14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

Spadli z višně?

Čeština má mnohá krásná úsloví typu toho z titulku. K vyjádření téhož nepochopitelna nad čísi prostotou mysli lze například spadnout i z kaštanu. Toto nepochopitelno, s jakým zíráme na děti čistého živého se mne zmocňuje, když tak pročítám (či naslouchám) těm tak strašně překvapivým objevům, že lidé v té a té funkci, například ředitele pobočky Živnobanky v Londýně, měli jakýsi závazek k StB.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Betakaroten 14.2.2007 10:38

Proč tahle diskuze neprobíhá na veřejnoprávní televizi, a když ne tam, tak proč ne

na těch soukromejch???

doktor 14.2.2007 10:37

Lustrace, český vynález,

byly a jsou jen výtahem k moci a majetku polistopadových vítězů. Hodnotit lidi ne podle toho, co způsobili, ale podle toho, zda byli členy nějakého spolku, nebo byli na nějakých seznamech Státní bezpečnosti, nota bene nezákonně ukradených polistopadovými hvězdami (Cibulka, Vidím, Devátý a další) z jen jim dostupných zdrojů, Stb stejně ubohé a nevýkonné jako všechno ve státě, ovládaném komunisty, je jen farizejství a uplatňování principu kolektivní viny. Pokud se někdy budou psát pravdivé dějiny naší doby, zůstanou lustrace špínou, lpící na našem národě. Osobně znám vícero nečlenů KSČ a lidí, nezapsaných v seznamech Stb, kteří s komunisty horlivě spolupracovali a lidi, kteří se jim stavěli do cesty, bez skrupulí UDÁVALI, aby mohli bez problémů, protiprávně,  brát úplatky a načerno podnikat.  Právě ti byli a jsou nejhorlivější zastánci lustrací. Špinaví byli a špinaví zůstali.

Brmboš 14.2.2007 10:50

Re: Lustrace, český vynález,

Nejhorší na tom je, že třeba Devátý je ukázkou toho co je v této zemi možné.

Honza 14.2.2007 10:51

Taky jste si smočil doktore? Jinak plácáte demagogické kraviny !

Novy 14.2.2007 10:36

Komunisticky stat ridila StB

Spravne se uvadi - spadli z visne jakokdyby nevedeli takovy jako klaus,Zeman, Dlouhy ze v kazde dulezite organizaci musel byt nejaky donasec, vcetne Prognostickeho ustavu.Rozdil je pouze v tom, ze nekdo po slavnem a viteznem Listopadu zajistil aby ti donaseci, co byli na seznamu kontrarozvedky a ne na seznamu vnitra Cibulky musi byt chraneni.Pry nova republika potrebuje take donasece anebo spiony, kteri pracovali na zapade.Havel tomu dal jeste korunu, kdyz prohlasil o Soudkovi, co od neho koupil Lucernu, ze byl sice agentem StB ve Francii ale nasim lidem neskodil. Takova pitomost - takovy velky kadr snad nechal bez povsimnuti, kdyz nekdo kritizoval rezim.

Béda 14.2.2007 10:43

I tento stát řídí StB,prostřednictvím vydíratelných osob a mnoha agentů StB ve Státní správě !!!

Betakaroten 14.2.2007 10:35

Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

Nastrčenej provokatér, takovej Pepek Vyskoč ze Švejka. Jistě chápe, že tady v tom prohnilým biofágu jsou moje obavy oprávněný. Já jsem totiž ten bezcharakterní lid, kterej miluje Klause a zapomněl jsem, že ještě včera se nám privatizací vysmál do ksichtu. Tahle rána pod pás (od tenisty) našemu hospodářství je hlavní, nezpochybnitelnou a logickou příčinou výšky státního dluhu.  Přestože Klaus tvrdí, že ničení přírody nikdy neviděl (z Hradu prý není vidět smog v Praze) - (rozhovor pro Hospodářský noviny), stává se nekorektně nesmyslným - made in Václav Klaus, přesto je nejoblíbenějším politikem. Zatím 80%, po jeho rozhovoru pro Hospodářský noviny, počítám rovných 100%. Hlavní zodpovědnost logicky padá na Hlavy Havla a Klause. A jestliže byl Havel nevinnej a věděl - proč mlčel? Že by nevěděl, tomu se mi nechce věřit.

Mirek F. 14.2.2007 10:39

Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

40 let vlády komunistů i osm let socanů, přičemž dluh šel tvrdě nahoru v posledních čtyřech letech jejich vlády, nepochybně dokazuje, že za něj může Klaus.

Betakaroten 14.2.2007 10:49

Re: Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

Chcete tvrdi, že socani za ty 4 roky toho rozkradli víc, než komunisti a socani sedící na vedoucích postech při privatizaci? Kdo jim to umožnil? Legislativa! Kdo ji dělal? Klaus. Spadl jste z višně přímo na hlavu. Z hodně velký vejšky.

motýlek 14.2.2007 11:21

Re: Re: Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

zde s logikou neuspějete - na to zapomeňte :-(

A. Kofroň, veterinární pedagog 14.2.2007 12:01

Re: Re: Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

Soudce , mrkev!!!!

Nějak se svej bedýnky , na kterej v stoje vykřikujete, přehlížíte, že Klaus byl a je ekonom, a legislativu připravili právníci, najmě Jičínský a spol a schválili, či spíše v jejich případě odsouhlasili poslanci sněmovny s většinou socanů a komunistů, ne nezbytně v tomto pořadí.

Betakaroten 14.2.2007 13:35

Re: Re: Re: Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

Kdo byl podepsanej na kuponových knížkách? Klaus, Jičinský, anebo Kofroň ze stáje? Podle vaší logiky zákonitě Kofroň. Protože kdyby tam byl podpis Klause, nesl by hlavní zodpovědnost on - kmotr privatizace. Anebo byl v tý době nesvéprávnej a vy jste ho zastupoval? Byl tam podpis Klause. Hlavní odpovědnost nese on plus ti, které uvádíte. Chcete snad tvrdit, že s tím Klaus nemá nic splečnýho?

Lea 14.2.2007 10:44

Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

R^

Betakaroten 14.2.2007 10:52

Re: Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

Dámo, než odpovíte, přečtěte si laskavě, co píšu!

Lea 14.2.2007 11:24

Re: Re: Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

dobrej na slunce.

Betakaroten 14.2.2007 11:43

Re: Re: Re: Re: Útěchou je, že Petr Cibulka zatím ještě žije. Je otázka, aby s nima nebyl jedna ruka.

Omlouvám se, mám dlouhý vedení, nepochopil jsem. Mám na mysli Váši reakci předcházející. Myslíte, že i Cibulka...

Šinágl 14.2.2007 10:30

Přesně tohle si přejí Žakokotští StBáčtí udavači, n a s r a t soudruzi !

Autor: J - a - c - q - u - e - s IP: 83.148.18.xxx Datum: 14.02.2007 09:53

Zverejnit vse (what is that?) z podstaty veci nelze. Je treba udelat tlustou caru. Neni totiz proti cemu bojovat. Tohle forum je toho dukazem.

brouk 14.2.2007 10:27

;-)))))

........."10:11 - Neznámý pachatel ukradl výtah z rozestavěného domu v Bílé Hoře. Byl přišroubovaný k lešení a sloužil k dopravě materiálu. Škoda je přes sto šedesát tisíc korun".... :-))))

Tak tohle jsme my cesi pratele, a ne nejake archivy, a Eu, a Nato a radary;-)... ta proklata Bila hora!;-)

motýlek 14.2.2007 10:29

Re: ;-)))))

to je maličkost ... někdy před asi třiceti lety ve VB rozmontovali přes noc celý most (o velikosti se ale nepsalo - tak nevím) ;-D ... ale pachatele nenašli :-)

www racek 14.2.2007 10:29

Re: ;-)))))

češi jsou různých barev ...modří, červení, oranžoví, černí, zelení  a ti přičmoudlí. stejně to udělali čunkovi naschvál.

Mirek F. 14.2.2007 10:40

Re: ;-)))))

Nojo, všude jinde už vězení pro nepotřebnost zrušili, ale u nás ta hora, ta proklatá hora;-D

Bubeník 14.2.2007 10:27

Sametoví agenti

Dobře si vzpomínám jak se Jan Beneš před více jak 10 lety (v Českém  deníku?) divil, kolika komunismem načichlými  osobami a doslova agenty (podle seznamu J.Frolíka?) se to ve vládní družině V.Havla a jinde  hemží. Tehdy ovšem byla doba, kdy zapochybovat o úmyslech  svatého exkomunisty Havla,  bylo nepřijatelné. Vytahuje někdo skrytá  esa, aby odvrátil pozornost od důležité otázky roku nebo je to skutečně náhoda?  Každopádně je vidět, jak byl samet zahraniční elitou dobře naplánován  a navíc, Tošovského  jmenoval právě V.Havel.

motýlek 14.2.2007 10:35

Re: Sametoví agenti

tak myslím si, že jmenování Tošovského do funkcí zas až tak špatně nebylo ... že byla manšestrovka připravená - jsem zde už psal vícekráte (znám osobně nejméně dva lidi, kteří byli součástí plánu) ... a která je ta zásadní otázka roku?

dph 14.2.2007 10:53

Re: Sametoví agenti

bylo by zajímavé se dozvědět co bylo v Havlových materiálech a proč byly zkartovány jako jedny z prvých

Marián 14.2.2007 10:24

Kádrové reservy! Všude a komplexní hodnocení. Jen někteří si nechtějí pamatovat nic! Proto ani s dětmi o reálném socialismu nemluví!

Když byla zrušena kádrová oddělení  v š u d e  si mohl člověk materiály převzít a na vlastní oči vidět, která s...ě na něj psala "kádrové" věci. A ostatní může bý nyní v Pardubicích. Zase jsme lílí se dozvědět alespoň "pravdu". Nakonec to bute tak jako v Lemovi. jak jste se seznámili? On udal mě a já jeho! To je (byl)  Socialismus! Ale panu Benešovi věřím, byl svědkem na svatbě Havlovi. Pan beneš je velice čestný člověk!

vendelín 14.2.2007 10:22

Normálním státem s normální demokracií se staneme teprve tehdy..

až spolu s práskyči a udavači půjdou na pranýř i jejich šéfové. Proč se pořádá hon jen na morálně slabé jedince? Proč se netrestají ti, kteří za to mohou daleko více, tedy protagonisty bývalého režimu? Proč se nám mohou bývalí pracovníci tajné policie, kteří berou tučnou rentu, smát do očí?

Spravedlnost v tomto kocourkově nastane tehdy, až těmto lidským zrůdám bude odebráno odstupné a přestanou dostávat tučné výslužné. Nehledě na to, že budou zveřejněny jejich seznamy.

motýlek 14.2.2007 10:25

Re: Normálním státem s normální demokracií se staneme teprve tehdy..

no ale to se asi nedočkáme - kapři si rybník nevypustí ;-D

brouk 14.2.2007 10:29

Re: Re: Normálním státem s normální demokracií se staneme teprve tehdy..

;-) Aaaaa pan motylek do prace, do prace?...dnes trochu pozdeji,ze;-) copak zase sedlovka? ;-)

motýlek 14.2.2007 10:37

Re: Re: Re: Normálním státem s normální demokracií se staneme teprve tehdy..

:-) - zdravím hmyzí kolego ... dnes autem - včera do noci hokej - a už nejsem nejmladší ... sportem k trvalé invaliditě ;-P .. někdy není čas ani na backgroundu

vendelín 14.2.2007 10:30

Re: Re: Normálním státem s normální demokracií se staneme teprve tehdy..

To bych netvrdil. Tech starých candátů pomalu ubývá a mladý potěr to nezajímá. Je to úmysl. Tohle je třeba změnit. Děti ve školách by se měly o naší čerstvé historii dozvídat daleko více.