2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Rozhodně ne prohra

Evropské konkláve může vypustit bílý kouř z komína, shodlo se na kandidátovi pro šéfa Evropské komise. V čele evropské exekutivy má stanout německá ministryně obrany Ursula von der Leyen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jelínek 3.7.2019 12:22

Re: Nigel Farage

A navíc těch migrantů!!!! A ten liberálně demokratický Caligula, to byl také pěkný eurohujer, jestlipak on to to nebyl nakonec sluníčkář, nebo, u Jóviše, havloid?

J. Schořík 3.7.2019 12:25

Re: Nigel Farage

A ti havloidní raní křesťané.. Sodoma Gomora..

K. Janyška 3.7.2019 11:52

Re: Nigel Farage

Vy jste hloupý člověk, skoro jako Netzer... Dzp.

M. Prokop 3.7.2019 11:20

Re: Nigel Farage

Paradoxní je, že se o to snaží hlavně jeden velmi historický stát, Francie.

Na druhé straně, poslední dobou dost ztrácí význam, takže nejspíš se letitá francouzská snaha vládnout Evropě dnes projevuje takhle. Německo není tak historické, ale tu snahu má podobně jako Francie.

Jeho dva předchozí pokusy byly horší.

E. Pawlica 3.7.2019 10:34

Astonovi králíci

„ ... musí následovat kompetenční stížnost a následně proces, který povede ke zbavení funkce prezidenta, který nectí ústavu, na niž přísahal.“

Aston tahá králíky z klobouku. Jednak je kompetenční stížnost nesmysl, ale nešť – jde o kompetenční žalobu. Jejím výsledkem není zbavení prezidenta funkce (což o to – Zeman na Hradě neštve jen Astona), ale vyjasnění kompetencí, jak již sám přívlastek tohoto procesního kroku naznačuje.

Aston je z „úspěchu“ estébácké špíny na summitu EU nadšením tak vykolejený, že již stěží zatajuje své sympatie k ní. O žádný velký úspěch se ale nejedná, protože V4 sice zablokovala, aby se předsedou Evropské komise stal Frans Timmermans, přitom se střelila i tak trochu do nohy. Současně zařídila, že žádný z jejích zástupců nezískal vysokou funkci, ač to původně vypadalo, že by slovenský či maďarský kandidát mohl vést unijní diplomacii.

Takže nula od nuly pošla. Ještě že ne ten Timmermans ... Jenže ani s navrženým Belgičanem to taky nebude mít V4 snadné – před časem uvedl, že nesolidární V4 by mohla opustit Schengen, a k nám i našim sousedům je velmi kritický.

M. Prokop 3.7.2019 10:36

Opravdu?

" ač to původně vypadalo, že by slovenský či maďarský kandidát mohl vést unijní diplomacii."

Nebo jen zbožné přání?

P. Forejt 3.7.2019 10:53

Re: Opravdu?

přátelé, vždyť je to opravdu šumafuk, kdo ty zločince povede. Už se těším, až je budou popravovat, jak si budou dávat přednost ...kucky.

J. Jelínek 3.7.2019 10:58

Re: Opravdu?

Šmarjá Forejt, kdo zase bude popravovat? Kuckyněnko, fakt to začni ředit a neber to v plný palbě. Raději si nařeď i vodu.

P. Jirkovský 3.7.2019 11:03

Re: Opravdu?

Ten by si radši neměl ani votvírat vokno ....

J. Matuška 3.7.2019 10:21

Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

ale loajální matka sedmi dětí

http://jdem.cz/faxg89

Souhlasit s jejími názory nemusím, ale o lidských kvalitách nepochybuji. Je to obdivuhodná žena!

M. Moravcová 3.7.2019 10:28

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

pravda, konečně tam bude někdo, kdo má děti

P. Jirkovský 3.7.2019 10:59

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

Tak to je fakt! Kvalifikační předpoklad pro vysokou funkci jsou funkční ovaria nebo testes...

M. Prokop 3.7.2019 11:15

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

Ta ovaria v poslední době více a nemusí ani být funkční. Viz nadšení nad tím, je-li někam instalována žena, případně snahy o kvoty či 50%.

P. Jirkovský 3.7.2019 11:18

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

Já bych se v tom radši nevrtal. Konec konců, mám dojem, že ani jeden z nás není gynekolog.

M. Prokop 3.7.2019 11:22

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

Však já to taky beru spíš politicky, než gynekologicky, jen jsem pokračoval v použité terminologii.

P. Jirkovský 3.7.2019 11:25

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

Aha. Já jsem tyhle věci vždycky chápal ... tak nějak doslovně. Hímlhergot, proč vlastně používám minulej čas?

S. Netzer 3.7.2019 11:09

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

Co si od toho slibujete?

M. Prokop 3.7.2019 11:23

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

Já nic.

P. Zinga 3.7.2019 11:43

Re: Ursula von der Leyenová: ambiciózní,

Cikánky jich mají taky hafo...

M. Pivoda 3.7.2019 10:01

Připravuje se snad Evropa na nějakou budoucí válku?

"... V čele evropské exekutivy má stanout německá ministryně obrany Ursula von der Leyen. ... "

To je docela praktická kvalifikace k budoucímu poslání.

J. Franke 3.7.2019 10:04

Re: Připravuje se snad Evropa na nějakou budoucí válku?

Ovšem vzhledem k velikosti a složení Bundeswehru zase nic moc...

M. Prokop 3.7.2019 10:13

Re: Připravuje se snad Evropa na nějakou budoucí válku?

Velikosti, složení a hlavně, aktuální kondici. Z průseru do průseru.

P. Forejt 3.7.2019 10:05

Lidé z toho mají pudel

a říkají, že to se Babišovi povedlo a je to opravdu famózní úspěch politiků V4 ....v čele Evropské komise politička, která chce Spojené státy evropské, v čele Evropské rady vůči V4 nejkritičtější premiér Beneluxu, šéfem pro zahraniční politiku člověk, který toho o středu Evropy moc neví....Bingo.

P. Hlosta 3.7.2019 10:11

Re: Lidé z toho mají pudel

Na možnosti, které dává realita příslušnosti ČR k EU, je to myslím úspěch. On je úspěch už v tom, že náš premiér si dovolil nedržet lajnu s hlavními silami EU.

P. Brich 3.7.2019 9:59

Jen za 18, druhá bez dvou za 20

Půjde o to, jestli EU bude budovat socializmus internacionální, anebo plagiát nacionálního socializmu dle německé fazóny.

PB

P. Forejt 3.7.2019 9:57

nikdo se dnes nemůže divit

jak to v této zemi vypadá, když před 30-ti lety roztáčeli zde kola demokracie ujetý dramatik a ožrala Havel, komár Čalfa, a dvojdomek Pithart. Nic divného, že se ta kola po pár letech zastavila...kucky.

J. Franke 3.7.2019 9:41

Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Možná mi nebudete věřit, ale komisaři EU mě nikterak netankují. Vše důležité se beztak rozhoduje mezi šéfy vlád jednotlivých členských zemí EU. Tam je důležité kdo a co, komise je až v druhé linii a parlament EU? No...

P. Jirkovský 3.7.2019 9:47

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Přesné a výstižné.

P. Hlosta 3.7.2019 9:47

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník

No a proto je dobře, že Babiš zřetelně chce posilovat suverenitu státu. ;-)

P. Jirkovský 3.7.2019 9:50

Re: Dobré ráno z oblačné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Stand up komik pan Hlosta je dneska ve formě.