2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Roušky: Sbohem a na shledanou!

Ráno jsem zaskočil do naší sámošky pro chleba – bez roušky a také paní pokladní se na mě usmála, když jsem ji pozdravil. Nicméně, jak jsem se tak po místnosti rozhlížel, jedna paní tam roušku na obličeji měla a později, v Praze, jsem tu a tam někoho s rouškou zahlédl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Havelka 2.7.2020 5:40

HELMUT/muž mnoha tváří/, aktuálně ETNOGRAF/národopisec//náprstek/

P. Dvořák 2.7.2020 5:40

Jak někdo kýchne nebo zakašle v prostředku hromadné dopravy, je potřeba ho z přepravy vyloučit. Pokud nechce vystoupit, je třeba ho zmlátit a vyhodit.

Přece nebudu riskovat, že je to opravdu jenom alergik.

:-)

R. Langer 2.7.2020 5:31

Budete se divit, ale on potom tolik nekýchá. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Ale že by se v tom ve vedru nějak lépe dýchalo se zrovna říct nedá.

V. Mokrý 2.7.2020 5:30

Tak sbohem, nebo na shledanou, Astone ?

Co si od malička pamatuji, tak v tomto regionu se sbohem říkalo těm/tomu, koho už člověk nemusel/nepotřeboval potkat a na shledanou těm/tomu, s kým se člověk vždy rád znova setkal.

Proto bych raději říkal roušce sbohem.

R. Langer 2.7.2020 5:29

Měli ji tam i proti smogu, i tehdy, když byli sami nemocní a šli mezi lidi. Z obou důvodů.

R. Langer 2.7.2020 5:28

Inu, kdo chce kam...

J. Havelka 2.7.2020 5:14

taková blbost HONZO LEHNI!

;-D;-D;-D;-D;-D

J. Krásenský 2.7.2020 4:44

Kýchající alergici si roušku pochvalovali, včetně mne. Alespoň ti, které znám.

I. Hlaváček 2.7.2020 4:33

A k čemu je rouška kýchajícímu alergikovi? Tomu řeknete taky, aby si dal roušku na tlamu?

J. Vobr 2.7.2020 4:24

JÁ SE ŘÍDÍM POKYNY PRIMÁŘE LAZÁRKA !!!

ON VÍ A UMÍÍÍ ;-D;-D;-D

R. Franz 2.7.2020 4:04

Roušky nosí půlka světa. Ale nikde (snad ani v Rusku) si je média nespojovala tolik s "moudrostí těch nahoře" jako v Česku. Jestli to není důsledek, toho, že si to tam nahoře někdo platí. Proto jako nesvobodní se během rouškového období nechovali ti, co roušky nosili, protože museli nebo chtěli (a byli jsme to prakticky všichni v nakaženém světě-jde o pandemii - ale ti, kteří si nenechali ujít příležitost tuhle všeobecnou povinnost půlky světa interpretovat jako moudrost lokálního cara slunéčka. Tady pak vynikla vedle český h vlezdořiťů už jen PRC, které zaručuje bolševická ideologie stejné jistoty, jaké zajišťují carovi jeho média.

A. Holík 2.7.2020 1:14

V Cine mozna. V Japonsku je to uz kultura sama o sobe, primarni je ale spolecenska nutnost jit do prace i kdyz je clovek nemocny spojena s tradicni japonskou ohleduplnosti. Duvodu ale byva vic, napr. potrebuju si skocit do samosky ale nechci si pul hodiny delat make-up.

V Cesku to moc necekam. Nejsme ani workoholici, ani ohleduplni. Ale zatimco pred rokem by byl clovek v masce za totalniho trotla, dneska budou lidi i radi. Na psiknuti vam dneska uz nikdo nerekne 'na zdravi' ale 'zakryj si tlamu ty hovado'. A to jeste par let potrva. Takze pokud budete posmrkavat, urcite se najde nekdo, kdo vam za tu masku i hezky nahlas podekuje.

Koronac neni chripecka, ale i na tu chripecku dost lidi v zasade zbytecne umre, a v sychravem podzimnim pocasi na miru usita rouska i zahreje. Byl by to pekny zvyk aspon pres chripkovou sezonu ty rousky trochu oprasit.

Z. Koutecký 2.7.2020 1:09

Děláte dobře, Astone, že si roušku ponecháte. Lidi sice teď dělají jako, že covid jaksi někam mizí. Prý už je jen v pár ohniscích, kde ho hygienici pomocí chytré karantény zlikvidují. No, v Číně bylo zpočátku jen jedno takové ohnisko - ve Wuanchu. A Číňánci migrovali. Co následovalo, víme všichni. My taky migrujeme. Nevím jak v Karvinné, ale mezi Prahou, jedním z ohnisek, a okolím je zatím v pohybu denně minimálně 100-200 tisíc lidí, podle ČSÚ. A nastává čas růstu dovolených. V Chorvatsku měli hodně málo nakažených. Po prvním nevelkém náporu turistů, zejména z ČR, Rakouska a Německa, se jim vytvořila už tři ohniska - ve Splitu, Záhřebu a Dalmácii. Pokud si dobře pamatuji, tak do příjemně klimatizovaného vlaku do Rieky si už koupilo lístky cca 30 tisíc Čechů. A další tisíce zamíří jistě i do dalších "bezpečných" zemí. Pobratří se tam s dalšími národy, popijí v barech a zase se nám vrátí. Migrace a družná zábava je ovšem příjemná nejen pro lidi, ale i pro covid. Dobro došli!

P. Dvořák 2.7.2020 0:32

Podle odpovědi tuším, že již dlouho sedíte v extrémně smogovém prostředí bez jakékoliv roušky. Protože je zcela evidentní, že ani vy " Nerožumíte otážče."

M. Němec 2.7.2020 0:26

Já jezdím do Asie ( v Písnici ) každé úterý a roušky tam mají všichni. Máte pravdu, je to kvůli smogu. Ten smog se tam nedá bez roušky vydržet.

Vždycky jim říkám : " Pročpak si tady nevyvětráte, když tu máte takovej smog ?"

Ale oni mi odpovídají : " Nerožumíme otážče."

P. Dvořák 2.7.2020 0:15

Nejsem si jist, do Asie nejezdím nijak výjimečně často a po koronáču je to asi jinak. Ale neměli v asijských zemích dřív ty roušky kvůli ochraně před smogem než proti virousům?