18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Smíšené pocity

Nikoli novoroční projev, ale vánoční poselství vyslal prezident Miloš Zeman. Vymezil se v něm proti všem, převážně sympaticky. Vyhlásil konec blbé nálady, tu naordinoval veřejnosti Václav Havel, aby se přičinlivě osvědčil, že je opravdu jiný, zcela jiný než jeho povinně optimističtí předchůdci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 28.12.2015 22:14

Re: ad paní Václavíková - "A co má společného obrana...

Možná dolistuji až k originálu s kýčovitými domy... Zatím - takhle jen tak srovnáno a s vaším vysvětlením mají společného jedno: my nezdobíme své domy jako osobní národní muzeum :-).

Já naší civilizaci nepovažuji za nikterak nehodnotnou či opovržení hodnou. Ale rozdíl tu vidět je, ne?

J. Kombercová 28.12.2015 22:20

Re: ad paní Václavíková - "A co má společného obrana...

Když gro Ameriky jsou lidé z Evropy... to je zajímavé, obyvatelé Anglie jsou geneticky vlastně germáni, většinově, rozdíl mezi nimi a Němci přinejmenším v humoru je propastný. :)

M. Prokop 28.12.2015 22:24

Re: ad paní Václavíková - "A co má společného obrana...

Hlavní je, že tam většina změn byla zdola.

J. Anděl 28.12.2015 23:18

Re: ad paní Václavíková - "A co má společného obrana...

To jsou :-). Jsou to ovšem ti, co odešli, a ti, co zůstali. To je samo o sobě silná genetická selekce.

R. Brzák 28.12.2015 22:20

Re: ad paní Václavíková - "A co má společného obrana...

Ochota zdobit podle svého svůj vlastní dům, jakkoliv kýčovitě to i z mého pohledu vypadá, je projevem sebevědomí, vyplývajícího ze svobodně a odpovědně prožívaného života. Ani já nepovažuji naši civilizaci za nehodnotnou, naopak, vidím že její kritici se často utíkají k nám schovat a její výdobytky užívat, takže hlasují "nohama". Rozdíl samozřejmě je mezi každým člověkem a tím druhým. Ale zároveň toho, co máme společného, je mnohem více, než onoho rozdílného. Záleží na tom, co chci vidět.

J. Vobr 28.12.2015 22:02

TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

... vrcholné číslo večera !!!

__________________________________________

:-)))

:-)))

MOŽNÁ PŘIJDE I TETA SYBILLE !!!

J. Kombercová 28.12.2015 22:06

Re: TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

Jste mě přivedl na černou myšlenku... copak je s panem Boleslavem. Už tu dlouho mezi námi není. Nebo pan Trhlík...

Čéče, Čuldo, mám to za pár, až se měsíc neozvu, spoléhám na Vás, že mi popřejete lehkou zem.:)

J. Václavíková 28.12.2015 22:10

Re: TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

Paní Kombercová, co pořád ty černé myšlenky, Vy přece ještě nejste tak stará!

J. Kombercová 28.12.2015 22:13

Re: TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

Někdy se cítim na dvacet, někdy na prd. :)

J. Václavíková 28.12.2015 22:23

Re: TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

Tak to jsme na tom všichni stejně!

R. Brzák 28.12.2015 22:10

Re: TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

Také jsem si na pana Boleslava před Vánoci několikrát vzpomněl - snad jen šťastně cestuje na lodi někde u rovníku...

R. Veselý 28.12.2015 22:13

Re: TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

Někdo tu již před časem psal, že pan Boleslav je po smrti. Radši bych byl, kdyby se jen v rámci duševního zdraví od diskuse na NP distancoval !!!

R. Brzák 28.12.2015 22:25

Re: TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

To je mi líto.

J. Vobr 28.12.2015 22:14

Re: TOHO KREJČÍŘE HRAJE HOFMAN !!!

Nestrašte ...

F. Krejčíř 28.12.2015 21:33

smutné Astone, už radši nic nepiš

srovnávat politickou korektnost komunistů v 50. letech a dnešních politiků je TRESTUHODNÉ. současná korektnost vychází jednak z listiny základních práv a svobod, snad proti ní nebudete protestovat, a druhak z běžné mezilidské slušnosti.

Nepopírám, že ČR je svrchovaná země, o které mají rozhodovat její občané, nicméně pokud bychom rezignovali na pomoc lidem v nouzi, nemá pro mne taková svrchovaná země žádnou hodnotu a nechci se jí účastnit. V diskuzi tu prolétly jakési nápady, že v nové době je třeba měnit staré mezinárodní smlouvy o uprchlících. SMĚŠNÉ! žádná nová doba či nové výzvy v oblasti lidských práv a pomoci človku v nouzi NEEXISTUJÍ. Vše, co se děje, už se ve větších měřících dělo a lidstvo si s tím poradilo i lépe i s menším reálných hrubým národním produktem. Tak nebuďte líní, ustrašení a lakomí, otevřete srdce lidství a ne vlastnostem, které jsem právě zmínil. O vánocích sedíme a čumíme na pohádky (to samozřejmě považuji za pozitivní a né neopak) a každá je přesně o tom a my si říkáme, jak ti lakomí a sobečtí patří do pelka apod a pak někteří z nás vstanou a začnou přesně takto žít :( zkuste myslet pozitivně, vstřícně a obětavě, JSME VŠICHNI LIDÉ (nojo a ted mnozí řeknou, ae oni jsou jiní....smutné)

J. Václavíková 28.12.2015 21:37

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Pane jo, kde se tu berete? Vždyť ta naše sorta, sluníčkáři nám většinou říkají, je tu na vymření :-)

P. Hofman 28.12.2015 21:38

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Dobrý příspěvek. Tady ovšem bude ztrestán.

P. Boublíková 28.12.2015 21:38

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

A já pořad, odkud se ty nápady berou... A vono z televizních pohádek. Tak tím se ledacos vysvětluje.

J. Václavíková 28.12.2015 21:39

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Zaslechla jste někdy něco o archetypech?

P. Boublíková 28.12.2015 21:41

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Myslíte třeba smolička pacholicka? ;-)

P. Boublíková 28.12.2015 21:46

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Ještě jsem si vzpomněla na vlka a kuzlatka.

J. Kombercová 28.12.2015 21:52

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Taky archetypy.

Budeme si muset vybrat. Pomoci potřebným, dát si pozor na Jezinky a vlky.

M. Prokop 28.12.2015 22:15

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Budeme si moci vybrat? Nějak moc lidí a ouřadů má tu tendenci vybírat za nás.

P. Spáčil 28.12.2015 22:08

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

(:-))

M. Prokop 28.12.2015 22:12

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Historii také mnozí čerpají z filmů a seriálů - podle toho to také vypadá.

R. Brzák 28.12.2015 21:49

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Ano, pane Křejčíři - přesně tak. Díváme se na archetypy dobra a zla a správně se k nim vztahujeme - ve svých osobních životech, ve svých svobodných a odpovědných rozhodnutích, ve své osobní angažovanosti, za své vlastní peníze, op dobrém uvážení, jak mohu pomoci, komu dokáži pomoci i co bude moje pomoc znamenat poté, co "topícího se vytáhnu na palubu". Vše na základě osobního poznání situace a nejlépe konkrétního lidského osudu. Nikoho, kdo se rozhodne pomáhat druhým, ze svých prostředků nebo prostřednictvím sbírkové činnosti, ale ani nikoho, kdo tak neučiní, nemůžeme odsuzovat - neb nejsme v jeho kůži, nevíme, zda seděl u stejné pohádky, jako my, zda ony archetypy v jeho osobním příběhu hrají tutéž roli, jako v našem.

Toto vše je ale zcela vzdáleno od státu, služby, kterou si daněmi (a často nedobrovolnými) platíme pro zajištění základních potřeb pro sebe a své potomky.

A nakonec - bez možnosti zpochybnění čehokoliv , včetně deklarací, které vycházejí z našich zbožných přání více, než z přirozené podstaty fungování lidí, nejsem svobodní - tudíž ani odpovědní - a TAKOVÝ stát nemá hodnotu pro mne.

K. Janyška 28.12.2015 21:54

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Povrchní řeči, které vůbec nekorespondují se skutečností... Dzp.

K. Janyška 28.12.2015 21:52

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Lidem v nouzi ano, zločincům, kteří například topí své děti jako potkany a nemuseli by, ne... Dzp.

A. Trick 28.12.2015 22:10

Proti gustu žádný dišputát

Jděte do toho a za půl roku se pochlubte.

M. Prokop 28.12.2015 22:11

Re: smutné Astone, už radši nic nepiš

Nemám nic proti "otevírání svého srdce", ovšem mám hodně námitek proti tomu, aby ho za mne otvíral někdo jiný, kdo ví komu, kdo ví jak, kdo ví proč.

Sám si seďte a čumte a říkejte na co chcete, o čem chcete, nepište to ale o jiných.