19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Spravedlnost v politice

Milan Chovanec v nové roli předsedy sociální demokracie prohlásil, že kdyby byla spravedlnost, měla by sociální demokracie podporu 40 procent voličů. Přirozeně, že je to zkratka a nesmysl, nicméně stojí za to se nad touto myšlenkou zastavit. Co je to spravedlnost v politice?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 16.6.2017 20:28

Re: Chtělo by to trošku popřemýšlet.

Jo jo, mnozí praktikují systém žij a užívej si teď, co bude zítra, to neřeš. Četl jsem na toto téma výstižný článek z prostředí USA, kde toto hustí zejména do mladých lidí, kteří se tím pádem nehorázně zadlužují. A to už jsou většinou zadluženi půjčkami na studia. Mladí chtějí všechno a hned. Prý je to tam velká tikající bomba.

P. Bolec 16.6.2017 20:31

Re: Chtělo by to trošku popřemýšlet.

Když si vezmeme další odvod na zdravotní pojištění, tak zde, když porovnáme s odvody zaměstnanců je srovnání jasné, kdo přispívá tomu druhému. Stále omílané názory, že živnostník nemá dovolenou, různé benefity, nemocenskou.....On zaměstnanec, kdyby si na to nevydělal, tak mu zaměstnavatel ze svého nic nedá. O odvodu daní se záměrně nezmiňuji. Stačí se podívat na statistiku. Přitom ve využívání státních výhod jsou na tom soukromníci a zaměstnanci na stejné úrovni (školství, silnice atd.) Velmi bych si přál, aby takto aspoň trošičku o tom kritici popřemýšleli. Těch problému je daleko víc a není pro to zde prostor.

J. Veselý 16.6.2017 20:40

Re: Chtělo by to trošku popřemýšlet.

Kolik peněz jsi odvedl ty ? Protože pokud nejsi podnikatel nebo živnostník, tak ani HOVNO ...

M. Berka 16.6.2017 20:32

Na stáří si spoří jen idiot... Tady mu stejně všechno ukradnou. Kdybych si spořil kdysi celou mzdu, tak mám po 20 letech to, co dnes vydělám za 3 měsíce...

M. Mařák 16.6.2017 20:48

Jediné relevantní spoření na stáří

pro běžného týpka je podle mne hypotéka a dlouhodobá investice do vlastního bydlení. V tom to nakonec s tou příští důchodovou žebračenkou nějak přežije.

L. Kolman 16.6.2017 20:50

Re:

Tak to já jsem asi idiot. Ale nikdo mi ušetřené prachy neukradl, asi jsem je měl dobře schované. A chodí si mi stěžovat ti chytří, že sotva teď vyjdou s penězi.

S. Lazárek 16.6.2017 20:53

Re:

Vy jste farář Láňo?

L. Kolman 16.6.2017 20:58

Re:

Proč, s vámi se nikdo nebaví?

S. Lazárek 16.6.2017 21:06

Re:

Nechoděj si mi lidi stěžovat, že maj málo, asi jste tam na tuhle problematiku buď velkej odborník nebo jste farář. Ale klid pane Kolmane, to nebylo na Vás, to bylo na ňákýho Láňu a toho Vy neznáte.

L. Kolman 16.6.2017 21:23

Re:

Snad aspoň moč udržíte, když vám dělá problém udržet vlákno. Proč se bavíte s Kolmanem, když diskutujete s nějakým Láňou?

S. Lazárek 16.6.2017 21:49

Re:

Výtečná otázka Láňo.....:-))

M. Prokop 16.6.2017 21:07

Re:

proč asi?

M. Prokop 16.6.2017 21:07

Re:

Investovat je to kouzelné slůvko ...

Naspoříte hovno vy i stát, který vám prachy bere, ale ani je nespoří.

L. Kolman 16.6.2017 20:05

Jinak se mi líbí, jak zejména podnikatelé

jódlují, že především socdemáci rozhazují státní peníze nemakačenkům a jak jsou vysoké mandatorní výdaje, když by se mělo v první řadě šetřit na horší časy atd. Pak přijde před zimou na pracák parta maníků nebo ženských, že se jdou zaevidovat jako nezaměstnaní. A zprostředkovatelce práce hlásí hned mezi dveřmi, že jim žádnou práci nemá nabízet, protože pan fabrikant si je po zimě zase na pracáku vyzvedne. Že si je tam jenom uložil, aby je nemusel platit on, ale ať je přes zimu platí stát. Tak to běžně dělají stavební firmy, firmy v lesnictví, zemědělství i jinde. Nejsou zakázky, šup s lidmi na pracák, seženou se kšefty, hnedle pan fabrikant na pracáku vybekuje, ať mu okamžitě dodají tolik a tolik takových a makových lidí, že on dává lidem práci a tvoří hodnoty.

P. Han 16.6.2017 20:58

Re: Jinak se mi líbí, jak zejména podnikatelé

Pokud by měl podnikatel dávat lidem jak práci, tak sociální zabezpečení v době, kdy ta práce není, tak by ty pracáky opravdu nebyly potřeba. Jen není jasné, kdo by se pak staral o ty bývalé úředníky. Ledaže by z pracáku odešla jen půlka úředníků a ta druhá půlka by se živila tím, že by je evidovala. Po roce by si to mohli prohodit.

V. Hájková 16.6.2017 19:43

Pokud

vám unikl super INTERVIEW- s p. TOMSKÝM . Vřele doporučuji

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24

D. Green 16.6.2017 19:49

Re: Pokud

Kvalitní vystoupení pana Tomského. Kráča Tvarůžková se snažila zmršit, ale nepovedlo se.

V. Hájková 16.6.2017 19:41

Pokud

I. Mertl 16.6.2017 19:28

O nenávisti

S nenávistí jsem se setkal už jako odrůstající kluk. V padesátých letech se vyučovala jako povinný předmět - třídní nenávist a aplikovala se na polovinu národa - pamatujete, vrstevníci? S živou jsem se setkal v průmyslové vesnici, kde jsem žil s rodiči, malými, nezajímavými úředníky v místní továrně. V padesátém osmém nenávist vymyslela akci Nějaké desetitisíce do výroby. A rodiče, třídně nespolehliví, ve čtyřicítce šli: otec tahal v ocelárně žhavé dráty, matka jezdila na jeřábu. Právě jsem maturoval, udělal přijímačky na vysokou a se školou absolvoval prázdninovou brigádu - na Tachovsku sklízel plesnivé seno a vysypanou černou hořčici. Tu se šéf té místní nenávisti vzpamatoval, dojel do Prahy intervenovat proti nespolehlivému. A třídní nenávist usoudila: žádná škola - třídně nespolehlivý se bude sbližovat s dělnickou třídou. Čili co nejdál od reprezentantů třídní nenávisti jsem se šel sbližovat jako směnový laborant na druhý konec Čech. Po roce ve fabrice znovu zažádal, ale bdělí nenávistníci na 300 km stále hlídali. Sám příslušný okresní školní inspektor si vzal popravu na starost, argumentací připomínal některé místní (tehdy se říkávalo "kované") diskutéry. Leč neuspěl - náčelník komunistů z té fabriky, jinak neodsunutý Němec prošlý koncentrákem odvezl přihlášku do Prahy a na místě doporučil. Po dalších soudružských jednáních a po prvním semestru mne dodatečně přijali. Konec pohádky. Sorry, je to dlouhé a nic moc. Byly nás desetitisíce s podobnými dopady nenávisti, u tisíců měly horší, u stovek fatální, následky. Ale bylo to školení, školení o charakteru komunismu i obecně o síle, slabosti i dopadech nenávisti.

I. Mertl 16.6.2017 19:30

Re: O nenávisti II

Nenávisti i pomsty s ní spojené je plná antická, středověká i současná literatura. Z většiny těch děl vyplývá absurdnost takového konání - nenávist zasahuje především jejího nositele. Nenávist jako každá emoce často zasahuje rozum - i ta "spravedlivá" pomsta se může kvůli ní zvrtnout. A proto je účelné se nenávisti vyhýbat. Jsou oblasti, kde by vůbec neměla co dělat: V diskuzi, sloužící k výměně názorů, protože souhlasný i nesouhlasný názor má stejné oprávnění a emoce znemožňuje rozpoznat jejich validitu. Ve skutečné politice, tam k ničemu nevede, takže třeba absence skutečných, nepředstíraných emocí je hlavní hodnotou Babišova politického marketingu - může předstírat cokoli a emocí plné obecenstvo mu aplauduje. Samozřejmě i v rodině, kde spolehlivě vede ke špatným koncům. Zkuste se třeba zamyslet, z čeho pramení zde tak populární nenávist k Tomáši Halíkovi (znám ho trochu skoro 40 let a nikdy jsem ho neměl nějak rád - nevím proč, ale nenávist? študáci chodící na jeho kázání do kostela sv. Salvátora si ho chválí a jeho mezinárodní renomé taky platí), Havlovi, Klausovi, Kalouskovi, Pithartovi nebo, konec konců, Sobotkovi. Všichni nějak dělají/dělali svou práci, tu lépe, tu hůře (třeba většinou hůře, ale zkusili jste si to dělat nebo jen tu práci představit; a taky, nevolili jste je?). A nenávist k EU? Jistě, je plná chyb a demokratických nedostatků, ale který samostatný stát nemá podobné i horší vady? Náš? Německo? USA, Rusko, Čína, ... ?

Ale dost hlostování, svět je tak bláznivý, jako byl vždycky. Ne víc, ne méně. Dřív jsme měli extremisty/teroristy evropské, dnes muslimské. My, Češi, ani takové, ani onaké. Snad je čas se chovat jako dospělí, když už většině z nás je kolem sedmdesátky i víc. Nenávist je prostě na hovno, vážení.

M. Berka 16.6.2017 19:35

Re: O nenávisti II

Pane Mertle, otázka je, jestli Vás ta původně cizí nenávist nepoznamenala, jestli díky tomu, co jstre zažil, jste se sám nestal tím, kdo nenávidí...

I. Mertl 16.6.2017 19:51

Re: O nenávisti II

Kuš, Berko

K. Filek 16.6.2017 20:12

Re: O nenávisti II

Pokud pan Mertl nenavidí komouše tak je tospravné.

V. Čermák 16.6.2017 21:09

Re: O nenávisti II

Nenávist k Halíkovi? Nestačilo by, že prostě spoustu lidí vč. mě on normálně se*re? Možná ty mnohé důvody dokážete pochopit i vy sám? Jistě nevadí, že má jiný názor, než většina normálních lidí, ale hlavně to, jak s ním zachází a jak se chová k druhým....I vy považujete ty, co mají jiný názor jako Vy A Halík za nedospělé, to je prosté povyšování nad lidi s jiným názorem. Ani toto vaše povýšenecké chování nikdo normální neocení a také je budete sr*áti. A místo na druhé, ukazujte prstem raději na sebe. A nenávist si hlídejte především vy sám....

I. Mertl 16.6.2017 22:01

Re: O nenávisti II

Standardní příspěvek k místní diskuzi: hrubé osobní napadení. Fuj, bez nenávisti, jen s odporem, pane.

M. Prokop 16.6.2017 21:09

Re: O nenávisti II

Co je a co není nenávist rozhodujete vy, nebo nějaká hatefree komise?

I. Mertl 16.6.2017 22:04

Re: O nenávisti II

Nerozhoduji (ani jsem nic takového nenaznačil), jen to byla výzva k rozumu, který zde, domnívám se, chybí. To se snad stále ještě smí i na Psovi.

A. Trick 16.6.2017 19:40

Vážený pane,

copak jste měl na vysvědčení z předmětu "Třídní nenávist"? Nebo jste snad z tohoto předmětu maturoval?

Vy jste zářným potvrzením přísloví "Co se v mládí naučíš ...

I. Mertl 16.6.2017 19:49

Re: Vážený pane,

Je mi líto, ale Vy mi, pane Heussingře, vždycky připomenete toho inspektora.

A. Trick 16.6.2017 20:04

Re: Vážený pane,

Raději nechtějte vědět koho mi připomínáte Vy.