2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Smutný úděl Kassandry

Máme svátek a kdo by četl nějaké úvodníky… Tak si tady aspoň postesknu. Psal mi onehdy doposud věrný čtenář, jak je mu ze mě smutno, že se obouvám do Spolu a nepíšu o tom, jak Babiš zdevastoval národ. Což má pravdu, opravdu nepíšu, že Babiš devastoval národ, a do Spolu se vskutku obouvám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 5.7.2021 9:21

Pane Neffe, ukazuje se, že zastupitelská demokracie díky mnohdy všehoschopným, podrazáckým, zrádným a úplatným politikům nefunguje. Politici zastupují už jen sebe, ne lid. Jako jediný vůči voličům spravedlivý politický systém se ukazuje švýcarský systém referend. Já jako (dnes už s jistotou) bývalý volič ODS hodím svůj protestní hlas levičákovi Okamurovi. Žádný militantní probruselský eko a neoliberál aktivista/fašista můj hlas prostě nedostane. A nebudu sám.

P. Jirkovský 5.7.2021 9:24

Týýývole: "militantní probruselský eko a neoliberál aktivista/fašista", to je síla!

Co je to aktivista lomeno fašista?

J. Venc 5.7.2021 9:27

Zlomenej fašistickej aktivista. Se bezpečně poznaj podle fialovo červenejch motýlků, co nosej namísto kravat. A abych to genderově vyvážil, zlomený fašistický aktivistky maj stejnou stužku ve vlasech.

:-)

P. Jirkovský 5.7.2021 9:33

;-D

Tak dík, to se mně ulevilo .....

J. Novák 5.7.2021 9:41

To lomítko mělo znamenat něco jako 'či'. Oni jsou si totiž hodně podobní. Pro mě je fašismus zjednodušeně totalitou založenou na té jediné správné ideologii. Vyznačuje se kromě jiného ostrakizací a kriminalizací lidí s odlišnými názory a myšlenkami. S tím úzce souvisí ničení jejich ekonomických a profesních existencí. Dalším znakem je omezování svobody vyjadřování a omezování občanských práv, a to i těch daných ústavou v lepším případě za pouhé nečinnosti vrcholných justičních orgánů, které byly postupně obsazeny sympatizanty s touto 'pokrokovou' ideologií.

M. Moravcová 5.7.2021 9:45

R^R^R^

J. Venc 5.7.2021 9:48

Popsal jste ovšem komunismus, nikoli fašismus.

:-)

P. Jirkovský 5.7.2021 9:55

A proto tam má to "lomeno". Aby bylo jasno.

V. Mokrý 5.7.2021 9:26

:-)[>-] R^

L. Severa 5.7.2021 9:31

Asi Vás také láká ta láce potravin kterou Okamura slibuje.

P. Chládek 5.7.2021 9:35

To spíš ukazuje, že nejsi při smyslech a o systému švýcarských referend toho taky moc nevíš.

J. Novák 5.7.2021 9:44

Asi více než vy. A jen pro připomínku. Tykali si soudruzi.

P. Burda 5.7.2021 9:45

Snad o systému švýcarských referendum víte víc než Tomio Okamura, to byste měl alespoň matnou představu. Protože Okamura představa je asi taková, jako když někdo v blbě Jaze z Mrazíka vidí krásnou blondýnku (hrál ji chlap).

P. Čech 5.7.2021 9:17

To tedy máte pěkné známé, Astone. Podle mne Babiš nikoho a nic nedevastoval. Pouze se snaží napravit to, co za 28 let své vlády napáchaly v České republice politické strany a zejména "bývalí" komunisté v nich. Ač sám bývalý komunista, aspoň se, podle mne účinně, snaží. Dělá přitom sice i docela zásadní chyby, nicméně jisté smysluplné výsledky má, čímž se žádná z politických stran pochlubit nemůže. Zdá se, že náš stát bytostně potřebuje lidi typu Babiše, Okamury, Šlachty, Václava Klause ml, Majerové Zahradníkové a jim podobné. Bohužel náš volební systém vyzdvihuje ty, koho na kandidátní listiny na volitelná místa stanoví politické strany a hnutí, přičemž zejména politické strany tam umísťují ty nejhorší z nás. Lidi typu Kalouska, Fialy, Bartoše, Stanjury, Pekarové Adamové, Jurečky, Schwarzenberga, Filipa, Kováčika, Hamáčka a jim podobné.A to je ta zásadní chyba, která nedovoluje České republice nastoupit na cestu ke skutečné zastupitelské demokracii, kterýžto politický systém lze vidět jen ve Švýcarsku a snad i v Lichtenštejnsku, které švýcarský systém přebírá.

V. Mokrý 5.7.2021 9:18

R^ 1*

P. Milan 5.7.2021 9:19

Bureš napravovač páchání bývalých komoušů ...

Vy tedy dovedete pobavit.

R. John 5.7.2021 9:26

Jen pitomec a možná i zrůda, nevidí tu šílenou sekeru a dalši " vládní vymoženosti " konfidenta Stb a komouše Bureše.

P. Jirkovský 5.7.2021 9:40

Ale co ten předvánoční bůr do kapsy? To bylo nic? A každoroční přisypání stařenkám do strožoků taky nic? Nezapomeňte na starý český "co je doma, na to neprší"!

J. Drobný 5.7.2021 9:49

A co je na té sekeře špatného? Jednáme přece podle vzoru vyspělých západních demokracií, kde jsou ty sekery mnohonásobně větší! Řeší někdo v Itálii nebo Španělsku jejich katastrofální zadlužení? Život jde dál, dluhy rostou, ono to nakonec nějak dopadne. Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo!;-)

P. Čech 5.7.2021 12:46

Celý svět žije na dluh.Zejména jednotliví lidé.A na vině je celkový ekonomický systém socanské nezodpovědné spotřeby. Byl jsem vychován v tom, že utrácet peníze mám až poté co si je vydělám a ušetřím. Rozhodně ne potom, kdy si je u kohokoliv (i u bank) nezodpovědně půjčím.A právě u toho půjčování je zakopasný pes. Žijí a tyjí z toho jen banky a jimi preferovaný ekonomický systém. Lidé tomu rádi podléhají a přitom vůbec nepřemýšlí o tom, že může jednoduše nastat situace, kdy nebudou moci splácet. Velice tomu nahrává také socanský způsob řízení států, kdy se obvykle nachází někdo, kdo to všechno nakonec zaplatí. Obvykle a zejména z peněz ostatních A tady je základ všeho špatného. Socanská výchova lidí k osobní nezodpovědnosti, vzniklá a podporovaná jak t.zv. pravicí i levicí. Kdo na tom vždy prodělá jsou lidé obecně, jak ti nezodpovědní, tak i ti zodpovědní. A to je zásadně špatné.

R. Nešpůrek 5.7.2021 11:31

Co je na tom divného ? Za třicet let kapitalismu jsem zjistil, že správný kapitalista je zadlužený kapitalista. Někteří z našich "vzorů" jsou zadlužení mnohem více ...

R. John 5.7.2021 9:16

Tak dnes a zítra stylovka, biskupský chlebíček s andělskou šlehačkou dle Metoda a zítra grilovaná žebírka dle receptu mistrů z Kostnice.

S. Rádl 5.7.2021 9:13

Hlavní smutek z koalice Spolu vidím v tom, že pomůže přežít subjektům, které si to nezaslouží. Kdyby to Fiala vydržel (nebo lépe, kdyby byl nahražen někým vhodnějším), mohlo dojít v těchto volbách k pročištění české politické scény. Při troše štěstí by zmizela TOP, snad i Lidovci, STAN a ČSSD, možná i KSČ. Nu a pak už by byla situace jasnější a voliči by se přesunuli podle svých skutečných preferencí. A jsem přesvědčen o tom, že pokud by měla ODS solidní vedení, tak by v dalších volbách z nového rozložení profitovala. Takhle jen prodloužila své trápení a stejně si bude muset vybrat do čela někoho jiného.

P. Čech 5.7.2021 9:20

Mezi ty, kdo by měli z politické scény zmizet, jste asi zapoměl uvést Piráty. Jinak máte pravdu, ikdyž u té ODS by asi nestačilo zamést užvaněného Fialu, ale i Stanjuru, Němcovou, Bendu a mnoho dalších.

V. Heidlerová 5.7.2021 9:08

Vedro působí...

P. Jirkovský 5.7.2021 9:16

;-D

V září už takový vedro (snad) nebude, ale vášnivejch pitomostí bude ještě víc.

J. Jirát 5.7.2021 9:08

R^

J. Vaníček 5.7.2021 9:06

Úvaha vcelku rozumná, ale. Neff volá, hledá, konzervativní ODS. To, že se současná ODS spojila s Pekarovou, je logické. Klause vyhnali, tak co by se s ním spojovali. Hlavním důvodem je Fialova nezměrná touha být premiérem. To je hnací motor kočkopsu Spolu. ODS má mnohem blíže k TOP, stačí se podívat na Vyskočila se senátem a na ODSácké učitele, co ovládají stranu. ODS žádnou pravicovou stranou není. Takže nemá smysl naříkat s kým se učitelé spojili. Jsou k ničemu. Problém je, že touha po korytech rozvrací zemi. Šílená média (převážně) ovládají politiku, tahají si na špagátu pitomce, co chtějí být premiéry. Bohužel ta státní si musíme platit. A tak dále, voliči pirátů a ODS je potřebují jako to prase drbání. Budou je asi mít a normální lidi bohužel také. Budou nás řídit nevolení borci z Bruselu, nové to Moskvy. Nejsou to nadějné vyhlídky.

V. Mokrý 5.7.2021 8:57

Když to bude za podmínek, které nabízel ten Holanďan/Nizozemec Orbánovi - ihned !

P. Jirkovský 5.7.2021 8:59

Tak utíkej, Kotas, a někdy se zase zastav.