Diskuse
Takový obyčejný populismus
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DizzyDent
"Mimo jiné postátněný systém zdravotnictví, kdy stát kecá do toho co by mělo být ponecháno smluvní volnosti"
Proc by mel byt system zdravotnictvi ponechan smluvni volnosti? Z ktere ekonomicke prirucky pro prvni tridu jesli je zase opsano tohle?
Ivan Nový
DizzyDente
To jsou zkušenosti z bezplatným socialistickým zdravotnictvím.
Viktor
populismem
vyslouřil tentokrát "zelenou perluů\, když tusím v \hnprohlásil: Žáfmé otrpůpvímslují všechny strany bez rozddílu, ODs jako ty ostatní. Čloběka potěší, když si .Václav Klaus vyslouižil nyní pro změnu "\zelenou perlu" za tvrzení (jak uvádějí HN).že : "globální oteplování nikdy nebylo, není a nebude" !!!
Josef Schweik
Ještě jedno výročí dneska máme,
ale to se tejká jenom Pražák§ů a přilehlejch, takže si v poledne zahoukáme a připomenem ty nešťastníky, kerý po tisících mřeli v posledních hodinách války. Tichá vzpomínka na jedinej otevřenej odpor okupaci, na kterej jsme se trochu pozdě a jenom pod tlakem okolností dopustili. Plzeňáci zvolna dopili, my dneska polžíme věnce a vod zejtřka to budou mít pod patronátem komouši a jejich verze - "my nic, to všechno rudí bratři."
Ale radši se celej den budem hádat vo drobný, budiž pochválen čas, kerej nese takovýhle spory, pamatujem i horší, že.
DizzyDent
Re: Ještě jedno výročí dneska máme,
Nebyl to jedinej odpor okupaci i kdyz mozna jedinej otrevrenej. Kdyby se ale lidi bejvali vzmuzili driv mozna by to melo nejaky smysl, i kdyby byli vsichni pobiti. Aspon by cesky clovek nemel tak ohnutou pater.
hamar
Poplatky pro mrtvé, novorozence, děti a důchoce jsou nemravné!
To si strůjci reformy mohli uvědomit hned, a nemuselo okolo toho být tolik humbuku! Ovšem ODS-áků se při vidině možného získání korunek rozzáří očíčka jako strejčkovi Skrblíkovi $$$$$ a nevidí nalevo ani napravo. P.S. Pořád jsme slyšeli, jak je ve zdravotnictví nedostatek peněz a najednou slyšíme, že pojišťovny mají přeplatky 20 miliard, že "privatizací" každý člověk získá 20 000 Kč - "Není něco shnilého, v státě Českém?"
libero
"Není něco shnilého, v státě Českém?"
Je. Mimo jiné postátněný systém zdravotnictví, kdy stát kecá do toho co by mělo být ponecháno smluvní volnosti.
dr Turnovský
Re: Happy birthday, Karl!
dobrý, ale kde je ten Marx? Že by tady? http://www.youtube.com/watch?v=pww96wPV2EM
Jura Jurax
Líp se to napsat nedalo.
Plný souhlas! Vzedmutá vlna populismu, kombinovaná s bojem o udržení byvších a získání mnohých koryt pohřbí jakoukoliv reformu. A vyčůranost politiků je konstantou napříč stranami a o zdraví lidu nejde těm samozvaným ničitelům potřebných reforem ani omylem. Protože kdyby jim o zdraví lidu šlo, neničili by je.
Nečetl jsem ještě diskuzi, ale čekám, že autorovi bude hojně klnuto. Pravda bolí.
dr Turnovský
že tady ještě nezaznělo jméno z největších?...MARXXXXXXX
takovej borec se dneska narodil a žádné oslavy? Vždyť on Vám stvořil vesmír, on stanovil cíle Vašeho snažení, On a zase jen on viděl do budoucnosti, jako panna Vlasta když věštila....jenom aby Vás nepotrestali v ústředí...
libero
Re: že tady ještě nezaznělo jméno z největších?...MARXXXXXXX
Tak polovina diskutérů ho slaví svými glosami, ač možná nevědomky.
Picasso
JG zdravej jseš jenom do*****
Příspěvky JG mě začínají připomínat časy Rudého práva.Čí chleba jíš toho píseň zpíváš.
libero
Re: JG zdravej jseš jenom do*****
Nesmíte všechny odhadovat podle sebe.
DizzyDent
Poplatky ve zdravotnictvi
Poplatky ve zdravotnictvi samozrejme nejsou nejzavaznejsi problem. Problem je nize popsana privatizace, vytvareni monopolu, a nastolovani jakehosi trhu tam kde zadny trh nikdy nemuze existovat.
Ucelem poplatku zcela evidentne neni nic jineho nez prolomit bezplatnost zdravotni pece a naslednou introdukci dalsich plateb, vcetne zvysovani poplatku ktere jsou vtipne nazvany regulacnimi.
Ma estimace je takove ze jestli ODS bude pokracovat tim smerem ktery je popsan nize v prispevku entity . (viz odkaz na clanek nize) v situaci kdy ODS je drzena u vlady dvema zkorumpovanymi, vydiranymi, nebo bezskrupuloznimi tsuracky, tak v pristich volbach (pote co lidi pochopi jak je ODS neuveritelne oyebava) nastane znacna renesance komunistu protoze CSSD s Paroubkem bude do te doby diskreditovana vlastni pitomosti a agitacnimi aktivitami politruka Dalika.
Budete mit co jste chteli Modri Imbecilove - konecne se ukaze jestli jste ti hrdinni komunistobijci nebo ti zbabelci kterymi jste byli, jste a budete. Dalsi moznost je ze konecne pochopite jakym zpusobem se vas Modre Svine snazi oyebat a konecne sundate modre ideologicke bryle a zacnete se zabyvat meritem veci (nepravdepodobne scenario).
Petr hmm
Re: Poplatky ve zdravotnictvi
Poplatky ve zdravotnictví bych klidně nechal .. zrušit je jen dětem a důchodcům. jinak te reforma to je krádež jako prase .. vše co má bejt zprivatizováno jde julínkovejm známejm a kámošům .. kdo todle nevidí tak je fakt zabedněnej .
libero
" Řada starostů nyní vybranýcm skupinám voličů, pardon, pacientů poplatky zaplacené v nemocnicích obratem proplácí. Z obecní kasy, tedy z peněz daňových poplatníků."
Pokud ano, je to jen další důkaz nesmyslnosti zdejšího (a vůbec evropského) daňového systému, postaveného na DPH.
Pokud by v dotyčné obci platily obecní daně, občané by se strarostou nejspíš rychle vyběhli.
Jura Jurax
Re: " Řada starostů nyní vybranýcm skupinám voličů, pardon, pacientů poplatky zaplacené v nemocnicích obratem proplácí. Z obecní kasy, tedy z peněz daňových poplatníků."
No, oni by s ním měli vyběhnout i tak, poněvadž to stejně zaplatí. Akorát ti hloupější si toho nevšimnou.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz