24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

Spadli z višně?

Čeština má mnohá krásná úsloví typu toho z titulku. K vyjádření téhož nepochopitelna nad čísi prostotou mysli lze například spadnout i z kaštanu. Toto nepochopitelno, s jakým zíráme na děti čistého živého se mne zmocňuje, když tak pročítám (či naslouchám) těm tak strašně překvapivým objevům, že lidé v té a té funkci, například ředitele pobočky Živnobanky v Londýně, měli jakýsi závazek k StB.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dulcibelka 14.2.2007 7:36

A jéžiš

Tak už ne dezertérem z komunistické armády v 9 letech věku? Již povýšil na čistý štít? No, poděkuj rodičům, že tě zavčasu odvlekli.

J - a - c - q - u - e - s 14.2.2007 7:44

Re: A jéžiš

Dlucikravo pokracuj v inserci radaru do vaginy. Do veci ktere tvuj 5-gramovy mozek neni schopen chapat se ne*er.

miki 14.2.2007 8:01

Re: Re: A jéžiš

kvaky kvák čvacht žbluňk

Šerlok Humylsa 14.2.2007 8:20

Re: Re: A jéžiš

zřejmě se vám trefila přímo do vašeho hulvátského rypce, co? To je k vzteku, že.(Y)

Koko 14.2.2007 7:45

Re: Dnesni diskuzni den zcela jiste prinese vlnu opravneneho rozhorceni proti vsem komousum maleho ci velkeho formatu - aneb proti cemu vlastne modre sr*ckohlavy skuhraji?

sice mám s většinou emigrantů velmi dobré vztahy ( s výjimkou upravence Hastrmana a zoufalce z Jutahu), takže s tebou do jisté, velmi malé míry souhlasím, ovšem jedině v případě, že dotyční emigrovali v roce 1945 až 1948. Všichni ostatní jsou ta samá svoloč jako my, s rukama od krve, i kdybychom byli ta tenkrát těhotná pokopaná holka.

Jeden z nečistějších štítonošů je dissident Kohout. Svatá prostoto. Nechceš být raději Secret Darling Katy Konecna Admirer ?

J - a - c - q - u - e - s 14.2.2007 7:58

Re: Re: Dnesni diskuzni den zcela jiste prinese vlnu opravneneho rozhorceni proti vsem komousum maleho ci velkeho formatu - aneb proti cemu vlastne modre sr*ckohlavy skuhraji?

Ve sve ideologicke zapalenosti jsi zapomnela vzit v uvahu ze clovek ktery se narodil dejme tomu v roce 1960 tezko mohl emigrovat v roce 1948 (pokud ovsem nemas doma ve skrini pod starejma fuseklema ukryty dobre udrzovany stroj casu). Navic, i kdyby se politicky uvedomele batole okamzite pote co se zvedlo na vsechny ctyri zaclo neomylne sunout k Nemeckym hranicim s rezolutnim vyrazem v obliceji a lahvi sunaru a zasobou plen v batuzku na zadech bylo by mu to ho*no platne protoze clovek mohl emigrovat az po dovrseni 18 let - jinak by ho soudruzi z Rakouska ci Nemecka jako neplnoleteho poslali supem zpatky.

Na disidenta Koukouta jakozto vsechny ostatni disidenty a emigranty zvysoka se*u. Dzp.

Koko 14.2.2007 8:24

Re: Re: Re: Dnesni diskuzni den zcela jiste prinese vlnu opravneneho rozhorceni proti vsem komousum maleho ci velkeho formatu - aneb proti cemu vlastne modre sr*ckohlavy skuhraji?

stejně tak ty zapomínáš, my Local Joseph Jump, že většina emigrantů dřív než odjela do Jugošky a odtamtud někam do lágru na "Západě", musela přinejmenším získat cestovní pas, přes čáru se jich plazilo opravdu jen pár hrdinů, dost pochybuji, že třeba i ty. A vlastnictví cestovního pasu předpokládalo alespoň minimální lezení do pr@deledotksc.

Eva D. 14.2.2007 15:43

Re: Re: Re: Re: Dnesni diskuzni den zcela jiste prinese vlnu opravneneho rozhorceni proti vsem komousum maleho ci velkeho formatu - aneb proti cemu vlastne modre sr*ckohlavy skuhraji?

R^

Mirek F. 14.2.2007 9:31

Re: Dnesni diskuzni den zcela jiste prinese vlnu opravneneho rozhorceni proti vsem komousum maleho ci velkeho formatu - aneb proti cemu vlastne modre sr*ckohlavy skuhraji?

Pomineme-li podivnou logiku, že každý, kdo se ze strachu o sebe nebo osvé blízké nevzepřel komunistům, má na rukou krev (asi jako kdyby bylo někde uzákoněno, že třeba při přepadení banky se musí zákazníci i personál nutně postavit na odpor, protože jinak jsou vinni přihlížením zločinu a měli by taky doastat nějaké pálky), tak bych se chtěl zeptat na jinou věc... proč jsou emigranti vyjmuti. Jejich povinností přece také bylo se vzepřít, ne utéci... 

Pavel 14.2.2007 6:36

Bohužel,

je to tak. Smutné je, že toto konstatujeme skoro 17 let od listopadu. Pokud se týka morálky, etiky, charakteru lidí, tak jsme se z komunistického marasmu nehnuli ani o krok.

Emil Kopčil 14.2.2007 7:21

Re: Bohužel,

nemáte pravdu. Hnuli jsme se. Dřív si "elita" kupovala gangstery, dnes je to opačně.

Koko 14.2.2007 6:25

pane Beneši, nerozčilujte se

a vzpomeňte obhajoby Kavana z dob, kdy se v parlamentní komisi řešila jeho spolupráce s STB. Hlavní argument tehdy byl, že " netušil, že jsou lidé na ambasádě ve styku s STB nebo přímo pracovníci STB".  A tenhle chlap mimo to, že byl ministrem zahraničí byl taky rok ředitelem zeměkoule.

Alfons 14.2.2007 5:52

reklamace

To co se vám nelíbí reklamujte u svých poslanců !!

Zde pláčete na nesprávném hrobě. Jinak jste jak drbny na pavlači.

Netřeba 14.2.2007 6:20

Re: reklamace

U kterých poslanců? U těch co práskali nebo u těch co práskali, ale mají negativní lustrační osvědčení?

třetí 14.2.2007 5:51

Co já bych rád

Já bych rád, aby byly zveřejňovány současné svazky. Aby se posvítilo na současné lumpy, aby se prošetřilo, jak k majetku přišli současní miliardáři. Jak si mohli z poslanecých platů našetřit miliony pánové Gross, Tlustý, Kalousek, Čunek, Palas ? To se nedozvíme, raději je pozornost veřejnosti odváděna opět do minulosti. To není jistě náhodou. Blíží se prezidentské volby, je třeba zdiskreditovat Havla, proto aféra Tošovský. Křupan Topolánek jde od aféry k aféře. Je třeba odvést pozornost k ČT. To jsou běžné zpravodajské hry. Dnes je nejschopnějším člověkem s největším vlivem Dalík. Hamba českému voliči, zase přisluhuje mocným.

Gruntorád 14.2.2007 7:06

Re: Co já bych rád-kupecké počty

80 t/měs x 12 x 4 = asi 3,8 mil/ volební obd. x 2 vol. obd. = 7,6 mil/ 8 roků  + platy z čehos,kos,os a pod. Ostatní jsou keci leváků na které dobře slyší lůza. Hovg.

Kryštof 14.2.2007 5:47

Ptejme se, komu to slouží.

P. Beneš má pravdu. Od jisté funkce se k ustanovení vyjadřovaly různé výbory KSČ, státní orgány, MV, domovní důvěrníce.... Cožpak už nikdo neví, že kdo chtěl získat CSc, musel mít doporučení od OV KSČ? Kdo jel na dovolenou (za své) na západ souhlas MV. Můžeme, každý podle své morální čistoty, soudit o různých lidech, že byli či nebyli kariéristé. Že spolupracovali, či nespolupracovali s režimem. Ale neměli bychom směšovat podpis závazku udávat své spoluobčany Státní tajné bezpečnosti, od ostatních typů "spolupráce ". Protože je v zájmu těch, kteří nemají lustrační osvědčení čisté, aby ukazovali, že vlastně nikdo není čistý, a proto pozitivní lustrace vlastně nic neznamená. Anebo vytahovat takové "aféry", vždy, když se to hodí. Úplné zveřejnění je jedinou rozumnou cestou. A co se pak stane? Nic. Ale nebude už docházet k takovým "aférám".

Pavel 14.2.2007 5:42

Ono to vše

souvisí s dodržováním zákonů, i blbý zákon je nutno dodržovat a dělat vše proto aby se změnil, a ne obcházel. Kolik starostů nutí úředníky, aby nějak zákon obešli, vždyť je to pro město (starostu) důležité. Říká se tomu lidský přístup.

Drevorubec 14.2.2007 3:14

Pane Benesi

zase jste trefil do cerneho, jako mnohokrat pred tim. Ten, kdo sleduje podrobne deni v ceske kotline posledni dobou, musi mit velmi silny zaludek. Vy, pane Benesi jste jeden z mala kdo si s nimi nezadal a proto si muzete dovolit psat tak jak pisete. To, co na rozdil od vas predvadi treba pan Zaoralek a jeho sef Paroubek je k placi. Jsou to vubec lide? Lide kteri by ctili tisice zmarenych zivotu mladych cechoslovaku kteri dali zivot za svou vlast jak za druhe svetove valky tak i potom (kdy zabijeli komuniste). Staci se dojet podivat do Francie na hrbitovy padlych, kde vedle spojeneckych vojaku lezi take padli nasi. Za co dali svoje zivoty? Za to, aby tady vladli takovi jako jsem prave jmenoval. Je mi z toho vseho fyzicky spatne. I z toho pana Cunka i kdyz neni bolsevik. Pane Benesi, vrele diky z avase prima slova. 

BIS 14.2.2007 2:06

Expremiér Tošovský StB i úkoloval

"T. mi předal požadavek na materiály z OECD. Bude zpracován požadavek na residenturu Bonn," píše se v záznamu ze schůzky z 26. dubna 1988.

Havluv Calfa, Havluv Tosovsky

BIS 14.2.2007 1:46

Astone,

a ted se otazi: A jak to bylo v redakcich tiskovin UV SSM? Pry tam byli take nejacidisidenti. Pozdeji privatizovali Mladou frontu. Ale pred listopadem pry mohli "nejakou nahodou" promlouvat k lidu bez zavazku ...

;-) 14.2.2007 10:13

!!! Re: Astone,

Pan Beneš není Aston.

Betakaroten 14.2.2007 1:23

Pane Beneši, víte o tom, že jste objevil Ameriku?

To jste tak naivní a myslíte si, že někdo z nich je čistej? Před listopadem tady byla rudá plantáž - ta se po listopadu  přebarvila - lidi zůstali, až na ty největší pitomce, stejní - jen k nim přibylo pár lidí z Charty, a ti byli nuceni s nima nastoupit do stejnýho vlaku. Jako dneska vidím, jak si podávali ruce s Husákem, včetně Havla. A Vy jste překvapený?

Melein 14.2.2007 1:55

Re: Pane Beneši, víte o tom, že jste objevil Ameriku?

Asi není překvapený už nikdo, ale aspoň si tyhle hloupé šaškárny měli odbýt už tenkrát! Takhle se to může hodit kdejakému lumpovi;-€ Pokud skutečně budou ty svazky (a to myslím, všechny!) zveřejněny, tak možná budeme moci udělat tu pomyslnou čáru a smířit se navzájem.Proč jsou komunisti proti zřízení Památnéku národa?

pepe 14.2.2007 5:41

Re: Pane Beneši, víte o tom, že jste objevil Ameriku?

Když si pečlivě přečtete článek,tak pisatel není překvapený.Pouze se diví,že někdo je.

Betakaroten 14.2.2007 14:16

Re: Re: Pane Beneši, víte o tom, že jste objevil Ameriku?

Máte pravdu, je to tak, omlovám se panu Benešovi a děkuju, že to téma tak pěkně otevřel.

Honza 14.2.2007 1:06

Proti americké základně demonstroval i Zaorálek

Další z pádných důvodů proč chci US radar u nás za každou cenu!

Martin 14.2.2007 1:18

mluvite slovy vaseho fuhrera

to modri ptaci musi uz znat topolovy vyroky a "argumenty" nazpamet ?

Melein 14.2.2007 1:22

Už jste zase tady, vy schizofreniku?

Vás by měli ukazovat v muzeu psychiatrie:-D

PetrH 14.2.2007 1:24

Re: mluvite slovy vaseho fuhrera

Není to až tak nutné, stačí myslet hlavou! A "fuhrer" už léta není, budete si muset zvyknout, tenhle termín už tu nefrčí. Přijel jste z Argentiny?