3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Ručník v ringu

Petr Štěpánek už nechce kandidovat do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Mnoho psů, zajícova smrt. Štěpánka nepodpořil klub ANO, vyměkl a jako ti lovci na saních hodil Štěpánka coby kabát na rozsápání pronásledující smečce vlků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kotas 3.10.2018 19:20

Re: Dám něco neotřelého. Babiš a Zeman si vedou krmbyčejně

Snad vyhrají Pražané, ti žádné náplavy nepotřebují.

J. Anděl 3.10.2018 19:19

Re: Dám něco neotřelého. Babiš a Zeman si vedou krmbyčejně

Přiznám se, že jsem ani netušil, že jsou mu připisovány takové šance. Já letos senátora volit nemůžu, ani kdybych chtěl, tak si halt počkám na jiného mamlase. Takže ne v Praze, ale v Praze 4.

V. Kotas 3.10.2018 18:31

Nevím, co ty Lidovky zase předvádějí.

Vyvěsí článek, ale diskusi nepřipustí. Ty ci ká ni, kteří pracujou a posílají fotky, by nejdříve měli uvést, kolik % jich je, z celkového počtu v ČR. Název rom, je nezachrání !

J. Jelínek 3.10.2018 18:45

Re: Nevím, co ty Lidovky zase předvádějí.

Ano, máte pravdu, je třeba připustit diskusi. A co takhle diskutovat o presidentovi a jeho intelektuálním a morálním sešupu?

V. Čermák 3.10.2018 18:48

Re: Nevím, co ty Lidovky zase předvádějí.

A co takhle diskutovat o nemocném kníže pánovi po sešupu Bakalovském....

J. Jelínek 3.10.2018 18:49

Re: Nevím, co ty Lidovky zase předvádějí.

Klidně, má se mluvit o všem.

V. Čermák 3.10.2018 18:56

Re: Nevím, co ty Lidovky zase předvádějí.

Taky jsem pro, ale hloupé plivání a zejména urážky rád nemám....

R. Neveselý 3.10.2018 19:09

Re: Nevím, co ty Lidovky zase předvádějí.

Když nemáte rád, tak neplivejte o "nemocném kníže pánovi".

K. Janyška 3.10.2018 18:27

SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Samovolně v čase a v prostoru vzniklá řídící struktura objektů a subjektů vesmíru, tedy věcí, zvířat, rostlin a lidí, nazvaná spontánní řád je neosobním fenoménem, přítomném na každém jeho místě. Vzniká prostřednictvím podobností v alespoň charakteristikách pravidel, kterými se její budoucí prvky řídí a podobnostmi v jejich chování k všemožným silám vesmíru, včetně například fyzikálních, chemických a na zemi i biologických. I ony zvláštními spontánními řády jsou.

Je to tedy jediná možnost existence všeho, co vidíme a jsme schopni vnímat, včetně nás samotných a našich myslí, které jsou spontánními řády vůbec nejsložitějšími. Jsou to spontánní řády informací, prostřednictvím kterých myslíme a adaptujeme se právě na spontánní řád světa a lidského světa. Organismy nejsou ničím jiným, než také jen druhem spontánních řádů, v tomto případě spontánně řízených DNA, která však je produktem spontánního evolučního procesu v čase a v prostoru také.

Všechno tedy do sebe samovolně zapadá a adaptuje se a co ne a dostane se do dosahu, pak to také udělá. Samovolně a jen podle toho jaké adaptační možnosti v dané situaci jsou. Spontánní řád se upřesňuje a rozšiřuje a zahušťuje tímto způsobem a vykazuje tak sebepořádací, seberegulační a sebezáchovné vlastnosti.

Nejhustším a nejpřesnějším spontánním řádem je spontánní situace na Zemi. Až to vypadá, že se nacházíme v nejuspořádanější části vesmíru, jakoby se spontánní řád vesmíru šířil od nás. Samozřejmě, ne naší zásluhou a ne kvůli nám. Je to naopak, proto jsme, neboť je tu nejsrovnaněji.

K. Janyška 3.10.2018 18:27

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Co však z toho vyplývá pro lidskou situaci ? Nic menšího, než že lidská aktivita, ne záměry, plodí totéž co jakýkoliv jiný pohyb ve vesmíru, tedy spontánní řád, v tomto případě spontánní řád lidského světa. Ten spočívá v tom, že obchodem individualizovaní aktivní lidé jsou řízeni podobnými pravidly, které se v reji spontánního evolučního vývoje vyvinuly, jako odezva na jejich interakci.

Tento stav je nezdemontovatelný a lidmi neřiditelný. Jak by mohl být, vždyť jsme tohoto superprocesu plodem a produkty, ne autory. A to včetně naší schopnosti myslet a tvořit. Je možné, to pro nábožensky založené, že spontánní řád je nástrojem Božím, ale nic takového věda zatím ani nenaznačuje, takže jen v poměru 50 na 50.

Podrobnosti o aplikaci tohoto vědění na lidskou situaci popisuje kompozitivní teorie, tedy vědecký a jen vědecký, výklad lidského světa, jemuž vévodí ten od A.F.Hayeka, nositele Nobelovy ceny za ekonomii... Dzp.

J. Havelka 3.10.2018 18:51

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Máma štiková klofla mladýho a parohatej štika taky přezbrojil na mladší, ségry kozatky štikové, jsou taky celebrity, jsem hrdým Čechem!

K. Janyška 3.10.2018 18:57

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

S vámi to tedy zacvičilo... Dzp.

K. Janyška 3.10.2018 18:16

Astone, Petra Štěpánka znám osobně kolem čtvrtstoletí,

ale nikdy bych na něho nevsadil. Nikdy neměl věci promyšlené a s fundamentem. Jinak ČT a ČRo považuji za sdělovací prostředky EU.

EU existovat nesmí a komentovat její zločinecké závěry, ať už pocházejí od kohokoliv z ní, je zbytečné. Je to nadnárodní zločinecká organizace zřízená a řízená Bilderbergem a podle toho je nutno ji posuzovat. Německo mu slouží jako přirozený evropský hegemon a Merkelová v něm pilně tajně zasedá... Dzp.

I. Kellner 3.10.2018 18:01

Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

oni i zlepšují svou výzbroj.

Právě byl sestřelen americký C-130 Herkules s 11 člennou posádkou.

Jsme kousek ood cíle, vydržme! -)

K. Janyška 3.10.2018 18:05

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

Jste blbej nebo navedenej... Dzp.

I. Kellner 3.10.2018 18:16

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

Já tam nejsem..

K. Janyška 3.10.2018 18:18

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

To je jedno. Blbej jste tady, tedy pokud jsem správně odhadl, že máte USA za zlé jejich obranu civlizace bojem v Afgánistánu, kde se pilně připarvovala islámská světová armáda... Dzp.

I. Kellner 3.10.2018 18:42

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

U kompu s polštářem pod prdelí se bojuje a brání civilizace úplně nejlíp.

J. Jelínek 3.10.2018 18:46

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

Máte hemoroidy?

V. Čermák 3.10.2018 18:53

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

Ti Nejbojovnější mají většinou Modrou knížku a v terénu by nevydrželi 3 dny po sobě,,,,

I. Kellner 3.10.2018 18:57

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

No právě.

Největšími bojovníky jsou invalidní a starobní důchodci s plochejma nohama. Viď Kajane.

J. Anděl 3.10.2018 19:01

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

V Afghánistánu tu nebojuje žádnej z nás. Znamená to, že na to smíme mít jen jeden názor?

I. Kellner 3.10.2018 19:07

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

Určitě ne. Já si jen vyhrazuju právo na názor, že stát na ztracené vartě je pitomost, hemeroidy nemaje.. -)

J. Anděl 3.10.2018 19:38

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

To hej (právo na názor).

Obsah neposoudím, neznám do detailu sřli ;-)

K. Janyška 3.10.2018 19:08

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

Troubo, já měl na za vás, komoušů, ve vaší rudé ČSLA 99 dní basy a sloužil jsem u superzvláštního útvaru, rok PŠ, a pak jsem bral síť Asmara - Teherán - Heidelberg v tehdejším západním Německu. Takže prr. O převratu jsem vám to vrátil i za moje rodiče, milionáře z první republiky a do roku 1955 ještě vlastnící stále nově zřizenou zemědělskou firmu. 4 páry koní, 25 krav, 15 žíru atd. Otce jste dvakrát zavřeli. Byl jsem kromě mnoha a mnoha jiného profesoinálním tzv.Supermanažerem Občanského fóra... Dzp.

I. Kellner 3.10.2018 19:14

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

Čtyři páry bílejch koní..?

ty nikdo nedohoní..!

-)

K. Janyška 3.10.2018 19:16

Re: Koukám, Talibové nejen že vítězně postupují

A všechny jste nám šlohli, rudoši... Dzp.

M. Prokop 3.10.2018 17:03

Dneska je na Andělu legrace,

vedle sebe družně nějací ti Spojenci s Pospíšilem (je tam, hned se oteplilo), SPD, ODS a ANOnisti. Zmatek nad zmatek.

J. Matuška 3.10.2018 16:39

Mezinárodní soud v Haagu nařídil USA

zrušit část sankcí proti Íránu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) dnes nařídil Spojeným státům, aby zrušily část protiíránských sankcí, a to těch, které ovlivňují humanitární dovoz a rovněž služby spojené s bezpečnostní íránského civilního letectví. Informovala o tom agentura AP. Spojené státy letos zavedly proti Íránu nové sankce poté, co vypověděly mezinárodní jadernou dohodu s Teheránem z roku 2015. Íránci se v dohodě zavázali omezit svůj jaderný program výměnou za zrušení s ním spojených sankcí. Americký prezident Donald Trump ale dokument kritizoval mimo jiné s argumentem, že se nevztahuje na íránský balistický program.

https://echo24.cz/a/SZ4dH/mezinarodni-soud-v-haagu-naridil-usa-zrusit-cast-sankci-proti-iranu

MSD je hlavní soudní orgán Organizace spojených národů. /WIKI/

M. Prokop 3.10.2018 16:55

Re: Mezinárodní soud v Haagu nařídil USA

Tak to určitě USA poslechnou (asi stejně, jako MSD poslouchá Irán). :-P