18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Smutná připomínka

Před 66 lety bojovali Maďaři proti ruské přesile. Ano, pod velením maršála Koněva ruská armáda – nemá smysl si něco nalhávat o „sovětské armádě“ drtila pokus Maďarů vykročit samostatnou cestou. Sto tisíc mužů, tisíce tanků a děl, to vše nastoupilo a floskule o „utopení v krvi“ měla hrůzně reálný obsah.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 2.11.2022 18:58

Souhlas.

H. Vogel 2.11.2022 19:25

Čekám na dotazy místních, zda jste byl někdy v Rusku. Ale spíš se dočkáte buď ignorace, nebo osočení, že jste ve vleku Spojených států amerických. Sázím na ignoraci a odsunutí příspěvku do hlubin zapomnění pomocí sdílení nedohledatelných či přímo RT hovadin. Ale je dobře, že tu Lidovky asi díky panu Neffovi tolerují téměř vše a ani expeesivní výrazy nejsou blokovány. A je dobře, že Internet má dobrou paměť. ... teda pokud půjde elektrika :-)

J. Kombercová 2.11.2022 19:44

R^

F. Hrabal-Krondak 2.11.2022 18:42

BOHUŽEL znovu vylézají! Slovenští proruští švábové se nyní maskují a shromažďují pod zavádějícími názvy jako třeba tato skupina šířící ruskou propagandu a konspirace: https://www.facebook.com/groups/425574450959743/

J. Václavíková 2.11.2022 18:44

Nezvyšujte žádnému jejich hnoji dosah. Ignorujte to.

F. Hrabal-Krondak 2.11.2022 18:42

Když vidím ty "bojovníky za mír a svobodu" - stalinisty Skálu a Konečnou, dezoláty-extremisty Volného, Harabina, Chmelára, Kotlebu a pár různých nácků a prodejných populistů - je mi jasné o co tu kráčí :( Iniciátoři těchto protistátních demonstrací a kampaní proti NATO a EU, proti pomoci trpící Ukrajině a na podporu spojenectví či oportunistické spolupráce s fašistickým Ruskem - to nejsou žádní pomýlení truhlíci, nýbrž nebezpeční a zákeřní ruští švábové, s nimiž je zbytečné polemizovat. Namísto zbytečné diskuze si tito kolaboranti s portrétem Putina na tričku zaslouží deportaci do země svých snů. Příslušníci a stoupenci ruské páté kolony by měli být přinejmenším automaticky zbaveni občanských práv, jelikož jejich postoje a aktivity jsou v rozporu se zájmy tohoto státu/národa, nezřídka naplňují skutkovou podstatu § 260, 356, 403, 404, 405, či 407 Trestního zákona a tudíž se těchto práv nemají co dovolávat... Až tři roky vězení hrozí lidem, kteří na demonstracích nebo sociálních sítích schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska. "Za současných okolností to totiž může být posuzováno jako trestný čin", uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž, ale z laxního postoje úřadů, policie i justice se zdá, že opět všichni podceňují nebezpečí verbálních útoků, ačkoliv situace připomíná atmosféru v předvečer Vítězného února či Křišťálové noci! Jakoby demokraté opět čekali na první krev, jako tehdy. Více viz https://ferohrabal.blogspot.com/2021/04/vrbeticeklaus-ruska-pata-kolona-zrejme.html

A. Teply 2.11.2022 18:41

...pod velením maršála Koněva UKRAJINSKÁ[UA] armáda – nemá smysl si něco nalhávat o „sovětské armádě“ drtila pokus Maďarů...

Astone, to bylo hodně manipulativní...

P. Odložil 2.11.2022 18:36

Čeština je jazyk vtipný:

Vůbec mi nevadí, že půlka vlády jela do Kyjeva. Vadí mi, že se vrátila.....píše M. Macek ....mně také.

L. Novák 2.11.2022 18:48

Copak, Macek se chce vrátit do politiky na nějaké dobře placené místo? :-P

J. Václavíková 2.11.2022 19:04

Tyhle upocené rozumy produkují staří muži, co se nevyrovnali se ztrátou popularity.

I. Pávek 2.11.2022 18:35

To je hrůza, to je hrůza, za chvíli se vrátí otec a já nemám nic uděláno. A ten má těžkou ruku. Nechť vás tady Bůh, svatá Bohorodička a svatý Pelegin ochraňuje a nehřešte tady - jako dohližitele jmenuji paní Varadinkovou !!

V. Pavelka 2.11.2022 18:34

Forum 24 smradí ,opět a nekonečně ? Oni můžou ,jsou majitelé demokracie ! Čímž pádem na ty ostatní zbývá jen to špatné v lidské povaze a chování ? Narodili se jako privilegovaní ! Jako nová šlechta ...Bruselu !!

P. Odložil 2.11.2022 18:34

Co se asi honí hlavou soudci Šottovi, když si přečetl, že Babiš bude kandidovat ??

Mno, je mu asi jasné, že verdikt musí padnout nejpozději do 12.1.2023 ....a je otázkou, jaký bude ???

Zprošťující rozsudek by v den zahájení volby byl pravomocný pouze v případě, že by se neodvolal státní zástupce. Odsuzující rozsudek by nejspíš nenabyl do zahájení volby právní moc, protože vypracování jeho písemného vyhotovení a následné odvolací řízení by si vyžádaly spoustu času. Formálně by nebyl překážkou pro zvolení, ale veřejné mínění by ovlivnil.

V každém případě lze považovat senát předsedy Jana Šotta za činitele, který nějakým způsobem ovlivní šance Andreje Babiše na zvolení.....počkejme si !!

M. Ilsner 2.11.2022 18:29

proč ta varaprdinková je tak blbá, nevíte někdo?

cituji z jejího slintu:

"V době, kdy se narodil Ukrajinec Chruščov, měli všichni Ukrajinci jako místo narození Ruské impérium. Protože žádná Ukrajina neexistovala."

takže byl ukrajinec, i když ukrajina neexistovala... no tývole to je hustý, co hulíš čubí babizno ;-D

M. Kolář 2.11.2022 18:33

Kdo Ukrajinec je či není a co to vlastně znamená rozhoduje Kreml a rusoidní podrazácká chátra..

V. Zadák 2.11.2022 18:36

Jasánku, dejte si na hlavu studený obklad.

P. Boleloucký 2.11.2022 18:38

Mně přijdete jako blbec vy, pantáto !;-D

P. Odložil 2.11.2022 18:42

Ilsner si plete národnost a státní příslušnost, ale takových tady bude více .....no toto ?!!

J. Václavíková 2.11.2022 18:27

Putinův propagandista Solovjov nám vyhrožuje ,,jaderným úsvitem" v ruské státní televizi:

https://www.facebook.com/nikola.repin/posts/pfbid0Us2GNwKGB139Hci78m1o4PkqALx2FVY9medtGsjwzBTMDXEwWfcDZJnERdYR1nmkl

M. Kolář 2.11.2022 18:29

Putinův propagandistický aparát se nachází v jakési křeči..

L. Novák 2.11.2022 18:57

Ono to vypadá dost blbě, když před zástupcem Ruska v OSN představitel USA, GB a další veřejně a před celým světem prohlásí, proč je otravuje nesmyslnými bláboly a výmysly o Ukrajině...:-P To se dá těžko utajit, když jim takhle tu jejich hloupou hromadu lží veřejně zbourají jako nesmysly.

R. Toman 2.11.2022 18:24

Pro ty co mají možnost a zájem se podívat zpětně. Na CNN Prima v cca 17.30 hod. rozhovor s historikem Pavlem Blažkem o minulosti Pavla a Babiše před rokem 89.

L. Novák 2.11.2022 18:27

Pavel: Historik Blažek o mně lže.

https://video.aktualne.cz/dvtv/pavel-historik-blazek-o-mne-lze-ksc-byla-chyba-za-33-let-jse/r~0d253a7e2efc11edbe29ac1f6b220ee8/

R. Toman 2.11.2022 18:31

Jasně, to Babiš říká také. Vy na to berete zřetel ? V tom rozhovoru uvádí pouze fakta o obou.

L. Novák 2.11.2022 19:03

Fakta o Babišovi jsou známá a jejich rozsáhlá písemná dokumentace je uložena ve slovenském ÚPN. Je z nich jasně vidět, jak byl Babiš aktivní a iniciatvní agent. ;-) Byly také v archivech nalezeny další materiály, které jasně potvrzují Babišovo aktivní zapojení jako agenta StB.

O P.P. žádná dokumentace k dispozici není.

V. Zadák 2.11.2022 18:35

Lže soudruh NATO generál, LNováku.

S. Lazárek 2.11.2022 18:37

Měl jste ho tehdy v merku Mílo?

V. Zadák 2.11.2022 18:39

Hloupý Lazárku. Blažek uveřejnil dostatečný počet dokumentů.

S. Lazárek 2.11.2022 18:49

Já to bohužel posoudit neumím, v těhle bolševických strukturách jsem se jako vy nehyboval, nicméně jiný historik tvrdí něco trochu jiného, odkaz jsem uvedl a tak to vypadá na souboj dvou respektovaných historiků. Vy jako známej antikomunista a autentickej pravičák svůj názor "správnej" vybral, to je jasný, počet dokumentů je "dostatečný" a přes to nejede vlak.

Pavel téhle zemi sloužil 30 let zatímco ten druhej bolševik 30 let hrabal hlavně pod sebe. Já ho volit nebudu, ale dávat tyhle dva lidi na roveň fakt nemůžu, Babiš je proti Pavlovi jen vychcaná a zbabělá krysa, nic víc.

L. Novák 2.11.2022 18:37

https://cnn.iprima.cz/pavel-sve-kritiky-nalepkuje-mel-by-spis-vecne-vysvetlit-svou-minulost-rika-historik-191964