27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

Putinova iluze

Evropa se dohodla na tvrdých sankcích vůči Rusku a tím zřejmě začíná nová kapitola v našich dějinách. Vladimír Putin propásl šanci ukrajinský nesmysl ukončit a rozpoutaly se procesy, které jsou nepředvídatelné co se týče jejich vyústění a rozhodně neřiditelné. Doba evropského bezpečí se rozplývá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Slanina 30.7.2014 9:12

Re: K diskusnímu stolu zasednout a jednat

Tak tedy pro prachy. Nu dobře. Jenom mi ale nejde do hlavy, když ti bolševici dělali ty prasárny taky pro prachy, kde že je to po tom tak dokonale ukrývali? Že by na nějakém tajuplném ostrově?

Z. Baldova 30.7.2014 9:15

Re: K diskusnímu stolu zasednout a jednat

To jste teda svojim detem  daval klapky na usi pane P. Hlosta

J. Václavíková 30.7.2014 8:52

Re: K diskusnímu stolu zasednout a jednat

Měl byste vysvětlit Billu Gatesi, jak dělat charitu. Dělá ji úplně blbě.

P. Hlosta 30.7.2014 9:06

Re: K diskusnímu stolu zasednout a jednat

Bill Gates je světec? Nevěřím! Možná ke své škodě, ale nevěřím. Charita je pro chudé a u bohatých jde o výčitku svědomí. Nebýt výčitky svědomí, k charitě by nedošlo. Aspoň že to svědomí se někdy ozve, že?!

J. Slanina 30.7.2014 9:22

Re: K diskusnímu stolu zasednout a jednat

No, tak teď jste to už definitivně posral. Vám evidentně musel život uštědřovat velmi kruté rány, když už nevěříte nikomu a ničemu.

BTW: Když už se tady pořád oháníte tou fyzickou prací. Jak myslíte, že jsem dopadl za bolševika já? Od mých 25 let se mne bolševik snažil zařadit od dělnické třídy, bolševiky nenávidím, ale že bych zas až tak moc zatrpkl, abych šmahem podezříval všechny lidi kolem sebe z nějakých nekalých a prospěchářských úmyslů, tak tak daleko jsem skutečně nedošel. Musí se vám ráno asi dost těžko usínat.

J. Slanina 30.7.2014 8:55

Re: K diskusnímu stolu zasednout a jednat

Jak vás tak už delší dobu pozoruji, pane Hlosto, vaše schopnost si nabíhat na vidle se neustále vylepšuje.

J. Slanina 30.7.2014 8:41

Re: "... komu vzniklý a rozrůstající konflikt vyhovuje. "

No přece vrahům z volstrýtu. Proč tak zaobaleně, soudruhu?

P. Schuster 30.7.2014 8:27

Ankety

Je zajímavé, že v různých anketách v českém tisku se se lidé jasně lidé vyjadřují k oprávněností postoje ruského prezidenta Putina(cca 80%). A jeho popularita v Rusku je po anexi Krymu značná, kampak se hrabe popularita našich politiků.

To, že jsou naše media evidentně protiruské a tím proevropské včetně i naší zahraniční politiky je zjevné. Vypadá to, že naši novináři pod dlouholetém patolízalství k SSSR se ve svých "názorech" otočili jako prodejní děvky.

M. Stuchlik 30.7.2014 8:30

Re: Ankety

Naše média jsou evidentně korektnicky proruské. Jinak by nemohly neustále vytahovat paranoidní ruské teorie jak jim všichni ubližují. Jsou to rusi kdo ubližuje všem okolo. A fakt, že jim na ty lži spousta lidí skáče je dána a) skrytě ale efektivně proruskými médii včetně LN, b) mentální nedostatečností proruského fanklubu.

P. Hlosta 30.7.2014 8:41

Re: Ankety

Že vám se zrovna nehodí občasná objektivita v médiích, ač sporadická, ještě neznamená, že vy osobně jste názorově objektivní. Vy prostě chcete, aby vše souznělo s vašim názorem a hlavně vírou. Vírou - protože jen ta nepotřebuje fakta a diskuzi.

S. Lazárek 30.7.2014 8:34

Re: Ankety

Jestli si většina lidí nakonec nemyslí, že odchod sovětských vojsk po revoluci byla taky chyba. Anketu bych raději nedělal, chtěl bych si zachovat aspoň nějaké iluze.

V. Hajková 30.7.2014 8:47

Re: Ankety

To  jste  napsal  přesně-  též  bych  se  takové  ankety  v  ČESKU  DOCELA  BÁLA!  Ono  nakonec  si  stačí  vzpomenout  ,  že  jsme  byly  poslední  zemí,  kde  se   zhroutil   swinský  komunistický  režim-  že  jsme  po  celá  leta  byli  národem,  který  byl  ze  všech  ruských   satelitu  -  ten,   který  vždy  nejvíce  lezl  KREMLU  do  ZÁDELE!!!!!!!

J. Novak 30.7.2014 8:58

Re: Ankety

Dovolím si pouze upozornit, že sovětská vojska "nerovná se" ruská vojska. On N.S. Chruščev nebyl Rus, ale Ukrajinec, rozkaz k obsazení ČSSR v roce 1968 nevydal Rus, ale Ukrajinec L.I. Brežněv, Stalin nebyl Rus, ale Gruzínec a Lenin byl 20% Kalmyk. Tak co máte pořád zrovna proti Rusům.

S. Lazárek 30.7.2014 9:46

Re: Ankety

To je na dlouhé povídání.

J. Václavíková 30.7.2014 8:50

Re: Ankety

Proč nenapíšete- v anketách v PL?

P. Schuster 30.7.2014 9:56

Re: Ankety

Ano je i to dnes v anketách Parlamentních listů a iDnes.

J. Slanina 30.7.2014 8:53

Re: Ankety

"...v různých anketách v českém tisku se se lidé jasně lidé vyjadřují."

Nebyl by k mání náhodou nějaký odkázeček alespoň na jednu tu anketu? Že by třeba z haló novin?

BTW: Nemáte v tom náhodou tak trošinku guláš? Na jednu stranu tvrdíte, že" "v českém tisku se lidé jasně lidé vyjadřují k oprávněností postoje ruského prezidenta Putina(cca 80%)", abyste vzápětí napsal: "To, že jsou naše media evidentně protiruské a tím proevropské včetně i naší zahraniční politiky je zjevné."

Že by schíza?

P. Schuster 30.7.2014 9:50

Re: Ankety

Jsou to noviny jako Parlamentní listy a iDnes.

P. Hlosta 30.7.2014 8:19

Můžete si i plivnout. Já od komunistů byl zvyklý

Nepředpokládám, že bych přesvědčil přesvědčené. Jen nostalgicky vzpomínám dobu, kdy UKáčka neležela na srdci právě těm, kteří dnes horují za svobodu Ukrajině. Byla to selanka. Ukrajina byla známá svými mafiemi a jejich ekonomičtí emigranti u nás, ač měli i vysokoškolský titul, byli za levnou nádenickou sílu. Nikoho nazdvihalo ze židle mafiánské jednání mezi ukrajinci na našem území. Ukrajinská mafie byla brána za nejhorší typ mafií ve světě pro svou zvířeckost. Tato selanka skončila, protože přišel signál o tom, že EU vezme Ukrajinu pod svá ekonomická křídla a nová revolta na Majdanu byla za boj o svobodu a ne za sociální. Dřívější Ukrajinští oligarchové se změnili na vůdce k demokracii a ekonomické prosperitě.

Ukrajina dostala novou fasádu. Už to není nebezpečné území mafií, ale bojiště za svobodu a nezávislost na Rusku. Není nepřítel oligarcha mafián, ale Ruský autokrat Putin, který Ukrajině chce zabrat jejich výsostná území. Proti Putinovi lze i padnout. Mobilizace už proběhla za tím účelem, dokonce několikrát. Tak se dívám, kde jsou ty UKáčka od nás, co na práci k nám přišli, a proč nespěchají na vlak do Kyjeva, aby tam honem vyfasovali flintu a šli bojovat za vlast. Zato našich občanů, volajících k boji jiné za svobodu na Ukrajině, je dost.

Podle mně jde veskrze o ekonomický nesmysl celý ten tyátr kolem Putinovského Ruska. Ale jak píšu - nepředpokládám že bych přesvědčil přesvědčené. Pokud mně nenazvou rovnou bolševikem, pak aspoň prorusem. Čítám, že to mají ve Waschingtonu hodně rozmyslené. Pro ně to rozhodně nebude ekonomický nesmysl. Jinak by za cizí svobody tak nebojovali. "Rozděl a panuj!" - funguje to bezvadně. Kolébka demokracie bez indiánů a chudiny předurčí rozkvět demokracie ve světě. Z Afgánistánu už odcházejí a naši vojáci jim budou krýt záda při útěku- tedy při stahování. Není to jejich prohra, ale prohra Afgánců. Rusáci nás aspoň nehnali jim krýt záda, když z Afgánistánu zdrhali.

No a teď si plivněte na vám jiný názor v diskuzi demokratů. ;-))

R. Houška 30.7.2014 8:26

Re: Můžete si i plivnout. Já od komunistů byl zvyklý

A jak tento váš traktát vyvrací ten prostý fakt, že je Putler imperiální agresor, který přepadl zemi, kterou se smluvně zavázal chránit v jejích hranicích z roku 1993? A těch několik Čechů, kteří tu burcují k boji proti ruské agresi? To jsou ti, co si vidí dál, než na špičku svého nosu, a uvědomují si, že to, co Putlerovi projde na Ukrajině, zkusí za pár let i dál na západ.

J. Novak 30.7.2014 9:03

Re: Můžete si i plivnout. Já od komunistů byl zvyklý

Z hlediska mezinárodního práva nemá Ukrejina definované hranice dodnes. Takže ani nebylo co porušit. Kromě toho, ta vaše údajná dohoda z roku 1993 nikdy nebyla nikde podepsána ani ratifikována. A měla kromě toho mít i další část o tom, že se NATO nepřiblíží ani o kilometr blíže k území Ruské federace.

E. Heusinger 30.7.2014 8:26

Ještě nedávno

"zaostalá a negramotná byzanc" začínala za Čiernou při Čope. Dnes začíná východně od Doněcka.

Co se stalo tak převratného?

M. Stuchlik 30.7.2014 8:27

Re: Můžete si i plivnout. Já od komunistů byl zvyklý

V době, kdy rusi válčili v čečensku, se všude mluvilo o čečenské mafii. Dnes, když rusi terorizují Ukrajinu, se zas mluví o ukrajinských mafiánech, banderovcích apod. Nedocvakává vám nic?

P. Hlosta 30.7.2014 8:36

Re: Můžete si i plivnout. Já od komunistů byl zvyklý

Já znám historii Ukrajiny od počátku tzv. svobodné existence. Nikdy nebyla suverenní stát, natož demokratický. Zločin a zlodějna tam hrály prim. Chudina dostala těšítka podpor, které byly výhodnější než zaměstnání. Korupce státní administrativy i obecních úředníků byla gigantická. Ten stát zkrachoval jen co dostal samostatnost!

J. Slanina 30.7.2014 9:05

Re: Můžete si i plivnout. Já od komunistů byl zvyklý

Nu a jelikož to tady vypadá skoro tak jak to popisujete na Ukrajině, takže raději pryč se samostatností a honem honem sem zase s tanky se dvěma bílými pruhy, že?

V. Hajková 30.7.2014 8:36

Re: Můžete si i plivnout. Já od komunistů byl zvyklý

A  co  toto'???   :-))))  http://zpravy.idnes.cz/ruske-mafie-si-deli-cesko-0xz-/krimi.aspx?c=A071228_210959_krimi_mia

P. Hlosta 30.7.2014 8:50

Re: Můžete si i plivnout. Já od komunistů byl zvyklý

Bojuje se snad u nás za svobodu Ruska? Že mi to nějak uniklo? ;-))

M. Berka 30.7.2014 8:06

Sankce nikam nevedou

poškodí nás všechny, růst se změní na stagnaci. Kdo na tom vydělá je zřejmé. Nebude to ani EU a ani Rusko. Sankcemi manželku taky nepřesvědčíte, aby vás milovala...

Demokracie - je pravděpodobně dobrá pro řízení malých struktur, ve větším měřítku je nepoužitelná. Viděli jste v přírodě organizmus, který by se "demokraticky" rozhodoval, co udělá? Že by se jako třeba buňky sysla rozhodovaly demokraticky jestli utečou před lvem nebo ne?

Vývoj civilizace, jak ji známe, moc optimisticky nevidím...

I. Schlägel 30.7.2014 8:18

Re: Sankce nikam nevedou

Sankce je možné nahradit v další fázi pouze zbraněmi. Tak že doufám, že to u sankcí skončí. Také se dá jednat. Pokud je s kým.

K. Frauknecht 30.7.2014 8:43

Re: Souhlas se vším :-)

Začnu s tou demokracií. Ta pochopitelně funguje jen tehdy, je-li založena na svobodě a jednotlivci. Pokud "demokracie" funguje ve prospěch nařízení, omezování a protěžovaných skupin občanů (jistě, že demokraticky :-), jak jinak!) je zle.

Sankce jsou pochopitelně hloupost (historie to jednoznačně dokazuje). Zareaguje-li Rus (a jeho kámoši z BRICS) zavedením zlatého standardu, jak tomu zatím vše nasvědčuje (masivní skupování zlata a dluhopisů ze strany Číny i Ruska), je trans-atlantské společenství v háji (a my s ním). Riziko válečného konfliktu by bylo velmi vysoké (časté a odzkoušené "řešení" krizí).

Opakovat Vaši poslední větu není třeba.