19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Sněmovna schválila rozpočet

Rozpočet se 70miliardovým deficitem schválila Poslanecká sněmovna. Debata byla řádná, námitky opozice vyargumentované. Kalouskova výtka, že vláda během dvou let přijímá dvacet tisíc dalších státních zaměstnanců, je opravdu na pováženou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 10.12.2015 21:31

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Můj také.

M. Prokop 10.12.2015 20:33

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

To je ta častější verze.

P. Hofman 10.12.2015 20:23

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Naprostá pravda. A nejen ta !!!

M. Prokop 10.12.2015 20:32

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Řekněme že kladné stránky převládají. Bez chyby není nic.

J. Tolman 10.12.2015 20:23

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Též si připomeňme, že v tzv. třetím koši Helsinských dohod Západ, tehdy vedený prezidentem Carterem, přiměl komunistické země uznat platnost Všeobecné deklarace lidských práv. Pro Sovětský svaz byl třetí koš pouze nutným zlem a podepsaný dokument jen cárem papíru. SSSR byl přesvědčen, že stejně neexistuje síla, která by mohla podepsanou dohodu o dodržování lidských práv vynutit. Proto chápal Závěrečný akt jako své jednoznačné vítězství.

Jaká však byla skutečnost? V krátkodobé perspektivě to byl jistě úspěch. V dlouhodobé perspektivě byl právě Závěrečný akt začátkem konce vlády komunismu nad východní Evropou. Přihlášení se komunistických zemí k dodržování lidských práv totiž znamenal vznik skupin dožadujících se jejich faktického plnění v rámci jednotlivých zemí. V Sovětském svazu vznikla Helsinská skupina lidských práv v čele s J. Orlovem a i v dalších zemích vnikly první opoziční struktury. Například v Československu byla založena Charta 77 v čele s V. Havlem, v Polsku později Solidarita v čele s L. Walesou.

Věřím, že mnoha dnešním "demokratům" se t nemusí líbit.

M. Prokop 10.12.2015 20:38

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Všechno se někomu líbí, někomu nelíbí. Záleží na tom, co a proč.

J. Matuška 10.12.2015 20:31

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

V roce 1988 na Škroupově náměstí, měl jsem to z Krkonošské kousek, jsem ještě Václava Havla, Jana Rumla považoval za svaté... Dneska, když slyším o lidských právech, tak se mi otvírá neexistující kudla v kapse. Bombardování Srbska, válka proti Iráku atd. atd.

J. Tolman 10.12.2015 20:34

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Copak? Nedali vám letos výjezdní doložku?

M. Prokop 10.12.2015 20:36

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Čistě pro zajímavost, z mordování ve Vukovaru, Srebrenici, Sarajevu a přilehlých farnostech, případně z Saddámova řádění se vám ta kudla zase zavírá?

J. Matuška 10.12.2015 20:49

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Milane, rozbití Jugoslávie, která si dokonce i vůči Kremlu dokázala obhájit nezávislost, nemohla "Západu" vonět. Samozřejmě, že humanitární bombardování, slova humanisty Václav Havla byla vytržená z kontextu. Tyhle Vaše "kecy" jsem hamal před lety. Za posledních cca 23 let historii hodnotím od Majdanu pod jiným zorným úhlem. A každý den dostávám informace, které potvrzují moje "prozření". Radost z toho nemám, ale Amerika se tak změnila...

M. Prokop 10.12.2015 21:06

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Jo, zdá se že jste přišel na chuť ruským kecům (dle mne lhaní). Dobré chuti přeji, já z nich blil tehdy i teď.

Amerika je stále stejná (zdaleka ne ideální), Rusko (SSSR) též.

Možná se měníte vy, ale to vám nezávidím.

J. Matuška 10.12.2015 21:54

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Milane, já si pamatuji Ameriku v roce 1945, 1968, 1989. Spojené státy se od prezidentování Busche jr. změnila k nepoznání...

J. Matuška 10.12.2015 21:59

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Bushe...

M. Prokop 10.12.2015 22:43

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

USA ne. Stále stejně pragmatické, Rusko SSSR také ne, stále stejně imperiální, paranoidní mesiášské.

Vy asi ano, ale jak jsem napsal dříve, to nezávidím.

M. Vondráček 10.12.2015 20:38

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Jaksi mi k tomu chybí lidské povinnosti :-)

M. Prokop 10.12.2015 20:39

Re: Připomeňme si dnešní Den lidských práv

Já bych dost nerad, kdyby byly stanoveny takhle všeobecně. To by jich asi bylo přespříliš.

M. Vondráček 10.12.2015 19:42

"SHARIAH POLICE"

:-) Nepřihlásíte se na hlídku .

J. Vobr 10.12.2015 19:38

VÍTAČI - nástup ke klávesnicím !!!

Za to vaše flinkání nás může EK sankcionovat !!!

____________________________________________________

NA STRÁŽ !!!

:-))))

P. Hofman 10.12.2015 19:34

Od doby Weimarské republiky

...bylo v mnoha německých regionech nošení jiných uniforem, než těch, které nosila armáda, zakázáno. Po Hitlerovi je používání uniforem přísně regulováno.

Podle Zemského soudu nebyla ve Wupperthalu porušena ústava BRD, neb ony muslimské hlídky, které na sobě měly běžně používané pracovní vesty s nápisem "SHARIAH POLICE" nepůsobily zastrašujícím či militantním způsobem, což je dle ústavy BRD pro zákaz něčeho takového předpokladem.

Závidím Němcům jejich právní stát !!!

P. Boublíková 10.12.2015 19:40

Re: Od doby Weimarské republiky

Kontrola nějakých míst muslimskými dobrovolniky, zda se tam dodržuje SARIA, je v souladu s německým pravem? Tak to jim teda nezavidim.

J. Vobr 10.12.2015 19:43

TAŤKA ALI HOFMAN JE ELITNÍ PRÁVNÍK

:-))))

P. Hofman 10.12.2015 19:46

Re: Od doby Weimarské republiky

Tak tam zajeďte a zkuste v tamější brněnské komunitě prosadit práva Hanteku. Pokud nepřekročíte německé zákony, tak vám to nikdo nebude moci zakázat !!!

J. Vobr 10.12.2015 19:49

VYFUTROVANÝ ARGUMENT !!!

Chlape vy jste snad na mol !!!

:-)))

:-)))

R. Tesařík 10.12.2015 20:10

Re: VYFUTROVANÝ ARGUMENT !!!

není, bohužel.

M. Prokop 10.12.2015 20:43

Re: VYFUTROVANÝ ARGUMENT !!!

V tomhle případě stačí že není. I když jinde většinou blbne.

P. Boublíková 10.12.2015 19:50

Re: Od doby Weimarské republiky

Vůbec netusim, co jsou to práva hanteku, ale nevadí.

Doufám, že nás na štědrý den nepřijde zkontrolovat bystrcky farář, jestli místo kapra necpeme do hlavy vepřový řízky.

P. Hofman 10.12.2015 19:56

Re: Od doby Weimarské republiky

Předpokládám, že však o té situaci ve Wupperthalu víte daleko víc !!!

J. Vobr 10.12.2015 19:56

Re: Od doby Weimarské republiky

Aby vás nepřijel zkontrolovat karlovarský room-boy !!!

:-)))

:-)))

S. Lazárek 10.12.2015 19:57

Re: Od doby Weimarské republiky

Hantek mě taky zarazil, ale nejsem pravda až tak zcestovalý.

J. Vobr 10.12.2015 19:59

EAGLE, byl jste v Hiltonu ???

:-)))

:-)))