29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Senátní podvýbor, zdroj veselí

Je mi to trapné, ale nelze mlčet, třebaže je nápad senátorky Jitky Chalánkové zřídit senátní ocenění za manželskou věrnost tak snadný terč. Ono to má být ocenění manželských párů, které to spolu vydržely deset let a to ještě na doporučení, koho asi?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 11.11.2022 8:03

Psali jsme si tu o tom už i včera. Některé obce už dávno dávají k nějaké té zlaté či diamantové svatbě dárky, moji prarodiče dostali nějaký dárkový koš či co. Není to nic velkolepého, ale potěšilo je to myslím a i mně to připadalo docela hezké.

A i na té obecní úrovni to dává smysl a asi stačí.

Přičemž samozřejmě svazek, který vydržel mnoho let, nutně neznamená, že se vyhnul krizím typu nevěry. Jen to, že vydržel.

J. Rybník 11.11.2022 8:05

Ano, souhlasím.

F. Doušek 11.11.2022 7:50

Jiný "nápad" pochází z dílny ekonoma a člena NERVu Hampla. Ten dospěl k poznání, že čeští důchodci nechudnou a že se s tím něco musí udělat.

Poradím mu - ať si zkusí pár měsíců vyjít s průměrnou penzí.

J. Rybník 11.11.2022 7:55

Přežraní bankéři umí dietu předepisovat všem, kromě sebe.

L. Beneš 11.11.2022 8:04

Vyžraný Hampelmann má dost na to, aby chudnul sám.

P. Jirkovský 11.11.2022 7:38

Chtěl jsem ten návrh komentovat už včera, ale v podstatě můj názor vyjádřila paní Moravcová. Je totiž hrozně snadný něco zkarikovat až do bezvědomí a mnohým nezáleží na tom, že při tom až lžou. Manželství je úctyhodná instituce, která vzniká na základě smlouvy, kdy se dva zavazují, že spolu budou přes veškerý strázně po ceej život, ne jen do doby, než potjkaj někoho jinýho. A proto je s podivem, že tenhle návrh shazujou ti, kdo před chvíli mleli o rodině jako základu státu (což je kromě "pravicový" hodnoty taky leninská poučka). Pokud někdo chce společensky ocenit dva lidi, kteří (na rozdíl od mnoha jinejch) dodrželi svoje slovo, je to naprosto v pořádku, protože dodržet slovo by mělo bejt normou. A proto je tenhle návrh docela vhodnej, třeba se to povede a za několik generací se stane jen formalitou. V každým případě hodnota úplný rodiny trvající desítky let je hodnotou, kterou by měla společnost vysoko ocenit.

I. Pávek 11.11.2022 7:48

Tak mi už je jedno jak si ta naše ,,společnost" lehne a tak k Neffově přípisce mám jen prázdno. Ale když už jsi si dal tu práci k tomu napsat tak s tebou souhlasím.

J. Pokoutný 11.11.2022 7:51

R^

M. Moravcová 11.11.2022 8:12

👍

F. Navrátil 11.11.2022 8:27

Moc hezky řečeno.

J. Fridrich 11.11.2022 7:37

"Ještě než šéf Lesní správy Lány Miloš Balák, odsouzený za korupci, ohlásil svůj odchod, zařídil bydlení pro svého známého – muže, jehož policie původně stíhala s ním. A současně muže, jenž má zálibu v dezinformacích a zbraních." -

To je ostuda naší země - Lánské trio Zeman-Balák-Krejčík. Co se u nás děje kolem presidenta země Zemana je až neskutečně neuvěřitelné... Pro ně skutečně naše zákony NEPLATÍ... A k tomu triu přidáme i Zemanovo trio na Pražském Hradu - Zeman-Mynář-Nejedlý-Ovčáček... Jsou to dobré zprávy před volbami našeho presidenta - hlouběji už snad neklesneme...

I. Pávek 11.11.2022 7:49

Ostuda gaučových povalečů jsi ty, i oni se za tebe stydí

J. Fridrich 11.11.2022 7:54

Čest práci, soudruhu páve. Už máš dnešní novinky z Moskvy ? Hoď to sem, ať se zasmějeme.

I. Pávek 11.11.2022 7:59

,,Mlč, synáčku! Mlč, mlč hochu

cin,cin! poslyš jak ti cinká!

Počkej ještě trochu,

hned se vrátí maminka.

Hrej si pěkně, hrej děťátko!

počkej ještě drobátko".

;-D blbe

J. Fridrich 11.11.2022 8:12

Jen pro tebe tavárišči páve :

Zahání nevěru, úzkost a ston

Lenin-maják, Lenin-zvon, Lenin-maják, Lenin-zvon,

maják-zvon,

Lenin!

F. Doušek 11.11.2022 7:51

Svatá pravda.R^

J. Rejzek 11.11.2022 7:30

Já bych prozatím navrhoval setkávání takto postižených párů a pochody hrdosti. Nějaké symboly, vlajky a pentličky se najdou. Pochod ulicemi, kde by se věrné páry držely za ruce a hleděly si zamilovaně do očí.

Také se nabízí, několik stupňů tohoto ocenění , podle let kdy jsou spolu svázaní v tom svazku.

P. Kučera 11.11.2022 7:29

Ještě ministerstvo lásky a 10x ročně vakcinace dopaminem.

Přeji dobrý den.

M. Moravcová 11.11.2022 7:19

Jednak to není o věrnosti sexuální, ale o tom, že jejich manželství vydrželo i přes mnohdy velké těžkosti 30, 40, 50 a více let. Zesměšňují to ti, kterým se to nepodařilo. Ti obdivují takové, co mají za sebou 3 a více manželství a pak taky manželství pro všechny. Nevím, jestli si dlouhotrvající manželství zaslouží metál, úctu však určitě. Mnohá překonala i tu nevěru a přesto jsou si ve stáří oporou, sobě, dětem, vnoučatům. V poslaneckých a senátorských hlavách se líhnou nebezpečnosti v podobě zeleného šílenství, záchodků pro nevyrovnané, změny státní příslušnosti podle toho, co je v módě či kam mají právě namířeno na výlet.

J. Fridrich 11.11.2022 7:25

Dnes souhlas... Vážit si ano, ale metál snad ne....

P. Kučera 11.11.2022 7:35

Paní Moravcová, ale stát je bohužel ten poslední, kdo dokáže řešit (a vyřešit) citové otázky. Rodina se propaguje jenom příkladem rodičů. Obou. A ti často nemají čas, trpělivost k řešení problémů. Tak je "jednodušší" začínat stále znova, bez ohledu na děti.

J. Pokoutný 11.11.2022 7:55

Ne že by se o to nesnažil, když dnes řeší, kdo koho na sociálních sítích urazil či, aniž ho/je jmenoval, ohrozil. Koneckonců, jsou to státy, kdo je schopen uzákonit, jakým zájmenem oslovovat kdekterého magora ze 72 pohlaví LGBTQ+. To mi ta oslava manželství (nejlépe naplněného) připadá mnohem rozumnější.

M. Moravcová 11.11.2022 8:34

R^

F. Doušek 11.11.2022 7:52

Ano, souhlas.

J. Kejkrt 11.11.2022 7:54

Zase na druhou stranu ... mít třeba tři exmanželky, nesvědčí to o sakra odvaze, jít do toho znova? ;-D

Nebo o blbosti? ;-)

I. Pávek 11.11.2022 6:52

No vida, to co se už nějakou dobu šušká řekla Konečná veřejně. Naše zbraně rozdané na ukrajině se nám vracejí zpět a ne jen nám ale celé Evropě. Jenže jsou v rukách zločinců. Nu, mafiáni se vyzbrojili, bude veselo. Toš tak dopadla naše zabíjačka řekl by revírník Bartoš. ;-D

J. Fridrich 11.11.2022 7:24

Káťa to je tvoje kočka, že ? Komunistka jak řemen... Ta se proslavila hned když lezla do politiky, když řekla slavnou větu - " U nás že nebylo nějaké zboží ? Já jsem měla všechno.." Tak jí připomněli, co byl její otec za komunistického funkcionáře-papaláše.. Teď Káťa rozvrací naši Evropu v Bruselu za 500 000 korunek za měsíc... Ta vám rusomilkám tlumočí spolehlivě Modkvu.

I. Pávek 11.11.2022 7:34

Mi je nějaká Konečná u pr de le stejně jako ty a tvoje debilní kecy. Podstatné je co řekla veřejně. Výrobní čísla se ošálit nedají. A jestli něco k tomu máš tak k tomu a nežvatlej zase cyppoviny i když je mi jasné, že myslet neumíš -

J. Fridrich 11.11.2022 7:39

Nestyď se za to, k jakým ksindlům patříš, páve...

F. Doušek 11.11.2022 7:53

Copa? Nějaký mafián přijel v tančíku k vám nebo k soudružce Konečné na dvorek?