24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

Skončil seriál Volha

Pětidílný miniseriál Volha v neděli skončil. Hodně se o něm mluví a píše a tak už asi víte, o co tu jde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Mokrý 29.4.2023 8:42

R^R^

:-)

[>-]

M. Kolář 29.4.2023 8:27

České republice žádný bankrot samozřejmě nehrozí.. Tato jakási hysterie se nepotkává s makroekonomickou situací.. Ano, nerovnováha rozpočtu je nyní relativně značná, částečně souvisí s mimořádnými výdaji, dále silná koruna má tendenci srážet státní příjmy, tyto pak rostou pomaleji než nominální produkt.. MF nepracuje úplně dobře, ale to je v ČR dlouhodobý stav, související i s tím, že rozpočet je zasekán masivními mandatorními výdaji a nyní i následky vládního ekonomického populismu 2013- 2021..

Ekonomika se již stabilizuje, jsme v dezinflační fázi, zahraniční obchod se zlepšuje a schodek běžného účtu bude zhruba poloviční proti loňsku.. Ke konci roku pravděpodobně začnou klesat úrokové sazby.

I. Koubová 29.4.2023 8:51

Ironie? S GreenDealem, tak jak je dnes nastavený budou schodky nadále stoupat.

D. Mach 29.4.2023 8:52

Když se do vlády nedostane ÁNO, ta ne.

I. Koubová 29.4.2023 8:54

;-D Takže nevědomej i navedenej.

D. Mach 29.4.2023 8:57

Něco k věci, soudružko kádrovačko?

J. Majzlík 29.4.2023 23:26

K p. K.: Někde problesklo, že za první třetinu roku jsme již nasekali 200 ml státního schodku. Vyhlídky do příštích dnů se slibovaným nárůstem poplatků a daní nejsou příliš výtečné, řekl bych.

D. Mach 29.4.2023 8:21

Volha není špatný seriál, ale spíše jsem rád, že se ČT rozhoupala, a konečně reprízovala seriál Kosmo. Ten pobavil víc.

V. Mokrý 29.4.2023 8:21

Beneš 8:08

Když ten řezník, zelinář i další, moc mlaskali, dostali přes prsty.

Děje se něco takového dnes ?

D. Mach 29.4.2023 8:22

Ne.

J. Černý 29.4.2023 8:41

EET zrušeno, prakticky nulové daně a odvody. Kvůli tomu byl listopad 1989 ;-D

L. Beneš 29.4.2023 8:44

EET zrušeno. To je kraválu kvůli pár miliardám, které po zrušení zůstanou podnikavcům za nehty, místo aby šly do státní pokladny. Restaurace a podniky, kde odmítají platbu kartou, nenavštěvuji. Bohužel jejich počet roste.

D. Mach 29.4.2023 8:51

Zatím ale nikdo neprokázal, že se podvádí v miliardových částkách.

P. Manda 29.4.2023 9:15

a co se ti na tom nelíbí, ruse ?

V. Mokrý 29.4.2023 8:43

Aby taky jo, když ti co dnes mlaskají -

jsou demokrati, že !

M. Moravcová 29.4.2023 8:18

Taky tu dobu pamatuji, viděla jsem taky jen část. Mám zkušenosti s hnusnými úředníky, kádrováky, něktetými kolegy a sousedy. Těm jsem se snažila vyhnout, pokud to šlo. Jejich povahy, způsoby, prodejný kariérismus, bonzáctví a faleš potkávám i dnes. V jiných podmínkách, ale styl je stejný. Bohužel se vracejí i pořádky, poslušná a jednomyslná stranickost, arogance, elitářství. Je to v lidech, kteří ten hnus přetaví do režimu. Asi jsem měla v životě štěstí, že jsem se s bývalým režimem neumazala, mám z té doby dobré, celoživotní přátele, se kterými se na živo setkáváme, mluvíme spolu z očí do očí. A toho si z té doby opravdu cením. Jinak bych chtěla upozornit na to, že je to 34 let, že jsme nebyli na větvích, že jsme žili, bavili se, milovali, vychovávali děti, v podmínkách, jaké v té době byly. Nemohli a ani nechtěli jsme emigrovat všichni. To by zde nebylo nic. Nebyla by ta vysmívaná sídliště, přehrady, elektrárny, dálnice a silnice, nebylo by o čem točit Volhu.

R. Tesařík 29.4.2023 8:21

Sídliště, třeba , by byla jiná.

M. Šejna 29.4.2023 8:30

Richarde,

navštívil jste někdy sídliště z těch dob v Paříži, Mnichově, Vídni atd?

Byl to stejný hnus vytvořený úchylnými urbanisty a architekty vyznávajícími konstruktivismus smíchaný s brutalismem.

R. Tesařík 29.4.2023 8:34

Píši...třeba.

J. Černý 29.4.2023 8:45

Byly dnešní paneláky naležato bez žádné vybavenosti, prostě noclehárny okolo Prahy.

L. Beneš 29.4.2023 8:35

Paříž je skvělý příklad. Tam se člověku z těch HLM dělá nevolně a obrací se žaludek.

M. Moravcová 29.4.2023 8:41

Všechno bylo jiné. Vám bylo taky míň jsem na vás chodila s kočárkem do Fučíkárny. Takoví mladí kluci.

D. Mach 29.4.2023 8:24

Komunisti postavili jednu dálnici. Je potřeba se jim za to klanět i po pětatřiceti letech, kdy už máme dobudovanou většinu dálniční sítě?

L. Beneš 29.4.2023 8:38

Proč jen škarohlídi označují tu dálnici za největší a nejdražší parkoviště?!

M. Moravcová 29.4.2023 8:45

Ano, dnes by možná nebyla, protože novodobí bolševici by nedali razítko. Ale zase máte volbu. Nemusíte po ní jezdit.

D. Mach 29.4.2023 8:54

Jak je tedy možné, že jsou ty ostatní dálnice? Objevila se razítka?

J. Franke 29.4.2023 8:55

Od Listopadu se postavilo vích km dálnic než za celý socík.

P. Černý 29.4.2023 8:14

Ten seriál jsem neviděl. Na sledování pořadů ČT nemám nervy. Už proto, že ji povinně platím.

Jednu poznámku, k seriálu, který jsem neviděl, ale mám. ( Kromě toho, že u nás se auta pro papalase vyráběla v Kopřivnici.) Pokud jsi, Astone, žil za normalizace mezi papalasi, pak ta doba taková byla. Mezi běžnými lidmi to ale bylo jiné.

Naopak mám pocit, že se nám ta normalizace zase vrátila. S Fialou a Rakušanem určitě.

Tak se hezky dívej, Astone. Ať víš, v čem je to dnes jiné než tehdy.

R. Tesařík 29.4.2023 8:19

Neviděl, ale máte puzení. Když musíš, tak musíš.

D. Mach 29.4.2023 8:20

Vy jste tu normalizaci z hlavy ještě nedostal. V tom to je!