1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Sci-fi a realita

No a je to tady, v sobotu jsem zde psal, jak zásadní je postoj Miloše Zemana k eventuálnímu obrannému radaru NATO na našem území, a tím jsem odhadl směr politické debaty: Bohuslav Sobotka označil projekt naznačený newyorským ex-starostou Giulianim za sci-fi, kdežto Miroslava Němcová vyjádřila veřejně naději, že by Zeman dohodu o radaru podepsal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lepew 14.11.2016 19:45

Re: ZOUFALCI U KONĚ !!!

Je to druhá liga. Těm prvoligovým asi došlo, že to nemá žádný smysl.

Co nechápu je, proč to prostě není důstojná oslava toho 17. - starý dobrý písničkáři, vzpomínky, svíčky. Proč do toho zase musí plést své ambice jakási revoluční parta starých unavených hipíků..

P. Vandas 14.11.2016 19:51

Re: ZOUFALCI U KONĚ !!!

Došlo jim spíše, že se bude přepřahat. :-):-):-)

J. Vobr 14.11.2016 19:53

Re: ZOUFALCI U KONĚ !!!

Že by i eunuši si chtěli zapíchat ???

:-)))

:-)))

P. Lepew 14.11.2016 19:58

Re: ZOUFALCI U KONĚ !!!

Trochu to tam cítím.. Bez ironie. :)

K. Zelený 14.11.2016 19:03

To by jeden nevěřil,

jaké kvantum progresívních, na tepu doby držících prst střízlivých a pronikavě racionálních důchodců se tady vyskytuje. Kdepak sametové, havlistické postávání na náměstích, to dávno odvál čas, dnes je třeba doma v teplíčku obětavě datlovat sžíravé glosy, rozšafně pokyvovat hlavou nad nevyléčitelnými idealisty a přezíravě se usmívat a strategicky mlčet k jednání Zemana, Babiše, Chovance, Štěcha et consortes a jejich sunutí země zpátky, kde jsme už byli.

Chtělo by se říci – já vám to říkal, pak si nechoďte stěžovat, ale vy byste si stěžovali stejně, tak co s vámi.

J. Vobr 14.11.2016 19:08

JE TŘEBA VYMĚNIT LIDI !!!

:-)))

:-)))

K. Zelený 14.11.2016 19:21

Re: JE TŘEBA VYMĚNIT LIDI !!!

Není, příroda se o vás postará samovolně, don't worry!

P. Lepew 14.11.2016 19:11

Re: To by jeden nevěřil,

Zase jste mne nachytal, konečně jako vždy. Kde Vy berete ten odhad? Neuvěřtelné.

Ale máte u mne pravdu v jedné věci.

Pokud si mám vybrat mezi nevolenými vyvolenými Halíkem, Sommerovou, Štěpánovou, Márdim, Rychlíkem a Polívkou, a proti nim legálně zvolenými Zemanem, Babišem, Chovancem, Štěchem atd., volím tu druhou skupinu.

Jistě máte v tom panoptiku i pár jmen, které mám rád, nicméně nikoho z nich neznám natolik abych jim věřil a legitimitu nemají žádnou. Nová revoluce nebude pane Zelený, zkuste to ve volbách - dejte ty řečníky na kandidátku - nepochybuji že se ani nedostanete do parlamentu.

K. Zelený 14.11.2016 19:27

Re: To by jeden nevěřil,

No a kvůli voličům Zemana, ... to tady takhle vypadá. Kdybyste aspoň, věren své strategii, seděl doma a čekal, jak se to vyvine !

P. Lepew 14.11.2016 19:43

Re: To by jeden nevěřil,

Já nejsem volič Zemana mistře Zelený. Já v presidentské volbě zůstal sedět, přesně jak mi navrhujete.

Tohle není o strategii, Vaše partička se snaží z významného státního svátku vytřískat pozornost pro nesmyslné bláboly o odnášení republiky na Východ, o probouzení občanské společnosti, o hledání presidentského kandidáta. Snažíte se budit dojem, že zastupujete nějakou významnou část voličů.

Nezastupujete pane Zelený, Vaše šaškárny jsou většině zcela volné, Vaši umělci jsou pouze směšní. Pokud by ta akce měla být jen důstojnou oslavou 17.11 (což by asi řada lidí uvítala) byl by jiný program, jiní řečníci a rozhodně by se budíky nebudila společnost a alegorický průvod by neparodoval Zemana, Klause, Putina a kdovíkoho ještě..

Pro mne je to celé trapné zneužití výročí, pro Vás zřejmě něco co Vám dává pocit podstatnosti a občanské angažovanosti.

P. Lepew 14.11.2016 19:53

Re: To by jeden nevěřil,

Oprava.

Samozřejmě to jeden dopad má. Podporuje to onu legendu o existenci pražské kavárny a podporuje to Zemana..

P. Čech 14.11.2016 19:32

Re: To by jeden nevěřil,

Babiš, Chovanec, ti nebyli zvoleni. Zeman a Štěch ano. Zvolen je jen ten jedinec, který je volen přímo. Ne přes nějaké politické strany či hnutí. Pokud je zvolena jistá politická strana, uvede do PS ty jedince, kteří figurují na volitelných mítech jejich kandidátek. Ti však nejsou voleni, jsou nadiktováni. Přečtěte si volební zákony a uvidíte, koho volíte. Je to tam naprosto jasně napsáno. Do Poslanecké snemovny a do zastupitelstev krajů, měst a obcí jsou voleny politické strany a hnutí, nikoliv zástupci občanů. A kroužkování? To je jen úlitba ovčanům, aby měli pocit, že volí. Na konečném výsledku to však nic nemění.

M. Berka 14.11.2016 19:12

Re: To by jeden nevěřil,

No jo, to je ten technický pokrok, doby kdy se bubnovalo na náměstí jsou už docela dávno pryč... Dnes je tady digitální ekonomika a informační společnost... :D :D :D

J. Franke 14.11.2016 19:21

Re: To by jeden nevěřil,

Vláda SRKS ovšem napíše ostrou nótu! To si sousední ČR za rámeček opravdu nedá...

K. Janyška 14.11.2016 18:54

Mně zajímá 17.listopad 1989 jako sonda do lidských duší a

povah. Kdo se posral a kdo ne. Posrali se prakricky všichni, jen a já pár vyvolených ne. Schovali se v ulicích a na náměstích a čekali co bude. A civilizace trhla oponou a spontánní řád se přešaltroval... Dzp.

P. Vandas 14.11.2016 19:03

Re: Mně zajímá 17.listopad 1989 jako sonda do lidských duší a

A někteří zakládali ještě v lednu odbory, že. :-):-):-)

K. Janyška 14.11.2016 19:20

Re: Mně zajímá 17.listopad 1989 jako sonda do lidských duší a

To je možné, já ne. Já tzv.akční výbor (já jsem ten název nevymyslel, ale platil na rudé, báli se už toho názvu, jak v 50.letech) místo OF na pracovišti a ovládli jsme jím úplně všechny a všechno. Byl jsem zvolen jeho předsedou všemi zaměstnanci LNH a kandidátů bylo tuším 22 až 25. Už si přesně nepamatuji. Drtivou většinou. Ale to bylo jen na pracovišti. Ve městě a na okrese to byla jiná jízda. Do konce roku byly všechna posty státní správy naše. Pod mým šéfováním... Dzp.

P. Vandas 14.11.2016 19:30

Re: Mně zajímá 17.listopad 1989 jako sonda do lidských duší a

A slavně jsi byl zvolen delegátem Všeodborového sjezdu ROH. :-):-):-)

K. Janyška 14.11.2016 19:41

Re: Mně zajímá 17.listopad 1989 jako sonda do lidských duší a

Ano, rodočerné komunistiické hovado, abych ho zrušil. A popedlo se... Dzp.

K. Janyška 14.11.2016 19:47

Re: Mně zajímá 17.listopad 1989 jako sonda do lidských duší a

Abych vám ho zrušil a povedlo se, rudý důstojníku v záloze rudé ČSLA... Dzp.

P. Vandas 14.11.2016 19:55

Re: Mně zajímá 17.listopad 1989 jako sonda do lidských duší a

No hlavně, že se ti to povedlo. Odboráři. :-):-):-)

V. Čermák 14.11.2016 18:40

Na Václaváku bude mazec.

Nahoře principál Zelený ( kdo to je)? se svými melodyboys Dědečkem, Hutkou, Štěpánovou atd. ( Kde máte Kocába a Džamilu)? Dole Okamura se svými velkoplošnými panely ukazující zvěrsta těch z horní části...

P. Vandas 14.11.2016 19:05

Re: Na Václaváku bude mazec.

Předvídám, že příštím premiérem bude Okamura. Proč? Protože má tah na branku a doba mu napomůže. :-):-):-)

P. Vandas 14.11.2016 19:06

Re: Na Václaváku bude mazec.

Aha. V únoru? :-):-):-)

K. Janyška 14.11.2016 19:22

Re: Na Václaváku bude mazec.

Ano, vy rudočerní si navzájem nevadíte. Okakurovi nevadí komunisté... Dzp.

P. Vandas 14.11.2016 19:31

Re: Na Václaváku bude mazec.

Buď rád, alespoň mu nebudeš vadit. :-).):-)

J. Franke 14.11.2016 18:13

Dobrý večer z podzimní Svobodné Republiky Králický Sněžník

Měsíc je nádherný... Právě vykoukl mezi mraky, zkusím to vyfotit.

M. Prokop 14.11.2016 18:15

Re: Dobrý večer z podzimní Svobodné Republiky Králický Sněžník

Mně už zalezl za barák.

V. Čermák 14.11.2016 18:42

Re: Dobrý večer z podzimní Svobodné Republiky Králický Sněžník

V Brně zatmí kulový....

V. Čermák 14.11.2016 18:47

Re: Dobrý večer z podzimní Svobodné Republiky Králický Sněžník

Opravuji, zatím... A bacha, neznáte Den Trifidů?