30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Šílený příběh Hany Horké

Stalo se to v neděli a v pondělí o tom hovořil kde kdo. Zpěvačka Hana Horká ze skupiny Asonance se dobrovolně nakazila covidem, načež zemřela. Její syn Jan Rek zveřejnil velmi emotivní reakci a kriticky se vyjádřil o „kruzích kolem Jaroslava Duška, Lukáše Pollerta a Soni Pekové“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 18.1.2022 20:38

Tak to je mi vážně moc líto.

K. Kotek 18.1.2022 20:39

a ten voják se jmenoval T. Taxis Taylor .....

E. Novotny 18.1.2022 20:56

Opravila jsem svuj preklep, na jmenu neznalezi, pani doktorka uz davno neni mezi zivymi a udelala to nikoliv ze zle vule nbo ignorance , ale z nevedomosti.

E. Novotny 18.1.2022 20:45

Ale jedno priznat musimm chci byt fair. Dotalo se mi dlouhodobeho leceni s tvrdou penicilinou kurou, mela jsem lazne coz tady je v takovych pripadech luxus a mela jsem velke stesti, ze me mel na starosti docent Sumbera, soused

edle vily meho dedecka. Na druhe strane bylo nemozne, ani i tom tehdy nikdo neuvazoval, soudit. To by s soc. zarizeni nikdy neproslo a to ani v tezkych misdiagnozach.

P. Jirkovský 18.1.2022 20:52

Selhání lidí nemůžete nikdy vyloučit. Ale úroveň zdravotnictví tehdy a teď se prostě nedá srovnávat.

E. Novotny 18.1.2022 21:07

Jiste. Ale nebyla dobra nejen tehdy, ale i ke konci totality. A ne, ze nebyli dobri doktori. Ja nahodou mam v rodine nekolik vybornych doktoru, kteri i v te dobe fungovali pro lidi jedinecne. Ale system jim znemoznoval taky hodne, mohli udelat i daleko vic.

Nemam z prihody kterou jsem uvedla bitter feeling. Jen jsem chtela vysvetlit na vlastnim prikladu, jak s vami osud muze nekdy zamavat. :-) A ze staci tak malo, aby se to nemuselo stat.

P. Jirkovský 18.1.2022 21:24

Jistě, máte pravdu. Systém byl založenej na protekci a kdo ji neměl, musel mít štěstí na doktora. Naštěstí těch skutečně dobrejch byla naprostá většina. Ale taky byli takoví, pro který byl pacient jen ten, kdo zaplatil nebo měl moc.

V. Mokrý 18.1.2022 20:43

Takový přístup, se občas objeví i v dnešní době.,

P. Diviš 18.1.2022 20:57

Proto jsem se vždycky léčil u známých. Jako dítě u tátových, později u svých.

R. Toman 18.1.2022 20:58

To jste trochu zamotala. To, že za komoušů nebyly některé léky, přístroje atd. je známý a smutný fakt. Váš případ je spíše o tom, že ta doktorka nebyla moc kvalitní nebo zkušená. Sama píšete, že penicilinu bylo dost, tedy chyba lékaře. To se bohužel stává i dnes, a asi nejenom v ČR. Jinak navzdory podmínkám, tady byla řada skvělých lékařů. Četl jsem rozhovor s neurochirurgem Benešem o tom jak jeho otec operoval i dětské mozky, prostě otevřel hlavu a zjistil problém.

E. Novotny 19.1.2022 0:10

Ano, to je pravda a myslim, ze to i pisu. Muj pripad byl presne o tom, ze zrovna ta lekarke nemela vedomosti, ktere k diagnozze potrebovala. Prece i zdurazujuji, ze i v me rodine bylo nekolik skvelych lekaru, kteri pomohli mnoha lidem. Nevim, tedy, v cem jsem to zamotala, jestli ano, omlouvam se. A jiste, stava se to i dnes, a stava se to nejen v CR, ale i tady.

S. Kropáček 18.1.2022 20:34

Děkuji Astonovi za objektivní (nezávislý, nezaujatý či ...) přístup. V tomto (i když, kéž by nejen v tomto případě) případě je objektivita komentátorů nezbytná!

K. Kotek 18.1.2022 20:26

Rusko již pochopilo, že jedná se šílenci !!

to zvláště poté, co Američan Blinken a Stoltenberg zredukovali ruské možnosti na pouhé dvě .....buď se vzdát, nebo použít síly !! .....mno, jsou to šílenci, že ??

M. Ilsner 18.1.2022 20:31

ale Rusko s tebou přece nejedná, prejte

K. Kotek 18.1.2022 20:36

proč se tobě musí všechno vysvětlovat třikrát ??

Já jsem ti říkal - uč se ....a nevycházej z měšťanky, ale ty néééé ...

L. Kolman 18.1.2022 20:37

Ti západní pakoši účelově vyšilují, straší agresí Ruska, jen aby mohli fedrovat na Ukrajinu zbraně a ukrajinské neonacisty štengrovat do konfliktu s Ruskem. Rusové na své straně hranice jsou obrovské nebezpečí, mírotvorné jednotky na opačné straně hranic na Pobaltí i jinde kolem ruských hranic, jsou záruka míru a stability ;-O

M. Ilsner 18.1.2022 20:45

s tou poslední větou souhlas, tak to prostě je

V. Sember 18.1.2022 20:16

Pozitivní muž se bez roušky pohyboval mezi lidmi. Hrozí mu tři roky

Až tříleté vězení hrozí 43letému muži z Vlašimi, kterého policie obvinila z šíření nakažlivé nemoci. Podle vyšetřovatelů nezůstal v izolaci a pohyboval se bez ochrany dýchacích cest mezi lidmi, ačkoliv byl pozitivní na koronavirus. Ohrozil tak například mimo jiné hasiče zasahující při požáru jeho domu a policisty, kteří ho později zastavili při silniční kontrole.

http://jdem.cz/fgzes7

Takže zdravý muž, u něhož jakýsi pofiderní test zaznamenal jakoby přítomnost covidového viru, se jako kriminální živel pohyboval mezi lidmi? A on ještě nechránil své dýchací cesty? Neuvěřitelné. Já bych mu napařil dvacet let v těžkém žaláři, každý den povinný píchanec a na obličeji trojitý respirátor.

P. Diviš 18.1.2022 20:23

To záleží, zda si je chyby vědom a na dalších okolnostech. Nejspíš by stačila podmínka.

V. Sember 18.1.2022 20:33

Podmínka? Za co!!?Že chci chránit svoje zdraví? To je zločin? Nejsem to já, kdo tady ten uměle vyrobený virus šíří. A ti, co to způsobili, by neměli dostat podmínku, ale doživotní žalář. Užitečným idiotům, kteří tomu napomáhají, bych dal trochu mírnější trest. Třeba dvacet let v Severní Koreji nebo tak něco. Pokud by jim to v hlavě docvaklo, tak by dostali za pět let podmínečné propuštění

H. Lukešová 18.1.2022 20:52

No jo, ale vědomé šíření infekčních nemocí je trestný čin. Když šířite HIV, sifylis, tuberkulózou a další hrozné nemoci, tak je to špatně.

P. Diviš 18.1.2022 20:59

To jste byl vy, ten ve Vlašimi?

V. Sember 18.1.2022 20:25

Komentář:

Marek Přerost

"Je to opravdu úsměvný, před 3 nebo 4 rokama kdekdo chodil do práce s chřipkou a prskal na ostatní "bacily". Ale trest odnětí svobody za to nehrozil, ani se nenosily náhubky. Ale dneska už nejsou "bacily" dneska je covid. A ten, kdo má covid, tak by měl asi být podle ministra zdravotnictví pana "Bradavice na čele" uzavřen do izolace, podobné tomu, co už začínají provozovat v Číně. A respirátor na doživotí."

E. Novotny 18.1.2022 20:15

A vite, co ma na nahrobku Alfred Hitchcock? "Vidite, co se vam stane, kdyz nebudete hodni"?

E. Novotny 18.1.2022 20:08

Toto je historka, kterou radi davali k lepsim moji pribuzni. Zemrel jejich soused Charlie. Cela moje pribuzenska rodina se oblekla do cerneho, jak se slusi a pattri, prece. :-)

Dojeli na misto, Charlie lezel v rakvi a vypadal zdrave a opelene. V pohr. mistnosti shromazdeni truchlici v ruznobarevnych obleccich. Prisla k nim matka Charlieho v bledemodrem kostymku, pribuzni ji kondolovali, Ke kondelenci mavla ruckou, pry copak Charlie, ten uz to ma sebou, ale mne v posledni dobe picha v zadech, Vy jste doktorka, dobre, ze Vas tu mame.

A to vzali na ten pohreb i vlastni babicku t.c. na navstebe a taky ji oblekli do cerneho. Kdyz oousteli mistnost, Charlie na ne spiklenecky mrknul. ;-)

E. Novotny 18.1.2022 20:09

To bylo hlavne pro kopretinu. :-)

H. Lukešová 18.1.2022 20:15

No jo no, tak každý člověk je jiný, já to mám holt jinak, tím rozhodně netvrdím, že je můj postoj lepší, absolutně ne, je jen holt jiný. Já vím, že i smrt patří k životu, ale jak jsem Vám psala níže, děsím se ji.

E. Novotny 18.1.2022 20:22

Jsem si jista, ze oni taky. Nejsou jini. Je to nejspis jista uleva a lecivy smich, lecivy humor..

H. Lukešová 18.1.2022 20:29

Tak mně se uleví, když se vyplacu. Když jsem studovala a dostala jsem hodně skaredou známku, či později mě někdy tu a tam vyhodili od zkoušky, tak jsem se hodně ovládala, abych se nerozbrecela, to jsem se vybrecela doma a pak mi bylo dobře.

K. Kotek 18.1.2022 19:48

žena ukončila vztah s přítelem, kvůli jeho malému penisu (sic) ......a pak že na velkosti nezáleží ?? ....kecy .....