23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

Skoro fifty fifty

Velmi vyrovnané bylo švýcarské referendum, které pak podpořilo těsnou většinou omezení přistěhovalectví do země. Přitom právě Švýcarsko bývalo vždy symbolem slušného azylu pro pronásledované, třebaže ani před válkou a za války nemělo ani zdaleka dveře otevřené nešťastníkům prchajícím před nacisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 10.2.2014 7:30

Re: Ano ! Dělat na hranicích Evropy selekci !

Ty smíš, ty jsi pracovitý, něco umíš, jsi naší zemi prospěšný. Ty se vrať domů, nic neumíš, jsi líný, umíš je dělat děti a 5x denně se modlit k Alláhovi. Vrať se odkud jsi přišel !

Jen politicky korektní blbec je schopen to srovnávat s Osvětimí. Esesáci posílali Židy domů ?

Ano, bylo by dobře, kdyby "dovnitř by se dostali jen ti pro Švýcarsko užiteční a práceschopní."  A nejen Švýcarsko, ale celá EU MUSÍ takhle reagovat na záplavu neschopných a líných.

V. Hajková 10.2.2014 8:08

Re:

Vám  snad  přeskočilo!   Nejste  dnes  poněkud  hysterická???  :-)))))))))))))))

K. Drobková 10.2.2014 7:04

Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Je to takové zvláštní. Výsledky referenda ve Švýcarsku tady oslavují a chválí hlavně ti, kteří, když se řekne referendum u nás, tak se jim dělá mdlo. Lid obecný je přece vůl, věci nerozumí, nechá se snadno zmanipulovat a vůbec, máme svoje zvolené zástupce a ti jediní jsou od toho aby rozhodovali.

Nebo to bude jinak, nebo to bude tím, že výsledek referenda ve Švýcarsku koresponduje s jejich nacionalistickým , nebo snad rasistickým myšlením ? Poměrně dost příspěvků tomu tady odpovídá. Evidentně jste pánové a dámy pozapomněli na ty statisíce našich emigrantů, kteří se vydali na západ od nás po osumačtyřicátém /osumašedesátém s prosbou o přijetí a to z valné části právě z důvodů ekonomických. Jejich prosby byly vyslyšeny, dostali práci, dostali šanci založit nový domov a to i v tom Švýcarsku.

To ovšem byli češi, krásní běloušcí, etničtí středoevropani , kteří na co šáhnou to umějí a dřou od rána do večera jako koně. To nebyl a není  přece ten póvl z Rumunska, Bulharska, Řecka nebo, nedej bože, snad i z toho musulmanského Turecka. Ti neumějí nic, jenom se flákají , kradou a snaží se nás vyžrat do mrtě.....

Jo, jo.

I. Gellner 10.2.2014 7:07

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Na Rumuny a Ukrajince mi nesahejte, ty potřebuju. Ŕecké tanečníky a Turky si nechte.. -)

O. Uživatel 10.2.2014 7:18

Uživatel požádal o vymazání
P. Hofman 10.2.2014 7:20

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

A jak ji v reále rozeznáte?!

I. Gellner 10.2.2014 7:24

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

http://img.timeinc.net/time/daily/2011/1104/360_lampedusa_0405.jpg

Tito imigranti jsou a) političtí b) ekonomičtí ?

A že to není těžké.

P. Hofman 10.2.2014 7:25

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Rasisti a xenofobové to poznají, já vím.

I. Gellner 10.2.2014 7:29

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

..zatímco pravdoláskovníci strčí hlavu do písku a dělají blbé, já vím.

I. Lyčka 10.2.2014 7:59

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Povězte mi, jaký je přínos muslimské rodiny s hromadou dětí, jejichž jedinou schopností je plodit další potomky, přičemž veškeré jejich vzdělání skončilo naučením se koránu a několika modliteb, o jazykových znalostech nemluvě, pro společnost, kde je minimum kvalifikované práce a kde mají problém najít zaměstnání i středoškoláci a vysokoškoláci. Ano, přestaneme vymírat, ovšem po nějaké době upadneme do zaostalosti a bídy. Ale hlavně že se budeme moci modlit k Alláhovi 5x denně.

O. Uživatel 10.2.2014 7:35

Uživatel požádal o vymazání
K. Drobková 10.2.2014 7:27

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Ale kdepak. Těch vyloženě politických byla tak nanejvýš třetina. U všech ostatních převažoval důvod emigrace ekonomický.

O. Uživatel 10.2.2014 7:30

Uživatel požádal o vymazání
S. Netzer 10.2.2014 7:38

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

To se takhle nedá říct. Je odpor k režimu motiv politický nebo ekonomický?

P. Hofman 10.2.2014 7:42

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Přesně tak!

O. Uživatel 10.2.2014 7:51

Uživatel požádal o vymazání
K. Drobková 10.2.2014 7:50

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Toť otázka. Jsou to ale spojité nádoby. Velmi.

V. Hajková 10.2.2014 7:25

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Srovnáváte- nesrovnatelné!  Prostě  opět  jen  naprosté  žvatlání!!

K. Drobková 10.2.2014 7:35

Re: Referendum, hlas lidu, hlas Boží.

Ukliďte si kupičky hovínek, které jste dosud vytrousila a neotravujte přiblblejma kecama.

D. Polanský 10.2.2014 7:02

Švýcarsko není rozumné a ctihodné, vždy bylo takové,

aby to pro něj bylo ekonomicky výhodné. Ale na druhé straně, tak by se měl chovat každý stát a bude dobře.  Napříkald úředníci jsou ve Švýcarsku opravdu pro občany. Nekontrolované přistěhovalectví je šílenství.

I. Gellner 10.2.2014 7:00

Tady někdo není schopen dočíst větu do konce

"Přitom právě Švýcarsko bývalo vždy symbolem slušného azylu pro pronásledované, třebaže ani před válkou a za války nemělo ani zdaleka dveře otevřené nešťastníkům prchajícím před nacisty".

S. Netzer 10.2.2014 6:57

"Švýcarsko bývalo vždy symbolem slušného azylu pro pronásled

Hahaha. 

“Čísla se různí podle pramenů, nicméně deseti až třiceti tisícům židovských uprchlíků byl vstup zamítnut, nebo byli násilně vyhoštěni se švýcarskou omluvou: “Náš malý záchranný člun je už plný.“ Často byli předáváni přímo do rukou SS na hranicích. Švýcarská vláda se zdráhala o židovské uprchlíky starat a Židům, kterých ve Švýcarsku žilo 25 000, vzkázala toto:

    Úřady předpokládají, že je Židovské společenství Švýcarska srozuměno s tím, že ve věci opatrování židovských uprchlíků, přípravy na jejich další cesty a s tím spojené finanční zátěže se jedná v první řadě o záležitost švýcarského židovstva." http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0v%C3%BDcarsko_za_druh%C3%A9_sv%C4%9Btov%C3%A9_v%C3%A1lky

I. Gellner 10.2.2014 7:01

Tady někdo není schopen dočíst větu do konce

Přitom právě Švýcarsko bývalo vždy symbolem slušného azylu pro pronásledované, třebaže ani před válkou a za války nemělo ani zdaleka dveře otevřené nešťastníkům prchajícím před nacisty.

P. Hofman 10.2.2014 7:12

Re:

Toto referendum je z hlediska Evropy naprosto nezajímavé. Všichni, kteří se zajímají, vědí, že imigrační politika je ve Švýcarsku ta úplně nejpřísnější. Sehnat tam povolení k práce je (i pro takové Němce) skoro nemožné. S výsledkem tohoto referenda budou mít největší problém tamější politici, neb pracovní sílu svým podnikatelům zajistit musí, jinak půjde jejich průmysl do háje. A Švýcaři jsou tak rozmazlení, že spoustu druhů práce už dělat nechtějí a nebudou.

R. Gramblička 10.2.2014 6:03

vo co se aston snaží?

Evropská mládež není impotentní, jen líná a pohodlná. To lze změnit vhodnou politikou. Také je možné si z imigrantů vybírat třešničky, čili lidi vzdělané a pracovité. A ty ostatní prostě nepouštět. Takže nechápu, proč se nám autor snaží podsouvat názor, že nekontrolované přistěhovalectví je jedinou možnou alternatívou

P. Rajman 10.2.2014 6:13

Silná poválečná generace

V podstate s vámi souhlasím, jen tu mládež nevidím tak příkře. Do penze začnou brzy odcházet silné poválečné ročníky, které co to šlo blokovaly mladým cestu ne trh a radeji je živily To brzy přejde. Švýcarsko díky tomu, že válku nezažilo je populačne jinde.

I. Gellner 10.2.2014 6:44

Re: vo co se aston snaží?

Evropské mládeži především někdo řekl, že i když je třeba mírně podprůměrně inteligentní, má nárok do osmadvaceti studovat, nejlépe něco, co s matematikou nijak nesouvisí, a pak si sednout někam do klimatizované kanceláře se sekretářkou a služebním autem.

D. Polanský 10.2.2014 7:07

Re: vo co se aston snaží?

Nojo vzdělané a pracovité, zajímalo by mě jak to budete zjišťovat. Emigrují většinou ale ti, co jsou líní a nevzdělaní. No a mafiáni a zločinci, aby rozšířili operační prostor.

P. Rajman 10.2.2014 5:44

I USA provádejí selekci

V imigraci a jejich motivech jsou nebetyčné rozdíly.A střídat období otevřenosti s uzavíráním je podstatou politiky. Uvádet dokola stejné důvody a přehlížet, že Švýcyrsko není členem EU je stejne blouznivé, jako si myslet, že k dosažení jeho "dokonalosti" nám stačí už jen z EU vystoupit a v rámci poválečných tradic imigraci omezit na zeme bolševického souručenství stejne jako za Husáka.

J. Jurax 10.2.2014 2:07

Švýcaři řekli nahlas, že král je nahý

A v referendu - hlasu to lidu, hlasu božím - si odhlasovali přehodnocení bezbřehé solidarity s imigranty.

Je otázkou, nakolik jsou takzvané vyspělé země poviny přijímat imigranty. Je otázkou, nakolik jsou povinny přijímat ekonomické imigranty. A konečně je otázkou, nakolik jsou povinny přijímat ty ekonomické imigranty, kteří přesmíru zatěžují jejich sociální systém a kteří nejsou ochotni, případně kvůli značným kulturním rozdílům ani schopni se integrovat. Kteří nemůžou v těch přijmuvších je zemích pracovat, protože obvykle neznají jazyk, nic použitelného neumí a je obtížné kvůli kulturním rozdílům je něco naučit kromě těch nejjednodušších, nekvalifikovaných a špatně placených prací. Pro které není práce a jsou tudíž nuceni žít ze sociálních dávek, což jejich integraci ještě ztěžuje i pokud se integrovat chtějí. A kteří tudíž vytvářejí ostrovy vyloučení, gheta, kde se radikalizují oni nebo jejich děti (nemalou úlohu v tom hraje islám, který mnozí tito imigranti vyznávají), takže se jejich čtvrti stávají ostrovy kriminality, které občas vybuchnou v orgie nesmyslného ničení za křivdy někdy skutečné, častěji však jen domnělé.

I bohaté, vyspělé země jsou schopny absorbovat jen určité množství imigrantů s velkými kulturními odlišnostmi. Možna, že práh nasycenosti byl v některých zemích už dosažen, ne-li překročen. Navíc díky multikulti ideologii se na imigranty nevyvíjí tlak, aby se možno nejrychleji integrovali a splynuli s majoritou. A domorodci v těch cílových zemích ztrácejí trpělivost. A popřávají sluchu hlasatelům rázných řešení.

Asi i v zemích EU vznikne tlak na omezení imigrace ze zemí mimo EU a hlavně z kulturně nám vzdálenějších okruhů, A soudím, že jde o trend, jenž je moudrý, jakkoliv se může stát nehumánní. Prostě je-li něčeho moc, tak je toho příliš.

Naštěstí v naší zemi tento problém ještě moc řešit nemusíme a můžeme se tedy předem poučit ze zemí problémovou imigrací postiženějších. Tedy budeme-li toho schopni a hlavně budou-li toho schopni naši politici.