27.6.2024 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

Schröderovy vzdušné zámky

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder vyvolal minulý týden podiv, když odjel do Moskvy, prý na dovolenou, protože je tam hezky. Ve středu se vrátil a poskytl rozhovor Sternu a televizi RTL. Válku, ve které už podle odhadů zahynulo na obou stranách sto tisíc lidí a tři miliony musely uprchnout označil za „chybu ruské vlády“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 4.8.2022 10:12

Bude krutá zima, Němci kupují kamna a štípají dříví..;-D

L. Beneš 4.8.2022 10:44

To jsou etapy pokroku zřetelně patrné i u nás. Kdysi nás přesvědčovali, abychom si pořídili přímotopy. Máme přece Temelín a Dukovany. Vhodili jsme tedy většinou kamna na uhlí. Potom přišli s tím, že topení plynem je daleko ekologičtější a je třeba zbývající stará kamna nahradit ekologickými kotly - popřípadě s dotací. Teď už ani Plynová topení nejsou in, je třeba je nahradit kamny na uhlí případně dřevěné štěpky, dokud ještě zbydou nějaké lesy. Tento stát řídí osoby poněkud úzkého rozhledu. Dalo by se to napsat i jinak.

J. Černý 4.8.2022 11:04

R^R^

F. De Winter 4.8.2022 10:10

Pelosi si prosadila svou a proti vůli Bidena si zaletěla na Tchajwan. Zdá se, že současný americký establishment je na tom stejně jako český Vystrčil-Tchajwanec nebo Fiala-Ukrajinec. Sice naprosto netuší jak uřídit propukající krizi ve vlastním státě, ale s o to větší vervou dělá nesmyslná a drahá gesta navenek.

Pelosi svou návštěvou, kromě škodolibého dráždění Pekingu nedosáhla vůbec ničeho. Měřitelný přínos pro americkou stranu a zájmy nula, srovnatelný s tím, když magoři z pražského magistrátu rozhodli, že část ulice kolem ruské ambasády se přejmenuje na Ukrajinských hrdinů. Prostě dětinské vyplazování jazyků.

Ale Čína nezapomíná. Nyní má o důvod víc podporovat Rusko. Proč by měla sebeméně vycházet vstříc, ohledně Ukrajiny zájmům USA, když z jejich strany se dočkala jen drzých a záměrných provokací.

A to varování od Bidena, že by Čína mohla přijít o své dva nejdůležitější trhy – americký a ten EU? Být Bidenem, bych něco takového po zkušenostech se sankcemi proti Rusku raději nezmiňoval. Situace nestojí tak, že Čína by přišla o své hlavní odběratele, ale nejspíš by se zhroutila americká a evropská ekonomika.

J. Černý 4.8.2022 10:14

!!

I. Pávek 4.8.2022 10:24

R^

L. Beneš 4.8.2022 10:47

Pelosiová? Ve věku 82 roků se člověk už na každého a na všechno může vys....

L. Zídek 4.8.2022 10:10

Tu druhou půlku poslední věty, Astone, můžeš tytesat do kamene !

H. Rybnická 4.8.2022 9:59

Pane autore, Vaše definice “kantonálního řešení” trochu kulhá. Za prvé tvrdíte že nás Němci CHTĚLI vyvraždit (Hitler prý sám hodil tento plán do koše co neproveditelný) ovšem MY Češi jsme etnickou čistku REALISOVALI, a to ne bez vražedných skutků i na starých lidech, ženách dětech. A to po staletí co nám tito imigranti kultivovali naše pralesy v pohraničí. Za druhé švýcarské kantonální řešení nikdy neobsahovalo státní direktivy jako je na př. “státní jazyk” nebo i preference jedné národnosti ve státních službách atp. za to ale do dnes platí autonomie kantonů o čemž mohly menšiny první republiky maximálně snít. Trochu alibistický pojem historie.

P. Diviš 4.8.2022 10:05

Němci tu tendenci nepochybně měli, ale trvá to dlouho a taky potřebovali pracovní sílu. Nestihli to, ani ty Židy nestihli, ač v jejich případě byla snaha mnohonásobně silnější.

Na vyhnání Němců z pohraničí mám názor značně nesouhlasný, ovšem s tím, že srovnáváte nesrovnatelné, vyhnání není vyvraždění. V poválečné době je to vyhnání dost pochopitelné, ač neospravedlnitelné.

Švýcarské kantonální uspořádání je jiné, protože jsou jiní Švýcaři. Nejde aplikovat kdekoliv, v byvším Československu ani na Ukrajině.

F. De Winter 4.8.2022 10:08

Ve světle současných událostí bylo vyexpedování našich Němců do Říše prozíravý státnický čin.

P. Diviš 4.8.2022 10:10

Nějaké problémy to vyřešilo, ovšem tím, že jiné zase zadělalo. Třeba je zajímavá otázka, nakolik to přispělo k bolševizaci Československa, což rozhodně nebylo přínosné.

J. Černý 4.8.2022 10:07

Ale jdi ty kozo. Němci za první reoubliky byli v Parlamentu, nabizela se jim účast ve vládě, měli své německé školy ,divadla, noviny, pokiticke strany, spolky atd. Jenže nám nevládli , jak byli zvyklí. Po Mnichovu dělali etnicke čistky v pohraničí. To nevíte. Za války u nás zavraždili 360 000 Čechoslováků, Lidice, Ležáky, Ploština atd. Po vslce jim vítězné mocnosti splnili přání a poslali je do Německa .

Jen sudetoněmecká husa o tom může tvrdit, že to byla etnicka čistka

H. Rybnická 4.8.2022 10:13

Neříkejte. Považovala bych to za minimální vybavení ve státě s třemi miliony příslušníků menšin, hovořila jsem o státním jazyce, což je samo o sobě diskriminační a také o obsazování pozic ve státních službách A ty "Kozy" tedy spíše kozlové a husy jsou které jasně definují "odsun" jako etnickou čistku jsou dnes významní historikové. Invenktivy používám jen vyjímečně,ovšem často si je myslím docela nahlas. I o Vás.

J. Černý 4.8.2022 10:18

Ty sudetoněmecká huso, to že se někde Němec nestal poštmistrem, tak to je důvod k zavraždění 360 000 Čechoslováků? A odsunu správně rozhodly vítězné mocnosti.

H. Lukešová 4.8.2022 10:25

Z těch 360 tisíc Čechoslováků bylo 270 tisíc Židů, avšak to nemění faktu, že se jednalo o československé občany. A ani vyhnání Němců, které bylo kruté a na základě kolektivní viny, se však nedá srovnávat s holocaustem a jinými nacistickými válečnými zločiny.

P. Jirkovský 4.8.2022 10:30

A proč, proboha, byste chtěla nebo měla srovnávat nacistické válečné zločiny s vyhnáním nebo odsunem? Myslela jste doufám tzv. "divoký odsun"?

H. Lukešová 4.8.2022 10:31

Ano.

H. Rybnická 4.8.2022 10:34

Paní Lukešová to je sice pravda, ovšem dost bizární, Pokud se totiž těmto občanům podařilo přežít Holocaust, nebo dokonce zavčas odejít byli poválečným Československem považováni za Němce a jejich zabraný často hodnotný majetek jim nebyl vydán. Sama jsem několik takových občanů ještě znala.

H. Lukešová 4.8.2022 10:39

O tom se s Vámi, paní Rybnická, absolutně nepřu. Komunistům ani Rudým gardistům o Židy absolutně nešlo a komunistické rodiny, které se nastěhovaly do židovských domovů a zabraly jiný židovský majetek ho samozřejmě vracet nechtěly. Někteří komunisté si posteskli, proč se zrovna "naši Židé" museli vrátit a i na Slovensku se udál poválečný protižidovský pogrom.

H. Rybnická 4.8.2022 10:50

Člověku se chce zvracet. Znala jsem matku a dceru, obě z generace mých rodičů. měli pěkný a velký domek v Černých Polích, nedaleko vily Tugendhat Jejich otec ostatně německý sociální demokrat, zemřel v Mauthausenu, obě ženy prožily Terezín. Osvětim a pak ještě Bergen Belsen. Po návratu jim bylo řečeno, že domek nemohou dostat zpět, byli přece Němci. Koneckonců je zachránila skutečnost, že dcera mohla doložit že navštěvovala české lyceum. POkud jsem o tom již psala omlouvám se. obě se ostatně dožily 100 let.

H. Lukešová 4.8.2022 10:55

Možná ano, ale já jsem Vaši zkušenost nečetla, takže Vám za ni děkuji. Pro nacisty Židé nebyli Němci, avšak pro komunisty Němci byli. O peníze jde holt na prvním místě.

R. Nešpůrek 4.8.2022 11:20

Takže ten domek dostaly ?

H. Rybnická 4.8.2022 10:28

Soudruhu, neškodilo by podívat se do nějaké učebnice dějepisu, ovšem pokud možno ne do te marxisticko-leninistické. Al Vy jste asi do školy stejně moc nechodil.

J. Černý 4.8.2022 11:07

Nacistko, myslite Posseltovu učebnici?

P. Manda 4.8.2022 11:28

Má celou školu v přírodě.

J. Václavíková 4.8.2022 10:19

R^

P. Jirkovský 4.8.2022 10:28

Paní Rybnická, už tón toho blábolu vám mohl napovědět, že se snažíte diskutovat s hluboko indoktrinovaným hovadem. Je schopno pouze dokola mlít z KSČ školení naučený bolševický lži.

H. Rybnická 4.8.2022 10:29

Asi máte pravdu, přeji pěkný a ne moc horký den.

V. Novak 4.8.2022 10:47

Co byste za co považovala vy, není podstatné - čeští Němci měli menšinová práva jako žádná menšina v Evropě mimo Československo. Měli snad taková práva Lužičtí Srbové? Češi v Polsku a Slováci v Maďarsku? Nebo Welšané a Skoti v Británii, tehdy Velké? Bretonci ve Francii sladké?

Měli větší práva, než mají Rusové v současné EU v Estonsku a Lotyšsku. těm jsou upírána i práva občanská a politická, zatímco čeští Němci je dostali ctí a darem spolu s občanstvím ČSR.