3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Škodovka do Německa

Volkswagen se podle všeho chystá převést část výroby Škodovky do Německa. Zdůvodnění: značka čerpá z německých technologií a využívá nižších nákladů na mzdy. Pepíčka z Ouholiček by možná napadla stupidní otázka, proč tedy Volkswagen českým škodovákům nezvedne platy? Tím by nastala spravedlnost a odbory by k tomu musely zatleskat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Brousková 6.10.2017 11:01

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

A proto ruští carové už od středověku popravovali vydavatele knih tištěných v ukrajinštině? A jen proto zakazovali křtít děti ukrajinskými jmény?

A. Trick 6.10.2017 11:05

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

To má být argument, že Ukrajina není uměle slátaná?

V. Novák 6.10.2017 11:09

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

Ruští carové vlstnili ve středověku Ukrajinu? A kde si ji napískali, ti ruští carové?

A. Trick 6.10.2017 10:54

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

Zajímejte se i o jiné zdroje než česko-havlistická.

B. Brousková 6.10.2017 11:03

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

Těmi "jinými zdroji" myslíte zajisté Sputnik a jemu podobné? Případně Martu Semelovou?

A. Trick 6.10.2017 11:07

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

Když to vidíte takto, tak Vám není pomoci.

Což takhle Petránek?

V. Novák 6.10.2017 11:51

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

Správně!

Zavrhnout vše, co nepropaguje Jediný Přípustný (nebo už Povolený?) Názor!

Fakt, který mu odporuje není fakt, ale propaganda - a JPN si rozvracet nedáte!!

Správně činíte, když netzříte!!!

J. Fialová 6.10.2017 10:24

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

Praví Evropané musí přednostně diskutovat o roli žen v palestinském lidovém odboji! Viz

https://www.lidovky.cz/byla-prvni-zenou-ktera-unesla-letadlo-ted-mluvila-v-europarlamentu-o-pravech-zen-g1i-/zpravy-svet.aspx?c=A171004_141234_ln_zahranici_mha

Či hned pod úvodníkem článek pana Stejskala.

M. Varadinková 6.10.2017 10:43

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

To snad není možné, ta velvyslankyně si fakt vůbec nevidí do huby. Proč nás má někdo takový reprezentovat? Ona nehájí zájmy naše (ty jsou totiž podobné jako ty katalánské - tedy nežít v područí někoho jiného), ale zájmy bruselské totalitní věrchušky. Hnus! Jak může pokrytecky tvrdit, že:

....Jednou z možných nekonfrontačních cest, která by k nezávislosti mohla vést, jsou předčasné volby v Katalánsku. Politické strany, které trvají na odtržení, by mohly jít do voleb s tím, že odštěpení oblasti prosazují. Také by to sice do jisté míry odporovalo ústavě, ale byl by to elegantní způsob, jak zjistit, zda stejně smýšlí většina katalánské společnosti....

Jak se tato její nekonfrontační cesta proboha liší od referenda, proti kterému policie tak brutálně zasáhla? Copak to referendum není také elegantní způsob, jak zjistit, zda stejně smýšlí většina katalánské společnosti? Krom toho volby už přece byly - a vyhráli je separatisté.

Je nesmysl, aby se při rozpadu státu někdo oháněl jeho ústavou. Jak nás kdysi učili ve škole, tak jediným státem, který měl svůj rozpad zakotven v ústavě, byl Sovětský svaz (ten sojuz něrušimyj respublik svobodnych). Jenže tam to nikomu nevadilo, protože ho přebíjela vedoucí úloha komunistické strany a tím pádem bylo úplně fuk, co dalšího hezkého v té ústavě formálně je nebo není. Prostě komunistická strana si kdykoliv mohla tou ústavou vytřít zadek a lidé museli držet hubu a krok, jinak gulag.

Žádný normální stát přece nemá v ústavě zakotven svůj rozpad. Ani Československo ho nemělo v ústavě, takže baba je buď zcela neinformovaná, nebo vědomě lže. Ale ústava není nic, co je navěky vytesáno do kamene a v případě, že si to vývoj společnosti žádá, musí politici nalézt takovou novou pokojnou cestu (třeba i vytvořením dvou nových států s dvěma novými ústavami), která těmto potřebám vyhoví. Protože pokud se bude lpět na již překonané ústavě rozpadajícího se státu, tak se ten rozpad stejně nakonec prosadí, jen při tom poteče krev.

V. Novák 6.10.2017 12:15

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

Takhle horovat pro neporušitelnost Ústavy ausgerechnet v Česku, je drobátko, tedy spíš hodně, divné. Za minulých necelých 100 let vzniklo Československo, samozřejmě aniž by se někdo ohlížel na Ústavu R-U. V roce 1989 byl porušen (a posléze zrušen) čl. 4 Ústavy ČSSR o vedoucí úloze KSČ a na přelomu 1992/93 taky bez ohledu na Ústavu, tentokrát ČSFR, vznikly ČR a SR.

Náš stát je výsledkem nejméně trojího porušení nebo přímo vykašlání se na Ústavu v té době platnou - tak co budeme vykládat Kataláncům?

P. Vaňura 6.10.2017 11:06

Ještě by stálo za to doplnit, jak reagovaly severní státy

americké Unie na odtržení Jihu a vznik CSA. Nechápu, proč se to tehdy neřešilo referendem...

V. Novák 6.10.2017 12:00

Re: Tahle hloupá čůza nám dělá velvyslankyni ve Španělsku

Copak nějaká jugoslávská Ústava - Jugoslávie měla garantované hranice a územní celistvost Smlouvou o bezpečnosti a spolupráci v Evropě - to je ta smlouva, na kterou se odvolávali chartisti, že ji ČSSR nedodržuje.

Ale nijak to nezabránilo evropským lídrům Nmecku a Francii okamžitě a střelhbitě uznnat slovinské a chorvatské separatisty.

Jo - metr evropský, gumový. V Barceloně vulkanizovaný...

P. Hlosta 6.10.2017 9:54

Zas jsem podpořil Německo! ;-))

Dnes mi dovezou pračku. Siemens. Prodávala se i Mora, dříve Česká, v Česku vyráběná. Byla i výrazně levnější. Musí se ale člověk poptat, kde se skutečně vyrábí. Nebo spíše smontovává dohromady, protože jednotlivé komponenty jdou zhusta z Číny. Siemens kompletuje finální výrobu doma, případně Západních státech. Mora tuším nejblíže v Rumunsku. Mám větší důvěru v Siemens.

Zákonitosti trhu jsou to, co nás řadí do států s levnější pracovní silou s výhodou jejich sociálního smíru. Nadnárodní kapitál určuje umísťování finální výroby a vznik případné konkurence je značně eliminovatelný. U nás je též nadnárodní podnikatel a to značně silný. Babiš jeho jméno. ;-)) Zajímavý je fakt, že mu to není přáno mnoha spoluobčany. Jestli my z většiny nejsme poněkud posedlí averzí k nadnárodnímu velkokapitálu. Já kupříkladu vůbec nechtěl ani slyšet o koupi pračky Turecké firmy.

Možná jsem měl koupit, co bylo nejlevnější. Ale já podpořil Německo. ;-))

M. Prokop 6.10.2017 9:57

"Jestli my z většiny nejsme poněkud posedlí ...."

Vy, a kdo ještě?

P. Hlosta 6.10.2017 10:06

Re: "Jestli my z většiny nejsme poněkud posedlí ...."

To byla taková řečnická formulka. Značně napadnutelná. ;-))

L. Novák 6.10.2017 10:12

Re: "Jestli my z většiny nejsme poněkud posedlí ...."

Když vy chcete, aby ta pračka na vás mluvila německy a ne česky, no tak to si musíte připlatit... :-D

R. Sorge 6.10.2017 10:00

Re: Zas jsem podpořil Německo! ;-))

Pračky dělá Romo, Mora dělá sporáky.

P. Hlosta 6.10.2017 10:06

Re: Zas jsem podpořil Německo! ;-))

Njn, trapně jsem se splet. ;-))

J. Novák 6.10.2017 10:13

Re: Zas jsem podpořil Německo! ;-))

Tak jen jestli jste se nespletl i s tím Siemensem :-) A navíc domácí spotřebiče pro Siemense vyrábí Bosch a kompletuje dražší v Polsku a levnější v Turecku.

V. Povolný 6.10.2017 9:51

tak 600 miliard

odchází na účty majitelů zahraničních podniků ... ale Astone, vždyť jsme jim ty podniky cpali horemdolem, vymýšleli všelijaké investiční pobídky a ještě jsme se kasali, jak jsme to bezvadně zařídili. A ty, kteří s tím nesouhlasili, jsme označovali za asociály, co nepřejí lidem zaměstnanost. Typické jednání pro ČSSD v době Zemanova vedení. A teď si najednou stěžujeme, že majitelé odvádějí zisky - nepřijde vám to trochu na hlavu?

O. Uživatel 6.10.2017 9:39

Uživatel požádal o vymazání
L. Novák 6.10.2017 9:10

Tyhle blábolící úvodníky miluju

Astone, všechny vlády, sosanů nevyjímaje, k nám musely zvát zahraniční kapitál, aby u nás investoval, protože v Československu / Česku bylo vyžráno na kost od komunistického totalitního režimu. Neměl kdo investovat kromě pár zlodějů, kteří si pokoutně nakradli černotou za bolševika. Dál to rozvádět nemá smysl, jsou to notoricky známé věci.

Zahraniční vlastníci investovali proto, aby vydělali. Je to vidět i u velkých obchodních řetězců, které nejdřív politikou nízkých cen vydusili potenciální konkurenci a teď dohánějí zisky zvyšováním marží. Mimo obecného cenového růstu způsobené vládou a ČNB podporovaného dlouhodobě a ruku v ruce se zadlužováním. Je to pochopitelné, je to tak. No a k tomu navíc katastrofické scénáře nvyhazování stamiliard ročně za různé nesmysly zaváděné zelenými magory (čeští ruku v ruce s EU).

Při takovém hospodaření jednou musíme přijít na buben. Zbohatnou jenom ti, kteří stojí v pozadí a snaži se na lidské blbosti vyfělat majlont. Mají to jednoduché, lidskou blbost máme zosobněnou českou vládou. Můžeme si za to sami.

M. Prokop 6.10.2017 9:13

Re: Tyhle blábolící úvodníky miluju

Souhlas. Připomněl bych ještě i příšernou technologickou zaostalost, vyžadující obrovské investice.

P. Hlosta 6.10.2017 9:27

Re: Tyhle blábolící úvodníky miluju

Návratnost investic do firmy je ve Švýcarsku v průměru 25let a to je považované tam za úspěšné. U nás byla investice v návratnosti požadovaná do pěti let, pak byla za úspěšnou. Nejúspěšnější však u nás byli ti, kdo žili z podstaty, tedy neinvestovali téměř nic a vytěžili i své zaměstnance. Naprosto nic jim v tom nebránilo, natož zákony trhu.

O. Uživatel 6.10.2017 9:32

Uživatel požádal o vymazání
P. Hlosta 6.10.2017 9:35

Re: Tyhle blábolící úvodníky miluju

Samozřejmě že záleží jak u koho. Průměrování je vždy zavádějící, ale nelze tvrdit, že to je nepravda.

O. Uživatel 6.10.2017 9:36

Uživatel požádal o vymazání
P. Hlosta 6.10.2017 9:57

Re: Tyhle blábolící úvodníky miluju

Nechce se mi hledat odkaz na odborný rozbor, z kterého to mám vyčtené. Já znám i firmy, které návratnost investice nebudou mít nikdy. ;-)))

R. Tichý 6.10.2017 10:06

Treba stat.

O. Uživatel 6.10.2017 10:07

Uživatel požádal o vymazání