2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Šílená paralela

Ani blouznivý autor fantazijních příběhů by nepřipadl na nápad tak šílené paralely, jakou připravila Paní Realita. Sto let po atentátu v Sarajevu zahynuly v troskách bestiálně sestřeleného letadla tři stovky lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jílek 18.7.2014 9:19

Re: Není to poprvé

už se oklepali, už jedou.... :-)

J. Tolman 18.7.2014 9:05

Podle věrohodného ruského zdroje

Ukrajinci stříleli na ruské letadlo s Vladimírem Putinem , ale spletli se.

M. Prokop 18.7.2014 9:07

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

Věrohodný ruský zdroj, to je asi něco jako vaše Temelínské nástěnkaření. :-P

J. Jílek 18.7.2014 9:09

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

myslíte něco z vaší nástěnky o nedotovaných energetických zdrojích, které konkurují OZE? :-)

P. Vítek 18.7.2014 9:10

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

Letelo tam Putinovo letadlo?

J. Jílek 18.7.2014 9:12

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

Hlas Ruska to včera tvrdil.... :-)

P. Vítek 18.7.2014 9:14

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

A kam letel?

J. Jílek 18.7.2014 9:21

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

a to musel? :-)

J. Jukl 18.7.2014 9:18

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

To je spíš podobná ironie jako "Věrohodný americký zdroj". Kde jsou ty zbraně hromadného ničení v Iráku???

J. Jílek 18.7.2014 9:22

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

http://zpravy.idnes.cz/polaci-nasli-v-iraku-chemicke-hlavice-dsa-/zpr_archiv.aspx?c=A040702_081539_zpravy_irak_mad

S. Lazárek 18.7.2014 9:12

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

Až to vydá Pravda, pak to teprve bude pravda.

Neumím si představit rychlejší záminku k invazi ruských vojsk na Ukrajinu, než sestřelení letatla s Putinem. Opravdu si někdo myslí, že by chtěl Porošenko spáchat spolu se svým lidem sebevraždu právě takto?

M. Prokop 18.7.2014 9:21

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

Zřejmě si to myslí Rusové (že je to "sežratelné").

R. Houška 18.7.2014 9:13

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

Věrohodný ruský zdroj? A kdy podle vás budou na obloze k vidění bleděmodré červánky?

M. Prokop 18.7.2014 9:19

Re: Podle věrohodného ruského zdroje

Podmínkou téhle verze by bylo, aby Rusko bylo prolezlé ukrajinskými špiony alespoň tak, jak je prolezlá Ukrajina ruskými.

P. Švejnoch 18.7.2014 9:05

Sotva jsem se o té události doslechl

neměl jsem pochyby, že se zde objeví skupina expertů, kteří budou mít okamžitě o všem jasno. A že větší část těchto expertů bude mít jasno v tom, že to udělal Putin osobně, případně Putin s Klausem. A nejsem zklamán, jsou tady... :-)

No nic, já si raději před vynášením kategorických soudů počkám na nějaké relevantnější údaje, než jsou reakce Joe Bidena.

Mimochodem - docela by mě zajímalo, co to je za slovo "malajsijský", které tak ochotně papouškují všechna média. Ten letoun byl totiž nepochybně malajský.

M. Prokop 18.7.2014 9:08

Re: Sotva jsem se o té události doslechl

Malajsko je oblast, poloostrov, Malajsie stát s kusem Bornea navíc.

P. Švejnoch 18.7.2014 9:16

Re: Sotva jsem se o té události doslechl

A dál? To přeci na věci nic nemění...

Letadlo Jugoslávie by přece také nebylo "jugoslávijské" ale "jugoslávské". Syrie nemá "syrijská" letadla, ale "syrská".

"Malajsijské" letadlo je hloupost.

J. Jílek 18.7.2014 9:27

Re: Sotva jsem se o té události doslechl

Slovník spisovné češtiny uvádí:

1. Malajsie - příd. jméno - malajsij-ský. - Malajsij-ská federace - Malajsij-ec

2. Malajsko - příd. jméno malaj-ský. - Malaj-ský poloostrov - Malaj-ec

P. Švejnoch 18.7.2014 9:34

Re: Vážený pane Jílku

můžete mi dát odkaz - o pravdivosti Vašich informací mám totiž jisté, zkušenostmi dané, pochybnosti... :-)

P. Han 18.7.2014 9:36

Re: Sotva jsem se o té události doslechl

Jugoslávie - jugoslávský. Občan Jugoslávie - Jugoslávec. Obyvatel Jugoslávie - Srb, Chorvat, Černohorec atd.

Malajsie - malajsijský. Občan Malajsie - Malajsijec. Obyvatel Malajsie - Malajec, Číňan, Ind atd.

Vražte si to do hlavy, jestli se to má o co zachytit, blbe.

P. Švejnoch 18.7.2014 9:41

Re: Pane Hane

Váš příspěvek je velmi vypovídající... A možná ani ne tak místopisně-lingvisticky, jak se snad domníváte. ;-)

P. Han 18.7.2014 9:44

Re: Pane Hane

Tak se podle něj řiďte. Neustálé umanuté setrvávání na vlastním bludu o vás rovněž hodně vypovídá.

P. Švejnoch 18.7.2014 9:50

Re: Pane Hane

Jestli dovolíte, setrvám ve svém bludu do doby, dokud se nepřesvědčím, že to blud skutečně je. To se zatím nestalo. Ano, jsem nakloněn věřit, že jsem se mýlil - ale nezlobte se, to, že mě o tom přesvědčují tři lidé, z nichž jeden je demagogický pan Jílek a další kdosi, kdo mi při prvním kontaktu říká "blbe", to pro mě není důkazem ničeho. Takže já ještě počkám... ;-)

J. Jílek 18.7.2014 9:11

Re: Sotva jsem se o té události doslechl

ještě tohle hovado jsme tu potřebovali na odklánění...

P. Švejnoch 18.7.2014 9:19

Re: Ale pane Jílku

I tázal se Hospodin: "Proč ses tak rozpálil hněvem, proč jest opadla tvář Tvá?" :-)

Ani jsem netušil, že se svým příspěvkem trefím zrovna do Vás, ale pokud ano, jsem tomu rád. ;-)

J. Jílek 18.7.2014 9:28

Re: Ale pane Jílku

česky se učte, fištróne

P. Vítek 18.7.2014 9:05

Tohle je Vas zpusob videni veci p Hajkova:

Klaus v reakci na clanek v Reflexu(IIIarionov,Rohac):"Jádro tvrzení pánů Illarionova a Roháče vidím v jedné z posledních vět jejich textu: „Protesty na Majdanu nebyly výsledkem manipulace západních mocností, ale odrazem celoukrajinské frustrace z neschopnosti a z korupce ukrajinských politických elit. A naopak vojenské operace separatistů na jihovýchodní Ukrajině nejsou spontánní reakcí rusky mluvících obyvatel na změnu vlády v Kyjevě, ale jsou jednoduše symptomem vysoce organizovaného útoku na Ukrajinu jejím východním sousedem.“ V tomto odstavci je skryto myšlení lidí, jako jsou Roháč a Illarionov. Majdanský převrat: vnější vliv nula, domácí frustrace sto. Donbaská rebelie: vnější vliv sto, spontánní reakce nula. Takto přehledně a jednoduše to oba pánové vidí. Slovo jednoduše dokonce sami použili. Nejsou schopni a ochotni vnímat tragický ukrajinský problém ve svém celém, velice složitém historickém, politickém, ekonomickém, sociálním a etnickém kontextu, ale ani v kontextu reálných zájmů reálných světových sil."

M. Prokop 18.7.2014 9:10

Re: Tohle je Vas zpusob videni veci p Hajkova:

Je jen otázka, zda Klaus nemá jen převrácená znaménka.

Občas ten dojem budí.

P. Vítek 18.7.2014 9:13

Re: Tohle je Vas zpusob videni veci p Hajkova:

Zkuste si precist aspon jeden clanek cely a vypnout informaci,ze to psal on

J. Jílek 18.7.2014 9:15

Re: Tohle je Vas zpusob videni veci p Hajkova:

ano, "vysoce organizovaného útoku". Organizuje Strelkov a Bogodaj

http://trololo.blog.cz/1407/general-fsb-premierem-donecke-teroristicke-respubliky