29.7.2021 | Svátek má Marta


Diskuse k článku

Rozumná změna systému PES

Pozměněné podmínky počítají s tím, že větší váhu bude mít situace v nemocnicích. Jednotlivé stupně se budou odvíjet od počtu pacientů na covidových lůžkách a na JIP/ARO. Zde je dobře podotknout, že tu zbývá prostor k vyčištění: i vrabci na střese si cvrlikají, že na covidových lůžkách je nával mimo jiné i pro to, že je na ně vysazená výrazně vyšší taxa než na lůžka takříkajíc civilní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kellner 13.1.2021 18:10

Ale kdepak, nenadávaj. Je to jejich bidetní soudružka a určo peníze na studium sesbírá. A pak udělá svět kvetoucí zahradou s větrníky.

J. Kombercová 13.1.2021 18:13

Taky tomu pevně věřím.

I. Kellner 13.1.2021 18:15

..a tak nám zase vytřou zrak, a nám nezbude než zalýzt zpátky do kanálů.

H. Kotaz 13.1.2021 18:25

Už jí peníze posílají.

R. Tesařík 13.1.2021 18:28

Oni jim to nadávání zatrhnou, nebojte. No a pak bude už jen růžová zahrada.

J. Anděl 13.1.2021 18:52

Celej netovej svět ne. Část nadává, část chválí.

Ano, to je důsledek zveřejnění na netu. Kdyby se vysmála matce, jak je povrchní a blbá, v mailu nebo po telefonu, tak by to celej netovej svět neřešil.

To je přímo jádro pudla, proč mi to zveřejnění vlastní rodiny na webu připadá tak zvrhlé a mělo by být odstrašujícím příkladem pro co nejvíc mladých lidí to jenom jde.

J. Venc 13.1.2021 18:06

Šmarjá, pane Anděli! Navrhoval jsem to coby ideální scénář k hollywoodskému spektáklu. Absurdní komorní drama o rozervané mladé dívčině + spousta pyrotechnických efektů v rámci dobývání Kapitolu.

Skutečně věříte, že ta obrovská země směřuje stejným směrem, jako ta kravka?

:-)

J. Kombercová 13.1.2021 18:14

Zvonku to tak vyzerá.

J. Venc 13.1.2021 18:34

Nemám (přiznávám i bez mučení) tak podrobné a zasvěcené info o konkrétních reáliích v zemi za Velkou louží jako ta Vaše parta.

Tak si (s dovolením) ponechám svou skepsi o Vašich "nálezech".

:-)

J. Anděl 13.1.2021 18:47

Nevím, jestli ta obrovská země. Ale víc lidí, než jedna kravka.

J. Venc 13.1.2021 18:51

Přirozeně ano (možná i tisíce, desetitisíce lidí, v té stamilionové záplavě) - nicméně dotaz byl zcela konkrétní.

Celá země? Gulagy?

Fakt jim k tomu zde nic nenapíšete. (?) Tak ne, no. Co už s tím.

:-)

J. Anděl 13.1.2021 18:59

Gulagy ne. Nějaká zajímavá kombinace korporátů (Gugl, FB, TW atp.) a demokratického socialismu, hlídající názory a vyhazující za špatné z práce či omezující v sociálních kontaktech (alá některé díly BlackMirror) docela klidně. Záleží na poměru. Já nevím, kde se to přehoupne. Podle mě na to není nutných celých 50 procent populace, laicky hádám tak 30?

J. Venc 13.1.2021 19:05

Ste podprahově a úmyslně zmínil mé oblíbené Black Mirror, styďte se.

:-)

A ano, svět kráčí prapodivným směrem. Přisuzovat ovšem vzdálené zemi, o které víme ještě méně než o té své (a ještě méně tomu rozumíme) natolik absurdní konce Vám tedy připadá v pořádku?

:-)

J. Anděl 13.1.2021 19:16

To píšete, jako bych byl sudička a mohl za to, jak to tam dopadne :-).

V Hollywoodu točej spoustu filmů ve stylu Den nezávislosti či Mad Max, sleduju to celej svůj život, jednoho to prostě poznamená, tak čekám, co z toho bude. Mimozemšťani? Zombies? Nebo jenom progresivní neomarxisti?

:-)

J. Venc 13.1.2021 19:31

Ste navařil instantní nudle (?) Styďte se nadvakrát.

:-)

Podstata jest zřejmá - vyvozovat z několika anomálií (včetně té kravky a i kdyby takových případů byly tisíce) směřování celé země může jen prostoduchý idiot. Anebo prostoduchý ideolog.

Sázím osobně na samosprašné hermafrodití mimozemšťanské demokraty nakažené zombies.

:-)

J. Anděl 13.1.2021 19:44

Tak třeba BLM není úplně ojedinělá anomálie. Různé ty kauzy z univerzit, kulturních prostředí, metoo atd. také ne.

Občas z toho vykoukne skutečně bláznivý mediální příběh jako je tento, nebo jako když nějaká bílá holčina, když jí bylo patnáct a udělala řidičák, postnula kamarádům zprávu "Koukejte nigas už můžu řídit". Teď jí je prý dvacet a dostala se na univerzitu. No a nějaký její dobrý kamarád si ten soukromý post tehdy uložil, teď ho statečně zveřejnil a už zase slečna na univerzitu nechodí. A úplně stejně jako ta mladá studentka je na to hrdý a věří, že to je morálně správný krok.

To jsou skutečně takové ojedinělé příběhy, mediálně zajímavé atd. Dost možná různě zkreslené, kdo ví, jak přesně to bylo, co ty lidi k tomu vedlo atp.

Typické pro ně je, že je tak snadné to se stávajícími technologiemi udělat. Znepokojující na nich je, že na to instituce reagují a jdou tomu vstříc, jako ta univerzita.

I ty volby - toho blonďatého magora prostě volila skoro půlka voličů. A jen čtvrtka z těch voličů (podle průzkumu teda) naprosto odmítá hypotézu, že demokrati jsou satanisti, co jedí děti (já bych jí taky naprosto neodmítl - jak to mám proboha vědět, třeba jedí :-)). Jen čtvrtka ze 74 miliónů lidí.

A kdo ví přesně, kolik z těch 80 miliónů lidí, co volili Bidena, si zase myslí o těch 74 miliónů nějaké jiné hrozné věci. Kapitalisti, vykořisťující muži, nadřazení bílí. Jenom škoděj přírodě, vykořisťujou a tak.

Z toho nějaký alespoň průměrný díl Black Mirror prostě být může.

Jestli jim to přeju, abych mohl říkat "já jsem vám to říkal"? Budu v noci zpytovat svědomí a doufám, že dojdu k závěru, že jim to nepřeju. Ale jistej si nejsem. K čemu bych pak chroupal ty cibulkové kroužky?

J. Venc 13.1.2021 20:01

Se odmlčím, neb jste toho sem nasázel až moc - jdu o tom přemýšlet (jak jste sem vůbec tak objemný text nacpal, máte zde nebeská privilegia?)

A udělám si k tomu ty cibulové kroužky, neb jsem dlouho neměl žádnou smaženou prasárnu. Absťák.

:-)

J. Anděl 13.1.2021 20:07

Pardon, to jsem celej já :-)

Dobrou chuť přeji.

Neviděl jste náhodou to Death to 2020? Prý je to od tvůrců Black Mirror. Třeba by se to ke kroužkům hodilo. Ale nevím.

:-)

J. Venc 13.1.2021 21:05

Doposud jsem neviděl, jde nicméně o netflixáckou záležitost, v hledáčku to mám.

A o ostatním doposud přemýšlím. Serete mne.

:-)

J. Anděl 13.1.2021 21:23

Taky se seru a nechci na to být sám.

Možná je to ode mě sobecké.

:-)

J. Anděl 13.1.2021 19:27

Dodávám: ale ano, je možné, že si to tam latinos udělají nakonec celé úplně jinak. Kromě mnou uvedených variant jsou ještě jiné možnosti.

S těmi informačními technologiemi se budeme muset naučit žít a já myslím, že to prostě bude dost mazec. Ten Pavlík Morozov to měl mnohem těžší, dneska stačí jednou kliknout.

Jestli budeme na živu a budeme si to moci ekonomicky dovolit, pořád ještě je možnost se pohodlně uvelebit s cibulkovými kroužky a ten Armagedon si vychutnat. Omlouvám se, že mě občas přepadne splín a mám pocit, že to bude špatný. Dneska mám lepší náladu a myslím si, že očekávaný strašný konec bude docela zábava.

:-)

J. Venc 13.1.2021 19:35

Ano. Podobnou existenciální úzkost (občas paradoxně i radost) cítím rovněž.

Bezvýhradný souhlas.

:-)

R. Brzák 13.1.2021 17:52

stejně, jako první respirátory či kvalitní roušky na jaře rozdělili přerozdělovači mezi své kolegy a blízké, i dnes titíž přerozdělovači očkují nejprve sebe a své kolgáčky - koho to překvapí, ten je naivka. Přerozdělovač totiž přirozeně přerozděluje tak, aby to vyhovovalo jeho zájmu - podstata státu.

V. Novák 13.1.2021 17:55

Ale no tak - přece vakcína je strašný útok na naši svobodu - tak proč vám vadí, že o tu svobodu přijdou přednostně jiní?

R. Brzák 13.1.2021 17:56

mě to nevadí - já vakcínu nepotřebuji, přeji ji všem, kdo ji chtějí. Ani zklamán nejsem - neočekávám u moci nad sebou anděli, protože ti neexistují...

P. Jirkovský 13.1.2021 18:00

? anděli ?

P. Boublíková 13.1.2021 17:57

I roušky jsou útok na naši svobodu, přece. O respirátorech raději nemluvit! ;-)

V. Novák 13.1.2021 18:07

Já jen že ne dostatečně chápu to rozhoření u antivakcinoida...

Nejspíš je v tom takové to povinné české brblání vždy, všude a na všechno. Jako s tím Irem, co vylez z Ellis Islandu a zeptal se prvního, koho potkal "Máte tady nějakou vládu?" - "No, samozřejmě..." - "Tak já jsem proti!"

M. Pivoda 13.1.2021 17:39

Dnes na CRo2 hovořil bezpečnostní analytik Andor Šándor. (Moderovala Zita Senková).

Dvě upřesnění k jeho docela výstižnému projevu.

1. Bylo možno předvídat útok na americký Kapitol ve Washingtonu? Andor Šándor o tom pochybuje, ale já se naopak domnívám, že to docela dobře předvídatelné bylo. Podobně jako lze dnes docela dobře předvídat, co s českým Pepíkem asi udělají protikovidové postoje českého ex-prezidenta Václava Klause.

2. Katar je prý velmi bohatou zemi. Proč? Má prý zásoby zemního plynu na cca 150 let. Působivější od Andora Šándora ale mohla být informace, že arabské země mají dnes zásoby slunečního záření na několik následujících milionů let.

R. Brzák 13.1.2021 17:46

oni totiž ti Katařané nejprve musí prodat ten plyn, aby dosáhli na technologie k efektivnímu využívání onoho slunce. Přečtěte si taky něco o výpadcích v energetické síti v Evropě, které mají (A dlouho ještě budou mít) na svědomí sluneční a větrné farmy...