19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Stát a H-System

Premiér Andrej Babiš se ozval z dovolené v souvislosti s nápadem, že by měl stát odškodnit lidi podvedené H-Systemem. Jeho vzkaz zapadá do vášnivé debaty vyvolané rozsudkem Nejvyššího soudu, že by se mělo 60 rodin do konce měsíce vystěhovat z bytů, které si na základě pofidérního souhlasu dostavěli - de iure na cizím, de facto na zaplaceném. Odpovídá tím na nápad předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala, že by měl poškozené odškodnit stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 7.8.2018 10:46

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Nejde to. Smiřte se s tím.

J. Václavíková 7.8.2018 10:55

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Mám se smířit s tím, že na mě reagujete takovými stupiditami, jako že tamti utíkali před skutečnou válkou (teď zřejmě skutečná válka v Sýrii a jinde není), nebo vám vymlouvat utkvělou představu, že co uprchlík, to nemakačenko? Tohle nemá cenu, já na vás nereaguju, nereagujte na mě také.

J. Kombercová 7.8.2018 11:02

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Sama víte, že těch skutečných je zlomek, tak nelobbujte pro ekonomické migranty. Kdyby Německo vrátilo všechny ty, které neprozřetelně nabralo a kteří na azyl nemají právo, mohou brát (protože je přece potřebují) tisíce těch, kteří tedy podle vás před válkou utíkají a mají zájem se integrovat a vbrzku vydělávat Němcům na důchody.

Když tady vedete propagandu, nemohu se neozvat a vy mi to nemůžete zakázat, že?

J. Václavíková 7.8.2018 11:05

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Opět samé kraviny. Citujte, kde já nebo Halík lobobbujeme za ekonomické migranty.

P. Boublíková 7.8.2018 11:09

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Zkuste si příspěvek paní Kombercové přečíst znovu.

A. Trick 7.8.2018 11:10

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Tím, že je nerozlišujete.

V. Hájková 7.8.2018 11:11

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Reagovat na nánu KOMBERCOVOU - NEMÁ SMYSL S TÍM S VÁMI SOUHLASÍM - na 100%. Ale jak se toho OVÁDA ZBAVIT - je neuvěřitelně těžké :-)))))))))))))))))))

J. Kombercová 7.8.2018 11:13

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Kdybyste bývala mlčela, mohla jste zůstat filozofem.

J. Jurax 7.8.2018 12:47

Ne. Blbec je blbej i když mlčí ... :-)

R. Neveselý 7.8.2018 11:14

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

To jste se zase předvedla ... jako nána vy sama. Ani nerozumíte tomu, kdo co napsal.

R. Tesařík 7.8.2018 11:14

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Vy jste neskutečný demagog.. Nebo degožka? Aby to bylo genderově správně. Vytahujete věci, které spolu nesouvisí, matláte to dohromady .

A. Trick 7.8.2018 10:41

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Prosím o Váš konkrétnější návrh.

J. Kombercová 7.8.2018 10:38

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Pan Halík s paní Václavíkovou osobně, přece.

Nebo snad je záměr jiný?

V. Hájková 7.8.2018 10:43

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Vím, že mně do toho nic není- ale nedá mně to : jak se v ČECHÁCH říká : "swině ryjí - bude hezky"" :-)))))))

J. Kombercová 7.8.2018 10:48

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Tak neryjte, potřebovala bych, aby zapršelo.

A konkrétně k věci máte co?

R. Neveselý 7.8.2018 11:15

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Celou hromadu! :-)

O. Uživatel 7.8.2018 10:53

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 7.8.2018 11:08

Uživatel požádal o vymazání
P. Boublíková 7.8.2018 11:08

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Četla jsem Halíkovo nedávné kázání v tištěných LN a fakt stačí.

Nejvíc mě zaujalo, že dle křesťanské věrouky tato země není naše (tedy nás, co jsme se zde narodili, těch, co sem přišli pracovat a získali občanství, atd.), nýbrž každého, kdo sem přijde. Ať to jde říct na katastr pozemků :-)

Celkově na mě působil jako zakuklený komouš. Něco jako obrana křesťanské víry, což bych u církevního hodnostáře čekala, ho evidentně taky nebere.

J. Václavíková 7.8.2018 11:13

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Zase kravina, nechce se mi na ně reagovat, ale snad naposledy.

,,Tahle země není naše, patří Hospodinu."

P. Boublíková 7.8.2018 11:17

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Ano, toho Hospodina jsem vynechala, omlouvám se. Ale dál tam bylo, že nárok přijít do Hospodinovy země má kdokoliv.

J. Václavíková 7.8.2018 11:21

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Nemáte číst PL, pak vám v paměti uvízne pouze zavádějící titulek.

P. Boublíková 7.8.2018 11:28

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Jaké PL? Vyšlo to v tištěných LN a četla jsem to celé. Děs a hrůza.

J. Václavíková 7.8.2018 11:37

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Pak tam rozhodně nebylo, že může přijít kdokoliv. Takto to interpretovaly PL.

R. Neveselý 7.8.2018 11:17

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Pěkná blbost.

P. Boublíková 7.8.2018 11:20

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Aby se pak nedivil, až Alláh Hospodinovi tu zem sebere :-)

O. Uživatel 7.8.2018 11:21

Uživatel požádal o vymazání
J. Václavíková 7.8.2018 11:26

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Aleši, já samozřejmě netvrdím, že s tím musíš coby ateista souhlasit. Pouze upozorňuji na to, že Halík se skutečně striktně drží Kristova učení a to, co říká, je s ním v souladu. Naopak různí jiní bijci za křesťanskou Evropu nevědí, o čem mluví. On tohle káže při mši v kostele a pokud vystupuje veřejně, je jasné, za co kope. Nevím, proč tím irituje ty, co s křesťanstvím nemají nic společného, ale jeho symboly by se rádi oháněli. Tím samozřejmě nemyslím tebe, ty máš s námi i jako deklarovaný ateista společného mnohem víc než někteří ,,křesťané".

O. Uživatel 7.8.2018 11:36

Uživatel požádal o vymazání
J. Václavíková 7.8.2018 11:41

Re: Halík, jako vždy inspirativní:

Mně to tak nepřipadá. On jasně říká, že hlásá Kristovo evangelium. A nikomu ho nevnucuje. A také říká, že chce i ve veřejném prostoru upozorňovat, co tomu evangeliu odporuje. Což je podle mě správně. Doba, kdy jsme se museli se svými názory zavírat do kostelů, jsou snad pryč. Jsme také součást společnosti.