14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

Spadli z višně?

Čeština má mnohá krásná úsloví typu toho z titulku. K vyjádření téhož nepochopitelna nad čísi prostotou mysli lze například spadnout i z kaštanu. Toto nepochopitelno, s jakým zíráme na děti čistého živého se mne zmocňuje, když tak pročítám (či naslouchám) těm tak strašně překvapivým objevům, že lidé v té a té funkci, například ředitele pobočky Živnobanky v Londýně, měli jakýsi závazek k StB.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Haui1 14.2.2007 8:03

Re: mluvite slovy vaseho fuhrera

Nikoliv, modříptáci nejsouve voliéře.To jen Paroubkovi melody boys se musí učit cintáty svého vůdce nazpaměť a usínají s oranžovou knížkou pod polštářem.

qwe 14.2.2007 11:47

Re: Re: mluvite slovy vaseho fuhrera

A jak to víte?

Lea 14.2.2007 1:06

Astone

správně díte, že ono se neví.Celej zahraniční obchod,od určité pracovní  funkce všichni.Tajemníky KSČ nepočítaje.Takže proč je účelově tahán Tošovský,proč není účelově tažen Dušan Tříska,Vladimír Dlouhý:Bobošík a další a další? Protože se Tošovský hodí do krámu.Za chvíli se lidem podsune IPB a Tošovský a nakonec se dozvíme,že  vespolek nebyly špatné zákony,které umožnily tunely v devadesátých létech,kde se právě nomenklatury s veksláky  napakovaly,ale  Tošovský jako bývalý předseda vlády,Havel,který ho jmenoval a Falbr,člověk bez svědomí.Tenhle výklad potřeboval skutečně x letou prodlevu a na MV ministra Langera.

Béda 14.2.2007 1:11

Ono se ví,jenže vy bolševici účelově bráníte plošnému zveřejnění svazků !!!Kdo Vás to natočil Leo?

http://www.ceknito.sk/video.php?id=4257

PetrH 14.2.2007 1:16

Re: Astone

Co s tím má proboha Langer společného? Tedy kromě toho, že čistí ministerstvo a policii od těch estébáků, na které dosáhne? A ejhle, ono z těch archivů něco vypadne, a ejhle, novinářský hnůj se toho chytí. Jestli ono nebylo za Jakeše, Štrougala a Obziny líp, co?

Konečně se začalo NĚCO s těmi archivy dít, konečně se dovídáme, kdo tam všechno byl a co dělal. A konečně máme šanci se nad tím zamyslet. I vy.

Lea 14.2.2007 7:52

Re: Re: Astone

Jukněte do novin. Ministr Langer je tam prodáván za člověka ,který má snahu,aby se národ dozvěděl pravdu.

Melein 14.2.2007 1:17

Leo,

obdivuji vaši snahu v pídění se po informacích na Blistech (několikrát jsem viděla vaše odkazy na ně), ale vámy vyštrachané informace jsou celkem k ničemu, když si je člověk může spojit s osobní zkušeností! Proč rovnou nenapíšete, koho jmenovitě obviňujete z tohohle marasmu a nenaznačíte alespoň náznak nápravy? Jinak jsou vaše příspěvky na dvě věci a asi víte, na které.

PetrH 14.2.2007 1:21

Re: Leo,

Jestli se nepletu, obvinila Langera a náprava by byla, kdyby držel hubu. A my ostatní s ním.

Melein 14.2.2007 1:46

PetřeH,

pro mne to je dost málo! Langer na tom nic už nezmění! Její chápání světa je pro mne záhadou! Podle mne se jedná o komuinstu tělem i duší, který o tom ani neví:-D

PetrH 14.2.2007 2:25

Re: PetřeH,

Já mám pocit, že o tom ví;-D Pokud ne, tak i pro mne je její chápání světa záhadou. Tedy, když chci být zdvořilý.

třetí 14.2.2007 5:43

Re: PetřeH,

Jaký je komunista tělem ?

Lea 14.2.2007 7:46

Re: Re: Leo,

neobviňuji Langera,ale nejsem ráda že právě on.Protože jste velice naivní,pokud se domníváte,zda jeho zásluhou dojde k otevření archivů a psaní v pravdě.Po té sebereflexi jsem zde volala dávno.Cibulka od počátku devadesátých let.Přečtěte si od Cibulky něco o Langerovi.Společnost nazrála k tomu,aby se vypořádala s minulostí.Přišla nová generace,nakradené je vyvezené,přepsané na příbuzné atd.Takže z vnitra nejdříve jako úniky pár svazků a pak novinářská dělostřelba,že zaplať bůh,Langer se nám postará ....Kdyby se nepostaral Langer,musel by se postarat jiný,protože tenhle stav je společensky neúnosný a pokud by se lidé stále ptali,majetková přiznání by mohla být na tapetě.Proč se pan president diví,co že je Tošovský zač?A na čem pracoval Prognostický ústav? Na přípravě přechodu po r.89./tu revoluci musel popostrčit Zifčák,není-li pravda?/Ke svým ekonomickým analýzám potřeboval také výsledky práce Tošovského,pracovníků zahranič.obchodu atd.A jestli se pan president diví,co že se provalilo na Tošovského,je to z jeho strany pokrytectví největšího ražení.Kým byl úkolován Prognosťák?Nemám vůbec nic proti zveřejnění všech,co jsou v evidenci Stb.Navíc ti, kteří skutečně byli hybateli,tam ani nejsou.Bude záležet na objektivnosti výkladu a již první nástřel v případě Tošovského ukázal,že VK, čestný předseda  ODS bude chtít být z obliga.Určitě se historici pravdy dohledají,ale nelíbí se mi,pokud z toho prostřednictvím Langera bude vytloukán politický kapitál a zároveň dojde k legalizaci všech těch zlodějin. Usmíření by mohlo být načasováno na r.2008.S připomínkou 40.letého výročí.

doc 14.2.2007 0:38

:-)))))) .. ten malinkatý háček je v tom,

že většina "upsaných" to bere, jako službu vlasti, která je dnes "nespravedlivě" postihována a hanobena  !!!!!!!!!!!!

Honza 14.2.2007 0:41

Re: :-)))))) .. ten malinkatý háček je v tom,

Jasně a čekají na další "Vítěztví pracujícího lidu" :-(

Stachanov 14.2.2007 0:35

dnes byl o TOšovském krásnej článek v MF dnes

a nejvíc mě pobavilo vzpomínání kuchaře, že Tošovský vyžadoval nejdražší jídla z nejlepších surovin. Dostal se nahoru, tak se cpal kaviárem, spolupracovník jeden.

mik 14.2.2007 0:49

Re: dnes byl o TOšovském krásnej článek v MF dnes

Jedine co je prekvapujici je fakt, ze Tosovskeho minulost nekoho prekvapuje. To se nevedelo driv? Vedelo, ale az ted, kdyz Havel podporil Radara, se to hodi k jeho neprime diskreditaci. Proto je najednou kolem toho takovy humbuk. A milicionari na vlivnych mistech vhodnych k oblbovani a manipulaci s davem jsou tise zapomenuti.

Pišta 14.2.2007 0:33

Hezkýýýýý...

Jen s těmi cca padesáti procenty bych si dovolil poněkud nesouhlasit. Viděl bych to spíš takhle: http://motivace.pise.cz/9046-jeste-jednou.html

Pišta 14.2.2007 0:35

Re: Hezkýýýýý...

Omlouvám se, to bylo úplně VEDLE. Je ráno. ..:-/

Hezký den.

Melein 14.2.2007 0:24

Máte pravdu, ale co s tím dnes dělat?

Honza 14.2.2007 0:33

Re: Máte pravdu, ale co s tím dnes dělat?

Vzhledem k tomu že je zveřejněno cca5% svazků tak zveřejnit všechno a provést to co se mělo udělat hned na začátku,provést důslednou debolševicaci,stejně jako něěmci po válce provedli denacifikaci !!!Zrušit KSČM !!!

I-Worm 14.2.2007 8:28

Re: Re: Máte pravdu, ale co s tím dnes dělat?

Lepší než rušení KSČM by bylo založení další komunistické strany, která by s tou první soupeřila.

TBB 14.2.2007 10:19

Re: Re: Re: Máte pravdu, ale co s tím dnes dělat?

A co takhle ODS?

Honza 14.2.2007 0:38

Malý příklad z Polska co s tím

Dnes byla schválena k lustračnímu zákonu v Polsku ustanovení, dle kterých tzv ."lustrační lháři" nebudou smět vykonávat po 10 let veřejnou funkci. Zákaz se vztahuje rovněž na novináře a na pracovníky Polské Národní Banky.

Melein 14.2.2007 0:47

Souhlasím,

chvíli mi pravda trvalo to přečíst neb jsem si poprskala monitorale jen díky blbé rýmě:-D Je škoda, že Havel ve jménu lásky a pravdy a v rámci předání moci klidnou cestou tohle neprosadil hned na začátku a bylo by po ptákách. Tohle je jedna z věcí, který mi na něm vadí a to tak, že velmi;-€

Honza 14.2.2007 1:00

Re: Souhlasím,

Nechali jsme se oblbnout jako ovce,celé od začátku to bylo v režii StB :-(

Melein 14.2.2007 1:08

Re: Re: Souhlasím,

Zkrátka jsme zase za blbce! Ale mě už se to začíná zajídat, když vidím ta kreatury napříč politickým spektrem. Asi se dám na politiku:-D

Honza 14.2.2007 1:13

Jdu do to s Vámi :-) Založíme stranu "Bij bolševiky do hlavy" ? :-)

Dobrou noc :-)

Melein 14.2.2007 1:19

Také vám a navíc vám přeji hezké sny plné vnadných děv,

které nemají nic společného s bolševiky:-D

d3d3k 14.2.2007 0:19

Havlův agent Tošovský jistě z višně nespadl

Bylo to jen kontinuální předávání moci,proč je dodnes supertajný "achiv Z" ,to by asi tuhle zemičku položilo,nezbývá než poděkovat Pletichovi,že nás podvedl hůř než bolševici samotní !!! Dovolím si okopírovat to sem včera někdo dal,je to výstižné a platí to na Havla jak ušité :

„Je třeba si uvědomit, že komunismus nevznikl jako lidové hnutí! Vytvořila jej skupina pseudointelektuálů, kteří chtěli mít moc nad talenty, schopnostmi, životy a svobodou jiných lidí. Mysleli si o sobě, že mohou plánovat životy druhých, kteří budou muset tancovat, jak oni pískají! Je to nejarogantnější doktrína, která byla kdy vymyšlena. Je zcela proti lidskému duchu.“

mt 14.2.2007 0:15

Výborně , pane Jane Beneši !

Skvostný článek , mluvíte mi z duše.

Nepovažují občany za blbce , považují nás přímo za idioty.