20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Sobotka o odchodu z EU

V časopisu Týden zveřejnili Sobotkovy názroy na perspektivy odchodu z Evropské unie. Premiér se zde jednoznačně a razantně vyslovuje proti koketování s odchodem z EU. Pokládá to za absolutní negaci našeho vývoje po roce 1989. Má pravdu a je třeba ho v tom podporovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 25.2.2016 1:28

Re: Jmenuje se Markéta, vyhrála soutěž krásy a přijala islám

Ano, i pro mě je v tom mnoho nesrozumitelného. Lidé se chovají někdy moc zvláštně. Ale už to beru jako fakt, že lecčemu nerozumím. I bez Arabů, vyměňujících manželky za velbloudy, je to ho ke kroucení hlavou dost.

O. Kadlec 24.2.2016 15:45

Beduini z pouště?

Proč ti by utíkali z té pouště? Beduini mezi uprchlíky asi nebudou. Někteří beduini na těch uprchlících bohatnou.

P. Vandas 24.2.2016 16:18

Re: Beduini z pouště?

Nejen Bedouini, ale i některé neziskovky a církve.:-):-):-)

O. Kadlec 24.2.2016 16:37

Re: Beduini z pouště?

Tak určitě! :-):-):-)

P. Vandas 24.2.2016 16:43

Re: Beduini z pouště?

Kolik jste jich přijal neřeknete, tak se nebudu ani ptát, jaké to bylo. :-):-):-)

M. Martinovská 24.2.2016 15:33

"Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Strach může mít v politice neblahé násedky. Strach z "revanšistů" po válce přispěl k tomu, že se ČSR přimkla k SSSR, na obranu před těmi zlými revanšisty. Takže důsledek toho strachu byl horší, než něco, co udělali ti revanšisti (neudělali nic, kromě pár slov, ani ty žaloby nestály za nic - a nevinnný se přece žalob nebojí). Strach není taková nevinná všeomlouvající emoce, někdy se blíží nechuti přemýšlet - řeknete si, ale my máme strach! a chcete, aby to tedy všichni pochopili, my chudáčci přece máme strach. Jenže strach je jen naše věc, a jestli si ze strachu zvolíte nějaké ty Zemany a Babiše, bude to důsledek vašeho strachu, ke kterému jste se rozhodli, ne toho, co udělali nějací u nás nepřítomní muslimové.

P. Vandas 24.2.2016 15:39

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Přestaňte mi říkat, že mám strach. Mýlíte se. Mám pouze odhodlání se bránit a strach máte Vy. :-):-):-)

M. Martinovská 24.2.2016 15:45

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

To jsem nepsala vám, ale případným voličům Z a B. Strach ze skutečného nebezpečí a následná potřebná zabezpečovací reakce a obrana jsou nejvýš potřebné a nutné a správné. Starch z neexistujícího strašidla je něco, co akorát odvede pozornost od skutečných problémů a věcí, před nimiž je třeba se bránit.

Potud se asi ještě shodneme, ale neshodneme se, co je strašidlo (dle mně islám a muslimové) a co je reálné ohrožení (dle mně islamisti, a Rusko, a třeba naši populisti typu Konvičky a Zemana)

P. Vandas 24.2.2016 15:52

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Beru to na sebe, neb níže jsem Vám už napsal, že "vyrostl jsem chudý, mezi ještě chudšími, horníky, vyděděnci a světskými a sám programový vyděděnec z přesvědčení, nikdy jsem na to nezapomněl." Tudíž se neposmívejte lidem prostým, já s nimi mnohdy nesouhlasím, ale rozumím jim, neb jsem z nich. Nejsou tak blbí, jak si v Praze myslíte :-):-):-)

J. Anděl 24.2.2016 15:55

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Ale no tak, s tou Prahou prrr! ;-)

M. Martinovská 24.2.2016 15:57

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Kde se posmívám prostým lidem? Kde se vyvyšuju jako nějakej Pražák? Co mi to podsouváte? Protestuju proti zjednodušenému myšlení, zevšeobecňování, házení lidí do jednoho pytle. Můžete mi říct, v kterém příspěvku mám něco proti prostým lidem, natož proti vyděděncům? A náhodou asi budu chudší než vy, ale jaká je v tom zásluha nebo co?

P. Vandas 24.2.2016 16:02

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Posmíváte se lidem kteří volili Zemana, jako nějakým troubům. Já jej nevolil a měl jsem k tomu důvod a mám stále. Ale proč se jim posmíváte? Nejsou hloupější.

M. Martinovská 24.2.2016 16:17

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Tak to mně nenapadlo, že se jim posmívám jako troubům. Já jsem proti nim a tak proti nim protestuju. Že by měli kvůli tomu špatný spaní, to si nemyslím. Říkám někomu - jaksi publiku, pokud si zvolíte.... bude to důsledek... je to zjednodušení, ale v reakci na průzkum, kdy jsem se dočetla, že od "uprchlické krize" výrazně stoupla podpora Zemana i Babiše. Kde tam vidíte posměch? Tady se kdekdo posmívá kdekomu, a vy proti tomu jinak zas tak moc neprotestujete. Je to přece úplně veselé fórum, když se třeba posmívá paní Václavíkové.

P. Vandas 24.2.2016 16:21

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Nejsem kde kdo a pokud se posmívám, tak napřímo Vám, či paní Václavíkové, nebo mnohem raději Kajanovi. :-):-):-) Ale Vás mám v obvzláštní oblibě, neb Vás považuji za statečnou a silnou odpůrkyni.:-):-)

M. Martinovská 24.2.2016 16:51

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Teď jste mi trochu vzal vítr z plachet, měla jsem nachystaný něco o voličích Z, že je jich tolik, že dělat z nich ještě vyděděnce by bylo snad příliš, ale ... díky, tak to je povzbuzení - pořádně odporovat, neflákat to, teď už musím jít, někdy se zas do vás všech pořádně pustím, cucky monitoru budou lítat : )

M. slavík 24.2.2016 16:35

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Hmmm, máte za jedna pane........

M. Franková 24.2.2016 15:48

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

Nějak nechápu vaše asociace nechci tady muslimy - mám strach!

Mám strach, a proto tady nechci muslimy!

NEmám strach a NEchci tady muslimy! A NEjsem naprosto povinna nikomu vysvětlovat ani zdůvodňovat - proč je tady nechci!

M. Prokop 24.2.2016 15:48

Re: "Předbžná opatrnost" nebo zbytečný strach?

To je velice těžké rozlišit, zda to či ono. Obvykle záleží na záměru uživatele pojmu. Pokud třeba zelení straší GMO a vyžadují je předběžně opatrně zakázat, ač existuje mnoho důkazů neškodnosti, činí tak někteří z fanatismu, většina však ze zcela konkrétního ekonomického zájmu. Je paradoxní, že titíž lidé obvykle necítí potřebu předběžné opatrnosti třeba v záležitosti připrchlíků, kde jsou mnohé obavy velmi důvodné. Zřejmě je jejich ekonomický či fanatický zájem motivován jinak, než v případě GMO.

Strach je dokonalý sebezáchovný mechanismus. Jistěže může být i zneužit.

Zajímavá je souvislost strach a toxoplazmóza. Potlačení strachu usnadňuje odlovení nakaženého.

M. Martinovská 24.2.2016 14:56

A helemese. vida.

Ještě jsem se koukla dolů do diskuse, a tam zajímavý příspěvek.

Jestli nepřestanete s tím zneužíváním antisemitismu a omlouváním muslimských zvěrstev srovnáváním s holocaustem a židy, tak vás hlásím adminovi !!!

UŽ JE TOHO DOST !!!

No já myslím pánové, že byste tu diskuzi bez nás odpůrců měli skutečně jednodušší. Notovali byste si, troubili, Vobr by vždy zatleskal a napsal, kdo vyhrál, a kdo „muslimská zvěrstva srovnává s holocaustem“. Stejně mám dojem, že si to se mnou líp a radši vyřizujete, když tu nejsem.

Tady je vidět, jaký jste statečný chlapík, Vobře.

P. Hofman 24.2.2016 15:05

Re: A helemese. vida.

Alespoň víme, kdo tady práská.

J. Kombercová 24.2.2016 15:06

Re: A helemese. vida.

Ještě vydedukujte, kdo práská na něj. :)

I Gellner by mohl vyprávět. ten to ví tutově.

P. Hofman 24.2.2016 15:12

Re: A helemese. vida.

To přece docela víme. Teď už ale nikdo, neb se poučil a napadá už jenom ty, u kterých (a správně) předpokládá, že ho neprásknou. Je chytrej. Ale je váš, tak může, že!

M. Prokop 24.2.2016 15:52

Re: A helemese. vida.

Vida, máte "svého". Gratuluji, dobře ho hlídejte. :-P

J. Kombercová 24.2.2016 15:55

Re: A helemese. vida.

Čulda je "můj" už nějakou tu řádku let. I když s ním třeba nesouhlasím. Ale, proč to vysvětlovat. :))

M. Prokop 24.2.2016 16:00

Re: A helemese. vida.

Já se jen bavím, jak Hofman nálepkuje.

F. Šimek 24.2.2016 15:25

Re: A helemese. vida.

Petře- i tobě začíná jebat ???

P. Boublíková 24.2.2016 15:05

Re: A helemese. vida.

Také jsem se procetla kamsi k debatě o antisemitismu vs. antiislamismu.

V poslední době jsem četla rozhovory se třemi věhlasným lékaři - Klener, Pirk, Pafko. Všichni tři se vyjádřili jednoznačně antiislamisticky. O dvou z nich vím jistě, že jsou židovského původu, třetího podezírám také :-) Jistě jste si všimla, že z Francie se židé hromadné stěhují do Izraele - chcete, aby se tak časem u nás stalo taky? Aby namísto vysoce vzdělaných (což je pri ně dost charakteristické) židů přišli nevzdělaní beduíni z pouště? A proč, proboha?

M. Martinovská 24.2.2016 15:10

Re: A helemese. vida.

Nechci. Antisemitismus, převládající u mnohých muslimmů, je problém a neštěstí a zlo. Židé se k nám bohužel nehrnou. Nikdo se k nám nehrne. Lidi potřebujeme, ubývají.

Máme tu ale i případy opačné - např. církevní azyly, kdy židovské obce v německu "schovávají" muslimské uprchlíky, jimž nebyl přiznán azyl, během odvolání.

S. Donát 24.2.2016 15:13

Re: A helemese. vida.

A co, že lidi ubývají? Čemu to vadí? Je nás 10 milionů, když nás bude o milion méně, stane se nějaká katastrofa?

P. Boublíková 24.2.2016 15:18

Re: A helemese. vida.

Nestane se nic. Kromě toho, lidé neubyvaji

http://www.lidovky.cz/pocet-obyvatel-ceske-republiky-stoupl-mohou-za-to-pristehovalci-phw-/zpravy-domov.aspx?c=A150911_093508_ln_domov_rof