27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

Putinova iluze

Evropa se dohodla na tvrdých sankcích vůči Rusku a tím zřejmě začíná nová kapitola v našich dějinách. Vladimír Putin propásl šanci ukrajinský nesmysl ukončit a rozpoutaly se procesy, které jsou nepředvídatelné co se týče jejich vyústění a rozhodně neřiditelné. Doba evropského bezpečí se rozplývá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Lesniak 30.7.2014 7:08

Panebože, to je zase blábol.

Neff by si měl na svoji pleš dávat přikrývku, protože slunce je prevít. Ale mám obavu, že už mu to nepomůže. Takže, kdo není proti Putinovi je podle něj spodina. A on, jeho veličenstvo Neff, je ten vrchol? No nazdar bazar.

V. Heidlerová 30.7.2014 7:19

Re: Panebože, to je zase blábol.

Váš mozkový potenciál nená schopen vnímat co je obsahem pojmu "blábol", jinak byste jej sám nezplodil. Navíc jste dost jednoduchý člověk, když věci tak zjednodušujete, nejsa mocen slušné argumentace. V článku pana Neffa byly trefně popsány složitosti celého problému, nikoliv zjednodušení PRO a PROTI tomu kágébáckému vůdci říše zla.

Patříte sám do levného bazaru. Zkuste sám okomentovat situaci na východní Ukrajině, rádi si počteme.

V. Heidlerová 30.7.2014 7:22

Re: Panebože, to je zase blábol.

Jo, a pokud máte vlasy, tak si v těchto horkých dnech také něco na tu prázdnou palici něco nasaďte, ať Vám neuletí zbyteček toho, co odlišuje člověka od říše živočišné. Vy jste ale neřád. Fuj.

J. Balcar 30.7.2014 7:27

To je ta postmoderní společnost...

Neffův nebývale rozumný názor je vzápětí následován snůškou nesmyslů a hned je to vyvážené. Byly doby, kdy se ventilovaly sice protichůdné, avšak stále rozumné názory. Dnes se může ve sdělovacích prostředcích vyzvracet kdo má do zadku díru.

A. Fritscher 30.7.2014 6:58

Nemá pravdu Aston ani jiný kavárenský filosof :o(

Rusku vyhovoval status Quo s ukrajinou jako náraznikovým pásmem tak jak bylo domluveno ještě za Gorbačova. Snad jen kdyby nekradli produkty s trubek co jim šli přes zahradu pro někoho kdo opravdu platil, jako somálci, či cikání. Opravdu si nedokáže nikdo představit jak nečinně zůstanete sedět doma na verandě, plánujeli vám někdo přímo u plotu vaší zahrady postavit NOVOU zeď třeba spalovny, nebo chemičky nebo něčeho jiného co sice víte že existuje a že "smrdí" ale zatím to smrdělo alespoň relativně daleko od plotu. Takhle holt reaguje Rusko "na to", že by NATO mělo přijít až opravdu k jejich plotu. A kecy o tom, jak rusko vydrželo 70 let jen kvůli podpoře levicových intelektuálů ze západu, Astone vy jste musel být dlouho na slunci viďte :o))

M. Frank 30.7.2014 7:28

Re: Nemá pravdu Aston ani jiný kavárenský filosof :o(

A co kdych se rozhodnul, udělat si nárazník z vás a dohodnul se na tom s nějakými bouchači, kteří se rádi mlátí? To by se vám asi nelíbilo?

A. Fritscher 30.7.2014 7:39

Re: Nemá pravdu Aston ani jiný kavárenský filosof :o(

Máte pravdu ale o Ukrajince jde až v poslední řadě , jak prohlásil prezident Obava, Amerika je připravena " bojovat " s Ruskem až do posledního Ukrajince ......... :o))

P. Hlosta 30.7.2014 7:39

Re: Nemá pravdu Aston ani jiný kavárenský filosof :o(

Když Jelcin uvolnil přístup k jakémukoliv obchodování s Ruskými zdroji, byly USA nadšenými spojenci Ruska. Opilec Jelcin způsobil rozval, který už tak byl po rozpadu SSSR a odchodu od komunistické diktatury zákonitě značný. V posledních záchvěvech střízlivosti si uvědomil, jaké škody Rusku způsobil a že založil mnohočetné království oligarchů a proto si vybral Putina o kterém věděl, že dokáže obnovit impérium.

Putin skutečně zvrátil stav Ruska co do vojenské síly a centrální moci. Oligarchové museli přejít pod Putinovskou mocenskou strukturu, jinak jim hrozil mocenský propad a konec na výsluní, případně roky kriminálu.

Že tohle není po chuti jiné mocnosti, která čekala kompletní rozval ekonomiky Ruska, je pochopitelné. Obrovské surovinové zdroje této největší země světa se vzdálily z levné láce do nepříjemné roviny diktovaných cen. Je logická kampaň proti Putinovskému Rusku. Teď jen masy musí být jasně postaveny, aby omluvily nátlak i cenu životů za něj. Rusko je daný nepřítel a kdo nevěří, ten je hnusně proRuský! ;-)

A. Fritscher 30.7.2014 7:48

Re: Nemá pravdu Aston ani jiný kavárenský filosof :o(

Asi tak nějak, myslím že jediný skutečný důvod tanečků kolem ukrajiny je "chcípající kobyla" Amerického "hegemonismu". A kdo si ještě pořád myslí, že i dnes je Amerika leadrem světové ekonomiky,a vývoje, je stejně blbej "bolševik" jako ti co věřili a věří v "komunismus" po té co došlo k rozsypání ruského Impéria a "uvolnění" postgorbačovskou érou :o))

Chtě nechtě se potvrzuje to co tady hlásá Karel Janyška, že cokoliv co se kdokoliv snaží vědomě ŘÍDIT je odsouzeno dříve či později k zániku :o)

D. Polanský 30.7.2014 6:39

No jo USA to s Ruskem nevyšlo,

teď jak z toho ven?

Jinak řeči Astona o technologické zaostalosti Ruska jsou přehnané. Jinak co super technologického produkuje Bulharsko, Řecko, Rumunsko, Polsko, Maďarsko, Ukrajina? Litva atd.? Pokud jde o spodinu byl bych dost opatrný. Ono až život ukáže, kdo je spodina a kdo ten moudrý. Bušit se do prsou a říkat, já jsem ten pravý, je velikým předpokladem toho, že nejste ten pravý.

Z. Baldova 30.7.2014 6:49

Re: No jo USA to s Ruskem nevyšlo,

teď jak z toho ven?To predevsim plati pro Rusko

S. Prosek 30.7.2014 7:10

Re: No jo USA to s Ruskem nevyšlo,

Pane Polansky stale nikde nemohu najit v USA, ze by byl nejaky zajem pripadne strach z Ruska. Zvaneni na ceskych diskuzich to je opravdu silne limitovana skupina oslnena "hejslovanstvim" ruske PR. Vladimir Putin je v prve rade kseftman (jeden z nejbohatsich lidi na svete) ktery dokaze vyuzit  par milionu rvounu ( v Cechach hlavne) ke svym obchodnim zamerum. Sikovne spojena politicka vize pro idioty (jak treba dela pan Babis) neznamena ze Vladimir Putin hodla ztratit majetek ktery se mu podarilo sestavit  aby uspokojil rvouci chatru! To zatracene dobre americka obchodni elita chape. Energie v zemi je na nic zato logistika te energie dostane cenu tam kde ji Putinovi organizace potrebujou. At se perou a vrazdi, vysledek neni Duginova rasputinada, ale korporacni sila.

V pripade ze nejaky mistni ataman "slapne " na knoflik, pak mame vystarano vsichni .... bez rozdilu. Prijemny den.

J. Jurax 30.7.2014 20:08

Re: No jo USA to s Ruskem nevyšlo,

No, bohužel ve zbrojní technice Rusko až tak zaostalé není ... občas spíš naopak ...

Z. Baldova 30.7.2014 6:34

Tot chytry to jednice ten

Soudruh E. Heusinger

B. Tyrnerová 30.7.2014 6:22

.............

Ano, Putin chce obsadit Ukrajinu a proto jsou agenti CIA v budově tajné služby Ukrajiny a válečné lodě USA v Černém moři.

Z. Baldova 30.7.2014 6:31

Re: .............

Prosim jeste dodatek na to jste zapomela    Bozeno  hranice Ukrajiny lemuji ruske tanky tisice rizenych strel a na pul milonu ruskych vojaku v plne zbroji

P. Rajman 30.7.2014 6:33

Re: .............

Ovšem. A budou i v Moskve, pokud si Vladimír Vladimírovič nedá pokoj.

Z. Baldova 30.7.2014 6:39

Re: .............

Jasne

P. Rajman 30.7.2014 6:46

Re: .............

Záleží jen na opovážlivosti Rusů a jejich vůdce.

V. Heidlerová 30.7.2014 7:27

Re: .............

Koukněte pod postel, zda tam nemáte ukrytého tajného agenta CIA, možná by to bylo i k Vašemu dobru. Nedostatek sexu má totiž vliv na způsob myšlení,híáááááááááá Škoda, že se nedostanete k samotnému ruskému Vůdci.

P. Maleček 30.7.2014 6:21

Hloupý naivka Aston

Ta jeho poslední věta o pod tlakem Ruska probudivších s evropských politicích dokazuje víc Astonovu omezenost než naivitu. Evropští politici se nemají z čeho probrat, protože žádnými politiky nejsou. Už jsou to jen nesvéprávní poskoci nadnárodních koncernů.

A dokud bude z Ruska koukat výnosný byznys, tak v zájmu svých chlebodárců nic skutečně efektivního proti obnově ruské agresivní totality neudělají - viz prodej francouzkých válečných lodí Rusku či Německo díky rušení atomu závislé na ruském plynu.

Naopak politici svou pod tlakem byznysu slabošskou podlézavostí vyprovokují Rusko k válce - což jak známo je ten nejvýnosnější byznys. A ve válce vrcholoví představitelé států a byznysu neumírají.

P. Rajman 30.7.2014 6:29

Zvláštní důraz

na neschopné politiky platí víc pro Česko (hlavne sevrozápadní) než pro Evropu jako celek. Ta se agresorovi ubrání.

J. Jurax 30.7.2014 20:04

Re: Zvláštní důraz

Evropa se agresorovi ubrání ... hm, čím a jak?

My přispějeme 30 tanky (víc nemáme) a tuctem Gripenů ... :-(

V. Ondys 30.7.2014 6:06

:))))) Donutí naše rozměklé, bezvýrazné, beznázorné

politické předáky najít samy sebe? :)))))))) To se spíš bezruký stane hrdinou socialistické práce a společensky příkladným úderníkem! Naši :)))) nezištní papaláši jsou smrtelně vysíleni hledáním dalších zdrojů pro nejúžasnější :)))) socialistické přerozdělování v zájmu vlastních rodin.

V. Ondys 30.7.2014 6:18

Re: :))))) Donutí naše rozměklé, bezvýrazné, beznázorné

:)))) Koukám, jak i autorovi úvodníku připadají :))))) neživotní...

P. Rajman 30.7.2014 5:31

Ta analogie bije do očí

a současne usvdčuje Astona z protimluvu.Čína je stejne "tolerantní" k Rusku, jako byl bolševismus za Stalina tolrantní k Hitlerove okupaci západního Polska. Co je na nejvetších plagiátorech a bolševicích sveta inovatiního než to, že delají stejne jako kdysi Stalin ve svých ocelárnách (dnes mikroelekronice) vše ve velkém pochopí asi jen levicový intelektuál Aston, který si jen plete strany. Vyvinuli Číňani nejaký high tech nebo třeba lék, který by úspešn vyvezli do sveta? Nikoliv, spíš přesne naopak. Při vší úcte od dob porcelánu a střelného prachu nedali ve vede a výzkumu svetu vůbec nic než miliardy kopií.

P. Rajman 30.7.2014 5:35

Čína je dnes originální akorát tak

v receptech na jídlo. A k tem svoje bolševiké vedení evidentne nepotřebuje.

F. Žůrek 30.7.2014 5:11

Aston jako zkušený člověk má dosti pravdy

Situce v Evropě se skutečně zhoršuje. Západ nestojí o Rusko, ale začínáme znovu vzájemně bojovat. Patrně již nejde o "železnou oponu". Ale i na Západě máme mnoho takových "Putinů", takže vzájemná domluva právě proto vázne, bohužel.

K. Pavlik 30.7.2014 4:39

Putinova iluze

No jenom aby to nebyla Astonova iluze.

V. Grycz 30.7.2014 0:56

Snad se

nenaštve a nezačne dodávat zbraně Iránu, Talibánu a podobným partám.