18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Sobotka odchází

Bohuslav Sobotka odchází z politiky. Není to převratová zpráva, spíš jde o tečku za něčím, co už skončilo. Že mu něco vrtá v hlavě, bylo zřejmé už v okamžiku, kdy se nezúčastnil sjezdu strany, ve které úřadoval od píky až po generála dvě desetiletí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 23.3.2018 21:52

Re: O tom to fakt není,

To píšete o kom? Je to nějaký den zpátky, co jsem četl, jaký je dluh českých domácností a kolik je ve státě vyhlášených exekucí. A nemálo těch nešťastníků jich má za krkem i několik.

M. Mařák 23.3.2018 22:05

Re: O tom to fakt není,

Žijí ve stanu pod mostem?

L. Kolman 23.3.2018 22:18

Re: O tom to fakt není,

Docela blbá otázka. Někteří už jo, jiné to čeká. Dneska se s vámi nikdo nemazlí, toho jste si už mohl všimnout. Znám takových docela velký počet. Můj soukromý bezdomovec, který k bezdomovectví přišel zdánlivě velice jednoduchým způsobem a kterého jsem několik let "sponzoroval", loni zemřel. Bylo mu 59 roků. Moje dcera dělala před léty redaktorku v jednom známém deníku. Mimo jiné pracovala na seriálu o bezdomovcích. Byste se asi hodně divil, jakým "jednoduchým" způsobem někteří ke svému bezdomovectví přišli!

M. Mařák 23.3.2018 22:22

Re: O tom to fakt není,

Jsem toho názoru, že většina z nich si to zvolila jako styl života.

J. Václavíková 23.3.2018 22:24

Re: O tom to fakt není,

Někteří jo. Dost často je v tom asi schizofrenie. A u nás ten průšvih s exekutorskou mafií.

M. Mařák 23.3.2018 22:34

Re: O tom to fakt není,

To je fakt asi průšvih, nechápu, proč s tím nikdo za ty desítky let nic neudělal.

J. Václavíková 23.3.2018 22:42

Re: O tom to fakt není,

Ono se zjišťuje, že si ty zákony ušili na míru právníci, kteří si z toho pak udělali byznys.

M. Mařák 23.3.2018 22:50

Sněmovna a senát

jsou právnické korporace nikým nevolených právníků?

M. Prokop 23.3.2018 22:54

Re: Sněmovna a senát

Václavíková má klasicky část pravdy. Exekutoři i někteří advokáti si udělali dojnou krávu, ale ta druhá část je, že bez blbosti postižených (s vyjímkou dětí) by to nešlo.

I. Semrád 23.3.2018 21:18

Respekt k Sobotkovi

...bude (mi) v politice chybět.

Slušný, pracovitý, kompetentní.

Více nepožaduji.

M. Mařák 23.3.2018 21:24

Klobouk dolů,

velký respekt, přestože se jedná o socana.

Nepos-al se jako Klaus a podobné fetky státního cecíku, co si myslel a čemu věřil dotáhl až do konce.

L. Kolman 23.3.2018 21:42

Re: Respekt k Sobotkovi

S Bohoušem se znám dobrých 15 roků. Zpočátku s ním byla docela velká sranda, pak tu politiku začal brát čím dál vážněji a odpovědněji. A jak ve funkcích postupoval, času na srandu bylo míň a míň. Naposled jsem s ním seděl před pár měsíci v jednom jihomoravské penzionu u skleničky dobrého vína. Povídám: "Bohouši, co teď budeš dělat? "No co, hlavně si potřebuji odpočinout od Babiše a Zemana. Za ty roky jsem si od nich užil své. Pak se uvidí, co dál, politika se mi už docela zprotivila."

M. Kolář 23.3.2018 21:43

Re: Respekt k Sobotkovi

Mám podobný názor. Odmítám jeho názory na rozpočet a navazující problematiku, ale jinak jako politik a ústavní činitel předvedl správné chování a přístup. Skromné a střídmé vystupování, respekt ke právu a k demokratickým procedurám. Okolo r. 2013 se dopustil chyby, když se přehnaně podílel na tvrdých odsudcích pravicových stran spolu s Babišem. Dynamika rozdmýchané nedůvěry nakonec převálcovala i jeho. Nedostatečně čelil tlaku Zemana v oblasti zahraniční politiky a jako premiér připustil dvoukolejnost a vlastně kolaps zahraniční pozice ČR. Byla proti němu vedena účinná demagogická kampaň ohledně jeho postojů k migrační krizi. Tato kampaň byla vylhaná.

B. Sobotka bude z dlouhodobého hlediska vnímán jako politik, jehož základní styl by měl být následován..

I. Semrád 23.3.2018 22:04

Re: Respekt k Sobotkovi

Vůči Zemanovi se úspěšně vymezil po volbách 2013 (neutralizace "lánského puče") a pak i loni, když šlo o odvolání Babiše (k tomu asi došlo později než mělo, ale to je otázka).

M. Kolář 23.3.2018 22:15

Re: Respekt k Sobotkovi

Lánský puč zneutralizovala hlavně ČT.. Sobotka se gaunerství Zemana správně postavil. Ovšem zahraniční politku jeho vláda nezvládla, resp. nezvládla udržet svou ústavou předpokládanou kontrolu nad ní.. Ale to je také problém rozkolu v ČSSD.

J. Václavíková 23.3.2018 22:25

Re: Respekt k Sobotkovi

Musel stát v čele státu s kudlou v zádech. A možná ne jednou. Tou kudlou.

J. Václavíková 23.3.2018 22:21

Re: Respekt k Sobotkovi

Ano.

P. Vandas 23.3.2018 20:38

Vždyť vám to říkám už poněkolikáté, že ten Musk je plajte.

:-):-):-)

K. Janyška 23.3.2018 20:32

Ať člověk vleze kam chce, všude samá rudočerná pakáž.

To oni drží nad vodou zločineckou nadnárodní EU a mají všude plno hloupých a nevzdělaných zastátnců, až to jednomu nahání hrůzu. Vůbec si neuvědomují, že SSSR stál na stejném principu i když s méně civilizovanými státy... Dzp.

P. Vandas 23.3.2018 20:34

Re: Ať člověk vleze kam chce, všude samá rudočerná pakáž.

A odkud přicházíš? Nelez, kam tě nezvou. :-):-):-)

K. Janyška 23.3.2018 20:35

Re: Ať člověk vleze kam chce, všude samá rudočerná pakáž.

To je tu vaše, rudočerný vole ? Dzp.

P. Vandas 23.3.2018 20:37

Re: Ať člověk vleze kam chce, všude samá rudočerná pakáž.

Tu i onde. Všude kde jsem se cítím dobře :-):-):-)

K. Janyška 23.3.2018 20:41

Re: Ať člověk vleze kam chce, všude samá rudočerná pakáž.

Mezi rudočečnými zločinci zejména, to jste říkal už stokrát... Dzp.

P. Vandas 23.3.2018 20:45

Re: Ať člověk vleze kam chce, všude samá rudočerná pakáž.

Já se cítím dobře i s tebou. Jenom se nešťourej v nose, když s tebou mluvim. :-):-):-)

K. Janyška 23.3.2018 20:49

Re: Ať člověk vleze kam chce, všude samá rudočerná pakáž.

Vy se rýpete v pr "deli, je to cítit až sem, katolicky vykotlaný zube... Dzp.

P. Vandas 23.3.2018 20:55

Re: Ať člověk vleze kam chce, všude samá rudočerná pakáž.

Umejt uši a mazej do pelechu. A před spaním nám ještě dej tu pohádku o tendencích ke kredencím, tu já nejraději. :-):-):-)

M. Mařák 23.3.2018 20:39

EU je vynikající počin,

žije se mně v ní velmi dobře a nedám na ni dopustit, i když není dokonalá. Doufám, že se letos rozjede posun k tvrdému jádru několika států s podobnou ekonomikou, platy, sociální politikou a důchody. Osobně dávám pro začátek přednost Německu, Francii a Beneluxu, možnému základu příští federace, či konfederace.

L. Kolman 23.3.2018 20:44

Re: EU je vynikající počin,

Neopisujte, s tímto jsem tady před nedlouhým časem nazad přišel já. Že to k tomu nezadržitelně spěje. Proč by se měli Němci otravovat s nějakými rejpaly z východu a cpát do nich ještě love.

M. Mařák 23.3.2018 20:50

Re: EU je vynikající počin,

Nic od Vás neopisuji, jsem skutečný realista (nikoliv Robejšek), dlouhodobě to tady píši a jako eurofederalista si to i přeji.

M. Mařák 23.3.2018 20:57

Čexit,

ač mám jen občanství ČR, nebudu v tom případném referendu volit. Chápu, že žiji jinde a nemíním spolurozhodovat o něčem, co se mne osobně netýká.