14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

Spadli z višně?

Čeština má mnohá krásná úsloví typu toho z titulku. K vyjádření téhož nepochopitelna nad čísi prostotou mysli lze například spadnout i z kaštanu. Toto nepochopitelno, s jakým zíráme na děti čistého živého se mne zmocňuje, když tak pročítám (či naslouchám) těm tak strašně překvapivým objevům, že lidé v té a té funkci, například ředitele pobočky Živnobanky v Londýně, měli jakýsi závazek k StB.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tony 14.2.2007 9:21

Re: Re: tak Vám nevím, zda Španělé byli tak chytří, nebo měli štěstí , nebo to bylo díky zkušenosti že bývávali velmoc- zkušenost

Oni ti hodní španělští komunisté povraždili tolik řeholníků, knězů a lidí z té druhé poloviny národa co stihli. A přidali k tomu pod dohledem sovětů i svoje spojence anarchisty. A to nevyhráli a nemohli v tom pokračovat. Myslím, že by nadělali větší paseku než Franco.

vita 14.2.2007 9:27

Re: Re: Re: tak Vám nevím, zda Španělé byli tak chytří, nebo měli štěstí , nebo to bylo díky zkušenosti že bývávali velmoc- zkušenost

Potěšil jste mě, jak jste potvrdil moje výroky.

HEDREKBABKA 14.2.2007 9:55

NO PRÁVĚ - každá další jakoby partaj -byla horší než ta předchozí - takže tou tlustou čárou udělali zaracha všem -

a od té doby - každý jede na svůj účet - jak do plusu tak do mínusu - na vlastní odpovědnost ... . 

Plzák 14.2.2007 8:48

Už neplatí?

Jsem na višni. Tak padám s višně?

H.nzik 14.2.2007 9:21

Re: Už neplatí?

To být jednoducha čeština pro cizinci:

Ja vyjit s kramu s višně v ruce...

Jakub S. 14.2.2007 9:51

Re: Už neplatí?

Ne, bohužel. Už skoro před půl stoletím bylo psaní s - z prakticky sjednoceno, takže nepoznáte, zda něco směřuje, padá, letí atd. zevnitř nebo z povrchu. K lidu níž... Já, jakkoliv jsem v této oblasti profi, to vědomě, kde to projde, porušuju. Zdravý konzervativismus.

A. Kofroň, veterinární pedagog 14.2.2007 11:30

Re: Už neplatí?

Ale platí vašnosto.  Jenom, že když na višni,, tak sedíte v koruně stromu, takže spadnete z višně. Pokud nesouhlasíte, zkuste ukázat jak lze padat s višně, pokud jste náhodou nespadl s kmene na zemi ležící višně opit tuzemákem, či "úspjechy pracujýcý třídy".

Ladislav N. 14.2.2007 8:47

Ten ču-ák Žako Rudé Pako tady ještě straší?

;-O;-O;-O ... Rv

Malý Aston 14.2.2007 8:45

Komu to slouží,proč to zveřejňuje a co od toho čeká?

Místopředseda poslanecké sněmovny je rozvědčík proti NATO,nikomu to nevadí.Dvoukoalice KSČM+ČSSD stojí před sloučením pod jeden název,nebo pod jeden program.Zatím se jim nepodařilo uchvátit moc ve státě.Jak mají zdůvodnit,že jsou lepší,krásnější,čestnější než byli do roku 1989?Chtějí nás přesvědčit,že každý byl kolaborant pokud neutekl a když utekl byl ještě větší.A tak se pořádá hon na malé rybky,velcí žraloci to řídí.Všichni víme,že převrat v roce 1989 provedla Stb a KGB. Když to připravovali,pěkně si řadu dokumentů ponechali a dnes pěkně pomaloučku,jak jim to pasuje vytahují a vytahují.Takže jejich přání je jen jedno.Volte komanče,socany a to jen proto,že jste žili pod jejich vládou 41 let a všichni jste s nimi kolaborovali.Vše co je uvedeno v úvodníku je pravda a kdo to popírá je lhář nebo komanč,ono je to jedno.:-D

Křupan 14.2.2007 8:51

Re: Komu to slouží,proč to zveřejňuje a co od toho čeká?

To jste si ještě nevšimnul, že ti nejnařvanější "hrdinové a odbojáři" proti minulému režimu nyní stejně halasně podporují paroubkovu ksčssd?

vita 14.2.2007 9:16

Re: Re: Komu to slouží,proč to zveřejňuje a co od toho čeká?

A to kteří?

Malý Aston 14.2.2007 9:23

Re: Re: Re: Komu to slouží,proč to zveřejňuje a co od toho čeká?

Například soudruh Jičínský.Bývalý čelný komanč,který zavčas nepřevlékl kabát a byl svými soudruhy zrušen aby zase jinými komanči byl vyhrabán a posazen tam,kde již jednou byl.Jaký je rozdíl mezi Jakešem a Jičínským? Žádný.

vendelín 14.2.2007 8:43

Je to smutné, že se teprve po 18 letech od revoluce začneme vypořádávat s minulostí.

Ale stále je to ještě jen v náznacích. Je také třeba říci nahlas, že až s příchodem ODS a Langera na MV se s tím začíná něco dělat. Proč asi soudruzi paroubkovic klanu? Viz toto:

"Konečně se tu něco děje a nejde o to, že někdo přijde s malou skupinou lidí a něco řeší. Zájem vychází z celé společnosti," komentuje první dny v novém úřadě Žáček. "Je to jako kdyby povolila zavřená stavidla," popisuje průběh prvních únorových dnů politolog a bývalý disident Bohumil Doležal. "A je hrozně těžké si to nespojit s nástupem nové politické garnitury," připomíná, že minulé vlády výzkum bezpečnostních archivů nepodporovaly.

Žáčka zarazilo, že média věnují mnohem větší pozornost spolupráci bankéře a pozdějšího premiéra Tošovského, než výcviku zabijáckého komanda StB, které bylo v 70. a 80. letech připraveno zasáhnout v západní Evropě. "Je to škoda, že pozornost přešla jinam. Nedokážu si představit, že by 20 let po pádu Třetí říše někdo našel zprávy o komandu abwehru, které mělo zatknout královnu a nezveřejnil jejich jména," připomíná Žáček skutečnost, že vojenská rozvědka zatím odmítá členy komanda jmenovat.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=355804&tro2_0_0

herdekbabka 14.2.2007 8:53

kel malér vendelíne, ale promiňte - to se mělo udělat hned - teď už to nemá cenu ani průkaznost - a v té době vládli modří a pravdaláska--- sorry ale je to tak

:-(

Pablo 14.2.2007 8:40

Koko koko, s tebou je tezka prace !

To jsou zvasty, Cestovni pas mohl dostat prakticky kazdy bez toho aby lezl nekomu do p*dele. Ja osobne jsem si aspon zadne nastavene pr*ele na ktere by bylo napsano "Vlez sem nebo nedostanes pas! Bu bu bu!" nevsiml a ani mi nikdo o takoveto pr*eli nereportoval.

Zpusobu jak emigrovat byla spousta. Skuhranim o tom ze bojovnik za svobodu nemohl bojovat nebot existovalo riziko ze by od diktatora dostal pres drzku stejne tak jako skuhrani o tom ze clovek nemohl emigrovat protoze mu nikdo nepristavil pred vrata kocar a neodvez ho do Mnichova/Vidne me rozhodne nerozplaces.

Koko 14.2.2007 8:46

Re: Jack-puddingu

nemám v úmyslu tě rozplakat, ale tvé kdáky o tom, že cestovní pas mohl dostat prakticky každý bez toho... ble ble svědčí o faktu, že buď víš kulový  nebo že víš ho3v-no. Případně že jsi Jakeš.

Vyprávěj mi o tom, jak způsobů emigrovat byla spousta. Prosíííím.

Ale popravdě, tohle je věc, kde mne opouští tolerantní humor a tobě dávat najevo jakoukoli slabost se rovná internetové střele do kebule, takže večer ahoj.

Ladislav N. 14.2.2007 8:50

Re: Re: Jack-puddingu (Žako Rudé Pako)

 ;-)R^ ... !!!!!!

miki 14.2.2007 8:48

Re: Koko koko, s tebou je tezka prace !

kvaky kvák čvacht žbluňk

dulcibelka 14.2.2007 8:48

Re: Koko koko, s tebou je tezka prace !

No, každý neměl tak angažované rodiče, aby mohli bez problémů vycestovat - natož s celou rodinou...

celim 14.2.2007 9:01

Re: Koko koko, s tebou je tezka prace !

No samozřejmě získat pas bylo vcelku bez problémů - snad jen Chartisté s tím měli problémy! Ale získat výjezdní doložku na Západ, to bylo již něco jiného! Já když jsem o ni žádal (a to jsem měl "dobrý původ" a žádný škraloup, pravda, nebyl jsem ani udavač a ani člen partaje!), tak jsem měl smůlu. Asi to bylo tím, že jsem byl sám a VŠ. A co kdybych tam zůstal!

J - a - c - q - u - e - s 14.2.2007 9:05

Re: Re: Koko koko, s tebou je tezka prace !

O vyjzedni dolozku na zapad nemelo smysl zadat. Existovaly jine mnohem jednodussi cesty, i.e. vylet do Jugoslavie odkud bylo mozne celkem jednoduse prejit do Rakouska.

jakovy 14.2.2007 11:20

Vy jste opravdu komunista s krátkou pamětí Re: Re: Re: Koko koko, s tebou je tezka prace !

totiž na výlet do Jugoslávie byla potřebná výjezdní doložka. Otamtud opravdu ble ble ble

Skoro jako mě ten červený soudruh na Karolině přesvědčoval, že v CCCP si může turista jezdit kam se mu zlíbí, byť v RPrávu psali opak. A když v "Nové Svobodě", listu to KV KSČ SM kraje vyšly pokyny  velvyslanectví CCCP pro turisty a víceméně tam bylo kam smějí (skoro nikam) a kam nesmějí (téměř všude a s dopravodem milice) prohlásil, že to je kapitalistická propaganda. V roce 1970 (po Kristu) v novinách vydávaných KV KSČ!  :-D 

MF 14.2.2007 9:23

Re: Re: Koko koko, s tebou je tezka prace !

To není pravda.Mně pas sebrali. Ale je pravda, že mi dali jakousi cestovní přílohu k občance na cestu do NDR.

tony 14.2.2007 9:25

Re: Koko koko, s tebou je tezka prace !

Pas jsi dostal, ale bez devizáku a cestovní doložky byl jen ozdoba.

BIS 14.2.2007 8:39

Az zacnou masivni uniky informaci z archivu,

prchne Josef Zieleniec do Ruska. Jeho osobni a rodinna anamneza je beznadejna.

BIS 14.2.2007 8:30

Je tu jiny problem

Zidovska obec ma mnoho duvodu obavat se uplneho otevreni archivu StB. Rada spriznenych tzv. disidentu by se totiz propadla do pekla. A take by se Velka sametova stala tuctovym prevratem. Nu a nakonec by se dostalo vetsi publicity tokum Sorosovych  a Lauderovych penez.

Takze ocekavejme pozar v archivech a kritiku ze strany disidentu. Budou volat po ponechani pristupu pouze VYBRANYM historikum.

Koko 14.2.2007 8:37

Re: Je tu jiny problem

drahý BISi ( alespoň doufám, že jste drahý, tohle co vy by za pár šupů dělal jen hodně hloupý gój), Židovská obec se rozhodně neobává, že se řada spřízněných tzv. disidentů propadne do pekla, neboť ví, že gehenna je pro bezbožné - a do těch není nic ani Židovské obci;-P

BIS 14.2.2007 8:43

Re: Re: Je tu jiny problem

Draho Koko, jen tak namatko, bezzbozni skalni komuniste, kterych je v ZO dost, dokladaji, ze nejste tak uplne v obraze. Vzdyt oni jsou cleny i doslova barokni certi.

viz Radil - Weiss

Koko 14.2.2007 8:47

Re: Re: Re: Je tu jiny problem

barokní čerti jsou v pohodě, baroko je pro voko;-P

BIS 14.2.2007 8:56

Re: Re: Re: Re: Je tu jiny problem

;-)