948,už asi nežije žádný,jsou tam spíš ti,kteří v KSČ hledali snadnější život.Nemá cenu to  neustále rozvádět,ale proč vstupovali do KSČ lidé po okupaci v roce 1968? Zase  jen pro snadnější život.

P. Hofman 14.2.2012 8:31

Re: Většina neví o čem válka je

Byly to ženy, které po válce uvolňovaly rozbombardovaná města od všude ležících trosek (Trümmer) a takto získané cihly používaly na stavbu novým domů. Byli mezi nimi i muži (a děti), ale jejich název "Trümmermänner" se neuchytil.

V. Heidlerová 14.2.2012 8:30

Re: Díky za každé nové ráno .

Bohužel komunista,člen partaje, nerovná se pojmu VOLIČ. Stále nepochopím, co za národní odpad je volí.

L. Brabencová 14.2.2012 8:29

Re: Souhlasím s Astonem.

Byla jsem zapojená v ROH.))