20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Smutná připomínka

Před 66 lety bojovali Maďaři proti ruské přesile. Ano, pod velením maršála Koněva ruská armáda – nemá smysl si něco nalhávat o „sovětské armádě“ drtila pokus Maďarů vykročit samostatnou cestou. Sto tisíc mužů, tisíce tanků a děl, to vše nastoupilo a floskule o „utopení v krvi“ měla hrůzně reálný obsah.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 2.11.2022 20:55

Já mám hlavně strach o tebe. Už máš pro sebe slušivý pytlík ? ;-D

M. Ilsner 2.11.2022 20:58

starej se radši o svůj drobný pytlík drobniči ;-D

J. Černý 2.11.2022 21:01

Ty si ty střeva budeš držet sám? To nebude hezké, takový papírový Hrdina ;-D

M. Ilsner 2.11.2022 21:06

co to zase meleš blbečku

J. Černý 2.11.2022 21:39

Vošouste já chci, abys vypadal při té události hezký.

P. Odložil 2.11.2022 20:48

Senát plný doktorů ....skoro každý pátý senátor je lékař. Do zdravotního klubu se ani všichni nevejdou?? ....co to ?

PS ....čekají se snad nějaké zdravotní komplikace ??

P. Brecík 2.11.2022 20:46

Prý jen opisuji. No, lepší zveřejňovat pravdu, než nadávat a propagovat lži. ;-D Opsáno ;-D NIZOZEMSKO: Rozhodnutí nizozemské vlády částečně zrušit sankce EU proti Rusku vyvolalo hysterii u polského premiéra Mateusze Morawieckého.

Nizozemská vláda vydala 91 povolení k obcházení protiruských sankcí uvalených Evropskou unií. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho je výjimka ze sankcí nezbytná, aby byla zajištěna „určitá míra flexibility v určitých případech“. V rozhovoru pro polskou televizi TVP Info premiér Morawiecki řekl, že nizozemské úřady porušily „právní stát“. „Když jsou sankce jasně porušeny, je to porušení právního státu, porušení naší společné dohody,“ řekl polský premiér. „Tato akce nejen porušuje solidaritu, ale také brání Ukrajině bojovat za svobodu a suverenitu ve vztahu k bezpečnosti celé Evropy.“

Podle polského premiéra jsou „takové postupy velkou manipulací, snahou oklamat realitu“. Připomněl, že v Nizozemsku, které je ekonomicky mnohem vyspělejší, je inflace stejná jako v Polsku, nejvyšší inflace za 40 let, v Německu nejvyšší za 70 let.

Podle nizozemské publikace RTL Nieuws oficiální Amsterdam povolil ruským lodím vplout do nizozemských přístavů a také schválil spolupráci s bývalými společnostmi Gazpromu.

Je velmi zvláštní slyšet, jak Pan Morawiecki naříká nad „porušením právního státu“, když oficiální Varšava sama toto pravidlo porušila, když před rokem polský soud v rozporu s Bruselem schválil nadřazenost národního práva před společný evropský. Jak se říká, za co bojovali, na to narazili. !! To do ČT nedají!!

J. Černý 2.11.2022 20:54

Nizozemci byli největší divočáci proti Rusům, málem lynčovali Putinovi dceru po sestřelu letadla letu MH-17. Dnes už jistě ví, že to udělali Ukrajinci.

P. Brecík 2.11.2022 20:57

MH-17 Četl jsem že N-Zemci požádali USA o dodání důkazů ( radarových záznamů ) USáci řekli, že mají jasné důkazy, kdo raketu vystřelil. !! No a od té doby je ticho - USáci nic nedodali a soud je odročen

J. Černý 2.11.2022 20:59

To řekl hned druhý den Obama a od té doby mlčel jak partyzán u výslechu.

J. Matuška 2.11.2022 21:01

Ad 20:57 Axiom Karla Pacnera...

P. Odložil 2.11.2022 20:40

Pozor přichází zase covid ? ....ale né, jenom chřipka.

Podle posledního objevu pokročilé vědy na podzim a v zimě bude chřipková epidemie. Kdo by to byl čekal? Chřipka a v zimě? Ne, to by mě nenapadlo. Ještěže máme soudruha Chlíbka, který nám tento pracně vydobytý objev pokrokové medicíny zprostředkoval. Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Nemusíme se bát, protože máme nejmodernější a plně schválené vakcíny. Zrovinka přesně tak účinné, vyzkoušené, bezpečné a kvalitní, jako máme proti covidu. Netřeba mít strach, protože vláda má vše pod kontrolou jako vždy......co vy na to ??

H. Lukešová 2.11.2022 20:45

Tak se honem navštivte pana doktora a nechte se vočknout, abyste neonemocněl.

P. Diviš 2.11.2022 20:46

Naděje, že by po onemocnění dostal rozum, je nulová.

Radši to ale nekrmte.

P. Boublíková 2.11.2022 20:46

No já mám obě vakcíny a zatím dobrý :-) tu proti chřipce jsem si musela zaplatit. Tak doufám, že bude fungovat :-)

P. Jirkovský 2.11.2022 21:00

Kterou máte pojišťovnu, já mám tahle očkování zadarmo, pneumokoka a dokonce i klíšťata, který jsem ještě před třema lety platil.

P. Boublíková 2.11.2022 21:07

VZP, ta platí chřipku až pro 65+.

P. Brecík 2.11.2022 20:40

Rakušan a Pekarová to zvládnou 8-o .... Vít Rakušan (STAN-Dozimetr), jak informují ukrajinská vládní média, pozval Ukrajince, aby přijeli přezimovat do EU. Podle průzkumu veřejného mínění, který zveřejnila sama Ukrajina, se už 25.10. rozhodlo, co nejdříve odjet přezimovat do Evropy dalších 13% Ukrajinců (4 miliony), 20% dalších Ukrajinců (6 milionů) uvažovalo, že pokud se situace ještě zhorší, odjedou také.

J. Černý 2.11.2022 20:45

Kolik jich dají do Kramářovy vily a do Strakovky.

P. Spáčil 2.11.2022 20:50

Václavíková taky nějaké u sebe ubytuje.

P. Brecík 2.11.2022 20:36

Politika - i smutné připomínky jsou pro pražáky. Rozumný venkov má tyto starosti ;-D Lidé teď myslí především na to, jak dát do pořádku svoje náčiní, zorat záhumenky, obstarat krmení pro dobytek, kde ještě sehnat nějaké to palivové dříví či uhlí a diskutují o tom, kolik nafty je rozumné mít doma pro traktor, kdyby to náhodou všechno opravdu kikslo. K tomu začíná čas zabijaček, martinských hus, ochutnávání mladého vína a zjišťování, jak se odvětrala meruňkovice. Navenek se vše jeví téměř normálně. Ale také vím, že sklepy na brambory jsou letos plnější, stejně naplněné jsou i mrazáky s masem, letos žádné demižony nezahálí a bedničky s cibulí a česnekem jsou také o dost hojnější. Kolegyně v domácích potřebách říkala, že se prodalo opravdu hodně kameninových hrnců na zelí. Kamarád v prodejně zahradní techniky mi potvrdil nadstandardní zájem o elektrocentrály. Kamna jsou také vyprodaná. Z úrodného kraje těžko čekat pochody proti vládě, protože tady se skoro každý umí postarat sám o sebe a většina by se postarala i o své sousedy a přátele. Zmíněné nákupy celkem jednoznačně ukazují, že lidé vládě její starost o blaho národa moc nevěří. !! opsáno !!

M. Ilsner 2.11.2022 20:41

nic jiného než opisovat pohádky neumíš brečíku ;-D

P. Diviš 2.11.2022 20:42

Ale snaží se.

P. Boublíková 2.11.2022 20:53

Co z toho je pohádka?

M. Ilsner 2.11.2022 20:59

všechno, taková budovatelská :-)

P. Boublíková 2.11.2022 21:03

Ale prd. Takhle se venkov chystá na zimu každý rok, letos jsou ale hromady dřeva mnohem větší než jindy a ta vyprodaná kamna mohu potvrdit, až na pár podivně vyhlížejících modelů.

Vy jste z Prahy, že?

J. Havelka 2.11.2022 20:33

Pan prezident dopisuje knihu, zmínil se se šibalským úsměvem Ovčáček...

Asi: “Jak jsem se vice než 30 let soustavně mýlil v politice a zk urwil všechno, na co jsem sáhnul.”

M. Ilsner 2.11.2022 20:44

mohlo by v té knize také být, jak se při vítání Čaputové připo$ral za slyšitelné flatulace a smradu :-)

P. Jirkovský 2.11.2022 20:55

To by měla bejt celá kapitola a ilustrovaná nejmíň vod Leonarda.

P. Odložil 2.11.2022 20:24

Vojenský expert Štefec: Skupina českých politických amatérů a diplomatických neandrtálců dala Ukrajině písemně jako první stát na světě, že bude podporovat její vstup do NATO, a tím fakticky i zahájení třetí světové války....neuvěřitelné !!