20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Sobotka kontra Zeman

Je to prvek, se kterým nepočítal populismem oslepený parlament, když odhlasoval nesmysl jménem přímá volba prezidenta bez doladění ústavy. Prezident nemá žádné zvláštní pravomoci, avšak z titulu imperiální funkce se těší autoritě – plynoucí z úřadu, nikoli z osobnosti a schopností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hájková 26.8.2017 11:09

Re: Čert vem volbu prezidenta

Kdo nechce pochopit - nepochopí:-)))))

R. Neveselý 26.8.2017 12:03

Re: Čert vem volbu prezidenta

Jste blbá jak troky, to je celé.

J. Matuška 26.8.2017 10:44

Re: Čert vem volbu prezidenta

Paní Fialová, chválím Vás, že uvádíte odkaz, nemusím ho pracně hledat. /V anketě: 12292 proti, 712 pro.../

J. Fialová 26.8.2017 10:56

Re: Čert vem volbu prezidenta

Pane Matuško, tady máte ještě jeden odkaz :)

http://www.ivcrn.cz/obcane-ceske-republiky-chvali-bohuslava-sobotku-za-jeho-vyrok-vice-muslimu-uz-v-cr-nechceme/

J. Matuška 26.8.2017 11:21

Re: Čert vem volbu prezidenta

Dík.

F. Šimek 26.8.2017 10:32

Re: Čert vem volbu prezidenta

je vidět, že sl. Hajková z VARU, je špatně informovaná. Pod Kletí bandy mouřenínů honí denně zpátky do esteraichu. To kravský rozhledy ne seznamu neříkají...NESMÍ !!!

J. Vintr 26.8.2017 15:48

Re: Čert vem volbu prezidenta

Neprověřený migrant a muslim jsou zcela odlišné pojmy. Z neprověřeného migranta lze celkem snadno udělat (formálně) prověřeného migranta. Udělat z muslima nemuslima je skoro nemožné.

R. Sorge 26.8.2017 9:51

Re: Čert vem volbu prezidenta

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v rozhovoru pro rakouský deník Die Presse řekl, že vzhledem k problémům v sousedních zemích Češi už muslimy nechtějí a raději budou pomáhat migrantům z východní Evropy. Kvóty podle něj nic nevyřeší.

F. Kusák 26.8.2017 10:52

Re: Čert vem volbu prezidenta

Pravomoci prezidenta nejsou zas až tak malé, a to jak ty přímé tak s kontrasignací. Podívejte se prosím do Ústavy ČR. Prezident ČR patří do moci výkonné a pokud se řídí Ústavou, má právo ji také vykonávat, ať si jeho kritici říkají, co chtějí.

F. Navrátil 26.8.2017 9:19

Vážím si voliče a důvěřuji mu

Na rozdíl od Astona a elitářů si myslím, že přímá volba prezidenta je krok správným směrem k co nejširší kolektivní odpovědnosti občanů. Současně je to velkou školou demokracie, kde je třeba ctít každého voliče a ne ho bolševicky označovat za lůzu nebo vohnouta. Přímá volba by měla být podstatně rozšířena. Přímo by měli být voleni poslanci, aby zmizely kývající nuly připsané na kandidátky, starostové, aby kolektivní nezodpovědnost byla nahrazena osobní odpovědností, soudci, aby byly eliminovány výstřelky neschopnosti, lenosti a korupce v justici. Také by mělo být více využívání referenda, a to od místního až po všeobecné. Průměrný volič je chytřejší, odpovědnější a morálnější než průměrný politik.

P. Čech 26.8.2017 9:26

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

Naprosto správně!

M. Prokop 26.8.2017 9:27

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

Dovoluji si podotknout, že poslanci jsou voleni přímo. Vy byste asi chtěl většinovou volbu místo poměrné. I já bych jí dal přednost, ale všelék to není.

P. Čech 26.8.2017 12:41

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

Pane Prokope, poslanci nejen že nejsou voleni přímo, oni nejsou voleni vůbec. Již několikrát jsem Vám doporučil k přečtení zákon č.247/1995 sb, kde so hovoří m.j. o kamdidátech. Kandidáty jsou zde nazývány politické strany a ty jsou také přímo voleny. Kandidáty nejsou ti občané kteří jsou uvedeni na listinách politických stran. Konkrétní na listinách uvedení občané jsou voleni jen v jednom jediném případě a to pokud jsou voliči zakroužkováni. Ani v tom případě však volby nejsou svobodné protože zákon v tomto případě diktuje volit tu stranu z jejíž listiny kandidáty kroužkuji.. A o tom to všechno je. O naprosto nesvobodných volbách, které nejenže jsou nedemokratické (jsou vždy menšinové), ale jsou i diktátorské. Zákon a systém totiž diktují voličům jak musí volit , ba dokonce koho musí volit (politickou stranu či hnutí) pokud chtějí využít svého volebního práva.

S. Lazárek 26.8.2017 9:28

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

Pak se můžu jen podivovat nad tím, jak je možné, že průměrný volič obdařen vlastnostmi, o kterých píšete, posadil na Hrad tohle politováníhodné stvoření.

F. Navrátil 26.8.2017 9:38

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

Vše je záležitost úhlu pohledu. Kavárna a maistream si prosadily do druhého kola Karla Schwarzenberga, kterého ovšem většina voličů považovala za větší zlo nez Zemana. Kdyby stál proti Zemanovi Fischer, dnes by Zeman na hradě nebyl. Mnoho lidí volilo Zemana se zaťatými zuby. Dnes si pochvalují, že volili správně. Dojemně souznící duetko Sobotka-Schwarzenber by v turbulencích nelegální islámské imigrace s největší pravděpodobností neobstálo.

S. Lazárek 26.8.2017 9:48

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

Jsem součástí oné kavárny, nestydím se za to, ba naopak, knížete jsem volil, ale s odstupem času, při pohledu na Zemana jsem rád, že se kníže presidentem nestal.

L. Novák 26.8.2017 10:42

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

Při pohledu na Zemana? :-D

Mám tomu rozumět tak, že ten pohled je natolik odpuzující, že byste Karlu Schwarzenbergovi nepřál dospět do stejného stavu v prezidentské funkci? :-P

S. Lazárek 26.8.2017 11:05

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

Ano, i tak nějak by se to dalo říci, kníže byl už v době své kandidatury na Hrad prostě starý. To odpudivé individuum, které tam je teď, je kombincí ještě dalších pár věcí, které mu na tělesném ani duševním zdraví zrovna nepřidají a pohled na něj není vůbec hezký.

P. Čech 26.8.2017 12:56

Re: Vážím si voliče a důvěřuji mu

To je také jen věc názoru. Uvědomte si, prosím, že Váš názor je menšinový. Mně také Miloš Zeman ve funkci prezidenta příliš nevyhovoval, dnes však vidím, že je jedním z mála přijatelných politiků. I kdybych jej však přímo nesnášel, jako nesnáším Karla Schwarzenberga,, nevyjadřoval bych se o něm jako Vy.. Uvědomte si laskavě, že pro většinu občanů odpudivým individuem není. Pokud chcete, aby prezident byl hezký a pohled na něj byl hezký, musíte přesvědčit ke kandidatuře Lucii Borhyovou nebo Miroslava Šimůnka. Většina lidí opět požaduje od prezidenta něco úplně jiného než tělesnou krásu. Předpokládám tedy, že jste u minulých voleb v prvním kole volil paní Bobošíkovou. Pohled na ni je totiž docela příjemný. Škoda, že jen ten pohled.

P. Čech 26.8.2017 9:18

Jak to vidím já.

Přímá volba prezidenta není žádný nesmysl, je to jediný demokratický volební zákon u nás. Ve skutečně svobodných a demokratických volbách musí být zástupce občanů, ať je jím prezident, poslanec, senátor, městský, obecní či krajský zastupitel volen přímo a tak, aby byl nakonec zvolen nadpoloviční většinou hlasů. A to přímá volba prezidenta splňuje. Aston má však pravdu v tom, že přímo zvolený prezident by měl mít z ústavy mnohem větší pravomoci než měl prezident volený politickými stranami. Jde totiž zásadně o to, že prezident zvolený politickými stranami, zvolenými do poslanecké sněmovny a senátory, zvláště v případě poslanců, nezastupuje občany, kteří jej nevolili, ale opět politické strany. Zastupuje-li politické strany, které jej zvolily, musí hájit jejich zájmy a vůli. A přesně to byla jedna ze skutečností proč nebyl náš stát demokratickým. Přímá volba prezidenta ovšem je jen první krůček k demokracii jako takové. Měla by následovat přímá volba poslanců, krajských, městských a obecních zastupitelů. Jde totiž o to, že vůle a zájmy politických stran jsou vždy v zásadním rozporu se zájmy a vůlí většiny občanů.

F. Navrátil 26.8.2017 9:21

Re: Jak to vidím já.

Než jsem dopsal příspěvek, vaše vyjádření mne předběhlo. Jak vidno, naše názory nejsou osamocené.

L. Novák 26.8.2017 10:44

Re: Jak to vidím já.

Hehehe, takže výsledkem takovéto demokracie bude, že si voliči vyberou vždy toho největšího žvanila a ožungra? :-P

K. Vyšata 26.8.2017 10:54

Re: Jak to vidím já.

Je to jejich právo a odpovědnost. Voliči nemůžou za to, že se na post prezidenta tlačilo tolik podivných existencí. Po několika letech musím konstatovat, že voliči vybrali dobře, tedy z těch možností co měli.

F. Navrátil 26.8.2017 11:47

Re: Jak to vidím já.

V tom tví kouzlo demokracie a volby. Můžete se rozhodnout špatně a v příští volbě svůj postoj regulovat. V autoritativním režimu rozhoduje úzká skupina a pokud se mýlí, výsledky svých chyb označuje za činnost nepřátel lidu - fašistů, bolševiků, kulaků, rasistů, sociálfašistů, židovských plutokratů, xenofobů, anarchistů, disidentů, vykořisťovatelů, Židů, katolíků...

P. Čech 26.8.2017 12:12

Re: Jak to vidím já.

Přesně tak. Je vidět, že jako jeden z velmi mála zde diskutujících rozumíte tomu, co je to skutečná demokracie. Neřekl jste nic jiného, než to, že náš současný režim není demokratický, ale autoritativní. Já bych doplnil ještě diktátorský, kde svou menšinovou nedemokratickou vůli diktují obrovské většině (cca 88%) politické strany, představující i se vvými voliči jednotlivě i se svými voliči nejvíce oněch 12%.

P. Čech 26.8.2017 12:07

Re: Jak to vidím já.

Voliči si vyberou toho, kdo bude vyhovovat jejich většině. To ovšem neznamená, že bude vyhovovat Vám. Pokud Vám nebude vyhovovat, budete patřit k demokratické menšině, která, aby byla zachována demokracie se musí vůli většiny dobrovolně podřídit. To je ta skutečná demokracie pane Nováku 475. Jakákoliv menšina, která se nehodlá podřídit vůli většiny není demokratická, ale anarchistická.

J. Vobr 26.8.2017 8:52

DISKUTÉRKA HÁJKOVÁ JEDE NA 200 %

Tomu říkám výmlat prázdné slámy !!!

F. Šimek 26.8.2017 9:04

Re: DISKUTÉRKA HÁJKOVÁ JEDE NA 200 %

máš pravdu-bc.. atd V.Hajková, je lepší, než Sluce seno a erotika ! Zlatý komunisti, ty od nás nic nechtěli.....!!!

J. Vobr 26.8.2017 10:34

Re: DISKUTÉRKA HÁJKOVÁ JEDE NA 200 %

HA !!!

___________________________________

:-)))

J. Karlík 26.8.2017 8:28

Podfuk s dotacemi,

na který se nedají napasovat paragrafy asi nebude podfuk, potom by podfukem byla každá optimalizace např. daní. Podfukem je právě ta snaha napasovat na žádost o dotaci nějaký paragraf. Je směšné, když Sobotka peskuje ministry za nečerpani dotací leckdy na stezky odnikud nikam nebo na rozhlednu v údolí a chce stíhat firmu za úspěšné čerpání a zbudování Čapiho Hnizda. Není podfukem to, že si právě Sobotka pořídil za poslanecké náhrady byt? A Zeman? Můžete ho napadat za jeho fyzický stav, což je mimořádně ubohé, ale nikdo nemůže říct, že ho politika nebaví, na rozdíl od většiny korytaru, kteří si z mandátu udělali dojnou krávu.