17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Topolánek for president

V hodině dvanácté, těsně před koncem termínu, dal Mirek Topolánek najevo úmysl vstoupit do klání o prezidentský úřad. Vyvolalo to takříkajíc oživení v sále.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 7.11.2017 21:37

Re: Ne, skuteční zm-di

Já také ne, mám své limity, respektuji protivníka a jsem přesvědčen o tom, že Boží mlýny melou, tedy o efektu bumerang.

P. Vandas 7.11.2017 21:39

Re: Ne, skuteční zm-di

Ono to vypovídá více o autorech, než o vysmívaném. Nic jim není svaté, ale o morálce budou kázat, až jim pěna z huby bude kapat :-):-):-)

J. Matuška 7.11.2017 21:48

Re: Ne, skuteční zm-di

Pavle, Martine děkuji!

V. Klepetko 7.11.2017 21:49

Re: Ne, skuteční zm-di

Celé je to založené na bludné představě, že jen se slušnými lidmi je třeba jednat slušně...

P. Vandas 7.11.2017 21:51

Re: Ne, skuteční zm-di

Nikoli. Je to založené na jejich víře, že oni jsou ti slušní.:-):-):-)

V. Klepetko 7.11.2017 22:08

Re: Ne, skuteční zm-di

To bylo v počátcích.

Nyní již vědí o sobě, co jsou zač, ale věří že i ti druzí jsou stejní jako oni, takže si nezaslouží žádné ohledy :-))))))))))

J. Pospíšil 7.11.2017 22:09

Re: Ne, skuteční zm-di

A že proto mohou být neomezeně neslušní ke všem ostatním, podle nich neslušným.

M. Prokop 7.11.2017 22:00

Re: Kabrňáci?

Má snad někdo nějaké vysoké mínění o "Žít Brno"? Zcela bez vztahu k tomu, jak špatným presidentem Zeman je?

J. Matuška 7.11.2017 22:04

Re: Kabrňáci?

"Náměstek primátora města Brna: Bc. Matěj Hollan (Žít Brno s podporou Pirátů) ..."

J. Venc 7.11.2017 22:09

Re: Kabrňáci?

Což se až tak moc neliší, od občasných výlevů i zde, že?

Zametl bych nejprve tady, coby stálice. Když už je nutné zametat.

:-)

J. Matuška 7.11.2017 22:19

Re: Kabrňáci?

Nerozumím Vám.

J. Venc 7.11.2017 22:48

Re: Kabrňáci?

Což vůbec není na závadu. Nevyjádřil jsem se patrně srozumitelně.

A souhlasím, že jde o hovadské vyjádření, stran toho z Brňo.

:-)

M. Mařák 7.11.2017 21:12

Podstatu nenávisti Topolánka

některými zdejšími diskutujícími dnes Topolánek zcela jasně podle mne shrnul v lidovkách přeneseně takto: "Chce, aby byl Zeman v historii zapsán jako premiér, který v roce 1999 dovedl Česko do NATO, a ne jako prezident, který znásilňoval ústavní zvyklosti nebo nadbíhal nedemokratickým velmocím."

https://www.lidovky.cz/s-kroky-zemana-nesouhlasi-topolanek-chce-byt-prezident-co-sjednocuje-12j-/zpravy-domov.aspx?c=A171107_170002_ln_domov_ele

P. Vandas 7.11.2017 21:49

Re: Podstatu nenávisti Topolánka

Kecá. Žádné ústavní zvyklosti nelze znásilnit, neb to jsou jen zvyklosti. A to nadbíhání nedemokratickým velmocem je také otázkou, neb nadbíhání jsem pozoroval jenom Trumpovi a ten snad nedemokratickou mocnost nereprezentuje. :-):-):-)

M. Mařák 7.11.2017 21:51

Re: Podstatu nenávisti Topolánka

Myslím, že víš, co jsem chtěl zdůraznit a co zde na Topolovi těm několika nejaktivnějším skutečně vadí.

Nic, dobrou.

P. Vandas 7.11.2017 21:56

Re: Podstatu nenávisti Topolánka

Myslím, že jsi vystihl úhelný kámen, na kterém se bude podpora Topolánka lámat. A to je jeho někdejší angagement na Ukrajině. :-):-):-)

M. Prokop 7.11.2017 22:05

Re: Podstatu nenávisti Topolánka

Tak Ukrajina mi nevadí vůbec. Mně sere tím, co páchal zde, ve vztahu k EU a také ve vztahu k domácí politice. Jednak Lisabon a druhak, Bursíka měl, bez ohledu na následky, utřít jak zpocené okno. Mohl odejít se ctí a ne vykopnut Paroubkem.

V. Klepetko 7.11.2017 21:55

Re: Podstatu nenávisti Topolánka

Mimochodem, chtěl bych připomenout toto:

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%AD_vl%C3%A1da_Mirka_Topol%C3%A1nka

A zejména přesný postup pri jmenování této vlády, a ústavní zvyklosti, které přitom spoluvytvářel prezident Klaus!

P. Vandas 7.11.2017 22:08

Re: Podstatu nenávisti Topolánka

Čo bolo. To bolo! :-):-):-)

V. Klepetko 7.11.2017 21:09

Operace Sunrise.

2pan Schořík:

Kdekdo Vám , pane Schoříku, vyčítá příliš pragmatické přístupy. Jenže bez nich se nedá nejenže nic vyjednat, ale ani zahájit pořádná jednání! Když nebyl internet, tak to vyjednávání bylo mnohem těžší... Třeba takový Karl Wolff se musel vláčet za Allenem Welshem Dullesem až do Bernu a stejně moc neuspěl, a ani volba krále Jiřího z Poděbrad na zemském sněmu v roce 1458 neprobíhala bez průtahů a komplikací, když si stavy nemohly posílat navzájem návrhy v podobě diskusních příspěvků v síti :-))))))). Ale i v dnešní době je cesta k dohodě trnitá, když chybí dobrá vůle. Chtěl bych Vám proto uvést - jako příklad - jednu z mála dobrých možnosti postupu...Píšu to v letadle cestou domů z dovolené. Takže:

A. Výchozí situace: A1. ČSSD v opozici nepřežije. ODS je kvůli kandidatuře Topola až do druhého kola prezidentské volby zcela mimo hru, což dává ČSSD časově omezenou a vitální šancí na deal. A2. ČSSD je v tom nejhrubším rozlišení rozdělena na Pocheho frakci, včetně trochu mimoběžného Chovance (PoCho) a tu druhou, řekněme Škromach - Onderka - Hašek - Zimola - Foldyna (ŠkOHaZiFo). A3. Obě frakce chtějí vládní angažmá: jenže ta první má v ruce jen moc - a ta druhá jen politickou budoucnost. A4. Reálné vládní angažmá je možné až po sjezdu - v rámci druhého pokusu o sestavení vlády Andreje Babiše. A5. Situace u partnerů v ANO je taková, že žádná vláda bez Andreje Babiše nepřichází v úvahu.

V. Klepetko 7.11.2017 21:10

Re: Operace Sunrise.

B. Realistický postup by mohl vypadat takto:

B1. Do ustanovení sněmovny vznikne ucelené gentleman agreement o dalších bodech a jejich načasování. B2. Bude jmenována dočasná poloúřednická vláda AB, která nezíská důvěru, - s životností max. do konce února 2018. B3. Současně s tím bude dán průchod spravedlnosti: politickou odpovědnost a náklady s tím spojené ponesou obě strany. Tím se uvolní spasmatické křeče lidovecké nevěsty. B4. ŠkOHaZiFo se v klidu a nekonfliktně etabluje na sjezdu. B5. Koncem února jmenuje emzák druhou, koaliční vládu AB, na staronovém půdorysu. V ní budou prakticky jen lidi z ŠkOHaZiFo. Ale PoCho získá vynikající nevládní umístěnky a příslib nebuzerace. ČSSD dostane rezorty, na kterých se dá vyrůst a zahryznout se do té části elektorátu, která zdrhla k Oksmurovi. B5. Banky a sponzoři se tváří sice kysele, ale na tu bídu ještě stále dobře! B6 Ať už vyhraje Emzák, Tupol nebo Drahoš, tak bude muset tyto artikuly ctít...

Asi tak by to mohlo být. Alespoň ten Allan Dulles by to tak nějak možná vymyslel :-)))

J. Schořík 7.11.2017 21:18

Re: Operace Sunrise.

Vynechám to Vaše dělení na PoCHo a ŠkoHaZiFo, protože tak to vážně nestojí. Frakcí je výrazně více a celková shoda ve straně je aktuálně spíše na tom, že odejdou všichni a budou nahrazeni zcela novými tvářemi.

Zárove%n je třeba říct, že prozatím je vedení vázáno stále narůstajícím počtem usnesení okresních organizací, které zakazují jakoukoliv spolupráci s Babišem. Správně říkáte, že to může změnit sjezd, ale nevsadil bych na to. Dnes jsme při hlasování proti usnesení o zákazu spolupráce s Babišem byli (ano já hlasoval proti zákazu) dva ze šestnácti.

ČSSD žádné velké sponzory nemá, jsme ochránci slabých a nešťastných.. Kdo by s tím chtěl spojit jméno..

M. Prokop 7.11.2017 22:09

Re: Operace Sunrise.

Ten poslední odstavec, to si děláte kozy? :-P

J. Schořík 7.11.2017 22:17

Re: Operace Sunrise.

Trochu :).

J. Schořík 7.11.2017 21:21

Re: Operace Sunrise.

A ještě jen poznamenám, že my nemáme žádné po krku si jdoucí frakce. V rámci strany se vždy vedly boje, ale taky spolupracovalo. Vysterilisoval to dočasně Sobotka. Hlavím důvodem proč se tak stalo je, že nebyl šéf a nebyl tedy, tak jak to dokázali ti před ním, udržet frakce silou u sebe..

V. Klepetko 7.11.2017 21:46

Re: Operace Sunrise.

No takže to vypadá, že se to celé usadí nejdříve v únoru.

Jenže to už by nemusela být tak výhodná (pro vás) situace. Ale chápu - sjezd, atd. atd...

S tím Jiřím z Poděbrad to šlo taky dost ztuha :-))))))

P. Vandas 7.11.2017 21:25

Re: Operace Sunrise.

Vladimíre tyto tvé vize mi připomínají poměrně obsáhlý výpočet rosného bodu ve stavební konstrukci . Do výpočtu musíme zadat venkovní teplotu ovzduší, vnitřní teplotu objektu, přesné charakteristiky jednotlivých vrstev konstrukce, jejich difuzní odpor, potom přidat vlhkost vnitřního vzduchu a poněkud kostrbatým postupem dojdeme k přesnému závěru, že vlhkost bude, za vnější teploty 15°C, vnitřní teploty +20°C a vlhkosti 74% kondenzovat přesně v ploše 17cm vzdálené od vnějšího povrchu konstrukce. A co s tím? Nic. Pokud vnější, či vnitřní teplota či vlhkost bude trochu jiná, tak se bude rosný bod nacházet někde úplně jinde. :-):-):-):-)

V. Klepetko 7.11.2017 21:42

Re: Operace Sunrise.

Jenže co má člověk dělat v letadle? :-))))

K. Němec 7.11.2017 21:45

Re: Operace Sunrise.

Já zkoušel spát. Jenže mi to nešlo. :-)

P. Vandas 7.11.2017 21:45

Re: Operace Sunrise.

Vzít si na cestu dobrou knížku. Nebo koukat po letuškách. :-):-):-)