22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

Sobotka odchází

Bohuslav Sobotka odchází z politiky. Není to převratová zpráva, spíš jde o tečku za něčím, co už skončilo. Že mu něco vrtá v hlavě, bylo zřejmé už v okamžiku, kdy se nezúčastnil sjezdu strany, ve které úřadoval od píky až po generála dvě desetiletí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 23.3.2018 19:14

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Jediné, co na Sobotkovi oceňuji, že šel do řiti. Bohužel o deset let později, než bylo nutné. :-):-):-)

R. Brzák 23.3.2018 19:24

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Souhlas - poslední šance byla v okamžiku, kdy se rozhodoval vytáhnout k moci Babiše po volbách 2013...měl odejít - to že zůstal a Babiš si ho následně namazal na chleba, ČSSD v podstatě zabilo.

M. Varadinková 23.3.2018 19:24

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Sobotka zůstal svůj, neuhnul? Jako třeba s tou demisí-nedemisí? Víte o tom kulové, zajímejte se radši o záležitosti země, kde žijete.

Nejlepší bouchač je přece Sarkozy. Shrábl prachy od Kaddáfího a pak "rozbouchal" celou Libyi, aby zakryl stopy. Vedlejší efekt je sice Evropa plná migrantů z Afriky, ale to je jen taková zanedbatelná kolaterální škoda.

M. Mařák 23.3.2018 19:31

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Oproti Vám jsem tady akci proti Libyi od začátku kritizoval. Dokonce i to jejich lybijské jaro, Vy jste tady tehdy během polemiky se mnou psala, že svoboda je důležitější, než relativní blahobyt, což platilo pro jak pro bývalé občany ČSSR, tak i pro Libyi.

M. Varadinková 23.3.2018 19:39

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Oproti mně? Co lžete? Já jsem ani na chvíli nepodporovala žádnou novodobou vojenskou akci zemí NATO!

Svoboda je důležitější, než blahobyt, to je pravda, ale to neopravňuje nikoho, aby svévolně rozbombardoval jinou zemi jenom proto, že se mu nelíbí tamní režim. Svobodu si každá země musí vybojovat sama, žádné cizí bomby ani cizí tanky jim ji nepřinesou.

M. Mařák 23.3.2018 19:42

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Od začátku jsem to tady tehdy kritizoval s tím, že občané Libye se díky Kaddafimu měli relativně velmi dobře oproti všem sousedním zemím. Vy jste na mne vyjela s tím, že svoboda je důležitější, než blahobyt.

M. Varadinková 23.3.2018 19:57

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

To je přece obecná pravda, že svoboda je lepší, než bahobyt, protože v konečném důsledku jedině svoboda přinese trvale rostoucí blahobyt. Blahobyt v nesvobodě je jen dočasný, než dojdou zdroje (třeba ropa). Svobodná společnost umí vytvářet nové a nové zdroje mnohem efektivněji, než společnost nesvobodná. Ale to je úplně jiná rovina problému. Sarkozy zkrátka neměl sebemenší právo na ně zaútočit bez ohledu na to, jestli měli nebo neměli blahobyt nebo jestli měli nebo neměli svobodu.

M. Mařák 23.3.2018 20:07

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Nemusíte se brutálně vlamovat do otevřených dveří, Sarkozyho jsem za to od začátku kritizoval a doufám, že spravedlnost bude vykonána, i když dokázat mu to nebude jednoduché.

Ostatně, jedná se jen o dalšího pravicového mluvku s reálnou politikou levičáka, něco jako u nás Klaus. Macron je oproti němu hotový libertarián.

P. Vandas 23.3.2018 19:31

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Se Sarkozym soucit nemám. Je to tak, jak píšete. :-):-):-)

M. Mařák 23.3.2018 19:33

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Já také ne, doufám, že spravedlnost bude vykonána.

R. Neveselý 23.3.2018 19:36

Re: Sobotka je dobrý bouchač,

Jakápak demise-nedemise? Tu vyprávěnku si strčte za klobouk. Ohlásil svou demisi, což je v Ústavě rovno demisi celé vlády! Že si Váš oblíbenec dement vykládá Ústavu podle sebe, to je známo obecně.

K. Janyška 23.3.2018 19:04

Rudočerné potvory škodí lidskému světu nejvíce.

Ale stane se, že jedna z nich se pustí do hrdelního zločince a to pak svoji vinu trochu sníží... Dzp.

P. Vandas 23.3.2018 19:02

S farářem na pivu jsem byl včera.

A o politice jsme neřekli ani ň, neb jsme věděli oba, že by to dobře nebylo. :-):-):-)

K. Janyška 23.3.2018 19:04

Re: S farářem na pivu jsem byl včera.

Je to vidět, vole... Dzp.

K. Janyška 23.3.2018 19:05

Re: S farářem na pivu jsem byl včera.

Jste jak smyslů zbavevený, vole... Dzp.

P. Vandas 23.3.2018 19:07

Re: S farářem na pivu jsem byl včera.

Karle klííd! Hlavně se nevysiluj. Víš , že ti to nedělá dobře. :-):-)::-)

K. Janyška 23.3.2018 19:11

Re: S farářem na pivu jsem byl včera.

Nakopat vám do ři "ti, vole, mi dělá velmi dobře... Dzp.

P. Vandas 23.3.2018 19:13

Re: S farářem na pivu jsem byl včera.

Jo nekecej, jseš potom celý zapařený a nemůžeš chytit dech. :-):-):-)

K. Janyška 23.3.2018 19:17

Re: S farářem na pivu jsem byl včera.

Od vás, zapařenče... Dzp.

P. Rajman 23.3.2018 19:01

Řekni Miloši, že Voloďa je svině

To je taktika, kterou teď zvolil premiér, a která je pro Zemana v podstatě likvidační.

P. Vandas 23.3.2018 19:03

Re: Řekni Miloši, že Voloďa je svině

Nebuďte dětina. :-):-):-)

P. Rajman 23.3.2018 19:14

Re: Řekni Miloši, že Voloďa je svině

Komentuji jen návrh na vychoštění diplomatů.

P. Vandas 23.3.2018 19:17

Re: Řekni Miloši, že Voloďa je svině

Nevím, kdo má tu pravomoc, ale myslím že vláda. Snad pouze u velvyslance to může být v pravomoci prezidenta, neb když jej přijímá, tak jej asi i posílá do řiti. :-):-):-)

P. Rajman 23.3.2018 19:29

Re: Řekni Miloši, že Voloďa je svině

Tady už zabíháte do technických detailů. Teď tlačí Babiš do kouta levičáky. Proč? Aby je přinutil k spolupráci.

P. Vandas 23.3.2018 19:40

Re: Řekni Miloši, že Voloďa je svině

To je v pořádku. Hlavně ať je ke skutečnému podílu na vládnutí vůbec nepouští. :-):-):-)

P. Rajman 23.3.2018 20:10

Re: Řekni Miloši, že Voloďa je svině

To je protimluv. Pojmem skutečňý podíl je naprosto vágní a se spojením vůbec nepustit jde doslova o kulatý čtverec.

P. Boublíková 23.3.2018 18:49

Jedna z mála věcí, kde bych podpořila lidovce

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesta-k-vyssi-porodnosti-podle-lidovcu-vyssi-slevy-na-dani-a/r~e91908b42eb411e8b8efac1f6b220ee8/

A co se týče rodičáku, přídavků na děti a dalších benefitů: jeden z rodičů nechť je doma s dítětem a druhý pracuje nebo studuje, a ten pracující nebo studující nechť bere dávky. To by byl fičák!

P. Vandas 23.3.2018 18:59

Re: Jedna z mála věcí, kde bych podpořila lidovce

Nevím k čemu bych se přiklonil. Snad pomoci mladým rodičům se startovním bydlením. :-):-):-)

R. Brzák 23.3.2018 19:02

Re: Jedna z mála věcí, kde bych podpořila lidovce

Pokud bude snížena daňová povinnost pro rodiče - a to dostatečně významně - pak si budou schopni našetřit či si své bydlení sami zafinancovat hypotékou.

Jakýkoliv dotační systém povede k jeho zneužívání, nebo přinejmenším ke snižování odpovědnosti a tudíž zvyšování závislosti na státu. A to je v případě rodiny, která je skutečným základem i budoucností státu, velice neblahé...

P. Vandas 23.3.2018 19:06

Re: Jedna z mála věcí, kde bych podpořila lidovce

Souhlas, ale muselo by to být radikální snížení a dobře čitelné. Například pro prvorodiče do věku 25 let zrušení daně z příjmu úplně a zrušení daně ze mzdy úplně .Obojí na 5 let. Při dalším dítěti prodloužení o 3 roky. :-):-):-).