27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

Slovenský příklad

Tisíce lidí na ulicích, protesty, petice, projevy. Přeje si někdo důraznější důkaz, že Miloš Zeman je člověk svou osobností nezpůsobilý vykonávat funkci prezidenta republiky, hlavy státu, politického svorníku a mezinárodního reprezentanta?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 15.3.2018 10:37

Re: Jak tak vidím,

Hm, to jsem fakt nezaznamenal. Asi sledujeme každý jiné zdroje.

J. Svoboda 15.3.2018 10:57

Re: Jak tak vidím,

Zkuste zagooglit a vyhodnotit, jestli teda nejste v nějaké bublině, že to k vám nedorazilo.

Pěkný den.

F. Šimek 15.3.2018 9:45

předčastný volby ? Zejtra je pozdě...kooonečně !

topka-starostové budou bodovat. Televize bude vysílat UŽASNÝ hry V.Havla a UŽASNÝ básně Magora. Kaplickej rodák-dneska ředitel ČT, dostane metál. Na vojně nebyl, ale s. bude svobodník...!!!

P. Vandas 15.3.2018 9:45

Rozumíme tomu, o co kráčí?

Sleduji demonstrace s jistou dávkou skepse a snažím se pochopit, o co vlastně kráčí. Jistě, že je snadné označit všechny demonstrující za někým placené, navedené, či neřkuli zmanipulované. Jistě odrážejí nějaký zásadnější postoj části občanů. Když vidím fotografie, tak jsou to vesměs mladší generace a je třeba si uvědomit, že ač jsou témata, jako svoboda ČT , Zeman či Babiš spíše zástupná témata, tak za ochotou jít na náměstí stojí hlubší motivace. Připusťme, že je to i generační spor. My, starší generace máme obsazeny všechny mocenské struktury od úřadů, přes soudy , vládu až po tu ČT. A mladí noví uchazeči si nikde ani necvrnknou. S nadhledem lze konstatovat, že mladá generace nemá moc na výběr. Může se zadlužit a uvázat nadosmrti k placení hypoték. Může se stát trvale závislými na bydlení u rodičů se všemi negativními důsledky doživotní nesvéprávnosti a nebo se vzepřít všem. Vzpomínám na své někdejší generační nasr@ní v letech cca 86-89. Možnosti mi nabízela společnost podobné. a.) Zařaď se , vstup do Strany, jako jsme tam my všichni, co chceme něčeho dosáhnout a nebo si dělej co chceš, ale tady si prostě necvrnkneš až do smrti. Všude rozkazovali staří dědci. No a co se stalo? Přestalo nás to už bavit. Vůbec se tudíž nedivím, že mladší generace už toho má plné zuby. Chce nás dědky nakopat do řiti, všechny. A já pravím, že má na to právo. :-):-):-)

F. Ifejda 15.3.2018 9:58

Re: Rozumíme tomu, o co kráčí?

Pane Vandasi,trochu praktičtější pohled na ČT(hlavně 24 a ony moderátorky v 18.30 na ČT1):pakliže má ČT 2.000 zaměstnanců a ti mají všechny možné příbuzné a připočtete všelijaké pažravé neziskovkáře,gaye,genderisty a další podobnou pakáž,máte složení demonstrantů.Velmi dobře pamatuji "televizní krizi" přelomu 2000-2001:totéž!Hlavně se označí za "osvoboditele" demokracie a tamty označí za totalitníky a už to jede.Nestyděli se tenkrát ani za to,že charakterní a chytrou tehdejší televizní radní paní Dědečkovou hanlivě nazvat "pouhou hostinskou" neb měla tenkrát penzion v Krkonoších.Inu,tak se horuje-bojuje.A ono jde o co?O KORYTA!

P. Vandas 15.3.2018 10:07

Re: Rozumíme tomu, o co kráčí?

Souhlasím s Vámi a samozřejmě to i vyhodnocuji podobně, nicméně ne všechno si vykládám, tak přímočaře. Ta podpora Drahoše, Horáčka, či Hilšera jde i z řad těch, kteří s ČT žádnou dojnou krávu nemají. Ani ten odpor proti Zemanovi, či Babišovi nelze vysvětlit jen závislostí na "neziskovkách". Chápu, že stařec Zeman je i symbolem, který je prostě pro mladé absolutně odpudivý i kdyby říkal sebevětší moudra. Vyčítám mladým , že si neuměli vygenerovat lepšího kandidáta na prezidenta, než druhou třídu, Drahoše, ale též musím připustit, že ani my starší a ošlehaní dějinami jsme se nezmohli na nic lepšího, než na Zemana. To je zase naše smutná vizitka. :-):-):-)

P. Hlosta 15.3.2018 10:00

Re: Rozumíme tomu, o co kráčí?

Myslím jste frustrovaný svým věkem, že nejste už mladík. ;-))

Já naopak mám zkušenost takovou, že všude, kde jen se dají vydělat prachy, kde je stálá jistota v příjmu, tam se protlačí mladí a vůbec netvrdím, že jsou neschopní. Někdy jsou schopni třeba všeho, ale ani to není pravidlo. Co chybí u mladých, je zpravidla nedostatek řemeslně zručných. Řemeslo potřebuje totiž čas na svůj růst a nejde naučit v kurzu, ač třeba za těžké prachy. U řemesla tak jsou zapotřebí staří, až přímo staříci, co se o ty mlaďochy berou a učí je, ač někdy je to přímo šíleně těžké.

Vstup do státních institucí a řídících míst, stejně jako do vrcholné politiky je postižen klientelismem, který u nás po Sametu vznikl. Ovšem platí o tom stejné, jako o jiném, co jsem už popsal.

;-)

P. Vandas 15.3.2018 10:11

Re: Rozumíme tomu, o co kráčí?

S tou frustrací věkem bych to nepřeceňoval. Jsem samozřejmě starý a tudíž nechci žádné revoluční změny. Mám rád své jisté. Nicméně jsem každodenně ve styku s generacemi svých dětí, vnuků , jejich vrstevníků a tak mám tendenci se vžívat i do jejich problémů a nadějí. :-):-):-)

A. Trick 15.3.2018 10:04

Máte naprostou pravdu

Nic hezkého je nečeká. Budou před sebou tlačit generaci revolučních studentů až do jejich důchodu. Za sebou budou mít ještě slabší generaci.

F. Ifejda 15.3.2018 9:44

ČT24,Witovská,Tvarůžková...

"Veřejnoprávní média leží mnoha mocným lidem a skupinám v žaludku. Zeman jen na plná mluvidla vyjádřil to, co jiní ve skrytu zamýšlejí: totiž zakroutit veřejnoprávním médiím krkem"

aneb co je to za hlupáctví takto zevšeobecňovat,jedná se o vysílání a redaktory ČT24+Witovskou a Tvarůžkovou,kteří jako když tlačí pes "sádráky" štvavě manipulují veřejné mínění až naprosto průhledně a trapně:proti Trumpovi,proti Zemanovi,proti Babišovi,proti SPD(čím jsou tito proboha "hnědí",to spíš mají manipulanti "hnědo" ve slipech a tangách),"demokraticky" proti demokraticky zvoleným institucím!ČT24 se může sledovat jen s klíčem jako když se za komoušů "četlo" Rudé právo.

Apropó ještě k "investigavcům":když naše justiční jelita poslala do Polska petlici k tamějším zákonným změnám justice,ani jeden "investigativec" se (alespoň) nepodivil,že si dovolují strkat rypáky do zcela vnitřních věcí našich V4 sousedů!Tak co to máme za novináře,média?!Jsou "od novin" (jako od lejna),viz Werichova interpretace.

J. Svoboda 15.3.2018 9:52

Re: ČT24,Witovská,Tvarůžková...

Proruští trollové nedělají mezery za interpunkčními znaménky, jako tajné znamení. Když se k tomu přičte anonymní jméno z termíny typu "štvavá manipulace, strkat rypáky", tak není co řešit.

Pěkný den.

F. Ifejda 15.3.2018 10:01

Re: ČT24,Witovská,Tvarůžková...

Svobodo 169,Vy neřešte opravdu nic,pouze u sebe začněte s gramatikou.

Hezký den i večer,trojitý trolle-.ole!

P. Hlosta 15.3.2018 9:52

Re: ČT24,Witovská,Tvarůžková...

Jak píši níže, klidně lze zrušit tohle ČT bez náhrady. Není je třeba privatizovat, ani zestátňovat, stačí to celé zrušit a zaměstnanci se jistě uživí sami a budou na sebe hrdi, až budou skutečně nezávislí a ne placení za opozici k určitému typu politiky. Veřejnoprávní prostor se naplní i bez toho, že je k tomu velmi dobře placená squadra ksindlů.

J. Svoboda 15.3.2018 9:59

Re: ČT24,Witovská,Tvarůžková...

Daniel Stach - etalon xindla :o)

J. Tachovský 15.3.2018 9:29

S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

Skoda. Psaval tak dobre a mel jsem ho rad.

H. Omar 15.3.2018 9:31

Re: S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

No Zemanem ještě není. Asi míň pije...

F. Šimek 15.3.2018 9:33

Re: S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

jirirys-H.OMAR...už máš holku ?

V. Heidlerová 15.3.2018 9:36

Re: S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

Spíš byste se měl zaměřit na nerudného, zahořklého, psychicky se měnícího propitého alkoholika na Hradě. Tam je zloby a nenávisti dost. Také jsem ho kdysi docela obdivovala, dokonce i při 1. inauguračním projevu uznala jeho vysokou hodnotu. Teď vyděšeně zírám, jaká proměna se s tímto nemocným člověkem stala. Jak pravil MZ: Jen blbec nemění své názory. Co bylo včera, není dnes - a nespokojenost občanů bude narůstat.

M. Prokop 15.3.2018 9:39

Re: S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

Jaká proměna? Od té doby, kdy je na něj vidět, tedy ± od "plyšáku", je čím dál, tím stejný.

K. Berka 15.3.2018 9:40

Re: S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

Máte na mysli určitě nespokojenost občanů s EU, NATO, USA a sluníčkáři, včetně Pražské kavárny, že?

M. Prokop 15.3.2018 9:44

Re: S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

Ta je u komoušů a jejich příznivců konstantní, tam žádná změna není.

V. Heidlerová 15.3.2018 15:20

Re: S pana Neffa se stava nerudny zahorkly starik

Ty jsem zatím neviděla masově protestovat.

M. Růžička 15.3.2018 9:23

Vítězný březen

Herci a profláknutí redaktoři ČT a novináři se rozhodli za aktivní pomoci rektora DAMU a vedení ostatních "škol" rozhodnout tak jako Gottwald v roce 1948 o změně poměrů v ČR i přesto,že proběhly řádné demokratické volby a byla zvolena PS a president republiky podstatně více hlasy než kolik bylo demonstrantů vyhnaných z řádné výuky na nějakou údajnou stávku.Stávku za zajištění koryt v ČT bezbřehých výplat honorářů hercům za šunt a výkon co předvádí v pořadech tímto mediem vysílaných a objednaných.Část naší umělecké sceny a redaktorů ČT by chtěla určovat dění ve státě a pokud to nejde podle jejich úzkých zájmů tak zneužijí kdekoho k jejich nátlakovému prosazení za pomoci ČT,která samozřejmě udělá vše pro to,aby tyto protivládní akce řádně zpropagovala.

H. Omar 15.3.2018 9:28

Re: Vítězný březen

Takže souhlasíte s privatizací ČT?

P. Hlosta 15.3.2018 9:30

Re: Vítězný březen

Proč privatizovat? Stačí celou ČT zrušit bez náhrady. ;-))

M. Prokop 15.3.2018 9:33

Re: Vítězný březen

Něco jako Kartágo, rozbourat, zaorat a posypat solí? Případně ještě pochcat? :-P

P. Hlosta 15.3.2018 9:45

Re: Vítězný březen

No, já nemám potřebu té ČT. Mě nic nedává a jednostranně pojímaná politika se mě nelíbí a nechci ji. Například včera(tak jako vždy!) byl pokec s nějakým odpůrcem Babiše na Interwiew. Dobrá, řekl svůj názor a má na to právo. Proč mně ale nedá stejná stanice, když je veřejnoprávní, opačný pohled jiného člověka? Tak nějak zároveň vyvažovat názorovou platformu a ne jednou za rok dát jednoho oproti desítkám stejnonázorových. Tohle si mohou strčit do perdele i s celým uměleckoveřejnoprávněfrontovněkulturnělevičáckým ksindlem!

V. Novák 15.3.2018 10:10

Re: Vítězný březen

Nač se namáhat?

Stačí zrušit současné financování - a veřejnoprávní ji rozbourají, zaorají a pochčijí sami jak budou zdrhat jinam, aby tam byli dřív než kolegové...

V. Heidlerová 15.3.2018 9:30

Re: Vítězný březen

Skromně podotýkám, že já považuju za profláknutou figuru pana presidenta a jeho rádce a služebnictvo. Každý to vidíme jinak. Ještě si troufnu poznámku - že za talent se platí, fotbalisté a tenisté jsou placeni mnohem lépe než špičkový chirurg. Nemyslím, že shazovat akce nespokojených občanů, kteří na to mají právo, a pokrouceně to vysvětlovat, je pravdivý směr. To je demagogie, falešné vidění světa a kus pořádné zloby, možná na vlastní neúspěch.

M. Prokop 15.3.2018 9:35

Re: Vítězný březen

To jsou rezidua komunismu, že je jeden správný (vědecký) názor a všichni se mu mají podřídit.