21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

Šedesát na čtyřicet

Zhruba šedesát na čtyřicet dopadlo vnitrostranické referendum – při šedesátiprocentní účasti. Je to dost prostoru k interpretacím, nicméně celkový výsledek je jasný, Jan Hamáček má dostatečné oprávnění k tomu, aby se zúčastnil koaliční vlády s ANO, navzdory sjezdovému usnesení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Bolec 16.6.2018 14:11

Re: J.Schořík-v životě bych tě nenazval prasákem !

Vás přizpůsobivé kavarenské kolaboranty nemusel prodávat ! Historie je jasná. V hajlování za války, naplněná náměstí v r. 48, 3 dny brblání po 68 a pak manifestace na podporu režimu, anticharta, 99% účasti ve volbách a po hadráku jste zhasli a všechno rozkradli.

A. Zajícová 16.6.2018 14:20

Re: J.Schořík-v životě bych tě nenazval prasákem !

aha, kdo není 100% s vámi, hned je kolaborant etc. Co s tím? Ignorovat.

P. Bolec 16.6.2018 14:27

Re: J.Schořík-v životě bych tě nenazval prasákem !

Stačí pochopit realitu ! Já se do houfu netlačím a nejsem pokrytec !

R. Neveselý 16.6.2018 12:56

Na vlastní uši jsem slyšel,

jak portugalští fandové oslavovali Ronalda a zřetelně jeho jméno opakovaně vyslovovali "Ronaldo".

To jen prozodoické individuum Čapek stále mele "Ronaldu".

P. Bolec 16.6.2018 14:20

Re: Na vlastní uši jsem slyšel,

Teď dávají na TV Sport a tam reportér křičí "Ronaldu". Já s mými kámoši vyslovujeme "Ronaldo".

R. Neveselý 16.6.2018 14:24

Re: Na vlastní uši jsem slyšel,

Vyslovujete správně.

M. Mařák 16.6.2018 12:23

Babiš by měl být všeministrem a

zároveň sám sobě premiérem. To by podle mne bylo úplně nejlepší.

M. Kolář 16.6.2018 12:34

Re: Babiš by měl být všeministrem a

Přesně, pane Mařáku .. ::)))

Dotáhli bychom Emériku, tam je celá (federální) exekutiva v rukou jednoho člověka, dokonce si říká prezident (to by zde ale nyní neprošlo, že) .. :) Vláda tam nerozhoduje ve sboru, pokud si to pán (bílého) domu nepřeje.. Sem s tím ..

hahaha .. :)

P. Bolec 16.6.2018 12:39

Re: Babiš by měl být všeministrem a

No, není to poprvé a v minulosti běžná praxe.

R. Brzák 16.6.2018 13:28

Re: Babiš by měl být všeministrem a

Já s tím souhlasím!! Samozřejmě by tak mělo být v jeho vlastním, pouze jím samotným placeném státu...

J. Anděl 16.6.2018 14:51

Re: Babiš by měl být všeministrem a

Dočkejte času...

J. Tolman 16.6.2018 12:10

Povedlo se

Na zpravodajských serverech byla taškařice se zapáleným nadrozměrným spodním prádlem z majetku pana prezidenta České republiky v důležitosti zpráv výše než setkání, které proběhlo krátce před takzvaným happeningem za účasti hasičů, hradní smetánky a překvapených novinářů.

Šlo o schůzku premiéra Andreje Babiše, generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše a prezidenta Miloše Zemana. Zda byl jednání přítomen například i tajemník pro záležitosti ruské a neplacený poradce prezidenta Martin Nejedlý, není známo.

Ze schůzky samotné byl jen stručný výstup z úst Daniela Beneše – byla prý „o budoucnosti české a evropské energetiky“.

https://hlidacipes.org/babis-benes-a-cez-o-co-slo-v-kourove-clone-z-horicich-zemanovych-trenek/

P. Bolec 16.6.2018 12:42

Re: Povedlo se

Vám ta fakovačka sedí setsakra v hlavě ! Už si to představuji, jak ty sdělovací hyeny čekaly s mikrofony na prezidentovu abdikaci. Ještě do řitě jim měl nakopat za ty kýble špíny !

I. Kellner 16.6.2018 13:24

Re: Povedlo se

Samozřejmě, že energetika je téma i pro nejvyšší činitele.

Zvlášť, když je nutné reagovat na situaci, kdy Energiewende padla na hubu.

P. Čech 16.6.2018 11:55

Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Parlamentní demokracie je především demokracií zastupitelskou. To neznamená nic jiného než skutečnost, že občany zastupují jejich zástupci v zákonodárných sborech, kterým se u nás česky říká parlament. Zásadně však jde o něco jiného. K tomu, aby demokracie mohla být parlamentní, nestačí pouhá existence parlamentu. Musí být především demokracií jako takovou. Demos kratos - vládou občanů. Zde je míněno vládou většiny občanů. Nikoliv vládou politických stran či občanských hnutí, které ani všechny dohromady většinu občanů nepředstavují. Zásadně je třeba už konečně říci, kdo že to jsou konkrétně ti zástupci občanů v Poslanecké sněmovně ČR. Jsou to snad politické strany či občanská hnutí? Podle mne nikoliv. Konkrétním zástupcem občanů mohou být pouze členové poslanecké sněmovny (fyzické osoby), chcete-li, poslanci. Zde ovšen mastává ten náš ústavní zmatek. Poslanci totiž podle volebního zákona nejsou přímo voleni. Přímo voleny jsou politické strany a hnutí a to zejména proto, že tímto zákonem jsou označovány (a) jako volební kandidáti. Možnost využití preferenčních hlasů na tom nic nemění, nehledě na to, že celé volby podle zásad poměrného zastoupení u nás je krajně nesvobodné. Zákon totiž občanům diktuje jak musí voli ba dokonce koho musí volit. To postrádá jakékoliv svobodné rozhodování voličů. Rezumé? Česká republika není parlamentní demokracií zejména proto, že není demokracií jako takovou.

M. Kolář 16.6.2018 12:10

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Podle naší Ústavy se v systému politické demokracie prolínají oba principy, jak osobní zastoupení tak i princip stranický ... Ústava chápe mandát poslance jako oprávnění které drží sám poslanec, není vázán z právního hlediska ničím, pouze svým svědomím.. Na jiném místě například Ústava konstatuje , že politický systém je založen na volné souteži politických stran, jejich svobodném zakládání, atd.... I to je důležité ... Demokratický politický systém se odehrává na půdorysu konstitučního státu a prolíná se v něm více různých principů a zásad... Je to tak v pořádku ..

P. Bolec 16.6.2018 12:24

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Pane Koláři, to jste střihl velmi dobře !

P. Čech 16.6.2018 12:52

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Nedomnívám se, že je tomu tak. Nevíme, kdo konkrétně je zástupcem občana v poslanecké sněmovně. Je to poslanec, který není volen a nebo politická strana či občanské hnutí, která (á) voleny jsou? Koho zastupuje poslanec? Občany, kteří jej nevolili a nebo politickkou stranu, která jej umístila na volitelné místo kandidátky? Kdo je odpovědný za ústavnost v České republice? Ústavní soud? Proč ten všk mlčí a hraje mrtvého brouka, když dnes a denně vidí, že poslanci hlasují podle vůle svých politických stran a ne podle svého nejlepšího vědomí a svědomí? Proč mlčí, když poslanci nehájí zájmy všeho lidu, ale pouze zájmy svých stran či hnutí? A nebo si snad někdo myslí, že zájem všeho lidu je totožný se zájmem koaličních politických stran? Příliš mnoho otázek, nezdá se Vám?

J. Schořík 16.6.2018 13:10

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Preferenční hlasy nic? Poslanecká kancelář toho Vašeho v obvodu taky nic?

Byl jste vůbec někdy u voleb? :))

P. Čech 16.6.2018 13:31

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

U voleb jsem byl zatím vždy, s výjimkou doby před listopadem 1989, kdy jsem nevolil. Bohužel jsem neměl možnost volit své zástupce, protože mi volební zákon diktoval volit politické strany či hnutí. Tyto však za svého zástupce nepovažuji, poněvadž žádná(é) z nich nehájí mé zájmy. Prostudoval jsem si vždy cca 10 programů politických stran a hnutí a volil z nich nejmenší zlo. Preferenční hlasy? Pouhá úlitba pro ovčany, která nic neřeší. Nebo snad myslíte, že 48 539 preferenčních hlasů pro Babiše ve volbách představuje nějakou demokratickou většinu? A navíc, jak mám postupovat, když chci volit Jana Nováka z TOP 09 a přitom nechci volit TOP 09? Typický příklad nesvobody voleb. Poslaneckých kanceláří v mém obvodě jsem navštívil několik (ODS, ČSSD, TOP 09, Úsvit). S větší arogancí, přehlížením občanů a lží jsem se nikde jinde nesetkal.

M. Kolář 16.6.2018 13:14

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Poslanci ve Sněmovně zastupují celý stát, ale mohou se mravně či politicky odkazovat například na region za který byli zvoleni, ale i na subjekt za který byli zvoleni.. Např na tradice nějakého subjektu s delší historií .. ,apod.. To se vše prolíná..., je to otázka politické kultury, zvyklostí, konkrétní situace,atd...

Ústavní soud jedná pouze na podnět, nemůže jednat sám od sebe... Je to soud, který poskytuje spravedlnost podle politického práva.. Nemůže řešit otázku svědomí , to není úloha soudní moci ..

P. Čech 16.6.2018 13:40

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Podnět k Ústavnímu soudu jsem osobně podal. Odpověděl mi rovněž osobně jeho předseda, pan Rychetský v tom smyslu, že jako občan nemám co podávat podněty. Že tak mohu činit pouze prostřednictvím advokáta. Na toho však nemám prostředky (důchod 8950 Kč). To je klasická ukázka "demokracie", kde občan nic neznamená. A Váš první odstavec? Říká Vám něco čl.23, odst.3 ústavy? "Slib poslance a senátora zní: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji,

že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj

mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí

a svědomí.". V zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, tedy nikoliv podle přání a diktátu sekretariátu nějaké politické strany, která mne měla na volitelném místě své kandidátky. A přesně o tom je ta parlamentní "demokracie" v ČR

P. Čech 16.6.2018 13:50

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Co myslíte, že je nejvyšším zájmem státu a naprosté většiny jeho občanů? Podle mne to, aby stát měl fungující vládu s důvěrou parlamentu. Jak mám ovšem rozumět tomu, že téměř všechny politické strany a jedno hnutí vystupují proti zájmu státu a jeho občanů, tím, že nehodlají podpořit vládu jmenovanou prezidentem a jeího předsedu, který jako lídr ANO 2011 vyhrál s výrazným odstupem volby a dělají vše možné pro to, aby regulérní vláda nevznikla? Kladou snad onu "volnou soutěž politických stran" nad zájem státu a jeho občanů? Asi ano, alespoň se tak chovají. Mluvím o ODS, TOP 09, KDUČSL, Pirátech a STAN.

M. Kolář 16.6.2018 13:58

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Já jsem voličem jedné z těchto stran které jmenujete,, a jsem zcela kategoricky proti spolupráci s Babišem i Zemanem .. A myslím si, že mocenský vzestup těchto lidí je neštěstím pro zájmy ČR. Takže jak vidíte, chápeme zájmy našeho státu asi dosti odlišně, možná neslučitelně ...

Hnutí ANO je založené na vůdcovském principu, a to je při volebním výsledku jakého dosáhlo akutním ohrožením pro demokracii. Vůdcovský princip a demokracie nejdou k sobě... Současný prezident zastupuje zájmy ruského režimu, nikoliv zájmy ČR.. Alespoň v tom smyslu, jak zájmy ČR chápu já...

P. Čech 16.6.2018 21:03

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Hm, co asi rozumíte pod půojmem "zájmy našeho státu"? Jsou to přece zájmy jeho občanů. A právě ti občané stanovili jako vítěze voleb ANO 32011. Nemálo hlasů dali také SPD. Z politických stran se jakž takž umístila ODS a Piráti. každopádně ovšem s ostudným odstupem. Co jsou to podle Vás "zájmy ČR"? Zájmy nějaké "elity" z některé z politických stran?

P. Bolec 16.6.2018 14:16

Re: Parlamentní demokracií nejsme a nikdy jsme nebyli.

Hlasuje podle svého vědomí-svědomí. Tak to nějak je !

F. Doušek 16.6.2018 11:44

Poche se dle jeho vlastních slov

vymezuje proti KSČM v případě koalice ANO s SPD, ale KSČM mu už nevadí v případě koalice ANO s ČSSD.

Zvláštní veletoč.

P. Bolec 16.6.2018 11:51

Re: Poche se dle jeho vlastních slov

Pane Doušku, určitě jste postřehl, že ČSSD již za Sobotky uvažovala o zrušení Bohumínského usnesení. Jen poznámka-KSČM ani SPD v současné době se do vlády nehrnou a na základě domluveného programu vznik vlády pouze podpoří.

F. Doušek 16.6.2018 11:59

Re: Poche se dle jeho vlastních slov

Já to postřehl, vysvětlujte to třeba jmenovanému Pochemu. Ten s tím opět přišel.

J. Schořík 16.6.2018 12:08

Re: Poche se dle jeho vlastních slov

Přišel s tím, že KSČM nám nebude určovat kdo bude ministr. Na tom je v ČSSD obecná shoda..