22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Roušky: Sbohem a na shledanou!

2.7.2020

Ráno jsem zaskočil do naší sámošky pro chleba – bez roušky a také paní pokladní se na mě usmála, když jsem ji pozdravil. Nicméně, jak jsem se tak po místnosti rozhlížel, jedna paní tam roušku na obličeji měla a později, v Praze, jsem tu a tam někoho s rouškou zahlédl.

Byla to pěkná otrava, tyhle roušky. Nepochybuju ale, že smysl měly. Ideologické žvásty o nesmyslnosti roušek a o jejich zotročovacím vlivu jsem celou dobu pokládal za jednu z největších pitomostí s uplynulým koronairovým kolotočem spojených. Byl to nesmysl toho druhu, jako že je očkování škodlivé a že rodit se má doma. Tahle fáma byla podpořena rádobylogickým argumentem, že virus je tak mrňavej, že tkaninou prolétne, ani si jí nevšimne. Jo, je mrňavej, ale nemá vrtuli a aby někam letěl, potřebuje nosič a to jsou částečky v našem dechu a ty už jsou v tkanině zachytitelné. V zimě, pokud si na to vzpomenu, to vyzkouším – až bude mrznout a půjde pára od pusy. Dám roušku a uvidím, co se s obláčkem páry stane.

Asi by bylo rozumné si roušku nechat v šupleti a občas ji použít. Určitě to bude hodně lidí dělat a bylo by zpozdilé jim to vyčítat. Necítí se bezpečně, vezmou si roušku. Nic špatného na tom není. V asijských zemích potkáte člověka s rouškou každou chvíli.

A tak, sbohem, rouško, ale zahazovat tě nebudu. Jen si popřeju, abys v šupleti zůstala co nejdéle.

Aston Ondřej Neff


Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.