1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Slavnostní úvaha pod psa

V neděli oslavujeme výročí konce války za situace, kdy vypukla válka nová. Oslava se projevuje tím, že je zavříno tam, kde je normálně otevříno, takže ten co chtěl něco koupit, protože má v neděli čas, nemůže a musí to nechat na jindy nebo se na to vybodnout, což je národohospodářská škoda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Gudas 8.5.2022 16:41

vám už ti Vikingové solidně vydlabali kotrbu ???

M. Mařák 8.5.2022 16:51

"Together with a range of partners, in the past 2 months WHO has:

verified 162 attacks on health care (as of 21 April);"

To nejsou ty Vaše okopírované pindy z aeronet-protiproudu a podobných hlásných trub Kremlu.

L. Gudas 8.5.2022 16:57

Martine, WHO strčí všechny aeronety do kapsy...

M. Mařák 8.5.2022 17:08

Aeronet, to ani nestojí za řeč. Protiproud je placený skrze běloruskou bílou klisnu, která se k tomu odmítá vyjadřovat, z prapodivných zdrojů a podobně...

L. Gudas 8.5.2022 17:11

však ona WHO je také pytel svinskejch blech ???

M. Mařák 8.5.2022 17:16

Ale rozhodně není orientovaná na USA stejně jako tomu není u OSN.

V. Čermák 8.5.2022 17:01

S Vikingy ten Dřevní muž nemá nic společného. Potomci Vikingů jsou naopak Rusové a po nich i Ukrajinci...

M. Mařák 8.5.2022 17:10

30% mého DNA pochází ze Skandinávie, 15% z Pobaltí, 45% střední a východní Evropa, 10% Balkán. Nechal jsem si v USA udělat DNA etnického původu.

H. Rybnická 8.5.2022 17:14

A kde jste se narodil? Myslím jen zhruba region.

M. Mařák 8.5.2022 17:17

Na Moravě.

H. Rybnická 8.5.2022 17:24

Možná to byla švédská vlna v 30leté válce, nemyslíte?

M. Mařák 8.5.2022 17:31

Nevím, je mně to jedno, stačí mně to tak, jak to je.

K. Filip 8.5.2022 17:16

Ani ne Kelti, Vikingové a jiní barbaři, spíše to vypadá na nekvalitní matroš, dle příspěvků se to stupňuje.

M. Mařák 8.5.2022 17:34

Čistá hlava, nepiji, nekouřím, kromě cukru, kávy, čaje a čokolády žádné drogy.

M. Mařák 8.5.2022 16:31

Za dva měsíce od začátku války, samozřejmě.

L. Kolman 8.5.2022 16:11

Tak jak to vidíte, mám jet na fotbal, nebo budeme na úrovni debatovat? Já bych ten fotbal klidně oželel, jsou dnes důležitější věci než zábava a pokec s kamarády!

J. Havelka 8.5.2022 16:16

Kamarádi nemají asi čas, chystají se na zítřejší přehlídku, rudý bambulo...

L. Kolman 8.5.2022 16:07

Přečteno jinde: Pentagon radí a informuje Pentagon doporučil Zelenského administrativě a generálnímu štábu OSU – Ozbrojených sil Urkrajiny, aby “využily zkušenosti z Mariupolu k obraně Nikolajeva/Odessy/Dnipra/Zaporiže/Charkova” – z ukrajinské zdroje.

Za tímto účelem Američané Zelenskému poradí, aby na území zmíněných měst vytipoval několik továren a použil je jako předsunutá stanoviště, která by Rusům zabránila města rychle obsadit.

Dvě poznámky: 1. Ukrajinci přece vítězí (tak jaká obrana), nebo ne?

2. Vyzkoušeno, aneb MADE IN USA: Do těch vytipovaných továren zřejmě bude třeba také nahnat civilisty jako dobytek a použít je jako živé štíty - taková rodina s malými dětmi jim opět poslouží při útoku ruských sil lépe než betonová zeď a až vyletí do vzduchu, bude to navíc parádní PR o zvěrstvech ruských okupantů.

F. Doušek 8.5.2022 16:12

Kolman, ukrajinci přece zásadně obsazují školy a nemocnice. Továrna je výjimkou.

Viz dnešní odpolední zprávy CNN Prima z včera denacifikované školy, kde russáci v troskách pohřbili asi 60 ukrytých civilistů.

L. Kolman 8.5.2022 15:59

Ta ekonomika dokáže být pěkná svi*a. Výrazné zvýšení minimální mzdy by ohrozilo zaměstnanost, výrazné rozdávání peněz statisícům nepracujících, a to už nechci rozebírat další výdajové položky, zřejmě neohrozí nic! Dál to nerozvádím, mohl bych být popotahován!

V. Mokrý 8.5.2022 16:03

Přitom firmy hledají zaměstnance/lidi na práci většinou rukama.

L. Kolman 8.5.2022 15:43

Koudelka zasej nic, generálská uniforma doma v šifonéru opět viset nebude? Příští prezident by mu to duševní utrpení měl vynahradit a jmenovat ho zrovna maršálem. Samozřejmě i kompenzovat ušlý rozdíl platů.

L. Kolman 8.5.2022 15:38

Ti Rusové se to furt ještě nenaučili a vždycky trefí jen školu, školku nebo nemocnici? A jak naschvál jsou tam ve sklepích schovány stovky civilistů, z toho většina dětí. Proč neválčí jak Amíci, tedy kobercové nálety a kazetová munice, tak máte jistotu, že trefíte všechno, ne jenom školy a nemocnice. Neuniknou ani velvyslanectví i s velvyslanci, televizní vysílače, mosty, teplárny, vlaky s civilisty atp. Tak se má správně válčit. A kdyby ani to nestačilo, snad jsou ještě k dispozici fosforové bomby a napalm. I nějaká menší atomovka by mohla být, ať se vidí, že válka se mnou není žádná sranda!

M. Mařák 8.5.2022 15:40

Už přes dvě stě zdravotnických zařízení, jsem četl před pár dny vyjádření nějaké mezinárodní zdravotnické organizace. Jsou to zkrátka chrabří chlapíci, molodci.

L. Kolman 8.5.2022 15:52

Tak to je přesně tolik, co bylo onehdá v Jugoslávii-Srbsku. Nemocnic, vzdělávacích zařízení apod. Aspoň tohoto jsem se dočetl na internetu. Ale pokud to budou Amícci a spol. na Ukrajině udržovat dál, jistě to bude překonáno!

M. Mařák 8.5.2022 15:56

To nééé, to jste se spletl, v Jugoslávii USA vybombardovali deset tisíc nemocnic, pět tisíc mateřských školek, dva tisíce třista šedesát pět škol a obchůdek mého kolegy z práce Pabloviče, ten byl tehdy pěkně naštvaný.

P. Jirkovský 8.5.2022 15:43

A vám je na tom něco divnýho? To, co Putin chce a vyhlásil jako doktrinu, je přece neexistence ukrajinskýho státu a Ukrajinců.

L. Kolman 8.5.2022 15:55

Tak já být na jeho místě, udělám rozumný kompromis. Padesát kilometrů od Kyjeva dál na východ připadne Rusku, o ostatní ať se pohádají Ukrajinci, Poláci, Slováci, Maďaři a Rumuni!

J. Kombercová 8.5.2022 15:59

Rozdáváte cizí, není vám to blbý?

L. Kolman 8.5.2022 16:01

Ale já nerozdávám, jenom chce poradit. Dobrá rada dnes nad zlato, když vidím ty vyšilovačky! Vám není líto těch zbytečně zmařených lidských životů?