1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Snaha o hrdost

Ušli jsme dobrý kus cesty za dobu velmi krátkou! Včera jsou to tři roky, kdy Čtyřka podělaných, konkrétně prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, předseda senátu Milan Štěch a předseda sněmovny Jan Hamáček poslali do Pekingu poníženou omluvnou supliku kvůli tomu, že se ministr kultury Daniel Herman potkal soukromě s dalajlámou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 19.7.2019 8:26

Re: Pražští konšelé

Čína řídila většinu předchozích konšelů, s nadšeným přikyvováním až uctivým předklonem vrchního čučkaře i dalších čunitelů. Ti současní se trochu šprajcli.

J. Vobr 19.7.2019 8:24

HLAVNÍ JE TA HRDOST !!!

Tak tu hrdost, tu jsem já nikdy neztrácel,ani když mne o dvě hlavy větší kluk držel pod krkem .... stále jsem vykřikoval jen počkej až mně pustíš !!!

:-)))

:-)))

M. Prokop 19.7.2019 8:22

Re: Hřib dělá správný krok.

Teoreticky to tak je, v praxi, jakmile už je škoda napáchána, ji lze změnit jen ještě větší škodou. Ale přiznávám, že mnš to nějak nevadí. Ten vlezdoprdelismus Číňanům už je příliš odpudivý.

M. Prokop 19.7.2019 8:19

Re: Vždy se lépe řeší globální problémy světa

Tu smlouvu, i s tou nesmyslnou částí, podepsala ženská, Krnda. :-P

P. Hlosta 19.7.2019 8:13

Re: Láska prochází žaludkem

A my jsme údajně druhý největší výrobce automobilů ve světě. ;-)) VW, Hyunday a řada dalších zastiňují Škodu, ale ta vlastně naše není. Největší kšefty se dělají pro miliardy lidí v Asii. Proč se nevyrábí v zemích původu značky? Protože jsme rádi, že u nás je tak levná žádaná pracovní síla, proto dáváme investiční pobídky, proto tratíme miliardy možných daní, no a máme tu plnou zaměstnanost. ;-)

J. Holíček 19.7.2019 8:12

Re: Evropa a Orient

Ono to je takové srandovní. Nikdo nás moc vážně nebere, jen my si myslíme, že ano. Pohnutky Hřiba mně nejsou známy. Třeba to co dělá, dělá pro něco víc, než pro vlastní uspokojení. Nevím.

Je těžké, aby se k nám někdo choval z úctou, když k tomu nejsou předpoklady. Američané, Číňané a pořád ještě trochu i Rusové, si svoje záležitosti řeší z úplně jiných pozic. Protože na to mají. Takže ta námi pociťovaná rovnost je jen taková chiméra. Ale, proč si to neužít, dokud to (trochu) jde. Že. :-))

R. Vacek 19.7.2019 8:09

Re: Vždy se lépe řeší globální problémy světa

To už i naši slavní komici uváděli, že chlap řeší světovou situaci, vztah česka s dalekou Ghanou, zatímco ženská řeší přízemní problémy - co uvařit k večeři a jak vyjít s penězi.

R. Vacek 19.7.2019 8:07

Re: Katalánsko...

O politikovi musí být slyšet. A pokud k tomu není řádný rozumný důvod, musí politik vygenerovat nějaký pseudodůvod. A co může být lepší, než "zaujmout postoj", popřípadě "nastavit zrcadlo". Navíc v číně není ani jeden volič našich pirátů, tak je možno čínu beztrestně kritizovat.

J. Fialová 19.7.2019 8:06

Re: Láska prochází žaludkem

Němci si je vybrali :) Od roku 2016 je Čína největším obchodním partnerem Německa.

https://www.investicniweb.cz/news-nejvetsim-obchodnim-partnerem-nemecka-zustala-cina-cr-je-desata/

P. Hlosta 19.7.2019 8:04

Re: Vždy se lépe řeší globální problémy světa

No právě že Hřib chce oprostit meziměstskou smlouvu o politickou část. Nechce smlouvu, v které má zohledňovat problémy státní politiky Číny, nechce se starat o Tibet a Afriku s Čínskými komunistickými problémy. Natolik, že klidně tu smlouvu i zruší, pokud by Čína trvala na takové verzi s politickým aspektem. Není důvod podléhat politickému tlaku z Číny. Praha bude i bez Čínských komunistů dost problémová i tak. ;-)

J. Sedlář 19.7.2019 8:04

Re:

Hmm. S-reality cca 2000 bytů k prodeji. Tak nevím, je to málo ? Kolik jich chcete ?

P. Hlosta 19.7.2019 7:58

Re: Láska prochází žaludkem

No a jsme u globalizace. ;-) Nebýt globálních vlivů, mohli jsme si tady hovět v poklidu se svým vlastním tržním prostředí, se svou korunkou i svými nezaměstnanými, či nezaměstnatelnými. Podpořili jsme ovšem globální síly, velkokapitál a to investičními pobídkami. Nikdo nechtěl slyšet, že nadnárodní velkokapitál řídí státy a není tomu naopak. A jsme u toho, kde vlastně EU má své podmiňující vlivy. Rozhodně není suverénním svazkem států Evropy, ale je nadnárodním kapitálem tlačena do podřízené role. Naše závislost na Německém průmyslu i trhu ve světě je příznačná. Otázka však je, jestli vůbec je nějaká síla, která by tento stav dokázala a i chtěla změnit.

D. Polanský 19.7.2019 7:56

Vždy se lépe řeší globální problémy světa

než zcela konkrétní problémy doma. Kolik politiků chce zachraňovat málem celý svět a radí jak na to, a přitom má nepořádek ve vlastní rodině, rozvádí se apod.

P. Hlosta 19.7.2019 7:50

Hřib dělá správný krok.

Hřiba jsem slyšel v rádiu odůvodňovat jeho postoj k Číně. Řekl, že Praha má mezi městskou smlouvu o spolupráci a předešlá radnice, že ji povýšila na mezinárodní celkem neprávem, on že ji chce oprostit o mezinárodní charakter. Osobně to chápu a vůbec nevidím důvod, proč by měla být tahaná politika do spolupráce mezi městy. Jak to dopadá, vidíme v dnešním úvodníku Astona. Je plný politických štípanců a o to rozhodně není u meziměstských smluv žádný zájem. Hřib nechce řešit Tibet, či Afriku. Má zájem jen naplňovat smlouvu mezi městy.

Piráty rozhodně nemusím, ale politizace Hřibových kroků v rámci primátora je dost zákeřné.

M. Mikulec 19.7.2019 7:49

Re: Pražští konšelé

Nejsou trochu globalisti jako Macron?

P. Hofman 19.7.2019 7:48

Re: Láska prochází žaludkem

No, kdyby si země našeho kulturního prostoru nevybraly Číňany jako levnou, učenlivou a schopnou pracovní sílu, mohla by si Čína své "zásluhy" nabouchat tak akorát do trenek.

R. Vacek 19.7.2019 7:47

Pražští konšelé

se prostě spletli - chtěli kandidovat v Číně, ale místo toho kandidovali v Praze a ještě jim to nikdo neřekl. Proto i z Prahy řídí dalekou Čínu a věci kolem nich jsou jim u zadele.

P. Hofman 19.7.2019 7:44

Re: Betty McDonall

Dobře, pomiňme tedy onen pojem "ex offo", neb mu nejspíš nerozumíte. Jak tedy vlastně soudy někoho stíhají? Tomu zase nerozumím já. Vysvětlete mi to prosím.

P. Hlosta 19.7.2019 7:39

Re: Láska prochází žaludkem

Až tak tvrdě to nevnímám. Vím ovšem, že je problém najít jiné zboží, než Čínské. Záplava na trhu je enormní. A to ještě je nutné vnímat, že není jen Čínské zboží, ale Indonéské, Indické a zpravidla made in šmejd. Pulty marketů nabízejí škálu zboží daleko přesahující původní nabídku. Prodávají nářadí pro kutily, kola, oblečení, i nábytek. Z převahy je to levné zboží Asie v převaze Číny. A opět budou tvrdit, že ten šmejd si kupují lidé proto, že je levný. Markety určují které zboží zákazník bude preferovat. Zajímalo by mně, jestli zboží vrátí do Číny, když ho neprodají.

J. Holíček 19.7.2019 7:35

Re: Betty McDonall

Mně je jasné, že vám nejde o konsensus a snažím se vám vyhnout. Vy si tady prostě léčíte nějaké mindráky, a když to nejde jinak, tak se navážíte do debaty jiných s poťouchlými poznámkami nebo otázkami.

Teď "geniálně", abyste neztratil glanz, tvrdíte, že jsem napřed použil neznámý výraz a pak jsem si ho našel na wikině. Ubohost vašeho kalibru. Nepište, že to bylo jinak, ale dejte místo toho odkaz. Třeba vám docvakne. Já to hledat nebudu.

A mohu-li poprosit: Vyhněte se mě, nedolézejte, neobtěžujte. Opravdu nemám zájem. Díky

P. Pavel 19.7.2019 7:35

Jinými slovy dvěma místním čínským podržtaškám nedochází, že Hrib řeší smlouvou se Šanghají a nikoli s Barcelonou. Nebo jim to dochází ale potřebují se po ránu vyzvracet z opice, tak dělají bIbé.

M. Mikulec 19.7.2019 7:34

Nakone Africani zdrhaji

do Evropy před čínskou arogancí. :-))))

M. Mikulec 19.7.2019 7:32

Re: Láska prochází žaludkem

Za čínské výrobky se platí evropské ceny, protože západní byznys si to nechal v Číně vyrobit.

S. Tomáš 19.7.2019 7:29

Láska prochází žaludkem

Nebýt Číny musel by se Evropan rozhodovat, čemu dá přednost, jestli drahému počítači, fotoaparátu,motorové pile, botám či kalhotám, nebo se nají. Zásluhou Číny má obojí, a levně.

V. Kotas 19.7.2019 7:29

Re: A co tak nekupovat čínské výrobky?

Kdopak že vesele toleroval pašované zboží z Číny, v prvých letech po šmirglu, no ?

P. Götze 19.7.2019 7:26

Ona uz je dneska doba takova, ze zpochybnovat politiku "jedne Evropy" je defacto politicka sebevrazda. A to jsou ty absurdity pana Hriba a jemu podobnych.

V. Církva 19.7.2019 7:22

A co tak nekupovat čínské výrobky?

Nic proti Číně, reakce Brady působila skutečně nějak tak aktivisticky. Tibet tehdy podpořili lidé, levičáci, kteří by s ním zametli ještě hůř než dnešní Čína, která se za 70 let snad posunula k nepatrně větší lidskosti.

Jenže, na druhé straně je pravda že Čína se k nám chová nesmírně arogantně, na to že jsme vlastně především jejich zákazníci (dovozní bilance je asi 10 násobná). Necháme si plivat do obličeje a vesele kupujeme levné čínské šunty

Takže Petříček se chová odvážně, ale kolik z nás se zaměřuje na nekupování čínských výrobků. Huawei je dnes problémový a stejně si čínské výrobky kupujeme (sebekriticky, sám jsem si ho málem koupil). Dnes ještě ale Čínu ve všem nemusíme. Mobily ještě dělá LG, Sony, Samsung. Ti první dva je nevyrábí v Číně. A podobně kreativní můžeme být se všemi nákupy.

P. Hofman 19.7.2019 7:19

Re: Evropa a Orient

Děkuji za odpověď.

Přiznám se ale, že představa, že my učíme Západ demokracii a právnímu státu mně nějak spíš děsí. Kupčení pak má onen Západ v krvi, je to dědictví (nejen) naši civilizace. To odstranit asi jen tak nepůjde. Je otázkou, do jaké míry jde kupčení na úkor svobody. Tam bude ta hranice asi velmi křehká a někdy možná i pochybná.

Dělbě moci a dodržování ústavy bychom se naopak mohli od onoho Západu učit my. Stejně tak, jako nezbytnému vytvoření fungující občanské společnosti.

P. Jirkovský 19.7.2019 7:19

Re: Betty McDonall

Lžete jako malej smrad. O stíhání v tom vašem textu nebylo vůbec nic, a já jsem se vás jen zeptal, jak to myslíte. A jestli nad diskusema masturbujete, vaše věc, ale proč se s tím chlubíte?

P. Jirkovský 19.7.2019 7:14

Re: Betty McDonall

Jenomže ten původní váš text byl "trochu" jinej, že jo? A teď jste proje wiki a děláte chytráka, vy banalito.