17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Reforma se nekoná

Nepatrná voličská účast obnovila zájem o reformu systému volby senátu. Podle toho dosavadního se jednou za dva roky volí do třetiny horní komory 27 osob. Volby jsou dvoukolové, do druhého kola postupují dva nejúspěšnější účastníci prvního kola.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 19.10.2018 21:03

Re: Evropa vymírá

Celou dobu se tady na NP chlubíte, že ji máte v knihovně a váží dvě kila nebo co. Nemohu za to, že jste ji jako obvykle vůbec nečetl.

K. Janyška 19.10.2018 21:11

Re: Evropa vymírá

Četl, když jsem však poznal, že je to Pavlíkova Haykova interpretace Hayekova díla, odvrhl jsem ho i ji... Dzp.

M. Mařák 19.10.2018 21:17

Re: Evropa vymírá

Nečetl, teprve před pár lety jste se s velkým překvapením díky mým citacím dozvěděl, jak se Pavlík rozchází s Vaší falešnou interpretací Hayekova díla. Nejdříve jste mně nevěřil, až přesné citace Vás pak dovedly k názoru, že se vlastně jedná o troubu a nic nepochopil.

K. Janyška 19.10.2018 20:33

Mařák je taky magor, ale je tu aspoň pod svým

pod svým jménem a příjmením... Dzp.

M. Mařák 19.10.2018 20:34

A co docent Pavlík a ta jeho kniha,

se kterou tady často argumentujete naprosto ji neznaje.

K. Janyška 19.10.2018 20:44

Re: A co docent Pavlík a ta jeho kniha,

Znaje. Mám ji před sebou. Je však víceméně jen Pavlíkovým názorem. Také má problémy s tím co nám Hayek vzkazuje. Hayek se hádal i s Miltonen Friedmanem, Einsteina, Freuda, Keynese a Marxe označil rovnou za hlupáky a původce zločinu ... Dzp.

R. Neveselý 19.10.2018 20:41

Re: Mařák je taky magor, ale je tu aspoň pod svým

Ty jsi také magor pod svým jménem :-))

J. Anděl 19.10.2018 20:42

Re: Mařák je taky magor, ale je tu aspoň pod svým

Na mě prosím nezapomínejte. Děkuji.

K. Janyška 19.10.2018 20:45

Re: Mařák je taky magor, ale je tu aspoň pod svým

Vy jste py %ča pod jménem cizím... Dzp.

K. Janyška 19.10.2018 20:32

Havelka je magor Občasník ?

A zase tady tajně ? Dzp.

F. Pecka 19.10.2018 20:11

Podělají se Poláci?

Soudní dvůr EU nařídil Polsku okamžité zastavení soudní reformy...zde se bude asi lámat chléb. Nechají si Poláci nadělat na hlavu, nebo se vzepřou a naprosto zpochybní význam Evropského soudního dvora a Evropské komise ?

M. Mařák 19.10.2018 20:17

Re: Podělají se Poláci?

Také jsem na to zvědavý. Nicméně vrcholným orgánem moci v EU je Evropská rada a Maďaři je podpoří stejně jako Poláci podpoří Maďary. Tudíž žádné sankce nebudou.

Ale stejně jsem zvědavý, jak se to vyvine, jedná se zajímavý právní problém.

F. Pecka 19.10.2018 20:22

Re: Podělají se Poláci?

Fakt jsem na to zvědavý, protože Poláci nejsou Češi, aby se z toho nějak vyšvejkovali.

K. Němec 19.10.2018 20:32

Re: Podělají se Poláci?

Tohle pozastavení reforem soudnictví v Polsku není na základě žaloby EK, ale na žádost polského Ústavního soudu. Ta žaloba EK se teprve bude projednávat a je stejná, ale tady jde o předběžné opatření. Není to tedy tak, že by bylo rozhodnuto.

K. Janyška 19.10.2018 20:34

Re: Podělají se Poláci?

To je úplně jedno. Co má co rozhodovat cizí soud o vnitřním uspořádání jiné země ? Dzp.

K. Němec 19.10.2018 20:47

Re: Podělají se Poláci?

Já to neobhajuji Kajane, jen píšu o co jde.

P. Hofman 19.10.2018 20:06

Upozorňuji

že dnes ve 20:20 na Nově běží kultovní film pro zdejší psí tvrdé babí jádro.

J. Anděl 19.10.2018 20:09

Re: Upozorňuji

Poprvé v životě opravdu lituji, že nemám televizi. Ale tak Nova se možná dá předplatit online...

P. Hofman 19.10.2018 20:14

Re: Upozorňuji

Vy ale k tomu "tvrdému" nepatříte.

J. Anděl 19.10.2018 20:21

Re: Upozorňuji

No právě! A bez Novy se mi to ani nikdy nepodaří.

J. Václavíková 19.10.2018 20:26

Re: Upozorňuji

Jindro, prokousávám se těmi tvými odkazy a mám z nich pocit, že jsem to trefila. Gender studies studuje a popisuje jevy, související s rolí pohlaví ve společnosti, zatímco feminismus se je snaží aktivně měnit.

J. Anděl 19.10.2018 20:32

Re: Upozorňuji

Je to možné, že to tak je a že mně to splývalo dohromady a stěžoval-li jsem si na gender, zlobil jsem se ve skutečnosti na feminismus, čímž jsem byl k oboru gender nespravedlivý.

Ale je to těžké oddělit, když třeba v práci na téma gender studies autorka cituje i feministické zdroje a v mnoha těch článcích jsou tyto pojmy uváděny minimálně vedle sebe.

J. Václavíková 19.10.2018 20:37

Re: Upozorňuji

Viděla bych to tak, že gender studies je prostě obor, zkoumající roli genderu a dané souvislosti, zatímco hnutí, jež se na ně odvolává a prosazuje změnu, je ten feminismus. A povšimni si, že i ten má různé směry a škatule.

Pořád nikde nevidím definici té ,,genderové ideologie", potažmo někoho, kdo by se k ní hlásil.

J. Anděl 19.10.2018 20:39

Re: Upozorňuji

Budu odteď používat správně feministickou ideologii.

M. Prokop 19.10.2018 20:44

Re: Upozorňuji

Gender je teoretický základ a živná půda feministických fantasmagorií skupinových práv.

J. Anděl 19.10.2018 20:48

Re: Upozorňuji

No, jsem každopádně rád, že jsme si to tu vyjasnili, a já si alespoň včera zajímavě početl :)

J. Anděl 19.10.2018 20:39

Re: Upozorňuji

Možná lépe řečeno při snaze aktivně měnit se používají výsledky genderových studií a tímto se argumentuje. Ať už jde o vliv médií na vnímání stereotypů, nebo o stereotypní role vštěpované ve školách, případně postoje k různým pohlavním mezistavům či různým sexuálním orientacím.

Ale poučím se z toho, protože je fakt, že to, že někdo něco zkoumá, mi nijak nevadí, alespoň pokud za to třeba neutrácí ze státní kasy víc, než za dotace národního fotbalového týmu.

A teď by mě mohl někdo začít přesvědčovat, ať dohledám detaily o dotacích fotbalu :-)

M. Prokop 19.10.2018 20:51

Re: Upozorňuji

Zkoumání by nevadilo, alespoň ne moc. Problém je, že zkoumatelek a sem tam i zkoumatelů bylo vyučeno hodně a kam s nimi? Tak se ujímají ve státním sektoru na úřadech a zhoubně tam působí vyžadováním genderškolení a gender přednášek ve firmách, což ochotně plní jejich spolužačky školitelky zaměstnané v "neziskovkách" - viz odkaz na jednu z nich z předminulého weekendu - https://plus.rozhlas.cz/temata-podle-petra-simunka-7634196 . Od sedmé minuty.

J. Anděl 19.10.2018 21:07

Re: Upozorňuji

To jsem hodně zhruba myslel těmi náklady srovnatelnými s dotacemi na fotbal... témata si poslechnu, díky.

K. Janyška 19.10.2018 20:29

Re: Upozorňuji

Ale vy ano... Dzp.